Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mis juhtub, kui võtta duphastoni enne ovulatsiooni?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mis juhtub, kui võtta duphastoni enne ovulatsiooni?

Postitas:
Kägu

Arst kirjutas mulle duphastoni, sest mul vahepeal jäid päevad ära ja üleüldse on väga ebaregulaarsed, aga samal ajal üritan ma rasestuda (arst teab seda). Arst soovitas mul alustada duphastoniga 17ndal päeval, aga see ei kindlusta ju, et mul ovulatsioon ära on toimunud, vaid see eeldab, et ovulatsioon toimub 14ndal päeval. Minul on pikem tsükkel ja näiteks seekord toimus ovulatsioon ilmselt CD 18-CD20 vahemikus (jälgisin ovulatsiooniteste ja voolust). Võtsin aga ühe tableti juba enne ovulatsiooni toimumist (või täpselt selle ajal) ja nüüd muretsen, et kas see võis kuidagi häirida või takistada ovulatsiooni toimumist? Progesteroon peaks ju takistama ovulatsiooni toimumist ja rasestumise toetamiseks alustatakse sellega tavaliselt ca 3 päeva peale ovulatsiooni toimumist? Kas see on nüüd eos läbikukkunud tsükkel või muretsen ma üle ja üks  tablett enne ovulatsiooni/ovulatsiooni ajal ei mõjuta midagi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Duphaston enne ovulatsiooni pärsib ovulatsiooni ja põhjustab tsüklihäireid. Kas ta on selles tsüklis täielikult ära jäänud või miski on toimunud, seda keegi sulle ei ütle. Räägi oma arstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Duphaston enne ovulatsiooni pärsib ovulatsiooni ja põhjustab tsüklihäireid. Kas ta on selles tsüklis täielikult ära jäänud või miski on toimunud, seda keegi sulle ei ütle. Räägi oma arstiga.

Minu jaoks täiesti arusaamatu, kuidas arst lihtsalt suvalisel päeval soovitab duphastoni võtta, ilma, et ta oleks midagi maininudki ovulatsiooni kindlaks tegemise kohta. Eriti kui ta teab, et ma üritan rasestuda. Räägin arstiga igatahes. Ja südamest loodan, et see üks 10mg tablett ei mõjunud ovulatsioonile, aga mõistan, et ega seda kuidagi teada ei saa jah. Lihtsalt tigedaks teeb, et kõike peab ise uurima ja googeldama ja niigi iga kuu ootan seda ovulatsiooni aega, testin jne ja siis on risk, et kõik oli ilma asjata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka duphastoni tarvitanud kuna tsüklid olid väga pikad. Arst siis kirjutas rohu välja ja ka hakkasin 17ndal päeval võtma. Aga mulle arst seletas, et kõigepealt reguleerime tsüklit, et need ei oleks jälle 40-60 päevased ja alles siis hakkab ovulatsiooniga tegelema. Soovisin ka rasestuda aga kuna olidki tsüklid pikad siis mu arst arvas, et enne tuleks sellega tegeleda ja paika saada, et ov üldse toimuks. Kuna mul oli ka ovulatsiooniga probleeme sain ka selle stimuleerimiseks rohtu.

Aga kindlasti uuri arstilt üle uuesti. Ning kõige kindlam kui teed ov teste ja kui saad positiivse testi siis 2 päeva peale seda duphastoni võtta. Ma lõpuks toimisin nii.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka duphastoni tarvitanud kuna tsüklid olid väga pikad. Arst siis kirjutas rohu välja ja ka hakkasin 17ndal päeval võtma. Aga mulle arst seletas, et kõigepealt reguleerime tsüklit, et need ei oleks jälle 40-60 päevased ja alles siis hakkab ovulatsiooniga tegelema. Soovisin ka rasestuda aga kuna olidki tsüklid pikad siis mu arst arvas, et enne tuleks sellega tegeleda ja paika saada, et ov üldse toimuks. Kuna mul oli ka ovulatsiooniga probleeme sain ka selle stimuleerimiseks rohtu.

Aga kindlasti uuri arstilt üle uuesti. Ning kõige kindlam kui teed ov teste ja kui saad positiivse testi siis 2 päeva peale seda duphastoni võtta. Ma lõpuks toimisin nii.

