Esileht Pereelu ja suhted Mis on vaesus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Mis on vaesus?

Postitas:

Ajendatuna allpool olevast teemast (Kuidas vaesusega leppida) tekkis uudishimu, et kuidas siis perekoolikud vaesust defineerivad? Siin Perekoolis vist päris vaeseid väga tihti pole (need, kes ei jõua interneti eest maksta ja peavad tööl/tuttvate/aip-s arvutit kasutama).
Ma lugesin seda leppimise-teemat, ja jõudsin järeldusele, et päris vaene pole ma vist kunagi olnud. On ju paika pandud riiklik vaesuse piir. Mõni elab sellega nagu lill, teine ei saa mitu korda suurema summaga hakkama.
Seega, kallid perekoolikud, mis on teie arvates tõeline vaesus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesus on sissetulek inimese kohta alla 1 dollari päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteline vaesus on olukord, kus elamistingimused on alla ühiskonna keskmist elatustaset või üldiselt aktsepteeritud ja soovitud taset. Eestis on selleks üldiselt olukord, kui leibkonnaliikme sissetulek jääb alla miinimumpalga. Näiteks Luksemburgis on 1800¤ sissetulekuga üksikvanem vaene aga meil on 600¤ sissetulekuga üksikvanem juba suhteliselt rikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti vaesus tähendab:
olemas on tasuta haridus ja arstiabi, kodu (oma või üürikas), töökoht, aga vot iga aasta Egiptusesse ei saa ja uut Hello Kitty jopet lapsele ka ei jaksa osta ning üleüldse pean ma kogu aeg sööma igavaid toite.
Maailma vaesus:
haridust pole, tööd pole, arstiabi on kättesaamtu, mitte kunagi kõhtu täis ei saa ning lootust olukorra paranemisele ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 16:11; 16.02 20:15; 17.02 10:07; 17.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailm…
Pooled nälgivad, samad ei maga linade vahel.
70% kirjaoskamatuid st puudub ka elementaarne haridus
Seega maailma mõttes, kui kõhus mingigi toit on, ja sul on koht kuhu pikali visata, oled rikas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaesus on, kui lapsel on ainus mänguasi kassiga kahepeale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaesus = vaimuvaesus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on vaesus näiteks see, kui pead nelja uue kvaliteetse naastrehvi ostmiseks välja käima terve nädala palga (see ei juhtunud õnneks minuga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on vaesus näiteks see, kui pead nelja uue kvaliteetse naastrehvi ostmiseks välja käima terve nädala palga (see ei juhtunud õnneks minuga).[/tsitaat]

