Esileht Pereelu ja suhted mis küll saaks, kui…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: mis küll saaks, kui…

Postitas:

meil suletkas kauplused näiteks kell 19.00 õhtul ja pühapäeviti oleks need üldsegi kinni Ja alkoholipoodisid oleks linna peale vaid näiteks 5 tükki ja need ka pühapäeviti kinni?Tegelikult, miks üldsegi peavad poed nii kaua lahti olema, kas inimesed ei jõua tõesti normaalajal poes ära käia, vaid peavad enne südaööd lippama veel pooi saia ja piima ostma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:23; 07.09 08:48; 07.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täiesti nõus, et toidupood (ega mitte ka tööstuskaubad) ei pea lahti olema iga jumala päev kella 22-23ni õhtul.
Nädalavahetusel näiteks 12-18 oleks ju ok, nädala sees võiks ehk 20ni olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saaks see, et suur hulk madalapalgalisi töötajaid (kassiirid, koristajad, kauba väljapanejad) kaotaks oma töö. Samuti langeks legaalselt müüdud alkoholi pealt saadavate maksude hulk ning kasvaks musta turu ning igasuguste \”alkolaenutuste\” tulu osakaal. Miks on sinu meelest vajalik ettevõtjate riiklik ahistamine sellises ulatuses?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kellast need poed siis lahti tehtaks? Sest muidugi käivad kõik inimesed 8-17ni tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu kaaammmmooon. See palk, mida praegu makstakse hiliste õhtutundide ja pika nädalavahetuse eest, võiks ju hoopis ümber arvestada suuremaks tunnitasuks. Need, kes tööle jääks, saaksid normaalsemat palka, teised peaks jah uue töö otsima. Aga ma olen aru saanud, et kaubandusketid polegi sotshoolekanne, kes peaks pakkuma võimalikult palju töökohti.
Kas legaalse alko maksude hulk langeks, seda ma ka ei usu. Inimesed leiavad võimaluse oma alko poe lahtiolekuaegadel kätte saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid, kõiksuu ametnikud käivad ka tööl 8-17-ni, kelle juurde meil on tihti asja ja meie peame nende kellaaegadega leppima, miks nemad ei või oma elu natuke ümber korraldada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:23; 07.09 08:48; 07.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailmas see toimib, eestlastele oleks kui maailmalõpp. Muide, Soomes on väiksemad (kuigi kallimad) poed ka pikemalt lahti. Keegi söömata ei jää. Lihtsalt peab ehk veidi planeerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimase aja jooksul tihti käinud Stocki vahet ja ajas mind juba lõpuks naerma see, et ma ei leidnud ühtegi alko poodi üles ja see panigi mind kirjutama selle teema üle.Kõik inimesed elavad rõõmsalt ja ei nuta taga, et kuskilt midagi kätte ei saa.Sellepärast meie naabrid ongi siin tihti külas, kuna meil on ju alko paradiis.ma ei ole selle üle üldsegi uhke, et 3km raadiuses kesklinans ja sadama ümbruses on vähemalt 25 alko poodi(mul mees töötab kauba vedajana ja ta luges need kokku).
Väikeses alevikus on üks pood lahti kella22-ni, teine 23-ni ja kolmas juba23.30-ni.No milleks küll?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:23; 07.09 08:48; 07.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kõik inimesed elavad rõõmsalt ja ei nuta taga, et kuskilt midagi kätte ei saa.Sellepärast meie naabrid ongi siin tihti külas, kuna meil on ju alko paradiis. [/tsitaat]

