Esileht Hobinurk Mis filmi/seriaali puhul närvidele käib

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 215 )

Teema: Mis filmi/seriaali puhul närvidele käib

Postitas:
Kägu

Hakkasin mõni päev tagasi seda vaatama, ja loobusin-imelik tundus

https://jupiter.err.ee/1609025369/sherlock

kas tasub vaadata, on realistlik, normaalne?

Ikka tasub, see ju klassika juba.

Realistlikkust ja normaalsust sealt otsida ei tasu muidugi

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan ” Hea karma haigla” ja eile vaatasin etv pealt 4. hooaega. Olen pettunud, see kes selle arsti asemele tuleb (noormees) on nii igav. Nagu siin eespool kirjutati, populaarsed näitlejad lahkuvad ja nende asemele tulevad nigelad ja ebahuvitavad. Vaatan edasi sest loodan, et võibolla tuleb vana veel tagasi või mõtlevad midagi huvitavat välja. Olen mitmed sarjad pooleli jätnud, sest põnevus kaob.

Mis selle ilueedi juures huvitavat oli? Sitapeana käitumine?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigla- ja krimiseriaalides on alatasa see, et kõige parem arst või uurija käitub nagu ilge sitapea või on tal mingi autismispektri häire ja ta on seetõttu sotsiaalselt küündimatu. See klishee on täiega üle visanud. Kas see on tõesti ainuke viis, kuidas peategelane huvitavaks teha?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://jupiter.err.ee/1609025369/sherlock

kas tasub vaadata, on realistlik, normaalne?

Ikka tasub, see ju klassika juba.

Algus küll klassika moodi ei olnud. Oled ise vaadanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häirib, et igas filmis ja seriaalis on kohustuslikult sees LGBTQ-teema. Ka ühtegi noortefilmi enam selle teemata ei suudeta teha.

+28
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uues Lumivalgukese versioonis ei ole pöialpoisid enam, mkmm, pöialpoisid, vaid poliitkorrektselt on esindatud kõik nahavärvid ja sood ja kehapikkused. Ei teagi, kuidas neid eesti keeles peaks nimetama?

Neid kutsutakse nüüd kaaslasteks (ingl k companions).

Huvitav, kas keegi seda iba vaatama ka läheb?

Mina kohe kindlasti ei lähe sellist jura vaatama. Boikoteerin kõiki sarnaseid poliitkorrektseid soperdisi.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on väljamõeldud sündmustikuga ja pigem muinasjutu lugu või kostüümidraama, mis toimub x sajandis, siis miks mitte. Egas siis a la Raspuntsel pole tegelikult päriselt eksisteerinud tegelane.

Ka muinasjutu puhul, st kui see on klassikaline, nagu Lumivalguke, Tuhkatriinu, Okasroosike ja Rapuntsel, ma eelistaks klassikalist varianti. Olgu, et mõni gnoom võis olla tumedanahaline, aga no kindlasti mitte aafriklane. Suvalise ulmeloo puhul on muidugi kama, pangu või marslased mängima.

Ses mõttes mind natuke häiris Rings of Powers’i puhul, et üks haldjas oli neeger. Väegade kena ja karismaatiline mees, aga et must, see on ikka ennekuulmatu. Ka pimedusehaldjad, st need, kes keeldusid Suurest Retkest, olid ikkagi valged. Kääbikute hulgas oli tõesti ka tumedanahalisi, aga nüüd olid sealgi mitte lihtsalt tõmmukad (no nagu araablaste moodi), vaid ka lausa neegrid ja mulatid.

Tumedanahalised olid seal selgelt Haradi ja Kaug-Haradi inimesed, neid ei saanud olla ei haldjate seas ega Numenoril ega Rhovanionis ega Orulinnas ja Järvelinnas.

+9
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://jupiter.err.ee/1609025369/sherlock

kas tasub vaadata, on realistlik, normaalne?

Ikka tasub, see ju klassika juba.

Algus küll klassika moodi ei olnud. Oled ise vaadanud?