Ma siiralt loodan, et see on iroonia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 16:11; 16.02 20:15; 17.02 10:07; 17.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et vaene on see see inimene/pere, kes ei saa endale elementaarseid asju lubada. kui sa ostad perele ainult kaltsukast riideid, sest sul ei ole raha, et uusi riideid osta. kui sa ei saa oma hambaid parandada, sest sul ei ole raha. kui sa pead poes käies alati kalkuleerima, et järgmise palgapäevani välja vedada. kui sa ei saa last sõbra sünnipäevale lasta, sest pere eelarves pole nii palju raha, et sünnipäevalapsele kinki viia. kui hoiad hinge kinni, et ükski kodune tehnikavidin (pliit, pesumasin) otsi ei annaks, sest uue ostmiseks raha pole. jne. jne. jne.[/tsitaat]
see ei ole vaesus, vaid mõistlik majandamine vastavalt sissetulekutele.
vaesus on see, kui sul üldse järgmiste riiete jaoks raha ei ole, pole oma kodu ega ka ühtki kodumasinat, mis katki minna võiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:34; 17.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mõtet Eestit võrrelda kolmanda maailmaga. Aga isiklikult pean vaesuseks seda, kui inimene peab elama palgapäevast palgapäevani, kui tal ei ole võimalik igakuiselt raha kõrvale panna. Aga samas ma saan aru, et paljud inimesed saavadki nii väikest palka,et see ei olegi võimalik ja see on väga kurb. See, mis riiete ostmisesse puutub, siis on Eestis tarbekaubad üle mõistuse kallid ja riideid-jalatseid ostavad inimesed päris palju välismaalt (vähemalt minu tuttavate hulgas). Vaimuvaesuseks pean seda, kui inimesed elavad üle oma võimaluste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näha, siis tõlgendatakse vaesust erinevalt, viimase vastaja kell 00.03 järgi on meie pere vaene; vastajate 23.03 ja 23.34 järgi aga mitte; sest lapsed on meil koolitatud; neli last kellest üks on lõpetanud praeguseks kõrgkooli ja üks lõpetab gümnaasiumit. 7a tagasi sai ostetud perele auto, täiesti uuest peast ning elukohaks on 4-toaline korter + eluasemelaenuga on muretsetud 10a tagasi maamaja. Toit on laual, riided-jalatsid olemas; kõigil olemas mobiilid; leibkonna peale kodus kasutada kaks lauaarvutit ning laptop. Taskuraha on ka lapsed alati saanud, sõprade sünnipäevadel ja üritustel käia soovi korral.
Aga kuna raha läheb tõesti eluasemelaenu; mida on veel 15a maksta; kommunaalide, elektriarve, net+telefonid ja igapäevane toit ja esmatarbekaubad peale, siis reisimist lubada ei saa, kui mõni kodumasin katki läheb, siis tuleb raha koguda vähemalt pool aastat jne.

Võta siis kinni, ise olen end tavaliseks keskmiseks pereks pidanud aga praegu perekooli järgi tuleb välja, et vane mis vaene tuginedes postitustele 00.03 ja 16.07 ( leibkonnaliikme sissetulek jääb alla miinimumpalga- meie leibkonnas on see nt. 205¤ liige / peres 7-liiget).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesus on see, kui arveid ei jõua maksta ja korralikult sööki ei saa osta, kuna sissetulekud on nii väikesed või üldse puuduvad.
Olen ca 15 aastat tagasi sellises olukorras olnud ja andis ikka sellest välja tulla.

Praegu mõtlen küll aeg-ajalt, et raha võiks alati rohkem olla. Kuid katusealune on olemas, söök laual, auto sõidab, ettevõte tegutseb- siis virinaks ei näe põhjust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 08:32; 17.02 08:48; 17.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eesti vaesus tähendab:
olemas on tasuta haridus ja arstiabi, kodu (oma või üürikas), töökoht, aga vot iga aasta Egiptusesse ei saa ja uut Hello Kitty jopet lapsele ka ei jaksa osta ning üleüldse pean ma kogu aeg sööma igavaid toite.
Maailma vaesus:
haridust pole, tööd pole, arstiabi on kättesaamtu, mitte kunagi kõhtu täis ei saa ning lootust olukorra paranemisele ei ole.[/tsitaat]

Kus on tasuta arstiabi? Ma kogun raha, et saaksin lapsele ravitallad osta. Äkki õnnestub tagastatavast tulumaksust osta. Taastusravi maksis 3,20 kord, no ei ole mul 32 eurot vabalt rahakotist järsku võtta. Ja söömegi kartulit ja kastet, vahest saame ka hakkliha endale lubada. Olen 90% töövõimetu ja keskmise puudega.

Internet on odav, kuutasu on 3,60. See on me ainuke lõbu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli aeg, kus ka ise elasin peost suhu. Igat senti pidin lugema ja arvutama, mida tohin osta ja mida mitte. Aga ma elasin selle aja üle tänu oma väga toetavatele sõbrannadele. Nad olid tõesti mulle abiks nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt. Vot kui neid mul ei oleks, siis ma tunneksin end tõeliselt vaesena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuta arstiabi suhtes tekkis mul ka küsimusi. Esmaabi on jah tasuta. Erialaarstide juurde on järjekorrad päris pikad. Kui ikka häda päris suur on, oledki sunnitud erakliinikusse minema. Sellel aastal on mul see lõbu juba 42 eurot maksma läinud+ ravimid.

