Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

Postitas:

Kuidas saab nii väikese palgaga (ca 600¤) üldse normaalselt toime tulla? Ausõna, müstika minu jaoks. Olen ise 17a riigiametnik, Tallinnas, saan 987¤ netona. Teen veel lisatööd, mis toob sisse 120¤ kuus netona. Jah, on väike 10a vana auto ja pisike majake 12km Tallinnast. Aga enam ei saa lubada reise ega muud meelelahutust. Hädavaevu saab lapse trennid makstud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:57; 19.06 14:31; 20.06 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas saab nii väikese palgaga (ca 600¤) üldse normaalselt toime tulla? Ausõna, müstika minu jaoks. Olen ise 17a riigiametnik, Tallinnas, saan 987¤ netona. Teen veel lisatööd, mis toob sisse 120¤ kuus netona. Jah, on väike 10a vana auto ja pisike majake 12km Tallinnast. Aga enam ei saa lubada reise ega muud meelelahutust. Hädavaevu saab lapse trennid makstud.[/tsitaat]

Kaelas pangalaen? Muidu peaks ju toime tulema küll.
Eks see ongi suhteline. Kes on rahul oma 600-se sissetulekuga, kes mitte. Viimast ilmselt need, kellel pangalaen kaelas. Esimese variandiga on rahul ilmselt need, kellel on kodu kunagi välja ostetud/päranduseks saadud. See mängib väga palju igapäevaelus rolli.
Ise elan Tallinnas, saan kätte 640 euri assistendi töö eest. Mees teenib üle 2x nii palju. Pangalaen ja 2 last. Iga kuu jääb puudu. Eks saab üle oma võimete aeg-ajalt elatud, kuid toit on alati laual ja lastel korralikud riided seljas.
Mida rohkem teenid, seda rohkem ka kulutad. Harjumused ja mugavused on märksõnadeks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuulen küll esimest korda sellisest inimesest, kes on panustanud tulevikku, õppinud 6 aastat kõrgkoolis ja on õnnelik oma 600 eurose palgaga. Täitsa utoopia sellist juttu kuulata! Ja motivatsioongi ära kadunud! Su haridus väärib paremat palka, mitte sa ei pea toru-jüriks minema, et ehk suuremat palka saada! [/tsitaat]

Aga, mis siis sellest, et on õnnelik 600 eurise palgaga. Kui jääb veel praegu teenitavast 700 eurist piisavalt ülegi kui maksud tasutud. Ja see, et tal juba enda isiklik korter on ja pole laenu turjal ja autot ka ei vaja, on ikka väga suur pluss. Mina näiteks ei saaks hakkama 700 eurose netopalgaga. Sest mul pole oma korterit, autot on mul ka tarvis (iseasi, kas just olemasolevat autot). Ja muidugi olen ma kulutaja ka 😀 Säästmisega on mul keerulised suhted. Kui autoga sõitma ei peaks jääks kuus 120 euri alles aga küll ma selle juba kuhugi paigutaks. 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas saab nii väikese palgaga (ca 600¤) üldse normaalselt toime tulla? Ausõna, müstika minu jaoks. Olen ise 17a riigiametnik, Tallinnas, saan 987¤ netona. Teen veel lisatööd, mis toob sisse 120¤ kuus netona. Jah, on väike 10a vana auto ja pisike majake 12km Tallinnast. Aga enam ei saa lubada reise ega muud meelelahutust. Hädavaevu saab lapse trennid makstud.[/tsitaat]

Hea näide selle kohta, mis palka saavad riigiametnikud Tallinnas. Tartus saab riigiametnik heal juhul 400-600 kätte ja on rahul, et töötu ei ole. Tallinnas ei suuda inimene selle palgaga toime tulla. 987 eurot netos on Tartu inimese jaoks juba ulme valdkonnast. Samas mingit elukalliduse vahet Tallinnaga kindlasti ei ole, kui, siis paar protsenti.
Teenime mehega kokku umbes 1100 kätte, on kaks last, auto, korter. Ja käime paari aasta tagant ka reisil – 50-100 eurot kuus suudame mõlemad säästa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 17:39; 17.06 22:03; 19.06 13:07; 19.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

[small]Kägu kirjutas:[/small]

