Esileht Kodunurk Mis hoidideid teete sel aastal?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mis hoidideid teete sel aastal?

Postitas:
Kägu

Soovin seeni marineerida, viinamarjamahla teha ja õunamoosi keeta. Tahaks midagi veel, aga mis see hea on, ei tule ette. Vahetame vastastikku inspiratsiooni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegin kreegimoosi, sest toodi kotitäis kreeke. rohkem loodetavasti midagi tegema ei pea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õunamoos vaarikatega on hea, mõnus magushapu. Kui hiliseid vaarikaid saad siis proovi. Tomati-sibula salat läheb meil kindlasti purkidesse ja kas ämbrisalat või Toome salat ka. Kreegimoos ja ploomimoos on juba tehtud. Ja talviseks praelisandiks kavatsen mädarõigast hankida ning mädarõika-küüslaugu-tomati hoidist teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasus teema teha küll. Pisut on vaarikaid, aga liiga vähe vaarikamoosiks. Sain hea idee vaarika-õunamoosi osas. Mis vahekorras neid panna?

Palun tomati-sibulasalati retsepti.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist tuleb veel üks laar pirni-ingveri moosi teha ning sibula, tomati, paprika salat ja boršipõhi ning siis aitab selleks hooajaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On marineeritud kurke, kurgi-sinepisalatit, “äkilist”, kurgi-kapsa-sibula-parpikasalatit, “Toome” salatit, tomati-paprika-tšilli-sibula letšot, marineeritud tomateid, marineeritud tšillisid, marineeritud küüslauku, marineeritud seeni, soolatud seeni, hapendatud seeni, omas mahlas seeni, kupatatud-sügavkülmutatud seeni, mahlu (sõstra, rabarberi, vaarika, pihlaka).
Moose keegi ei söö, neid ei tee. Aa, kaks purki kreegikompotti on – mees palus oma sünnipäevaks.

Kurke tuleb veel võimsalt, tomatid osas rohelised, porgandeid on palju, peaks Korea salatit tegema.

Pihlakavein käib ja kümmekond pudelit jõhvikalikööri on.
Seeni teen veel kindlasti, muuga peab mõtlema, kas viitsin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehtud on veits seeni, uue asjana marineerisin kitsemampleid tillimarinaadis. Pole veel proovinud, kas on hea. Suvel tegin tikritest vürtsmoosi. Eelmine nädal tegin gruusia ploomikastet tkemalit.
Seeni tuleb ilmselt veel, vbl teen seeneseljankat juurde. Proovida tahan veel pihlakasinepit. Meil keegi eriti magusaid moose ei söö, aga vürtsmoosid ehk tšatnid lähevad küll, nii et kui kuskilt mingit toorainet saab, siis neid teen veel ilmselt juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korea salati retsepti paluks, Kägu 22.11 :-)!

Endal tehtud: marinaadikurgid tšilliga, Rootsi kuninga kurgid ja jäägrikurgid. Liitrite kaupa erinevad tomatikastmeid keedetud (paprikaga ja ilma). Tšillid ootavad marineerimist, sel nv loodan ka seeni marinaadi jaoks saada. Kahjuks ikaldusid sel aastal aedoad, seega sel aastal jäävad need marinaadi panemata :-(. Moosiks keedan vaid pohli ja alõtšasid, viimastest teen ka kompotti. Kirsid keetsin mahlaks. Veel tahaks teha lillkapsast tomatimahlas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga niru aasta, kelder on pooltühi.  Aga plaanid – tšillimoos, plaanin teha marineeritud ja soolatud seeni (1 purk soolaseeni juba on ja mõned purgid marineeritud kukeseeni), tomateid tuleb peale, nuputan, et mida nendega teha .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänavu on hea pihlaka-aasta, nii et kindlasti teen kuivatatud pihlakaid (kui neid tohib hoidiseks nimetada). Need osutusid viimati väga populaarseks.

Porganditest osa on alati sellised, mida säilitamiseks pole mõtet panna, need keedan suvikõrvitsa, paprika, sibula ja tomatiga vähese äädikaga hoidiseks, mida saab talvel kas külmalt süüa või ka sooja toidu sees kasutada.

Seenele kahjuks ei ole veel jõudnud, aga äkki ikka jõuab kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuumutamata kurgisalat (säilib külmikus jõuluni), kollase ploomi moos, mustasõstramoos, marineeritud seened. Ema vekib muudkui minitomateid, neid on jube palju.