Perearst on ka tasuta jah, aga peale valeravi kahel korral ma enam ei lähe sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 08:32; 17.02 08:48; 17.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tasuta arstiabi suhtes tekkis mul ka küsimusi. Esmaabi on jah tasuta. Erialaarstide juurde on järjekorrad päris pikad. Kui ikka häda päris suur on, oledki sunnitud erakliinikusse minema. Sellel aastal on mul see lõbu juba 42 eurot maksma läinud+ ravimid.

Perearst on ka tasuta jah, aga peale valeravi kahel korral ma enam ei lähe sinna.[/tsitaat]

Eesti arstiabi on siiski muu arenenud maailmaga võrreldes tasuta. USA-s pead sa ka kiirabi kinni maksa. Meil aga vinguvad inimesed visiiditasu ja selle üle, et peavad ravimite eest ka mingi raha välja käima (ravimid on aga suures osas riigi poolt kinni makstud). Kui ikka ei tea, mis mujal toimub, siis on muidugo hea vinguda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 16:11; 16.02 20:15; 17.02 10:07; 17.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eesti arstiabi on siiski muu arenenud maailmaga võrreldes tasuta. USA-s pead sa ka kiirabi kinni maksa. Meil aga vinguvad inimesed visiiditasu ja selle üle, et peavad ravimite eest ka mingi raha välja käima (ravimid on aga suures osas riigi poolt kinni makstud). Kui ikka ei tea, mis mujal toimub, siis on muidugo hea vinguda.[/tsitaat]
Seda küll, kuid palgavahe on ka märgatav nende riikidega võrreldes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 08:32; 17.02 08:48; 17.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda küll, kuid palgavahe on ka märgatav nende riikidega võrreldes.[/tsitaat]

Arstiabi hinnad samuti. Nägin dokki, kus näiteks ainuüks teadvuseta raskelt vigastatu kiirabi transpaordi eest oli arve 7000 dollarit. Lisaks siis muu ravi. Et selliseid hindu kinni maksta peab olema rikas ka seal riigis. Vaadake kasvõi Micahel Moore´i \”Sickot\”. Pärast seda ei julge meie meditsiinisüstemi ja selle hindade kohta enam midagi öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 16:11; 16.02 20:15; 17.02 10:07; 17.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nüüd küll vaesus ei ole, kui pead riideid kaltsukast ostma. Kaltsukast saab otsides vägagi ilusaid ja maitsekaid riideid. Vaesus on see, kui ei saa endale ilmastikule vastavaid riideid lubada. Tänapäeval küll riided mingi probleem pole, sest vähegi ettevõtlik inimene kasvõi õmbleb kaltsuka või kirikuabi riietest ise sobilikud rõivad. Sellist olukorda, et tahtmise korral endale kusagilt vajalikke kehakatteid ei saa, ei ole olemas, on vaid oskamatus, viitsimatus ja ettevõtlikuse puudumine. Neid organisatsioone, kes tasuta riideid jagavad on piisavalt palju.

Suurem osa vaesust muide tulebki mitte niivõrd võimaluste puudumisest vaid oskuste ja tahtmise puudumisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et vaene on see see inimene/pere, kes ei saa endale elementaarseid asju lubada. kui sa ostad perele ainult kaltsukast riideid, sest sul ei ole raha, et uusi riideid osta. kui sa ei saa oma hambaid parandada, sest sul ei ole raha. kui sa pead poes käies alati kalkuleerima, et järgmise palgapäevani välja vedada. kui sa ei saa last sõbra sünnipäevale lasta, sest pere eelarves pole nii palju raha, et sünnipäevalapsele kinki viia. kui hoiad hinge kinni, et ükski kodune tehnikavidin (pliit, pesumasin) otsi ei annaks, sest uue ostmiseks raha pole. jne. jne. jne.[/tsitaat]

See on ka ikka oskuste ja ideede vähesuse probleem, kui ei saa last saata sünnipäevale, kuna pole kingiks raha. Saab ju ometi oma kodustest asjadest kinke ise meisterdada ja mitte ilmtingimata ainult pajalappe vaid ise teha on tänapäeval väga lihtne, raamatukogu on raamatuid täis, mis igasuguseid äärmiselt vahvaid kingitusi tegema õpetavad, samasugust kraami on täis internett (ka arvutikasutuse võimaluse leiab raamatukogust).

