Esileht Ilu ja tervis Mis arsti juurde ma minema pean?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mis arsti juurde ma minema pean?

Postitas:
Kägu

Elan välismaal ja tulen varsti Eestisse puhkusele. Minu vaimne tervis on tasapisi käest ära läinud ja ilmselt on vaja hakata AD võtma. Tean seda, sest varem on ka sama olukord olnud. Siin elukohariigis on psühhoterapeudid veelgi kehvemini kättesaadavad kui Eestis ja ma olen ka ootel u kaheaastases järjekorras. Sooviksin varem abi saada ja seepärast läheksin Eestis eraarsti juurde, ühtlasi saaksin oma olukorrast rääkida emakeeles.

Kahjuks ma ei saa veebis arste otsides väga hästi aru, täpselt mis tüüpi aeg broneerida. Kliiniline psühholoog, psühhiaater, vaimse tervise õde ja veel erinevad variandid pakutakse menüüdes. Milline on see õige spetsialist, kes vajadusel ka ravimeid välja kirjutada saab?

Kas on tõsi, et Eestis kirjutavad AD välja ka lihtsalt üldarstid, nt perearstid ka esmakordselt kasutama hakates? Meil siin nii ei saa, oma arst saab küll pärast retsepti pikendada, aga päris alguses peab ikka psühhiaatri juurde minema. Saan praegu vaadates aru, et isegi eraarstide juurde pole suvel aegu just palju saada. Kas juulis üldse on lootust Tln löögile pääseda?

Tänan nõuannete eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan välismaal ja tulen varsti Eestisse puhkusele. Minu vaimne tervis on tasapisi käest ära läinud ja ilmselt on vaja hakata AD võtma. Tean seda, sest varem on ka sama olukord olnud. Siin elukohariigis on psühhoterapeudid veelgi kehvemini kättesaadavad kui Eestis ja ma olen ka ootel u kaheaastases järjekorras. Sooviksin varem abi saada ja seepärast läheksin Eestis eraarsti juurde, ühtlasi saaksin oma olukorrast rääkida emakeeles.

Kahjuks ma ei saa veebis arste otsides väga hästi aru, täpselt mis tüüpi aeg broneerida. Kliiniline psühholoog, psühhiaater, vaimse tervise õde ja veel erinevad variandid pakutakse menüüdes. Milline on see õige spetsialist, kes vajadusel ka ravimeid välja kirjutada saab?

Kas on tõsi, et Eestis kirjutavad AD välja ka lihtsalt üldarstid, nt perearstid ka esmakordselt kasutama hakates? Meil siin nii ei saa, oma arst saab küll pärast retsepti pikendada, aga päris alguses peab ikka psühhiaatri juurde minema. Saan praegu vaadates aru, et isegi eraarstide juurde pole suvel aegu just palju saada. Kas juulis üldse on lootust Tln löögile pääseda?

Tänan nõuannete eest.

Just, Eestis saab AD välja kirjutada ka perearst. Vaimse tervise õde ega kliiniline psühholoog seda teha ei saa. Tasuta psühhiaatritele on väga pikad järjekorrad ja ka aega on ülikeeruline saada. Vaimse tervise õele lihtsam, aga teekond arsti juurde siis pikem, sest tema on vahelülina seal vahel ja ka nende juurde on keerulisem aega leida. Tasulise psühhiaatri juurde saaksid kiiremini. Kliiniline psühholoog saab ravi toetada psühhoteraapiaga, sellels on vaja perearsti saatekirja teraapiafondist, saad veidi odavamalt, kui täishind. Ise alustaksin teekonda perearstilt, tema saab vajadusel ka psühhiaatrile ekonsultatsiooni teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on iD-kaart siis logi digiregistratuuri sisse ja vaata, üle eesti, kust leiad vaba psühhiaatri aega, sest AD-d kirjutavad välja psühhiaatrid (ja perearstid), aga mitte vaimse tervise õed, psühholoogid ega psühhoterapeudid. Võibolla on keegi aja ära öelnud ja on just vabaks jäänud. Kontrolli mitu korda päevas, eriti peale keskööd kui uued ajad tulevad.

Pole probleemi, kui leiad psühhiaatri aja mõnes teises linnas, Eesti on suht väike, ka ühistranspordiga jõuab kenasti mujale arsti juurde. Kui ise kunagi abi otsisin, siis leidsin tasuta (haigekassa rahastas) aja hoopis Tartusse ja siis läks mul see arstilkäik maksma 5€ + rongipiletit Tln-Trt-Tln

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti arstid puhkavad ka suvel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on iD-kaart siis logi digiregistratuuri sisse ja vaata, üle eesti, kust leiad vaba psühhiaatri aega, sest AD-d kirjutavad välja psühhiaatrid (ja perearstid), aga mitte vaimse tervise õed, psühholoogid ega psühhoterapeudid. Võibolla on keegi aja ära öelnud ja on just vabaks jäänud. Kontrolli mitu korda päevas, eriti peale keskööd kui uued ajad tulevad.