Hea näide selle kohta, mis palka saavad riigiametnikud Tallinnas. Tartus saab riigiametnik heal juhul 400-600 kätte ja on rahul, et töötu ei ole. Tallinnas ei suuda inimene selle palgaga toime tulla. 987 eurot netos on Tartu inimese jaoks juba ulme valdkonnast. Samas mingit elukalliduse vahet Tallinnaga kindlasti ei ole, kui, siis paar protsenti.
Teenime mehega kokku umbes 1100 kätte, on kaks last, auto, korter. Ja käime paari aasta tagant ka reisil – 50-100 eurot kuus suudame mõlemad säästa.[/tsitaat]

Aga kuidas teil laenudega lood? Kui laene pole, siis saaksin ka ülihästi eldada oma 946 eurose palgaga (kätte)+ mehe palk (1400 eurot kätte). Meil on aga korteri laen+ auto liisingus. Nii, et igaüks valib ise kuidas majandada oma elus. Kui tahad elada ilusas korteris ja sõita ilusa uue autoga, siis võtad laenud , aga otsid ka kõrgema palgaga ametit endale. Kui laene pole ja oled säästlik, siis võib ka 500 eurose palgaga ära elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kuidas teil laenudega lood? Kui laene pole, siis saaksin ka ülihästi eldada oma 946 eurose palgaga (kätte)+ mehe palk (1400 eurot kätte). Meil on aga korteri laen+ auto liisingus. Nii, et igaüks valib ise kuidas majandada oma elus. Kui tahad elada ilusas korteris ja sõita ilusa uue autoga, siis võtad laenud , aga otsid ka kõrgema palgaga ametit endale. Kui laene pole ja oled säästlik, siis võib ka 500 eurose palgaga ära elada.[/tsitaat]

On, õnneks mitte väga suured.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 17:39; 17.06 22:03; 19.06 13:07; 19.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pean vist olema siis väga rahul, et saan Tartus kõrgharidust nõudval ametikohal töötades kätte 1000 eur. aga eluasemelaen ja laps ja ega nüüd väga hästi ei ela, ikka palgapäevast-palgapäevani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:17; 20.06 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pean vist olema siis väga rahul, et saan Tartus kõrgharidust nõudval ametikohal töötades kätte 1000 eur. aga eluasemelaen ja laps ja ega nüüd väga hästi ei ela, ikka palgapäevast-palgapäevani. [/tsitaat]

selline palk on Tallinnaski HEA palk!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma säästan ka iga kuu ca 50¤ oma 987¤st. Samas, aastas teeb see 600¤ ja normaalset reisi selle eest ei saa… Või läheb autol mingi jupp läbi, või kodumasin. Aga Tartus on nt laste trennidki odavamad, võrdlesime just tuttavaga – Tallinnas kuus 25¤, Tartus 10¤. Kui mitu trenni, korruta kahega. Tartus saad ilma autota hakkama, Tallinnas on lastel trennid tihti sellistes kohtades, et higisena seikleks nad 2h ühistranspordiga peale trenni, et koju saada. Mis puutub riigiametnikesse, siis Tartus on nad enamik ikka KOV tasandi ametnikud ja nende vastutus, oskused, kogemus ja pädevus on ikka kordades väiksemad nt ministeeriumiametnikest. Mitu seadust te seal Tartus nt aastas valmis kirjutate? Või mitu direktiivi harmoneerite? … thought so…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:57; 19.06 14:31; 20.06 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Apteeker.[/tsitaat]

Annan sinule head nõu: õpi keel ära ja mine Soome tööle. Saad vähemalt inimväärset palka. farmatseudi palk algab kuskil 2300 eurost ja kui selline brutopalk on, siis on vero% sul kõige rohkem 21-22. Ja igast õhtutunnist makstakse ja laupäevasest tööst. Aastatega tõuseb palk, mitte küll palju: 70-80 e, aga ikkagi. Las need patrioodid jäävad sinna oma 600 e palka nautima. See teeb neid väga õnnelikuks. \”Kui on need muud väärtused!\”
Võta julgus kokku ja mine, kas või paariks aastaks. Näed siis ise ka, mis tunne on, kui su tööd ja koolitust hinnatakse! Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 19:36; 18.06 09:58; 18.06 13:28; 18.06 18:54; 19.06 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Apteeker.[/tsitaat]

