Esileht Väikelaps Mis kell teie 3 aastased ärkavad?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mis kell teie 3 aastased ärkavad?

Postitas:

Minu kolmene on alati ärganud 7.30-8.30 ajal aga alates juunist midagi muutus ja iga kuuga ta ärkab aina varem ja varem, enamasti 6-7 ajal. Mul on nii raske iga hommik nii vara ärgata sest mul ei tule kunagi enne südaööd und. Ta läheb magama 21 ajal ja magab lõunat 1,5 h päeval. Oleme proovinud teda hiljem magama panna, varem magama panna, lõuna ära jätta aga ikka ärkab 6 ajal, tee mis tahad. Tal on alumisel korrusel oma tuba ja ärgates ajab nii minu kui mehe üles ja samuti oma vanema venna, kes kohe kuidagi nii vara tõusta ei soovi. Vennal on oma tuba ja ta lihtsalt läheb sinna enne kui meie tuppa tuleb ja ajab ta üles. Oleme proovinud selgitada, et ei tohi ja venna tahab magada ja iga kord lubab, et rohkem nii ei tee aga järgmine hommik kordub kõik uuesti. Mida teha, kas 3,5 aastasele on võimalik kuidagi selgeks teha, et ta ärgates natuke mängiks või raamatuid vaataks vms selle asemel et kõiki kohe üles ajada. Pissil oskab ise ära käia ja joogivee saab ka ise kätte. Andke nõu. Kuidas teil on selles vanuses lastega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 15:31; 13.09 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulgege vanema venna uks nii, et ta seda lahti ei saa, kasvõi barrikadeerige kui vaja. Seda küll ei saa nõuda, et ta MITTE kedagi üles ei aja. St et nõuda ju võid, aga nii väike laps teeb ikka nagu tahab. Hakkadki kas ise varem magama minema ehk sätid enda päevarutiini lapse järgi või siis paned talle multikad käima ja lähed magama tagasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pimendavad kardinad on? Äkki juunis hakkas sellepärast varem ärkama, et vara läks valgeks? Minul magasid lapsed ka südasuvel pimendavate kardinatega nagu miškad kella 9-ni. Vanaema juures, kus kardinaid polnud, olid juba 7.00 üleval. Tasub proovida, pane esialgu kasvõi tekk akna ette, vaata, kas mõikab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaks lõunaunele kriipsu peale tõmbama? Et tulebki magamise tunde päevas lihtsalt liiga palju kokku korraga.

Mul endal kahjuks varase ärkajaga kogemust pole. Peaaegu kolmene poiss ja ükski hommik lasteaaeda ei saa iseseisvalt. Magab nagu nott ja mina siis kudistan 15min enne kui üks silm lahti tehakse. Nädalavahetusel põõnab mõnuga 9-10ni. Ootan ka huviga, et kuidas temal hakkab avalduma soov päevauni ära jätta, aga ehk veel niipea ei avaldu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane siis hiljem magama, sa ise ei lähe ju kl 21 magama. Ongi paigas.
Paraku mõnede lastega tuleb oma aega ohverdada.
Ma toimetame nii et 21.30 pesu, kaisu-kalli, väike jutuke ja kl 22 magab.
Pean ise kl 7 äratama, et lasteaeda minna. Lõunaund magab hästi.
Ja nii taas 22-07 magab öösel. Päevauni 2h

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 16:08; 14.09 09:14; 18.09 15:34; 18.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane siis hiljem magama, sa ise ei lähe ju kl 21 magama. Ongi paigas.

Paraku mõnede lastega tuleb oma aega ohverdada.

Ma toimetame nii et 21.30 pesu, kaisu-kalli, väike jutuke ja kl 22 magab.

Pean ise kl 7 äratama, et lasteaeda minna. Lõunaund magab hästi.

Ja nii taas 22-07 magab öösel. Päevauni 2h

See hiljem magama panemine üldjuhul EI aita. Ärkab ta ikka samal ajal. Mul poiss 5ne ja see vara ärkamise periood ka läbitud.
Õnneks nüüd juba tükk aega enne kella 8-9 ta vabadel päevadel ei ärka. Aga on ka juhuseid, kui ta on mõne ürituse või väljasõidu pärast alles 12 ajal magama saanud ja on hommikul üsna krapsakalt üleval juba enne kella kaheksat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita paraku see hilja magama minek ja oma aja ohverdamine, proovitud panna ta 22/23 ajal magama aga tema ikka krapsakalt enne 7 uleval ja siis sellele lisaks veel viril vahesest unest. Voib olla siis toesti jah hakata motlema pigem lounaune ara jatmisele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 15:31; 13.09 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mõlemad lapsed varased ärkajad sünnist saati olnud. Beebina algas nende päev u 5-6 ajal, 2-3-aastasena u 7 või veidi enne seda. Kui kolmesed olid, siis tuli endal ka lapse ärgates end voodist välja ajada. Kuskil neljaselt tuli see, et kui ärkasid nädalavahetusel enne teisi, siis läksid vaikselt elutuppa panid vahelt ukse kinni ja vaatasid seal multikaid.