Taheti öelda, et see on juba ammu omaette klassikaks kujunenud, mitte, et sealt peaks traditsioonilist Sherlock Holmesi otsima.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Ei meeldi, et vaatajate huvi hoidmiseks kirjutatakse sisse mingi mõrvalugu. Näiteks rikkus see minu jaoks “Kus laulavad langustid” ära

Eemm.. see oli sul naljakommentaar, eks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häirib, et igas filmis ja seriaalis on kohustuslikult sees LGBTQ-teema. Ka ühtegi noortefilmi enam selle teemata ei suudeta teha.

See on nüüd kohustuslik propaganda, varsti hakkavad ilmuma filmidesse ka transud. Harjuge ära.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häirib, et igas filmis ja seriaalis on kohustuslikult sees LGBTQ-teema. Ka ühtegi noortefilmi enam selle teemata ei suudeta teha.

See on nüüd kohustuslik propaganda, varsti hakkavad ilmuma filmidesse ka transud. Harjuge ära.

Ainuke propagandist oled siin sina. Kas käid Kööginurgas kah oma propagandat levitamas?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häirib, et igas filmis ja seriaalis on kohustuslikult sees LGBTQ-teema. Ka ühtegi noortefilmi enam selle teemata ei suudeta teha.

See on nüüd kohustuslik propaganda, varsti hakkavad ilmuma filmidesse ka transud. Harjuge ära.

Ainuke propagandist oled siin sina. Kas käid Kööginurgas kah oma propagandat levitamas?

Hahaa, valus saab olema see harjumine, mõistan.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema: Mis filmi/seriaali puhul närvidele käib

Mulle ei meeldi ajahüpped edasi-tagasi. Mulle ei meeldi, kui selgub, et miski oli unenägu. Mulle ei meeldi, kui on rollidesse valitud sarnast tüüpi näitlejad. Mõni rezissöör lihtsalt PEAB nagu kõik naisosatäitjate kohad täitma sama pikkade ja sama blondide ja samas vanuses naistega, kes kõik käivad veel samamoodi riides – peentes beežides ja vahemere-sinistes rõivastes, siidisall kaelas. Kui need näitlejad veel maailmakuulsad ei ole, siis pool energiat läheb selle peale, et meeles pidada mis on kelle nimi ja kes see parajasti on, kes ekraanil on ja kellega ta abielus on. Ehkki süžee lubaks täiesti kasutada eristatavaid näitlejaid. Aga noh, castinguinimesed ja režissöör on neid ju kümneid tunde elusast peast näinud ja ei saa arugi, et sama tüüpi barbide eristamine on päääris keeruline.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi ajahüpped edasi-tagasi. Mulle ei meeldi, kui selgub, et miski oli unenägu. Mulle ei meeldi, kui on rollidesse valitud sarnast tüüpi näitlejad. Mõni rezissöör lihtsalt PEAB nagu kõik naisosatäitjate kohad täitma sama pikkade ja sama blondide ja samas vanuses naistega, kes kõik käivad veel samamoodi riides – peentes beežides ja vahemere-sinistes rõivastes, siidisall kaelas. Kui need näitlejad veel maailmakuulsad ei ole, siis pool energiat läheb selle peale, et meeles pidada mis on kelle nimi ja kes see parajasti on, kes ekraanil on ja kellega ta abielus on. Ehkki süžee lubaks täiesti kasutada eristatavaid näitlejaid. Aga noh, castinguinimesed ja režissöör on neid ju kümneid tunde elusast peast näinud ja ei saa arugi, et sama tüüpi barbide eristamine on päääris keeruline.

Mul on just vastupidi meeste eristamisega raskusi. Vaatasin just iseenesest väga head Prantsuse sarja, aga kõik meestegelased tundusid äravahetamiseni sarnased, nii et mitte midagi ei saanud alguses aru.

Selles mõttes meeldib mulle, kui lisaks subtiitritele on saadaval ka vaegnägijatele mõeldud Audio Description, sest seal selgitatakse alati ära, kes parajasti ekraanil on ja räägib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi ajahüpped edasi-tagasi. Mulle ei meeldi, kui selgub, et miski oli unenägu. Mulle ei meeldi, kui on rollidesse valitud sarnast tüüpi näitlejad. Mõni rezissöör lihtsalt PEAB nagu kõik naisosatäitjate kohad täitma sama pikkade ja sama blondide ja samas vanuses naistega, kes kõik käivad veel samamoodi riides – peentes beežides ja vahemere-sinistes rõivastes, siidisall kaelas. Kui need näitlejad veel maailmakuulsad ei ole, siis pool energiat läheb selle peale, et meeles pidada mis on kelle nimi ja kes see parajasti on, kes ekraanil on ja kellega ta abielus on. Ehkki süžee lubaks täiesti kasutada eristatavaid näitlejaid. Aga noh, castinguinimesed ja režissöör on neid ju kümneid tunde elusast peast näinud ja ei saa arugi, et sama tüüpi barbide eristamine on päääris keeruline.