Lähtudest sellest palganumbrist oled hariduselt farmatseut, mis ei ole akadeemiline kõrgharidus, nagu on see proviisoril.
Apteegis sa rohkem ei teeni, ära isegi looda (tunnen süsteemi seestpoolt). Kui tahad suuremat palka, siis suundu ravimifirmasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

analoogse haridusega ravimiesitlejad tartus teenivad umbes 1300-1500 neto (3 tuttavat erinevates firmades)[/tsitaat]

See on küll vale jutt!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, ma säästan ka iga kuu ca 50¤ oma 987¤st. Samas, aastas teeb see 600¤ ja normaalset reisi selle eest ei saa… Või läheb autol mingi jupp läbi, või kodumasin. Aga Tartus on nt laste trennidki odavamad, võrdlesime just tuttavaga – Tallinnas kuus 25¤, Tartus 10¤. Kui mitu trenni, korruta kahega. Tartus saad ilma autota hakkama, Tallinnas on lastel trennid tihti sellistes kohtades, et higisena seikleks nad 2h ühistranspordiga peale trenni, et koju saada. Mis puutub riigiametnikesse, siis Tartus on nad enamik ikka KOV tasandi ametnikud ja nende vastutus, oskused, kogemus ja pädevus on ikka kordades väiksemad nt ministeeriumiametnikest. Mitu seadust te seal Tartus nt aastas valmis kirjutate? Või mitu direktiivi harmoneerite? … thought so…[/tsitaat]

ma pole mitte kunagi olnud nõus selle väitega, et \”tartu on nii väike, et autot pole vaja\”. nt kuskilt lõunakeskuse juurest annelinna läheb bussiga u 40 minutit. saan aru, et tallinna mõttes pole see eriti suur vahemaa, aga see on siiski ajaliselt piisavalt pikk maa, et suht keeruline on nt sõita 40 minutit lapsele lasteaeda järgi ja sama palju koduni tagasi. kui oleksin võtnud vastu lasteaiakoha sinna, kuhu pakuti, oleks mul igapäevaselt tulnud linnas tiirutada 30 km. ma ei kujuta ette, kaua see bussiga aega võtaks.

üleüldse on tore võrrelda neid \”elukalliduse\” asju. mu tallinnas elav sõbranna ütles, et tema nt üle 3 euro lõunasöögi eest ei maksa. et enamikes toidukohtades on päevapraad odavam sellest. tartus aga nt maksab päevapraad u 3.50. ja see on veel odav variant.

isegi kütus on tänase postimehe artikli põhjal tallinnas 6 senti odavam.

riigiametnike palk on mulle aga veelgi südamelähedasem teema. tõsi, et enamus riigiasutusi on tartus KOV tasemel. aga on ka nt haridus- ja teadusministeerium. nt sealgi ei ulatu palgad sinu nimetatud tasemele. mõni aasta tagasi ei saanud sellist ca 1000 eurot palka isegi mitte oma valdkonna juhatajad.

aga seda on ammu teada, et sama asutuse ja allasutuse töötajad.. samas valdkonnas, aga erinevas linnas saavad erinevat palka.
mina sellel põhjusel enam riigiteenistuja ei olegi. kui ma ca 7 aastat tagasi asusin tööle riigiteenistujana, siis sain palka sutsu üle miinimumi. nimetatud asutuses on hetkel palgad tõusnud ca 2x.. aga no mõelge isegi, mis palk see ikka enam on. kaadrivoolavus asutuses on meeletu. asutust kasutatakse n-ö stardipositsioonina, et omandada mingi töökogemus.

ma ei kujuta ette, mis tööd peaks tartus tegema naisterahvas, et saaks palka ca 1000 eurot. isegi meesterahvastele pole sellist tööd. seetõttu nii paljud tartust ära lähevadki…

ma olen nii palju mõelnud selle palgateema üle. see u 500-600 eurot palka pole tõesti nii palju, et kenasti ära elaks. aga ma pole leidnud ka lahendust olukorra parandamiseks. mida see muudaks, kui ma üksi \”streikima\” hakkaks ja teataks, et mina selle palgaga enam ei töötaks. mingit võimalust palgaläbirääkimisteks ei ole, sest tean isegi, et raha pole kuskilt tulemas. kui mulle ei sobi, siis võetakse uus. ja nii ongi. ma ei näe mingit kohta, kuidas üksikisikuna saaksin survestada tööandjaid maksma suuremat palka.