Ega palju muud vist teha ei olegi, kui et üks hommik tõuseb üks vanem kolmesega samal ajal, siis on tal seltsi ega lähe ka venda üles ajama, teine hommik teine vanem. Me tegime nii, et nädalavahetusel ühel päeval ikka ise ka pikalt voodis vedeleda saaks, siis üks päev tõusis mees, teine päev mina varakult. Nädala sees oli lasteaia ja töö pärast isegi hea, kui laps ise vara tõuseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 20:07; 14.09 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on kunagi plaanis lapska lasteaeda panna, siis lõunaunest loobumine nii väikese lapse puhul oleks küll strateegiliselt väga vale samm!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:54; 14.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita paraku see hilja magama minek ja oma aja ohverdamine, proovitud panna ta 22/23 ajal magama aga tema ikka krapsakalt enne 7 uleval ja siis sellele lisaks veel viril vahesest unest. Voib olla siis toesti jah hakata motlema pigem lounaune ara jatmisele.

siis pane öörulood, et talle tunduks, et öö on. Meil on väga paksud kardinad näiteks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 16:08; 14.09 09:14; 18.09 15:34; 18.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on kunagi plaanis lapska lasteaeda panna, siis lõunaunest loobumine nii väikese lapse puhul oleks küll strateegiliselt väga vale samm!

Ega seda lõunaund sunniviisiliselt niikuinii magama ei pane. Meil on mõlemad lapsed u 2,5-3-aasta vanuselt lõunaunedest loobunud. Paar kuud ikka proovisin siis neid magama saada keset päeva, aga lõpuks lõin käega. Lihtsalt ei jäänud ja kõik, polnud mõtet mitu tundi voodis vaevelda. Lasteaias hakkasid käima vanuses 3+ ja ega sealgi magama ei jäänud. Kui pole unevajadust, siis voodis olemisest üksi on vähe, et laps magama jääks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 20:07; 14.09 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on kunagi plaanis lapska lasteaeda panna, siis lõunaunest loobumine nii väikese lapse puhul oleks küll strateegiliselt väga vale samm!

Ega seda lõunaund sunniviisiliselt niikuinii magama ei pane. Meil on mõlemad lapsed u 2,5-3-aasta vanuselt lõunaunedest loobunud. Paar kuud ikka proovisin siis neid magama saada keset päeva, aga lõpuks lõin käega. Lihtsalt ei jäänud ja kõik, polnud mõtet mitu tundi voodis vaevelda. Lasteaias hakkasid käima vanuses 3+ ja ega sealgi magama ei jäänud. Kui pole unevajadust, siis voodis olemisest üksi on vähe, et laps magama jääks.

Jah, tõsi, aga teema autori laps magab ju praegu lõunaund probleemideta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:54; 14.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on kunagi plaanis lapska lasteaeda panna, siis lõunaunest loobumine nii väikese lapse puhul oleks küll strateegiliselt väga vale samm!

Ega seda lõunaund sunniviisiliselt niikuinii magama ei pane. Meil on mõlemad lapsed u 2,5-3-aasta vanuselt lõunaunedest loobunud. Paar kuud ikka proovisin siis neid magama saada keset päeva, aga lõpuks lõin käega. Lihtsalt ei jäänud ja kõik, polnud mõtet mitu tundi voodis vaevelda. Lasteaias hakkasid käima vanuses 3+ ja ega sealgi magama ei jäänud. Kui pole unevajadust, siis voodis olemisest üksi on vähe, et laps magama jääks.

siis ütle palun mitu tundi nad sul öösel magavad, 3 aastased ?
Kui ikka 12h jutti öösel, siis järelikult tuleks lasta magada 9-10h ja 2h jätta lasteaeda. See rütm kujuneb lõpuks ise

