Esileht Hobinurk Mis on nõelaraamat?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mis on nõelaraamat?

Postitas:

Lapsel käsitöö tunni jaoks vaja. Olen küll ise suur kuduja, heegeldaja ja vahel ka tikin, aga sellise asja olemasolu on minust kuidagi mööda läinud. Internetist leian pildid, et tegu on mingi paksema kanga vahel säilitatavate proovilappidega. Mis kangast ja mis mõõdus peaksin soetama kaante jaoks? Kuidas need lapid sinna sisse kinnitatakse?
Mida veel arvestada?
Õpetaja e-koolis väga juhiseid ei jaga või kui midagi kirjutab, jääb asi väga segaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõelaraamat on nõelte hoiustamiseks. Nõelaraamatut kaunistatakse tikanditega või erinevate tikkimisvõtete näidistega.
Materjali suhtes ei oska nõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk siis nõelaraamat on sama mis nõelapadi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk siis nõelaraamat on sama mis nõelapadi?

pmst jah, aga raamatut saab kaasas kanda, padi sobib ainult koduseks kasutamiseks.

meie lapsed on teinud nõelaraamatu algklassis käsitöö tunnis ise. kaante jaoks on vaja kaks tk pappi, mis kaetakse vildiga (küllap sobib ka paksem kangas, aga meie omad on vildist teinud) ja kogu kupatus ääristatakse jämedama lõngaga. kaane osa võib enne kokkuõmblemist kaunistada.

edit: guugeldasin ka praegu, täiesti adekvaatsed vastused tulid, mingeid proovilappe küll kuskil ette ei jäänud – ikka kaaned ainult. aga sellise asja kui kohustusliku töövahendi kaasavõtmise mõttekusest ma küll aru ei saa, nõelu saab ka karbis kaasas kanda. mõte oleks asjal siis, kui nad esimeses tunnis selle ise teeksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps peab kooli kaasa võtma nõelaraamatu, siis selle all on mõeldud erineva jämedusega õmblusnõelasid papist hoidikus. Näed, selline:

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps peab kooli kaasa võtma nõelaraamatu, siis selle all on mõeldud erineva jämedusega õmblusnõelasid papist hoidikus. Näed, selline:

See on ju lihtsalt nõelte komplekt.

Kui käsitöö tunnis ise vaja teha, siis mõeldakse ikka vast raamatukujulist nõelahoidjat, mitte poest ostetud nõelakomplekti. Vildist või paksemast materjalist kaaned, sisse saab siis nõelad torgata. Pinterestist leiab näiteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 15:48; 27.09 20:15;
To report this post you need to login first.

See on ju lihtsalt nõelte komplekt.

Kui käsitöö tunnis ise vaja teha, siis mõeldakse ikka vast raamatukujulist nõelahoidjat, mitte poest ostetud nõelakomplekti.

Loe teemaalgatust! Mina just sain aru, et õpetaja on palunud lastel kaasa võtta nõelaraamat, sest tunnis läheb vaja erinevaid nõelu. Kust sa lugesid, et nad raamatut tegema hakkavad?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lihtsalt nõelte komplekt.

Kui käsitöö tunnis ise vaja teha, siis mõeldakse ikka vast raamatukujulist nõelahoidjat, mitte poest ostetud nõelakomplekti.

Loe teemaalgatust! Mina just sain aru, et õpetaja on palunud lastel kaasa võtta nõelaraamat, sest tunnis läheb vaja erinevaid nõelu. Kust sa lugesid, et nad raamatut tegema hakkavad?

Ikka teemaalgatusest, inimene ei küsiks muidu, missugust kangast selle tegemiseks vaja on 😀 Seda, et õpetaja oleks palunud erinevad nõelad kaasa võtta, ei loe sealt küll kuskilt välja.

Aga see käsitöö tund on ilmselt nüüd ära olnud, nii et teemaalgataja võiks selgust tuua. Kas tegemist oli siis raamatukujulise “nõelapadjaga” või tuli lihtsalt poest komplekt nõelu kaasa osta.

Ma ei mäleta, mitmendas klassis mu laps midagi sellist meisterdas, aga ta tegi vildist. Peale tikkisid tunnis mingi lihtsa mustri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 15:48; 27.09 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline asi tehakse valmis käsitöö tundides, mitte ei pea ema selle ise valmis nikerdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Hobinurk Mis on nõelaraamat?