Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on Eesti mõistes kõrge palk?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mis on Eesti mõistes kõrge palk?

Postitas:

Lugesin ühest artiklist, et Tartus ja Tartumaal peab rikkaima kümnendiku sekka kuulumiseks teenima vähemalt 2270 euro suurust kuupalka. Kirde- ja Lääne-Eestis piisab aga 2100 eurost ja Kesk-Eestis 2070 eurost, et kuuluda piirkonna paremini tasustatud töötajate hulka. (https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/kui-korget-palka-tuleb-eestis-saada-et-kuuluda-rikkaima-10-sekka/)

Arvestades, et 2000 brutos on ca 1550 netos, siis kõrge see just ei ole, aga väga nuriseda ka ei maksa. Kust maalt algab teie meelest see piir, et saaks öelda, et tegu on kõrge palgaga? Minu meelest võiks see piir olla alates 3000 brutos (2300 neto).

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks üle 1500 netos.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 2000 netos.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on kõrge üle 4000. Eks igaühel oma mätas.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:49; 22.06 21:42; 22.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks igaühel oma mätas.

nii on. ma arvan, et kõrge palk on 6000€ ja üle selle.

ausalt öeldes olen ma üllatunud teemaalgatuses tootud numbrite üle. 2500-eurose brutopalgaga kuulud juba kõrgeima detsiili hulka? uskumatu.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2000 on “hakkab looma”, 3000 on “ok”, 4000 “kõrge”; 6000 juba “päris kõrge”.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta aluseks tulumaksuseadus, siis valitsuse arvates on kõrge palk alates 2100 bruto.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgast rikkaks saamine on vist pigem erand kui reegel. Siin artiklis võrreldakse ainult töövõtjaid ja ainult palgatulu alusel. Kui liita kõik sissetuleku liigid kokku (ettetlus, üüritulu, metsa müük jupikaupa, FIE, jne), siis vast oleks piirid kõrgemal. Minu jaoks isiklikult algaks kõrge palk 4000 eurost.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta aluseks tulumaksuseadus, siis valitsuse arvates on kõrge palk alates 2100 bruto.

Pigem 1200 on valituse mõistes kõrge palk, sest sealt alates hakatakse sanktsioneerima ja tulukat järjest vähendama.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrge palk oleks alates 10 000. Alates 4000 oleks nii “täitsa normaalne”

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:43; 20.06 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimetaks äkki töökohti ka, kus seda “päris kõrget” palka teenida saab nendes piirkondades?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimetaks äkki töökohti ka, kus seda “päris kõrget” palka teenida saab nendes piirkondades?

Linnamäe elab suurema osa ajast lõunaosariikides. Kes tahab, see leiab teenimisvõimslyse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:43; 20.06 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 3000-st

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu silmis 4500+€.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:58; 24.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2000 kätte on minu meelest juba täitsa hea ja kõrge palk, sellest pool mu enda netopalk hetkel. Kui saaksin ka 1500 kätte, oleksin juba väga õnnelik, aga kõrgeks ei peaks. Olen kolmekümnendates keskastme spetsialist riigiasutuses, MA. Mu tutvusringkonnas sama taustaga naistel netos palk 800-2000, enamasti kuskil 1000-1200 kätte. 3000 ehk mõned teenivad, aga kus seda 4000-6000 makstakse?! Need on juba tõesti väga kõrgepalgalised.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 1-2 töötajaga venelaste kütuse/gaasi jms firmad välja arvata, siis see on ainus kus üle 2000 on keskmine netopalk. Seal võib ehk tõesti mõni ka üle 3000 neto saada. Kuna nüüd välistööjõudu on piirama hakatud, siis võib ka see palgapidu läbi saada.
Käod võiks oma unistustega maapinnale laskuda.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli, et mis on EESTI MÕISTES kõrge palk ja suurem osa vastajatest hakkas enda unelmaid kirja panema.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 16:47; 22.06 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli, et mis on EESTI MÕISTES kõrge palk ja suurem osa vastajatest hakkas enda unelmaid kirja panema.

Hakkab pihta…. Kas arvad, et kõik inimesed saavad Eestis palka 1000 eurot ja seega peaks meie meelest kõrge palk olema 1500? Kui ma ise saan palka 3500, kas peaksin siis ütlema, et pean kõrgeks palgaks 2000? Ja et ise saan ulmepalka?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:49; 22.06 21:42; 22.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise saan palka 3500, kas peaksin siis ütlema, et pean kõrgeks palgaks 2000? Ja et ise saan ulmepalka?

Jah, kui sa Eestis saaksid palka 3500 eurot kuus, siis olekski see EESTI MÕISTES kõrge palk. Ei küsitud, mida sina pead kõrgeks palgaks, vaid just nimelt – mis on Eesti mõistes kõrge palk. Aga näed – tõlki on vaja isegi nii lihtsa teema mõistmiseks.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 16:47; 22.06 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust maalt algab teie meelest see piir, et saaks öelda, et tegu on kõrge palgaga?

Eelmisele: peab ikka teemaalgatuse küsimuse kopeerima, äkki saad siis aru, et küsiti, mis on minu meelest see piir. Sinu või kellegi teise eest vastata ei oska.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:49; 22.06 21:42; 22.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise saan palka 3500, kas peaksin siis ütlema, et pean kõrgeks palgaks 2000? Ja et ise saan ulmepalka?

Jah, kui sa Eestis saaksid palka 3500 eurot kuus, siis olekski see EESTI MÕISTES kõrge palk. Ei küsitud, mida sina pead kõrgeks palgaks, vaid just nimelt – mis on Eesti mõistes kõrge palk. Aga näed – tõlki on vaja isegi nii lihtsa teema mõistmiseks.

No kõrgeks saab ju pidada AINULT ja AINULT palka, mis on rohkem, kui sa ise saad, sest millal üks eestlane enne sellega rahul on olnud, mis tal juba olemas on.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuses oli kirjas, et mis on s i n u meelest kõrge palk.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:58; 24.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 2000 kätte on minu meelest eestis kõrge palk.
ise saan sellest rohkem, aga olen siiski realist ja tean eesti elukallidust ja elatustaset.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on Eesti mõistes kõrge palk?