Ja tõtt öelda, elu,kus sa ei pea arvestama poes käies, palju ostad, et omadega eelarve piiresse jääda, elavad ikka väga vähesed. Tavaliselt on sissetulekud ja väljaminekud proportsioonis ja arvet peab pidama ikka, olgu sul seda raha rohkem või vähem. Selle kriteeriumi järgi ei pääse peaaegu keegi vaesuse sildist. Mõni arvutab, kas saab osta 100g hakkliha või 200g. Teine arvutab, kas võib tellida 10 g tuuramarja, aga arvestama oma sissetulekute suurusega peab mõlemal juhul.

Kodumasinaid annab alati osta ka kasutatuna ja täiesti korralikke, lisaks, kui sul on palju tuttavaid, siis kellegil ikka on mõni ülearune vana elektripliit (kahe auguga, ühe auguga), vana pesumasin välja vahetamisel vm. Nii et ei ole tarvis hambad ristis karta, et mis siis saab, kui kodumasin katki läheb. Midagi ei saa, organiseerid endale lihtsalt uue.

Meie maailm ei peaks seda koormust paar aastatki vastu, kui kõik inimesed valimatult poes toitu saaksid ostukorvi kuhjata ja iga pisiviperuse ja hooletu kasutamise tõttu, kohe jälle uut kodumasinat tormaksid ostma.

See tsiteeritud jutt ei räägi mitte vaesusest vaid rikkusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et vaene on see see inimene/pere, kes ei saa endale elementaarseid asju lubada. kui sa ostad perele ainult kaltsukast riideid, sest sul ei ole raha, et uusi riideid osta. kui sa ei saa oma hambaid parandada, sest sul ei ole raha. kui sa pead poes käies alati kalkuleerima, et järgmise palgapäevani välja vedada. kui sa ei saa last sõbra sünnipäevale lasta, sest pere eelarves pole nii palju raha, et sünnipäevalapsele kinki viia. kui hoiad hinge kinni, et ükski kodune tehnikavidin (pliit, pesumasin) otsi ei annaks, sest uue ostmiseks raha pole. jne. jne. jne.[/tsitaat]

See on ka ikka oskuste ja ideede vähesuse probleem, kui ei saa last saata sünnipäevale, kuna pole kingiks raha. Saab ju ometi oma kodustest asjadest kinke ise meisterdada ja mitte ilmtingimata ainult pajalappe vaid ise teha on tänapäeval väga lihtne, raamatukogu on raamatuid täis, mis igasuguseid äärmiselt vahvaid kingitusi tegema õpetavad, samasugust kraami on täis internett (ka arvutikasutuse võimaluse leiab raamatukogust).

Ja tõtt öelda, elu,kus sa ei pea arvestama poes käies, palju ostad, et omadega eelarve piiresse jääda, elavad ikka väga vähesed. Tavaliselt on sissetulekud ja väljaminekud proportsioonis ja arvet peab pidama ikka, olgu sul seda raha rohkem või vähem. Selle kriteeriumi järgi ei pääse peaaegu keegi vaesuse sildist. Mõni arvutab, kas saab osta 100g hakkliha või 200g. Teine arvutab, kas võib tellida 10 g tuuramarja, aga arvestama oma sissetulekute suurusega peab mõlemal juhul.