Sügavkülmik ka täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sel aastal jube palju ploome. Moos tehtud. Kompott ka. Tshatni ja tkemali on head mõtted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina keedumoose ei tee üldse, ma sügavkülmutan – juurikad, juustumooside põhjad, tšilisalati koostisosad, toormoosid, sidrun, laim või lihtsalt marjad. Seened-seened. Paljude karpide kaupa puhastasin täna alõtšasid, tšillisid, põldmünti veidi ja ploome. Kokku ühte karpi ja sügavkülma – neile lisan talvel küüslauku, koriandrit, suhkrut jms ja keedan ning sööme liha juurde. Või niisama, ka praemunaga või keedukartuliga, kui muud ei viitsi teha. Ja teine sort on alõtša, mango ja pihlakaga põhjad sügavasse. Kolmandad karbid läksid paprika+tšilli, mis hiljem tahavad kas tomatipastat või hoopis midagi leidlikumat. Me armastame parajalt teravat. Ja hapukas-terav-magus mõru alatooniga salat a la pohasalat liha või teatud juustu juurde – meie jaoks jumalik. Pohlasalatile me küll lisame sellist puuviljamaitselisemat tšillit ka.

Peamiselt sügavkülmutangi marju ning liha juurde tehtava tšilli”moosi” koostisosi ja porgandit, suvikõrvitsat, kupatatud seeni, puravikke omas mahlas. Ja terveid tšillisid. Letšo algkomplekte.

Et neist pärast saada imeline lisand, siis küüslauku, suhkrut, soola, äädikaid, sibulat, koriandrit, nelki, kaneeli vms on niikuinii 99,9% ajast majas olemas ka talvel. Praegu saaki viskab peale, ei kuluta aega vekkimisele, talvel võtab ühe karbikese keetmine lihakõrvaseks salatiks sama kaua kui liha ise valmib ja no ühest keedusest saab ikka mitu päeva.

Õunu kuivatan, ravimtaimed on muidugi kuivatatud.

Pole marineeritud asjade sõber, välja arvatud mõned paneeritud ja/või röstitud ja/või suitsutatud kalad või lihad. Aga marineeritud seened pole minu lemmikud, kuigi seened on minu toiduvalikus kindlasti esiviisikus aastaringselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasus teema teha küll. Pisut on vaarikaid, aga liiga vähe vaarikamoosiks. Sain hea idee vaarika-õunamoosi osas. Mis vahekorras neid panna?

Palun tomati-sibulasalati retsepti.

Ma olen sellest vaarika-õunamoosi puhul juhindunud: https://nami-nami.ee/retsept/9503/%C3%95una_vaarikamoos

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marin. kurgid.

Kurgisalat-sibulasalat (kuumutamata, peaks ca 2 kuud säilima, oli kasvuhoone pikki kurke korraga liiga palju)

Ploomi-õunamoos.

See tänavuseks kõik. Vastsündinu tõttu tegin ainult hädavajalikku, et aiasaadused raisku ei läheks. Ise spetsiaalselt juurde ei ostnud, nt maasikaid moosi jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on <span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 20px;”>tšillimoos?
Mis on see </span><span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 20px;”>tšilli, mis sisse käib?</span>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on see tšilli, mis sisse käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on see tšilli, mis sisse käib?

Meil on erinevad erinevate mooside jaoks. Sel aastal

Bhut Jolokia
Yellow Bumpy Habanero
Big Yellow Mama
Bonda Ma Jaques
Purple Ufo

Odsad neist on väga kurjad, siis saab teravamat. Mõni on nl puuviljasem, siis läheb virsiku või porgandiga paremini kui tomatiga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirsstomateid uputab see aasta, olen 2 satsis teinud 16 purki marineeritud kirsstomateid. Esimest korda elus, aga päris söödavad tulid 🙂

Arooniamahla tahaks ka veel teha, aga pole arooniaid võtta kuskilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaarikamoosi tegin, mustsõstramoosi, punasesõstraželeed, tohutul hulgal ploomikompotte (noh, hea ploomiaasta jälle). Õunamoosi saaks ka teha, aga eelmistest aastatest on seda palju järgi jäänud. Võibolla ikkagi teen (nt kakaoga). Pihlakaviina tegin ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvitsat marineerin kindlasti ja osa keedan püreeks ning panen sügavkülma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii tublid naised, vägev!

keldris  murakamoos, kreegimoos, vaarika, mustika, maasika

pangesalat, kõrvitsamarinaad,arooniasiirup, guljass purkides, kuivatatud õunad kaneeliga, letsho, krõmpsud kergsoola kurgiviilud, rebase talu borshisupipõhi, 5l jõhvikaid, juurikad .

sügavkylmas kase ja vahtramahl, herned, maasikad, vaarikad, mustikad, must sõstar, punane sõstar, tikker, pool kodusiga hakklihana, supikontide ja praetükkidena, lestakala, haugid,  mereforelli,  paar topsi kukeseent ja metsmaasikat, türgi oad, maitserohelist.

palju jäi hankimata, aga ju mingid vitamiinid pere siiski kätte saab..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin ploomimoosi õuntega, sest ploome on sel aastal hullult palju. enne purkipanemist lasin saumikseriga ühtlaseks, sest ma ploome koorida küll ei viitsinud. maitseb selline moos ikka ploomimoosi moodi, õuna tunda ei ole. Aga mul oli mingi hulk selliseid õunu, mis olid veidi plekilised ja sobisid pigem just moosi sisse. Paljas õunamoos mulle ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal ei teinudki muud kui arooniasiirupit, tikrimoosi (panin ka pirni sisse) ja õunamoosi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vähem panen purki, rohkem sügavkülmutan. Aga purki panen ka.