Rootslaste kohta ei tea öelda aga keskmine somm leiab, et Soome alkopoliitika on liiga range ja tegelikult riik kaotab sellega raha, noh, Eesti muidugi rõõmustab, sest see raha tuleb hoopis siia siis. Põhjas elavatel inimestel on muidugi kehvem aga Lõuna-Soomest ikka käiakse jah. Nii karmiks pole vaja asja ajada. Aga mul on siiralt kahju neist väsinud ja tüdinud toidupoodide kassiiridest, pikad päevad ja üksluine töö olematu palga eest. Milleks? Et inimesed saaksid 22.50 minna veel saia ja piima ostma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen päris mitu korda selle teema peale mõelnud. Seal on plusse ja miinuseid. Mõned plussid: müüjad saaks ka norm ajal koju; inimesed ei shoppaks mõtetult, kui neil tegelikult midagi vaja pole, vaid veedaks perega mõnel paremal viisil aega.
Miinuseid saaks ilmselt rohkem: nendest samadest müüjatest suur osa kaotaks töö; inimesed peaks hakkama väga täpselt oma aega planeerima, et poodi jõuda – mina näiteks olen üks neist, kes päris tihti külastab poode enne sulgemist e. kusagil kella 21 paiku; siis on samal ajal korraga rohkem inimesi poes: kitsus, järjekorrad.
Minu meelest võiks olla hoopis nii, et osa poode oleks hommikupoed, kell 8-17, ja teine osa õhtupoed, kell 14-00 näiteks. mina täitsa tõsiselt tunnen puudust poodidest, mis oleks avatud õhtul hilja. Kui ma tulen töölt, siis mul on veel palju muud tegemist, enne kui ma poodi jõuan. See kella 17-18 vahel poes käimine sobib neile, kes töölt tulles hüppavad teel trollipeatusest koju kohalikust Konsumist läbi ja võtavad oma selle õhtu toidu. Mina käin kaks korda nädalas ostan 3-4 päeva toidu, kuidagi ma ei jaksa seda teha otse töölt tulles, kui olen väsinud ja näljane.
Arstilkäiguga ei saa poekäiku ikkagi võrrelda. Arstil me ei käi iga nädal mitu korda. On normaalne, et palud töö juurest vaba päeva või luba tunnike ära käia, et arstile minna. Kujutage ette, kui poed oleks lahti kell 10-17 ja siis palud ülepäeva luba minna tund aega varem ära, et poodi jõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kujutage ette, kui poed oleks lahti kell 10-17 ja siis palud ülepäeva luba minna tund aega varem ära, et poodi jõuda.[/tsitaat]

10-17 on muidugi mõeldamatu. No ok, nädala sees ehk tõesti maksimaalselt kuni 21. Aga nädalavahetusel piisaks vast siiski ka lühemast lahtiolekuajast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

10-17 on muidugi mõeldamatu. No ok, nädala sees ehk tõesti maksimaalselt kuni 21. Aga nädalavahetusel piisaks vast siiski ka lühemast lahtiolekuajast.[/tsitaat]
Küsiks siiski korra veel, MIKS sind häirib, et poed on hetkel lahti nii nagu ettevõtjad ise seda kõige paremaks peavad? Kui ei meeldi, ei käsi ju keegi kell 22.30 poodi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küsiks siiski korra veel, MIKS sind häirib, et poed on hetkel lahti nii nagu ettevõtjad ise seda kõige paremaks peavad? Kui ei meeldi, ei käsi ju keegi kell 22.30 poodi minna. [/tsitaat]

Ma reeglina ei käigi. Aga mul on kahju neist töötajatest. Ettevõtjad ei saa aegu lühendada, sest ilmselt kardavad, et kliendid jooksevad siis teise ettevõttesse.
Minu meelest luues inimlikumad töötingimused tõuseks ka teeninduse kvaliteet. Ja fakt on see, et tegelikult ei pea KÕIK poed olema nii kaua lahti, nagu nad praegu on. Mõni muidugi võiks olla, ülaltoodud põhjustel.

Olen ülikooliajal töötanud müüjana. Hirmus. Müüja on ka inimene. Pole normaalne, et jõulupühade ajal on tööpäev tunnikese lühem kui tavaliselt jne. Ja need pikad nädalavahetused. Mina seda tööd enam iial ei tee ja mõistan ka morne müüjaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 08:27; 07.09 08:31; 07.09 08:52; 07.09 09:12; 07.09 09:16; 07.09 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei mõista ei eesti kaupmeeste ahnust ega eesti tarbija ülbet suhtumist, et pood peab olema lahti suvalisel ajahetkel, kui tema suvatseb kohale loivata. riiklikel pühadel võiksid kõik poed kinni olla, kõik suuremad ketipoed võiksid end sulgeda õhtul kell 21. statoili bensukas on tänapäeval piisavalt hästi varustatud, et inimene päris nälga ei jääks. ja lõppeks – täiskasvanud inimene peaks suutma oma elu planeerida ilma, et kohe nälga jääks, kui poeuks pisut varem suletakse.

alkoholiga on sama teema – kui plaanid pidu, siis ostad ka alko varem valmis. või hoiad omal kodus alkovarusid juhuks, kui tahad ootamatult pidu panema hakata. kui varud ei seisa, siis oled joodik ja peaksid abi otsima. kui planeerida ei oska, siis õpi, enne kui hilja. pole vaja meile uut puupiiritusetragöödiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma reeglina ei käigi. Aga mul on kahju neist töötajatest. Ettevõtjad ei saa aegu lühendada, sest ilmselt kardavad, et kliendid jooksevad siis teise ettevõttesse.
Minu meelest luues inimlikumad töötingimused tõuseks ka teeninduse kvaliteet. Ja fakt on see, et tegelikult ei pea KÕIK poed olema nii kaua lahti, nagu nad praegu on. Mõni muidugi võiks olla, ülaltoodud põhjustel.

