Esileht Hobinurk Mis kellani päike peale hakkab?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mis kellani päike peale hakkab?

Postitas:

Mis kellast oleks viimane aeg randa jõuda, kui soov mingi jume peale saada? Kui päevakava selline, et ärkan 11-12, kuskil kella 13-ks söödud-pestud-sätitud, kell 14 jõuan randa, kas siis hakkab midagi peale veel? Oma hoovi kus privaatselt päikest võtta, mul pole, ka rõdu ei ole, lähim meeldiv rand 40km. Kui päris mere äärde tahaks minna, siis peaks vist kole vara ärkama, et enne õhtut kohale jõuda. Üks tuttav ütles et sai päevaga pruuniks, kell 10 oli juba mere ääres, õhtul kuueni välja ja nüüd nagu šokolaad. Kuidas teistel? Tervisliku aspektiga olen kursis, kõrvetamine halb jne ????

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi nii, et 11-13 on kõige kahjulikum aeg päikese käes olla. Peale hakkab kuni ca 18ni ikka, tegelikult ka kauem, aga ongi tuntav pigem, et päike “paitab” kui kõrvetab. Ehk kokkuvõttes vaja pikemalt ja rohkem päevitada, aga nahasõbralikum. 11-13 saab jah paari tunniga juba kiire ja punetava naha, kel veab siis päevituse, kehvemal juhul hakkab kooruma ja pole nii nahasõbralik.

 

Olemas ka päevituse intensiivistajad (soovituslik kasutada ikkagi spfiga koos!) https://www.kaubamaja.ee/australian-gold-accelerator-spray-gel-paevituse-intensiivistaja-237ml-h0275141

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka hakkab kahe ajal, vast enam 4-5 ajal pole põletuseohtu, aga natuke hakkab ka siis, varasuvine päike on kuum. Pigem on keskpäeval just kahjulikum, sest siis võib põletuse saada 15-20 minutiga ja rannas paari tunniga oma naha päris ära kärsatada. Kui juba on punane, siis tegelikult tekkis kahjustus, päevitada saab ka tasapisi, nii et ei kõrveta ja pärastlõunal on palju mõnusam, vesi ka soojem.

“Grillkanaks ühe päevaga” sellise graafikuga nagu sul ei saa, aga nahkahoidvam on sinu päevaplaan kindlasti.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Oled nii kindel et ma ärkan 11 üles alles?

 

Muretsed ikka nende kiloneetrite pärast mida ma sõitma pean? Sa vist pole märganud aga mul on lähemsl ka rand?

 

 

Sulle meeldib ju päevitada seal kus kedagi teist ei ole?

Kas 40 km kaugusel ei ole kedagi teist annikajeleña?

0
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Keskmine inimene nüüd 1 päevaga shokolaadpruuniks küll ei päevitu. Kui, siis on lisaks ilmselt käinud ka solaariumis või kasutanud ka isepruunistavaid kreeme. Või on tõesti keskmisest erinevam nahk. Aga muidugi hakkab päike peale ka kl 14. Lihtsalt 1 päevaga või mõne tunniga on pruuni tulemust imelik oodata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb ju ikka enda nahatüübist. Osa päevituvad väga kiiresti ja osa halvasti, lisaks on veel päikesepõletuse oht. Ma ei lähe šokolaadipruuniks mitte kunagi, võin seal päikese käes terve suve ka lamada. Käisin mai alguses Itaalias, olime ühe itaallasega rannas paar tundi. Tema oli ka pärast talve valge, aga sellest ühest rannaskäigust sai tema silmapaistva jume, mina mitte midagi. Kõige intensiivsem on päike lõuna paiku, peale kella 15.00 juba leebem, aga eks peale ikka hakkab ka hiljem. Mida lähemale kevadele, seda intensiivsem on päikesekiirgus, augustis hakkab halvemini peale.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eelmine nädal peaaegu iga päev 16.00-18.00 peale tööd.  Kaitsekreemi tõesti pannud aga nüüd on juba jume peal. Nädalavahetusel olin poolenisti koos kreemiga(30) päikese käes 13-17 ja ongi päikeseallergia platsis, mis iga aasta tuleb(väikesed sügelevad vesivilli moodi punnid).

Praegusel ajal hakkab ka õhtune päike väga hästi peale. Augustis enam mitte nii väga. Juuni, juuli küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kellast oleks viimane aeg randa jõuda, kui soov mingi jume peale saada?

Mingid aastad tagasi ma kõrvetasin oma selja kapitaalselt ära jaanilaupäeval, kui hakkasime kell 20 õues istuma.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Nahavähk hakkab peale, mitte päike. Teadlikult päevitamine on tervise rikkumine.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kõige hullema päikesepõletuse sain mererannas kella 18-19 päevitades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile kell 3 ja tund peale seda igatahes võttis, mis mühises. Käisime tunnikese jooksul ujumas rannas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Mis kellani päike peale hakkab?