Hästi palju ja erinevaid nö juustu- või liha juurde käivaid salateid. Osad kutsuvad neid moosideks. Kõigis on üks koostisosa väga terav tšilli, kuna kasvatame seda ise ja väga maitseb. Hoidiste teravusaste on erinev. Teised koostisosad ka erinevad. Eri laarides on kasutusel enamasti küüslauk, alõtša, sageli ka ploomid, teinekord õun, pohl, paprika, sibul. Palsamiäädikas või siidriäädikas, moosisuhkur, sool, pihlakas, mango.

Seeni ma ei marineeri. Need on sügavkülmas. Igat moodi, omas mahlas peamiselt. Kuivatamiseks pole jätkunud.

Juurikad on sügavkülmutatud ja lõigatud. Palju suvikõrvitsat. Sööme väga palju juurikaid. Ei maksa nad ju ka poes midagi, aga ega nende aias kasvatamine võta ka rohkem kui kahe tunni töö hooajal kokku. Seemned maha, mõned korrad kasta, saak koristada.

Supipõhjad on siis purgis. Palju ei tee, umbes 20 liitrist purki. Juurikad – porgand jne. Liha tuleb pärast juurde panna, aga head on.

Pitsakatteid on lõigatud, aga no see ei sõltu aastaajast. Juustulõpud, suitsuvorsti otsad, seened jne karpidega juba valmis pakituna sügavas. Lähevad ka piruka sisse suurepäraselt või omletti.

Maitsetaimi on kuivatatuna. Õunad kuivatatuna. Põldmarjad ja murelid (kivideta) on sügavas. Moosi süüakse vähe, pigem lähevad jäätisele. Ebaküdoonia on lõigatud ja suhkruga vaheliti – tee sisse ja koogi sisse.

Mädarõika-peedi-küüslaugu ehmatis on veel tegemata. Veel teen ka pihlaka-tsilli-lodjapuu-jõhvika moosi. Mõnusalt mõru-hapu-magus. Mustrõigas ja porgand on ka veel tegemata, peab mõtlema. Ja voblat kuivatasime ka. Kasemahl, vahtramahl ja õunamahl.

Kala on ka veidi sügavas, on ka natuke marinaadis lesta. On natuke liitreid kanapuljongit – supikanast muidugi – sügavkülmas. Peaks veel tegema, aga supikana hankimine on valu tagumikus. Väga tahetakse ja mugav supimaterjal.

Mitte sügise pärast, vaid kuna talvel on vaja võimalikult vähe söögiga pingutada, niigi pime ja kole – sidrun ja apelsin jookide jaoks on viilutatud ja sügavkülmutatud. Jõhvikad veega purgis.

Laisa inimesena tahan, et oleks kogu aeg kapist võtta, ei peaks pimedal novembripäeval paaniliselt õhtuks sööki ostma tormama. Parem kokkan ühe terve päeva asju valmis kui hiljem iga päev poolteist tundi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin ploomimoosi õuntega, sest ploome on sel aastal hullult palju. enne purkipanemist lasin saumikseriga ühtlaseks, sest ma ploome koorida küll ei viitsinud. maitseb selline moos ikka ploomimoosi moodi, õuna tunda ei ole. Aga mul oli mingi hulk selliseid õunu, mis olid veidi plekilised ja sobisid pigem just moosi sisse. Paljas õunamoos mulle ei meeldi.

Just ploomi-õunamoos keeb – hea mõte, teen ka pool kogust prooviks sauseguriga kemüüseks ja pool jätab tükiliseks. Eks siis järgmine aasta on teada  kumb parem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teen ka pool kogust prooviks sauseguriga kemüüseks

See sõna on gemüüse

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna aed väljastas sel suvel ca 15 kilo vaarikaid, siis keetsin hunniku moosi. Toppisin ka sügavkülma vaarikaid täis, aga kuna külmkapp tuli uus osta ja uude miskipärast sama kogus enam ei mahtunud, sulatasin mitu karpi üles ja keetsin moosi juurde. Hoidma pean moose esmakordselt garaažis, sest külmkappi nii palju ei mahu. Teine samasugune uputaja oli must sõstar – sai nii sügavkülma kui ka mooside hulka panna. Tikrid seevastu jõudsid kogu selle möllu ajal vaikselt maha variseda, sain vaid ühe kotikese sügavkülma.

Ämmalt tuli iga nädal palju kurke, neid kiirhapendasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kemüüseks

Gemüüse (tulnud saksa keelest).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Mis hoidideid teete sel aastal?