Kodumasinaid annab alati osta ka kasutatuna ja täiesti korralikke, lisaks, kui sul on palju tuttavaid, siis kellegil ikka on mõni ülearune vana elektripliit (kahe auguga, ühe auguga), vana pesumasin välja vahetamisel vm. Nii et ei ole tarvis hambad ristis karta, et mis siis saab, kui kodumasin katki läheb. Midagi ei saa, organiseerid endale lihtsalt uue.

Meie maailm ei peaks seda koormust paar aastatki vastu, kui kõik inimesed valimatult poes toitu saaksid ostukorvi kuhjata ja iga pisiviperuse ja hooletu kasutamise tõttu, kohe jälle uut kodumasinat tormaksid ostma.

See tsiteeritud jutt ei räägi mitte vaesusest vaid rikkusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga näiteks mina ostan riideid kaltsukatest seepärast, et mulle see meeldib, kuid kui ma arvutama hakkaksin, siis ilmselt tavapoest ma oma sissetulekuga ei jaksaks neid osta, siis ma ei saaks jälle muid meeldivaid asju endale lubada. Aga kas see teeb mind vaeseks – ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga näiteks mina ostan riideid kaltsukatest seepärast, et mulle see meeldib, kuid kui ma arvutama hakkaksin, siis ilmselt tavapoest ma oma sissetulekuga ei jaksaks neid osta, siis ma ei saaks jälle muid meeldivaid asju endale lubada. Aga kas see teeb mind vaeseks – ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et vaene on see see inimene/pere, kes ei saa endale elementaarseid asju lubada. kui sa ostad perele ainult kaltsukast riideid, sest sul ei ole raha, et uusi riideid osta. kui sa ei saa oma hambaid parandada, sest sul ei ole raha. kui sa pead poes käies alati kalkuleerima, et järgmise palgapäevani välja vedada. kui sa ei saa last sõbra sünnipäevale lasta, sest pere eelarves pole nii palju raha, et sünnipäevalapsele kinki viia. kui hoiad hinge kinni, et ükski kodune tehnikavidin (pliit, pesumasin) otsi ei annaks, sest uue ostmiseks raha pole. jne. jne. jne.[/tsitaat]

See on ka ikka oskuste ja ideede vähesuse probleem, kui ei saa last saata sünnipäevale, kuna pole kingiks raha. Saab ju ometi oma kodustest asjadest kinke ise meisterdada ja mitte ilmtingimata ainult pajalappe vaid ise teha on tänapäeval väga lihtne, raamatukogu on raamatuid täis, mis igasuguseid äärmiselt vahvaid kingitusi tegema õpetavad, samasugust kraami on täis internett (ka arvutikasutuse võimaluse leiab raamatukogust).

Ja tõtt öelda, elu,kus sa ei pea arvestama poes käies, palju ostad, et omadega eelarve piiresse jääda, elavad ikka väga vähesed. Tavaliselt on sissetulekud ja väljaminekud proportsioonis ja arvet peab pidama ikka, olgu sul seda raha rohkem või vähem. Selle kriteeriumi järgi ei pääse peaaegu keegi vaesuse sildist. Mõni arvutab, kas saab osta 100g hakkliha või 200g. Teine arvutab, kas võib tellida 10 g tuuramarja, aga arvestama oma sissetulekute suurusega peab mõlemal juhul.

Kodumasinaid annab alati osta ka kasutatuna ja täiesti korralikke, lisaks, kui sul on palju tuttavaid, siis kellegil ikka on mõni ülearune vana elektripliit (kahe auguga, ühe auguga), vana pesumasin välja vahetamisel vm. Nii et ei ole tarvis hambad ristis karta, et mis siis saab, kui kodumasin katki läheb. Midagi ei saa, organiseerid endale lihtsalt uue.

Meie maailm ei peaks seda koormust paar aastatki vastu, kui kõik inimesed valimatult poes toitu saaksid ostukorvi kuhjata ja iga pisiviperuse ja hooletu kasutamise tõttu, kohe jälle uut kodumasinat tormaksid ostma.