Olen ülikooliajal töötanud müüjana. Hirmus. Müüja on ka inimene. Pole normaalne, et jõulupühade ajal on tööpäev tunnikese lühem kui tavaliselt jne. Ja need pikad nädalavahetused. Mina seda tööd enam iial ei tee ja mõistan ka morne müüjaid. [/tsitaat]
Aga sul nendest müüüjatest ei oleks kahju, kes seetõttu töö kaotavad? Mõistan, et müüjad tahaks ka puhata, aga kui poodide lahtioleku aegu kokku nt veerandi võrra vähendada, siis veerand müüjatest kaotaks töö. Kas neil oleks kohe ilus tore ja hea uus töö võtta, mis sa arvad? Ja kui oleks, siis miks nad ikka veel poes töötavad, kui seal nii paha on?

Minule kliendina sobiks ka, kui poed õhtuti kella seitsmeni lahti oleksid, nõuaks natu rohkem planeerimist, aga saaksin hakkama. Aga kõigile ilmselt ei sobi. Ja ega koondatud müüjadki õnnelikud oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma reeglina ei käigi. Aga mul on kahju neist töötajatest. [/tsitaat]

Nagu öeldud, kui lahtiolekuaegu lühendada, kaotaks suur osa neist müüjatest üldse töö. Mul oleks nendest rohkem kahju.

Aga mis saaks – no alguses oleks ebamugav, pärast harjud ära. Ma elan mujal Euroopas, kus suurem osa poode, sh toidupoode pannakse 18.30 kinni. Aastaga harjusin nii ära, et kui mõned kuud Ameerikas veetsin, siis ei tulnud alguses selle pealegi, et pärast tööd ja isegi trenni võib veel mitmeks tunniks shoppama minna. Ega ta muidugi mugav just ei ole, teenuste osas eriti – meie postkontor on näiteks lahti ainult tööpäeviti, 9-12 ja 14-16. Laupäeviti on kõik poed rahvast täis, sest see on ainus aeg kui täisajaga töötav inimene poodi saab. Aga välja ei sure keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 10:26; 07.09 11:53;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen täiesti nõus, et toidupood (ega mitte ka tööstuskaubad) ei pea lahti olema iga jumala päev kella 22-23ni õhtul.
Nädalavahetusel näiteks 12-18 oleks ju ok, nädala sees võiks ehk 20ni olla.
[/tsitaat]
Olen sinuga nõus, kuid avada võiksid ikka varem, nt kell 9.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saaks see, et inimesed hakkaksid tööajast poes käima. Ons see parem?

Arsti juures ja juuksuris ei käida nii sageli, kui toidupoes, loogiline ju. Heal juhul pole tervel inimesel arsti juurde pea üldse asja. Kes rohkem haige, peab niikuinii oma elu selle järgi ümber korraldama.

Medõed, öövalve arstid, kiirabi, tuletõrje, hotellide ja restoranide töötajad on ka mujal maailmas öösiti valves ja tegevad. Aa, ilmselt hakatakski siis ühiskondlikke majutus- ja toitlustamisteenuseid rohkem kasutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu päevad näiteks näevad enamasti välja nii, et hommikul olen kell 8-14 või 8-16 ülikoolis, sealt lähen tööle ning lõpetan umbes kell 21-22. Elan üksi, nii et meest või lapsi enda asemel poodi saata ei anna. Ülikooliõpingute kõrvalt teenitav palk pole just nii suur, et kogu vajalikku kraami kuskilt õudkallist Statoilist osta, rääkimata sellest, et uuemal ajal ei müüda seal isegi enam leiba, muust vajalikust toidukraamist rääkimata.

Huvitav, millal mina siinsete tarkpeade meelest peaksin endale vajaliku toidukraami hankima?

Üldiselt sellega on ikkagi nii, et kauplused hoitakse lahti niisuguse kellaajani, kuni see ennast ära tasub. Kui market on lahti kella 23-ni, siis järelikult on küllalt palju neid inimesi, kel ühel või teisel põhjusel on tarvidus või eelistus käia poes ajavahemikul 22-23. Võin kinnitada, et poed ei ole sellel kellaajal ostjatest tühjad.