Mul on just vastupidi meeste eristamisega raskusi. Vaatasin just iseenesest väga head Prantsuse sarja, aga kõik meestegelased tundusid äravahetamiseni sarnased, nii et mitte midagi ei saanud alguses aru.

Selles mõttes meeldib mulle, kui lisaks subtiitritele on saadaval ka vaegnägijatele mõeldud Audio Description, sest seal selgitatakse alati ära, kes parajasti ekraanil on ja räägib.

Mul on kodus vaadates alati kas wikipedia või imbd leht lahti ja kümme korda filmi jooksul vaatan tegelaste loetelu, et kes see Cassie või Liza nüüd oligi, kellest nad räägivad. Pilte vaatan ka, et ahhaaa, see on nüüd see.
Pikemate seriaalide puhul muidugi pikapeale harjub eristamatute nägudega ära, aga see nimede värk jääb. Kui vaatad kuuendat asja viimase kuu aja jooksul, kus mängib näiteks Nicole Kidman, siis jee mul meeles püsib, kas seekord on tema siis tegelaskuju nimi Helen või Miranda või Amanda. Probleem just siis, kui teised filmitegelased kellestki kolmandast räägivad, keda hetkel ekraanil pole. Seega muudkui laksin wkipeedia või imbd vahet.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi, et vaatajate huvi hoidmiseks kirjutatakse sisse mingi mõrvalugu. Näiteks rikkus see minu jaoks “Kus laulavad langustid” ära

See film ju raamatu järgi tehtud. Ja selle mõrvaloo ümber kogu põhiteema oligi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi, kuidas ükski filmitegijatest pole kunagi näinud, kuidas sünnitamine käib. Naised filmides reeglina lihtsalt lebavad selili ja kriiskavad nonstop ning sünnitamine algab ka alati nii äkki, et üldiselt 15 min enne lapse ilmaletulekut pole veel ühtegi märki, et midagi toimuma hakkaks. Absurd. Ja siis vastsündinu näeb muidugi 3- kuni 4-kuuse beebi moodi välja.

Mind häirib see, et sünnitamise stseenis arst kobab alati pimesi lina all, sest ega ei saa ju sünnitaja privaatseid kehaosi eksponeerida. Ise sünnitanuna on seda päris naljakas vaadata. No et arst delikaatselt katab su alakeha linaga ja siis üritab seal toimuvast sotti saada ilma et lina paigalt nihkuks.

Normaalsetes kliinikutes pannaksegi rätik põlvede peale mitte ei lasta naisel seal alasti ebamugavalt kõigile näha olla. Meil siin Eestis on riiklikus süsteemis kedagi ei huvita kui mugavalt naine end tunneb.

Ma saan ju aru, et ega ei saagi filmis kõike naturaalselt näidata.  Aga siiski on natuke koomiline, kuidas keerulise sünnituse puhul (ja filmides enamasti nii on) sünnitajale eluotlikus olukorras  arst seal rätiku all pusserdab ja üritab sünnitusse sekkuda. Sünnitaja mugavus sellises olukorras on  ilmselgelt teisejärguline.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan ju aru, et ega ei saagi filmis kõike naturaalselt näidata.  Aga siiski on natuke koomiline, kuidas keerulise sünnituse puhul (ja filmides enamasti nii on) sünnitajale eluotlikus olukorras  arst seal rätiku all pusserdab ja üritab sünnitusse sekkuda. Sünnitaja mugavus sellises olukorras on  ilmselgelt teisejärguline.