Pole probleemi, kui leiad psühhiaatri aja mõnes teises linnas, Eesti on suht väike, ka ühistranspordiga jõuab kenasti mujale arsti juurde. Kui ise kunagi abi otsisin, siis leidsin tasuta (haigekassa rahastas) aja hoopis Tartusse ja siis läks mul see arstilkäik maksma 5€ + rongipiletit Tln-Trt-Tln

Tasuta aeg muidugi eeldusel, et sul on Eestis ravikindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ad saab kirjutada tõesti ka perearst (kui sul see Eestis on olemas ja haigekassakindlustatud oled. Kui HK kindlustust pole, siis saad lihtsalt tasulise aja perearstikeskustest või erakliinikutest, psühhiaatrid on vist isegi tasulisena üsna pika ooteajaga, aga otsida tasub).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti arstid puhkavad ka suvel.

Mitte samal ajal.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimse tervise õde saab vajadusel kaasata kohe psühhiaatri aga kiireim viis on siiski perearstile pöörduda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi, kirjutab psühhiaater kord ravimid välja, aga mis sa edasi teed? AD-sid võetakse ju pikemat aega? Retsepti pikendada saad ilmselt ka välismaalt, aga kas Eestis pikendatud retseptiga sinu maal ravimeid osta saab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi, kirjutab psühhiaater kord ravimid välja, aga mis sa edasi teed? AD-sid võetakse ju pikemat aega? Retsepti pikendada saad ilmselt ka välismaalt, aga kas Eestis pikendatud retseptiga sinu maal ravimeid osta saab?

Siis peab TA lihtsalt mõned korrad aastas käima Eestis oma ravimeid välja ostmas.
nt minu AD purgis on 50 tabletti, korraga kirjutab arst välja 3 retsepti, seega kui kõik korraga apteegist välja osta, jätkub 150 päevaks ehk ca 5 kuuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst saaks kohe AD välja kirjutada kuid siiski tuleks minna psühhiaatri juurde.Ravimi võtmisest üksi ei piisa.Vabu aegu erialaarsti juurde Tallinnas ei ole.Järjekord on 3-4 kuud.Tasulise vastuvõtu aja saab 2 kuuga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabu aegu erialaarsti juurde Tallinnas ei ole.Järjekord on 3-4 kuud.Tasulise vastuvõtu aja saab 2 kuuga.

Hakkas täitsa huvitama, logisin digiregistratuuri sisse. kahjuks enam üleestilist otsingut pole, tuleb maakondade kaupa otsida.

Tallinnas  lähim (tasuline, 80€) aeg psühhiaatrile 25.juuliks (qvalitas)

mujal.
pärnus esimene vaba aeg (haigekassa maksab) 21.august,
haapsalus (haigekassa) samuti 21.aug.
tartus lähim aeg (haigekassa raha eest) 10.juuliks (elva haigla polikliinik tartu linnas vaksali tn)

jne. ma kõiki maakondi läbi uurida ei viitsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabu aegu erialaarsti juurde Tallinnas ei ole.Järjekord on 3-4 kuud.Tasulise vastuvõtu aja saab 2 kuuga.

Hakkas täitsa huvitama, logisin digiregistratuuri sisse. kahjuks enam üleestilist otsingut pole, tuleb maakondade kaupa otsida.

Tallinnas lähim (tasuline, 80€) aeg psühhiaatrile 25.juuliks (qvalitas)

mujal.

pärnus esimene vaba aeg (haigekassa maksab) 21.august,

haapsalus (haigekassa) samuti 21.aug.

tartus lähim aeg (haigekassa raha eest) 10.juuliks (elva haigla polikliinik tartu linnas vaksali tn)

jne. ma kõiki maakondi läbi uurida ei viitsinud.

Tasulisi aegu tasub ka erakliinikutest vaadata – Marienthal, Confido, Documental, Viimsi ja Pirita psühhiaatriakeskus näiteks jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olete varem Eestis elanud ja perearsti nimistus olnud, siis on lihtsaim broneeridagi vastuvõtt oma (endise) perearsti juurde. Enamikku ärevuhäireid, depressioone jmt ravivad perearstid. Kui soovite ikkagi psühhiaatrit, siis nii juba Eestis olles kui ka varem või hiljem elukohariigis saab kasutada e-vastuvõttu. Mu patsientidel on väga head kogemused https://documentalcare.com/broneeri-eduard.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Mis arsti juurde ma minema pean?