Üksvahe siin Tartus muide oli moes poodide õhtusi lahtiolekuaegu lühendada, aga ju ei tasunud ära, nüüd on jälle vanad lahtiolekuajad tagasi, mitmed poed ka 23-ni avatud. Omanikud mitte lihtsalt ei karda klientidest tühjaks joosta, kui nad inimeste jaoks mugaval ajal lahti ei ole, vaid nad jooksevadki reaalselt klientidest tühjaks.

Müüjatele kehtib muide ka töö- ja puhkeajaseadus, nii et väga pika päeva järel peab neil olema kompensatsiooniks vabu ja/või väga lühikesi tööpäevi.

Mis puutub arstidesse, siis 8-tunnist tööpäeva näeb neist küll vaid mõni üksik. Iga haiglaarst teeb 12- või koguni 24-tunniseid valveid, millele pahatihti järgneb veel tavaline 8-tunnine tööpäev otsa (see pole muidugi tõesti enam mõistlik tööajakorraldus, aga paraku reaalsuses pahatihti nii on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa absoluutselt aru neist miinustajatest?! ma olen seda ise ammu mõelnud – kas tänapäeva inimeste elu sisu on ostlemine?! see kaader kes nv-del nt Roccas või Ülemistes oma perepäevi veedab võiks ju ometi midagi muud teha.
See oleme kõik 24 h tundi avatud on nii haliglane maailm. Ülinormaalne on siiski skandinaaias, kus täpselt nii ongi, nagu teemaalgataja pakub.

aga edu teile, ostlejad – kel rohkem asju surres (ja just erisi seda odavat träni), on kindlasti võitja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas saaks 2h lühemat tööaega (vdl, et kauplus suletakse kell 23) saatuslikuks PALJUDELE müüjatele? arvestades müüjate tööjõuvoolavust poleks see kaotus sugugi nii suur kui algselt karta oleks. pealegi on enamikes kauplustes müüjaid pigem puudu kui ülearu.

nõukogude ajal polnud kauplused kauem lahti kui 18ni ja elasid kõik nagu miskad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei saa aru, mis teema osadel inimestel sellega on? Miks ei tohi toidupood olla lahti 21 või 22-ni? Miks? Keda, miks ja millepärast see häirib, et toidupood sellise kellaajani lahti on? Kuidas see mõjutab sinu elu halvemuse poole, et sinu kodulähedane toidupood kella 22-ni lahti on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mujal maailmas see toimib, eestlastele oleks kui maailmalõpp. Muide, Soomes on väiksemad (kuigi kallimad) poed ka pikemalt lahti. Keegi söömata ei jää. Lihtsalt peab ehk veidi planeerima. [/tsitaat]Kas oskad mulle selgitama, miks ma pean planeerima? Miks ma ei tohi poodi minna näiteks kell 21? Sellepärast, et välismaal on niimoodi? Minu jaoks on see küll ülinõrk argument!
Millise heaolu või rahulolu tunde sulle see annaks? Mida sina sellest nüüd kaotad või kuidas see sinu elu halvemuse poole mõjutab, et pood kella 22-ni lahti on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma reeglina ei käigi. Aga mul on kahju neist töötajatest. Ettevõtjad ei saa aegu lühendada, sest ilmselt kardavad, et kliendid jooksevad siis teise ettevõttesse.
Minu meelest luues inimlikumad töötingimused tõuseks ka teeninduse kvaliteet. Ja fakt on see, et tegelikult ei pea KÕIK poed olema nii kaua lahti, nagu nad praegu on. Mõni muidugi võiks olla, ülaltoodud põhjustel.

Olen ülikooliajal töötanud müüjana. Hirmus. Müüja on ka inimene. Pole normaalne, et jõulupühade ajal on tööpäev tunnikese lühem kui tavaliselt jne. Ja need pikad nädalavahetused. Mina seda tööd enam iial ei tee ja mõistan ka morne müüjaid. [/tsitaat]Kahju? Mis mõttes kahju? Milleks sellist juttu ajada?
Et sa teaksid, siis üsna suur hulk müüjaid valivadki selle elukutse sellepärast, et see ei ole kindel 8-17 -ni tööaeg, vaid libisev graafik. See sobib näiteks paljudele kooliõpilastele, kes päeval käivad koolis ja õhtusel ajal ja nädalavahetusel soovivad töötada.
Miks sina peaksid neid sellepärast haletsema? Müüja on morn pigem madala palga üle.