Minu sünnitustel oli ka lina täitsa olemas.
Teemasse siiski tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan ju aru, et ega ei saagi filmis kõike naturaalselt näidata.  Aga siiski on natuke koomiline, kuidas keerulise sünnituse puhul (ja filmides enamasti nii on) sünnitajale eluotlikus olukorras  arst seal rätiku all pusserdab ja üritab sünnitusse sekkuda. Sünnitaja mugavus sellises olukorras on  ilmselgelt teisejärguline.

Kui naiskangelannat elustatakse, siis on tal kenasti rinnahoidja seljas, kui talle šoki andmiseks neid lapatseid külge kinnitatakse.

Sarjas “Silent Witness” olid alguses laibad lahkamislaual kõik katmata, aga nüüd hilisemates seeriates on neil kõigil häbelikult rätik suguelundite peal.

Kuigi tegelikult mind need asjad ei häiri. Pigem eelistan ilustatud kirjeldust kui karmi realismi. Noorena sain ikka Kieslowski kolme värvi triloogiat vaadates paraja šoki, kui poomist näidati. 

Ja eales ei kavatse vaadata filmi, mis reklaamib end 9minutilise realistliku vägistamisstseeniga (Monica Bellucci, Irréversible).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot nendes Hallmargi nutukates on kõikidel naistel täpselt ühesugune (moe)soeng – enamasti pikad või poolpikad juuksed ja need on siis salguti väljapoole lõtvadesse vintidesse keeratud. Mitte mingeid teisi soenguid ei ole, isegi mitte kinni või üles pandud juukseid vahelduseks. Isegi sarjas “When Calls The Heart” olid paaril peategelasel sellised soengud, kuigi aeg oli 20. sajandi algus ja enamik naisi, eriti töötavad, lõikas juuksed lühikeseks. Isegi mitte vesilaineid või miskit muud, mida tollal kanti. Ja kõige totram – selle umbes 10 aastaga isegi mood ei muutunud seal väikses “ühehobuselinnakeses”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi ajahüpped edasi-tagasi. Mulle ei meeldi, kui selgub, et miski oli unenägu. Mulle ei meeldi, kui on rollidesse valitud sarnast tüüpi näitlejad. Mõni rezissöör lihtsalt PEAB nagu kõik naisosatäitjate kohad täitma sama pikkade ja sama blondide ja samas vanuses naistega, kes kõik käivad veel samamoodi riides – peentes beežides ja vahemere-sinistes rõivastes, siidisall kaelas. Kui need näitlejad veel maailmakuulsad ei ole, siis pool energiat läheb selle peale, et meeles pidada mis on kelle nimi ja kes see parajasti on, kes ekraanil on ja kellega ta abielus on. Ehkki süžee lubaks täiesti kasutada eristatavaid näitlejaid. Aga noh, castinguinimesed ja režissöör on neid ju kümneid tunde elusast peast näinud ja ei saa arugi, et sama tüüpi barbide eristamine on päääris keeruline.

Mul on just vastupidi meeste eristamisega raskusi. Vaatasin just iseenesest väga head Prantsuse sarja, aga kõik meestegelased tundusid äravahetamiseni sarnased, nii et mitte midagi ei saanud alguses aru.

S

Mina ei saa seetõttu aasia filme vaadata, sest minu jaoks on nad kõik ühte nägu. Pealegi on asiaatidega mingi veider asi, et nad filmides oleks nagu infantiilsed – naised naeravad nagu plikad ja mehed käituvad ka tõsistes filmides nagu koomikud.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt jabur on, et inimesed, kes on just seksinud, kerivad endale voodist tõustes häbelikult linad ümber. Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas. Millal nad veel pesu selga jõudsid panna? Või seksisidki läbi aluspükste?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt jabur on, et inimesed, kes on just seksinud, kerivad endale voodist tõustes häbelikult linad ümber. Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas. Millal nad veel pesu selga jõudsid panna? Või seksisidki läbi aluspükste?

Kas see ajab sind närvi?

Aga tegelikult on põhjus sageli lihtsalt selles, et filmi tootjad ei taha saada filmile “ainult täiskasvanutele” või alla 16-aastastele keelatud vms piirangut. See tähendaks ju väiksemat vaatajaskonda.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas.