hea nõu on oodatud, aga hetkel näen mina suurema palga saamise võimalust ainult kolides. isegi nt lisaeriala või enesetäiendamine ei tundu olevat perspektiivikas – pole lihtsalt kuskile tööle minna.
kuidas ja kus saaks teenida tartus ca 1000 eurost palka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 21:29; 18.06 13:51; 19.06 17:42; 19.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib unistada, et palk Tartus naisterahval oleks 1200eur, aga paraku on see ju vaid unistus. Jääb jah väheseks 650eur, aga midagi pole teha, kui rohkem ei maksta. Siin on juttu olnud riigiteenistujatest, kuid minu arust on naisterahvastel erasektoris palgad kohati veel väiksemad (ei räägi it-erialadest). Ma ei saa aru, mida või keda see päästab, kui sõimata orjadeks ning Soome poole näpuga näidata – kõik ei lähe ju ometigi Soome tööle! Või jätan oma lapsed kodust ilma?
PS, olen viimastel päevadel kamminud Tartu kõikvõimalikke kinnisvaraportaale ning minu arust on Tartu kinnisvara üks Eesti kalleimaid:(( Tunnen kaasa kõigile Tartu piirkonnas kodu otsijatele ja ostjatele, kaasa arvatud iseendale:((

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kuidas ja kus saaks teenida tartus ca 1000 eurost palka?[/tsitaat]Noh, nendest valdkondadest, millega mul kokkupuuteid on olnud – professorid saavad küll niisugust palka, arstid ka (ma ei räägi residentidest). Tartus on nii ühtesid kui teisi üsna palju, aga kõigile ei ole need ametid paraku siiski kättesaadavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 10:05; 18.06 10:30; 18.06 16:38; 18.06 19:59; 19.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan Tartus töötades kätte 700-800 neto. 600 euri põhipalk, lisaks võimalus 350 tulemuspala teenida. Ületunde ka pakutakse ja seal tunnihinne suurem. Tööaja saab ise valida, kaasa rääkida suuresti vähemalt. Naisterahvas, vanus 31. Keskharidus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:45; 19.06 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina saan Tartus töötades kätte 700-800 neto. 600 euri põhipalk, lisaks võimalus 350 tulemuspala teenida. Ületunde ka pakutakse ja seal tunnihinne suurem. Tööaja saab ise valida, kaasa rääkida suuresti vähemalt. Naisterahvas, vanus 31. Keskharidus.[/tsitaat]

ooo.. väga vahva. lootust on siis :). mis valdkonnaga tegu? pangandus? või mõni tootmistöö?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 21:29; 18.06 13:51; 19.06 17:42; 19.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas: Kägu | 19/06/2012 20:45 olen see kägu. Töötsan Elionis. Kõige madalamal astmel. Tööle sain mitte tänu teadmistele, vaid soovile ja tahtele tööd teha. Võeti ja jäeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:45; 19.06 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ravimesitlejate töö on suht nõmedaks muutunud piirkondade muutmisega. Ma miskipärast näen iga kuu vaid yhte ja seda sama esitlejat ja ega tal midagi uut a meile näidata ei ole.
Palk on suht ok aga apteekril on vaja tööl olla ka nädalavahetustel, seega võiks tsipake suurem olla sissetulek.
Minu laste ühe huviringi maksumus kuus on 45 eurot. Teine huviring 25 eurot.
Huviring algab sellisel ajal peale kooli, et ilma autota nad sinna mitte kuidagi õigeks ajaks ei jõua. Seega on Tartus ikka autot ka vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, ma säästan ka iga kuu ca 50¤ oma 987¤st. Samas, aastas teeb see 600¤ ja normaalset reisi selle eest ei saa… Või läheb autol mingi jupp läbi, või kodumasin. Aga Tartus on nt laste trennidki odavamad, võrdlesime just tuttavaga – Tallinnas kuus 25¤, Tartus 10¤. Kui mitu trenni, korruta kahega. Tartus saad ilma autota hakkama, Tallinnas on lastel trennid tihti sellistes kohtades, et higisena seikleks nad 2h ühistranspordiga peale trenni, et koju saada. Mis puutub riigiametnikesse, siis Tartus on nad enamik ikka KOV tasandi ametnikud ja nende vastutus, oskused, kogemus ja pädevus on ikka kordades väiksemad nt ministeeriumiametnikest. Mitu seadust te seal Tartus nt aastas valmis kirjutate? Või mitu direktiivi harmoneerite? … thought so…[/tsitaat]