Okei, ilmselt mu arst siis mõtles sama, et alguses proovida tsükkel regulaarseks saada, aga samas oleks võinud seda minuga ikkagi kommunikeerida. Ta ei selgitanud mulle, et mul võib-olla on võimatu hetkel rasedaks jääda, kuna duphastoni võtmine enne ovulatsiooni toimumist võib seda mõjutada. Igatahes nüüd olen targem ja eks siis ole näha paari nädala pärast, kas rasestumine toimus ja kui mitte, siis järgmine kuu uus katse. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha halvasti öelda, aga miks ometi arsti käest neid asju ei küsinud? Teinekord, kui küsimused tekivad, ole ikka julge ja küsi kohe – enamasti arstid selgitavad kenasti, aga vahel on nad oma teemas nii sees, et kipuvadki mõne asja, mis vist neile endale nii elementaarne on, ütlemata jätma. Ei tasu kõigega kohe nõus olla, mis arst ütleb ja siis hiljem loota, et mõni saatusekaaslane oskab aidata, vaid endale ikka kohapeal asjad selgeks teha.

Tõesti, ei mõtle pahaga ega arva, et te nüüd kuidagi rumal olete, lihtsalt soovitan soojalt arsti juures “täie raha eest” käia ja kõik teemad, mis segased on, ikka kohapeal läbi arutada. Tervis ja pereplaneerimine on nii olulised teemad, et ainult foorumile ei tasu ka loota. 🙂

Loodan, et saad peagi enda oodatud triibud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole TA aga vahest kohapeal ei tule kõige peale ning küsimused meelde. Või siis ei teagi kõike infot ja ongi alguses see info mis arst annab ja pärast ise netist loed ja leiad muud infi ja hakkad lihtsalt juurdlema asjade üle.

Mina näiteks ka kunagi ei teadnud seda, et duphastoni tuleb peale ov võtta. Seda ka mulle arst ei öelnud vaid oligi teemaks, et üritame tsükli normaalseks saada ja hiljem foorumist sain teada, et kui enne ov võtta siis see pärsib ov-ni. Järgmisel korral juba küsisin la arstilt ja kinnitasid, et nii ongi aga meie ravi oli sel hetkel midagi muud kui ovulatsioon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole TA aga vahest kohapeal ei tule kõige peale ning küsimused meelde. Või siis ei teagi kõike infot ja ongi alguses see info mis arst annab ja pärast ise netist loed ja leiad muud infi ja hakkad lihtsalt juurdlema asjade üle.

Mina näiteks ka kunagi ei teadnud seda, et duphastoni tuleb peale ov võtta. Seda ka mulle arst ei öelnud vaid oligi teemaks, et üritame tsükli normaalseks saada ja hiljem foorumist sain teada, et kui enne ov võtta siis see pärsib ov-ni. Järgmisel korral juba küsisin la arstilt ja kinnitasid, et nii ongi aga meie ravi oli sel hetkel midagi muud kui ovulatsioon.

Olen TA ja ongi täpselt nii nagu sa ütlesid, ehk et ma ei osanud seda küsida. Mõnikord eeldab õigete küsimuste küsimine ka juba mingeid eelteadmisi. Selles osas ma usaldasin arsti, sest arst veel mainis ka, et duphaston aitabki rasestumisele kaasa sellega, et ta teeb tsükli korrapäraseks. Selles osas kõik arusaadav. Aga ma ei osanud mõeldagi tol hetkel sellele, et duphaston tegelikult võib ovulatsiooni mõjutada. Selle teadmiseni ma jõudsin alles hiljem, ise netis ringi kolades. Ja nädalavahetusel ei saanud arstiga ühendust ka võtta, sellepärast esitasingi siia küsimuse kuna muretsesin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhimõttelidelt jah, lisaprogesteoon häirib tekkivat ovulatsiooni ja folliikulite arengut, AGA antud hetkel 1-2 päeva varem ei mõju enam midagi niiväga, kõik on juba ov valmis. Teiseks on duphaston väga nõrk rohi, arst lõi käega, et oh, see ei tee midagi, see on põhimõtteliselt platseebo kangusega rohi. Kolmandaks, oleneb kui pikad ja venivad su tsüklid siis on, sga üle 60päevased on tihti niisamagi anovulatoorsed

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mis juhtub, kui võtta duphastoni enne ovulatsiooni?