Mulle see just meeldib. Ei taha koguaeg mingeid tisse vaadata. Minu meelest just uuemates eesti filmides üritatakse paljaid kaadreid iga hinna eest sisse suruda, isegi kui sisulist vajadust pole. Ja see häirib küll.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt jabur on, et inimesed, kes on just seksinud, kerivad endale voodist tõustes häbelikult linad ümber. Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas. Millal nad veel pesu selga jõudsid panna? Või seksisidki läbi aluspükste?

Kas see ajab sind närvi?

Aga tegelikult on põhjus sageli lihtsalt selles, et filmi tootjad ei taha saada filmile “ainult täiskasvanutele” või alla 16-aastastele keelatud vms piirangut. See tähendaks ju väiksemat vaatajaskonda.

Ei aja närvi, aga häirib, sest on ebaloogiline.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa seetõttu aasia filme vaadata, sest minu jaoks on nad kõik ühte nägu. Pealegi on asiaatidega mingi veider asi, et nad filmides oleks nagu infantiilsed – naised naeravad nagu plikad ja mehed käituvad ka tõsistes filmides nagu koomikud.

Ma jätsin meie Apteeker Melchiorigi pooleli, sest kõik mehed peale peategelase olid ühesugused karvikud. Ok, igav oli ka.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt jabur on, et inimesed, kes on just seksinud, kerivad endale voodist tõustes häbelikult linad ümber. Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas. Millal nad veel pesu selga jõudsid panna? Või seksisidki läbi aluspükste?

Kas see ajab sind närvi?

Aga tegelikult on põhjus sageli lihtsalt selles, et filmi tootjad ei taha saada filmile “ainult täiskasvanutele” või alla 16-aastastele keelatud vms piirangut. See tähendaks ju väiksemat vaatajaskonda.

Ei aja närvi, aga häirib, sest on ebaloogiline.

Miks. Ma ka panen rätiku ette. Miks ta peaks vahtima mu kõiki kehaosi, kui saan saladust veidi hoida. Kle, kunagu läksid mehed kiima, kui pahkluid nägid. Mida vähem nad argiolukooras näevad, seda parem. Muna praadima sekspesus kindlasti ei hakka.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah aga see on ju seotud ikkagi häälega ja lauluoskusega. Nahavärv on natuke teine teema. Oled hea näitleja, aga sorry ajaloolistel põhjustel pole sul kunagi midagi paremat saada kui orjaroll.

Jube jama jah, et kõigi filmidde, TV-sarjade, teatrietenduste tegevus toimub orjanduslikul ajal. Võiks siiski ka nüüdisaega kajastada.

Kui mustanahaline lõpetaks näiteks meie lavaka, siis meie teatrites ju pole praktiliselt üldse lavastusi, kus  mõni tegelane ongi mõeldud mustanahalisena. Mida ta siis mängida üldse saaks? Minu arvates normaalne, et ta mängiks siis valgeid rolle. Mind küll ei häiri. Kõik on sinu enda peas kinni. Ikka viite jutu a la laulauhääle või kehakaalu juurde, mis on absurd. Kui see hea näitlejaoskusega sumomaadleja oma kehakaalu viib sobivasse kategooriasse, siis ta ju saabki rolli, kus on vaja kõhna tegelast. Erinevalt nahavärvist on kehakaal meil kõigil muudetav.

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt jabur on, et inimesed, kes on just seksinud, kerivad endale voodist tõustes häbelikult linad ümber. Või siis ärkab armunud paar pärast seksi üles ja mõlemal korralikult pesu seljas. Millal nad veel pesu selga jõudsid panna? Või seksisidki läbi aluspükste?

Kas see ajab sind närvi?

Aga tegelikult on põhjus sageli lihtsalt selles, et filmi tootjad ei taha saada filmile “ainult täiskasvanutele” või alla 16-aastastele keelatud vms piirangut. See tähendaks ju väiksemat vaatajaskonda.

Ja teiseks on põhjus ka see, et alastistseenide eest tuleb näitlejale palju rohkem maksta. Palgaraha hoitaks kokku, kui eelarve on väike ja saab palgata vaid riides näitlejaid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on lapsed filmides alati väga ninakad ja loevad vanematele elutargalt moraali, mille peale nood nina norgu lasevad ja tunnistavad, kuidas nad kõike valesti on teinud.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 215 )


Esileht Hobinurk Mis filmi/seriaali puhul närvidele käib