Tartus on üks ministeerium, 4 kohut, ringkonnaprokuratuur – neis kõigis on ametnikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:17; 20.06 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks väga hea palk! Saan kätte 350 ja kui meest poleks, siis elaks vist põõsa all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii huvitav diskussioon on tekkinud sellel teemal, aga keegi pole vastanud teemaalgataja küsimusele 🙂 Milline palk siis teid rahuldaks, elades Tartus? 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks ministeerium – ja seegi osaliselt. HTM tuumik on ikkagi Tallinnas…
Jah, kohus ja ringkonnaprokuratuur – aga seetõttu ma ütlesingi, et ENAMIK on ikkagi KOV ametnikud. Maavalitsus, linnavalitsus.
Mõni aasta tagasi ei saanud minagi 987¤ 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:57; 19.06 14:31; 20.06 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii huvitav diskussioon on tekkinud sellel teemal, aga keegi pole vastanud teemaalgataja küsimusele 🙂 Milline palk siis teid rahuldaks, elades Tartus? 😉

On ikka vastatud ju küsimusele ka – tundub lihtsalt, et palga ilu on vaataja silmis. On inimesed kes on õnnelikud väikse palga (või vastutuse) üle ja teised, kes peavad seda ikka pisikeseks ja ei oleks sellega rahul.

Eks Tartu probleem ongi natukene suur ametnike sektor ja väike erasektor, lisaks vähe töökohti, kus kõrgem haridus omab ka reaalset panust. Ainult riigisektoris on see olnud nii, et hariduspaber lisab palka, erasektoris annab kõrgharidus siiski eelise ainult sel juhul kui ka töökoht seda vajab ja kasutab.

Tallinna ja Tartu vaheline palgalõhe on aga 90% juhtudel inimeste enda peades ja sõltub pigem tartlastest, kes vist ei julge piisavalt palka küsida. Ometigi on ju nii lihtne näha, palju palk võiks olla (ehk vähemalt sama, mis Tallinnas), eeldusel, et ka töö sisu jms on sama muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks ministeerium – ja seegi osaliselt. HTM tuumik on ikkagi Tallinnas…
Jah, kohus ja ringkonnaprokuratuur – aga seetõttu ma ütlesingi, et ENAMIK on ikkagi KOV ametnikud. Maavalitsus, linnavalitsus.
Mõni aasta tagasi ei saanud minagi 987¤ 🙂 [/tsitaat]
tartus on lisaks eeltoodutele ka (vähemalt) 2 riigiametit – ravimiamet ja PRIA.
võttes arvesse, et tartus on 5x vähem elanikke, kui tallinnas, siis riigiametnike osakaal elanikest on pea sama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 09:29; 17.06 18:57; 18.06 18:54; 20.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus elades oleks rahuldav palk alates 900¤ arvestades, et üks lasteaiaealine laps ja elukaohaks tuleks leida üürikorter ( mis eeldatavalt üür+kommunaalid oleks ca 300¤).
See oleks siis vähim summa, millega rahuldavalt saaks ära elatud.
Normaalseks ( loe:heaks) eluks oleks vajalik sissetulek ühes kuus alates 1200¤
Kus oleks võimalik noorel, 24a naisel sellist töökohta leida ( majandusalane kõrgharidus) , eeldusel, et tööpäev oleks 8.00-17.30 ( laps tuleb hommikul lasteaeda viia ja õhtul koju tuua).

Sissetulek 650¤ sobib kas üksikule inimesele, kellel ei ole laene ega liisinguid; noorele inimesele, kes elab koos vanematega ja vanematele nn \”üüriraha\” ei pea maksma või siis pereinimesele, kelle abikaasa/elukaaslane teenib arvestatavat palka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan maakolkas, paar päeva tagasi pakuti tööd (minu eriala täpselt) – neto 500¤, olin kohe nõus, sest otsin juba 1,5 aastat tööd ja üle miinimumi pole veel keegi pakkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuidas ja kus saaks teenida tartus ca 1000 eurost palka?[/tsitaat]

hetkel tuleb pähe: IT ja arstid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 18:16; 26.06 10:22; 27.06 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hetkel tuleb pähe: IT ja arstid[/tsitaat]

IT – kui ainult mainekas erafirmas ja programmeerijana

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on erafirmas, aga ei ole programmeerija ja saab kätte 1200

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 18:16; 26.06 10:22; 27.06 17:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.