Miks sa siis ometi arstidele, tuletõrjujatele, politseile, pagaritele ja veel teistele kümnetele ametiesindajatele, kes töötavad öösiti, kaasa ei tunne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina isiklikult ei saa aru, mis teema osadel inimestel sellega on? Miks ei tohi toidupood olla lahti 21 või 22-ni? Miks? Keda, miks ja millepärast see häirib, et toidupood sellise kellaajani lahti on? Kuidas see mõjutab sinu elu halvemuse poole, et sinu kodulähedane toidupood kella 22-ni lahti on?[/tsitaat]
minu isiklik elukvaliteet sellest ei langeks, kuid kui sääraseid asju põhjendatakse \”tarbijate tungiva sooviga\”, siis mina kui tarbija väljendan teistsugust seisukohta. ja nagu näib, on mul mõttekaaslasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nagu öeldud, kui lahtiolekuaegu lühendada, kaotaks suur osa neist müüjatest üldse töö. Mul oleks nendest rohkem kahju.

Aga mis saaks – no alguses oleks ebamugav, pärast harjud ära. Ma elan mujal Euroopas, kus suurem osa poode, sh toidupoode pannakse 18.30 kinni. Aastaga harjusin nii ära, et kui mõned kuud Ameerikas veetsin, siis ei tulnud alguses selle pealegi, et pärast tööd ja isegi trenni võib veel mitmeks tunniks shoppama minna. Ega ta muidugi mugav just ei ole, teenuste osas eriti – meie postkontor on näiteks lahti ainult tööpäeviti, 9-12 ja 14-16. Laupäeviti on kõik poed rahvast täis, sest see on ainus aeg kui täisajaga töötav inimene poodi saab. Aga välja ei sure keegi. [/tsitaat]Aga miks ma PEAN harjuma, kui kaupmehele sobib niimoodi ja mulle sobib niimoodi? Sellepärast, et ameerikas oli nii? Oled ikka kindel, et me peame kõik, mis välismaal on, üle võtma?

Ja miks sina muretsed minu tarbimisharjumuse või raha kulutamise pärast? Ma olen täiskasvanud ja isemõtlev inimene, kes on majanduslikus mõttes tugeva distsipliiniga ning tean, et ebaratsionaalseid oste ei tee ma ei siis, kui pood on kella 17-ni avatud ega ka mitte siis, kui see ööpäevaringselt avatud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väikeses alevikus on üks pood lahti kella22-ni, teine 23-ni ja kolmas juba23.30-ni.No milleks küll?[/tsitaat]kas sa tead mis kellast mis kellani kestab maainimese tööpäev? eriti nn hooajal, olgu selleks siis kevadkülv, viljalõikus vmi- on väga hea, kui ta kl 23 sinna poodi jõuab, aga tegelikult polegi erilist vahet, sest maal on võimalik naturaalmajandusega täiesti ära elada, ainsad, kes selle pealt kannataks, on just nimelt need poed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Aga miks ma PEAN harjuma, kui kaupmehele sobib niimoodi ja mulle sobib niimoodi? Sellepärast, et ameerikas oli nii? Oled ikka kindel, et me peame kõik, mis välismaal on, üle võtma?

Ja miks sina muretsed minu tarbimisharjumuse või raha kulutamise pärast?[/tsitaat]

mis sa mulle nüüd kõrri kargad, ma pole öelnudki, et peaks või kommenteerinud midagi su tarbimisharjumuste teemal. Minumeelest on siinkandis üsna ebamugav ja mulle meeldiks ka, kui poed kauem lahti oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 10:26; 07.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea mis välismaa eeskujudest siin unistatakse, ilmselt Skandinaavia maadest on jutt, riikides, kus ise olen viibinud lõuna pool ja kaugemal, keeb elu tõesti 24/7. Suvel sai kõvasti Eestis ringi liigutud ja nagu mingid kummituslinnad kõikjal väiksemates linnades-asulates: poed kinni, söögimajad suletud, inimesigi pole näha tänavatel kella 8 ajal õhtul. Sellisest elust tunnete puudust ka Tallinnas või? Linnaeluga käib koos mingi melu, võimalus kuhugi minna vastavalt oma ajagraafikule (tõesti mitte kõik pole koduprenaised ega lõppe ka kõigi tööpäevad kell 17), mitte väikekodanlik \”kardinad ette, telekas mängima\” endasse sulgumine võimalikult varajasel õhtutunnil. Ja ausalt öelda, ma ka ei mõista, kuidas see saab kedagi segada, et kauplus on kella kümneni avatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 11:54; 07.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ei ole millesti muust mõtelda kui poodide lahtiolekuaegadest??? Istu kodus, koos sukka ja söö idusid. Ja las poodide lahtiolekuaja üle otsustab ettevõtja. Teisipäeval oli näiteks õhtul pealt kaheksat Rocca Prisma nii rahvast täis, sabad pikad kui lohemaod …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted mis küll saaks, kui…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.