See tsiteeritud jutt ei räägi mitte vaesusest vaid rikkusest. rikkuse ja vaesuse vahel on veel piisava toimetuleku ala.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
sinu arust on võib seda inimest siis jõukaks nimetada, kes on sunnitud ainult kaltsukatest riideid ostma? me ei räägi ju olukorrast, kus inimene ostab kaltsukast riideid mitte selle pärast, et talle meeldiks sealt osta, vaid selle pärast, et tal pole lihtsalt rohkem raha. mina ise olen suur kaltsukate fänn ja suur osa riideid on sealt ostetud, aga mul oleks raha ka kogu pere uutesse riietesse riietada.
selle teema osasid kommentaare lugedes on mul tunne, et Eesti inimene on nii vaene, et ta ei saagi aru, et ta vaene on. et ongi normaalne kanda teiste inimeste vanu riideid, mitte parandada hambaid, osta süüa range eelarve järgi, sünnipäevadel mitte käia, kogu sissetulek järgmiseks palgapäevaks viimse sendini ära kulutada ja selle eest ka vaid hädapärast osta. [/tsitaat]

Jah, minu meelest on normaalne see, sest ressursse on maailmas ainult piiratud kogus. Masu oleks pidanud küll ju õppetunni andma, et enamus eurooplaste eludest on üle jõu elatud. Normaalne ei saa olla üle jõu elamine. Selline olukord, kus ei pea kalkuleerima ja ette mõtlema ja vaeva nägema, saab eksisteerida vaid loetud lühikese aja või siis saavad lubada seda väga vähesed. Ei saa tekkida olukorda, kus kõik maailma inimesed elavad, ilma, et peaksid oma igapäevaseid kulutusi viima vastavusse sissetulekuga. Sellepärast meil on nii palju õnnetuid inimesi, et nad vaatavad filmide maailma ja arvavad, et päris elu nii käibki ja kui ei käi, siis on kohutavalt pettunud ja arvavad, et mina olen see ainuke.

Vaesuse ja rikkuse vahel on ju ikka see enamus, st. enamus elab keskpärast elu, vaene on see, kes sellest keskmisest (või kui tahate -mediaan) massist erineb oluliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 11:50; 17.02 12:05; 17.02 12:50; 17.02 12:52; 17.02 12:55; 17.02 12:57; 17.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on vaesus näiteks see, kui pead nelja uue kvaliteetse naastrehvi ostmiseks välja käima terve nädala palga (see ei juhtunud õnneks minuga).[/tsitaat]

vaene perekond ei teeni mitme kuuga ka nii palju, kui maksab jooks naastrehve. Vaesed pered sõidavad talvel suveslikkidega, kui kütet on ja keegi krokodillidega vana audi 80 käima aitab panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 23.03, palun kirjuta evelisiin@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
see, mida sina kirjeldad on juba asotsiaalsus. see, mida mina kirjeldan, tänapäeva ühiskonnas siiski vaesus. vaesus on see, kui pead iga senti näpu vahel veeretama ja hoolimata sellest pole sul ikkagi piisavalt raha, et kõike elementaarset endale lubada. ma ei näe midagi mõistlikku selles, et inimesel pole raha hambaarsti jaoks või sünnipäevakingi jaoks. [/tsitaat]
asotsiaalsus ei ole sama mis vaesus. asotsiaalsus on täielik minnalaskmine ja vastutustunde minetamine. Sendiveeretamine ja elementaarsete asjade kättesaamatus ei ole asotsiaalsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:34; 17.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesus on igale erinevalt tajutav. Minu jaoks on juba see vaesus, kui ma pean poes hindasid vaatama ja kalkuleerima, kas tulen nädala lõpuni välja või ei. Kui autol põleb pidevalt bensutuli ja kütet panen 10 euro kaupa, et hädapärasedki sõidud ära teha.
Selleni ma veel ei ole jõudnud, et elamispinna eest maksta ei jaksaks või lapsed mitu päeva söömata oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on vaesus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.