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 16:08; 14.09 09:14; 18.09 15:34; 18.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps (nyyd 4,5) ärkas ka umbes aasta aega 6 paiku. Kusjuures lõunaund enam ei maganud. Lihtsalt oli selline periood: vahel oli asi mingis põnevas ettevõtmises, vahel stressis (nt kui sündis õde); vahel ärkas lausa 5 paiku. See oli kohutav. Lõpuks oli sellest aga lihtsalt harjumus kujunenud. Siis ostsime talle sellise kella, mille abil ta sai õppida, mis kell on okei toast välja tulla (https://gro.co.uk/product/gro-clock/). Muidugi panime alguses “õigeks” kellaajaks nt 6:45 – et kui ärkab, siis ei pea liiga kaua toas passima. Ja kui tegi kella järgi, sai hommikul väikse auhinna – kommikese v šokolaaditükikese.
Praegu magab ta kenasti – 7-8 vahel ärkab ja see on meie päevakava arvestades väga ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 17:51; 18.09 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps (nyyd 4,5) ärkas ka umbes aasta aega 6 paiku. Kusjuures lõunaund enam ei maganud. Lihtsalt oli selline periood: vahel oli asi mingis põnevas ettevõtmises, vahel stressis (nt kui sündis õde); vahel ärkas lausa 5 paiku. See oli kohutav. Lõpuks oli sellest aga lihtsalt harjumus kujunenud. Siis ostsime talle sellise kella, mille abil ta sai õppida, mis kell on okei toast välja tulla (https://gro.co.uk/product/gro-clock/). Muidugi panime alguses “õigeks” kellaajaks nt 6:45 – et kui ärkab, siis ei pea liiga kaua toas passima. Ja kui tegi kella järgi, sai hommikul väikse auhinna – kommikese v šokolaaditükikese.

Praegu magab ta kenasti – 7-8 vahel ärkab ja see on meie päevakava arvestades väga ok.

Ehk premeerisid last kohe hommikul suhkruga ?
Ma pakun, et sa panid ta magama ka kuskil 20-21 paiku juba.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 16:08; 14.09 09:14; 18.09 15:34; 18.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, premeerisin. Ma ei lähtu küll laste kasvatamises piinlikult täpselt teaduslike juhiste järgi, aga igaks juhuks uurisin järele ja leidsin, et selles pole midagi halba. Tükikeses tumedas šokolaadis hommikusöögiajal. Rohkemgi, see pidavat elavdama ajutööd.

Ja mis puutub su teise kommentaari – mis imelik etteheitev toon! -, siis nagu ma kirjutasin, oli lapsel selline faas, kus mitte miski ei aidanud. Ei aegadega mängimine, ei uinakud… Tegelesime mehega selle probleemiga pikalt ja hoolega.

Rohkem usaldust ka teise (võõraste) emade suhtes (internetifoorumis)!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 17:51; 18.09 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on kunagi plaanis lapska lasteaeda panna, siis lõunaunest loobumine nii väikese lapse puhul oleks küll strateegiliselt väga vale samm!

Ei pruugi olla. Meie 3,5-aastane juba mitmeid kuid lõunaund ei maga. Ma lihtsalt ei saa teda kodus magama ja suvel nagunii olime maal ja seal puudub üldse magamisvõimalus. Pole majagi, kus magada. Aga lasteaias magab laps väga hästi. On kogu aeg maganud, sest seal on kambavaim ja kui kõik ikka magama lähevad, läheb tema ka.

Niisiis nädalavahetustel meie laps lõunaund ei maga. Müttab terve päev maal näiteks ja õhtuks on surmväsinud. Kell 21 läheb magama või veidi hiljem, sest silmad ei seisa lahti enam. Ise tahab magama minna. Aga ärkab 8 ajal ikka üles. Minu jaoks on ka see vara. Ma ise ärkaks pigem kell 9. Suvel olin lapsega kodus. Laps lasteaias ei käinud. Meil oli kokkulepe, et emmet hommikul segama ei tule. Kokkulepe toimis. Kuulsin, kuidas ta elutoas oma asjadega mängis. Nüüd nädalavahetustel ikka tuleb meie magamistuppa. Siis ma üldjuhul annan talle juua ja panen teleka mängima. Saame mehega veel natuke rahulikult voodis pikutada, aga varsti on ta nagunii meie toas ja nõuab süüa. Põhiargument on see, et emme, päike paistab ja kohe peab nüüd üles ärkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ärkas tütar vanuses 1a3k – 4,5 kell 6-6.30. Umbes 3selt leidsime, et ta on piisavalt vana, et üksi multikaid vaadata ja kui äratas meid üles, läksime panime televiisori käima ja multikad peale. Toimetame nädalavahetuseti senimaani nii, kui 3a ja 5a lapsed ärkavad küll juba meie õnneks “alles” 7-7.30, aga no me tahalk sikka edasi pikutada. Kui neil miskit vaja on, eks nad siis hüüavad või tulevad ise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Mis kell teie 3 aastased ärkavad?