Esileht Pereelu ja suhted Mis on vaesus?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Mis on vaesus?

Postitas:

minu meelest on vaesus see, kui inimene tunneb sõna otseses mõttes nälga, sest lauale ei ole peaaegu mitte midagi panna. et kui isegi leivapäts tuleb tükkideks lõigates mitme päeva peale ära jagada, nälja peletamiseks juuakse vett. isegi, kui selliseid näljapäevi on paar päeva enne uut palgapäeva, kuid see-eest korduvalt. kui igapäevane menüü on ühekülgne ja odav ning selle koostamine nõuab palju nuputamist, menüüsse ei satu pea kunagi puuvilju, mõnd maiust, liha, kala, vaid tants käib pidevalt ümber kartulite, kaalika ja pidulikemal puhkudel valla vorsti ümber.

vaesus on see, kui su elamispind on nii kesine, et sooja saab ainult siis, kui mitmed vatid seljas, kui ruumi on vaid pereliikme kohta mõned ruutmeetrid, kui sooja annab vaid lähedalt pargist kokku korjatud haod, kui kogu aeg elad hirmus, et kas seekord jõuan elektri ära maksta või lülitavad välja.

vaesus on ka see, kui pead küsima riideabi, sest isegi kaltsuka jaoks ei jätku raha.

sentide lugemine ei ole veel vaesus, see võib vabalt olla ka elustiil. vaesus ei ole ka veel siis, kui oled ostnud leiva-piima-liha, ja mõtled, kas jogurtit või juustu ka võtta. vaesus on siis, kui pead valima, kas piima VÕI leiba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vaene näiteks. Raha kuu lõpuni on 20 euri ja see on ka täna krediitkaardile. Riideid pole saanud osta isegi kaltsukast juba tükk aega, pole 5-10 euri välja käia. Lihtsalt makse on nii palju ja palk väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et vaene on see see inimene/pere, kes ei saa endale elementaarseid asju lubada. kui sa ostad perele ainult kaltsukast riideid, sest sul ei ole raha, et uusi riideid osta. kui sa ei saa oma hambaid parandada, sest sul ei ole raha. kui sa pead poes käies alati kalkuleerima, et järgmise palgapäevani välja vedada. kui sa ei saa last sõbra sünnipäevale lasta, sest pere eelarves pole nii palju raha, et sünnipäevalapsele kinki viia. kui hoiad hinge kinni, et ükski kodune tehnikavidin (pliit, pesumasin) otsi ei annaks, sest uue ostmiseks raha pole. jne. jne. jne.[/tsitaat]

Minu s6branna on t2iskohaga 6petaja ja selline kirjeldus vastab t2pselt tema elule. Ostab ainult kaltsukast v6i aledelt riideid, hambaarsti juurde minna ei saa, hoiab tehnikavidinate p2rast hinge kinni ja poes kalkuleerib, et suudaks j2rgmise palgap2evani kuidagi v2lja venitada.

Aga 6petajatel on meie riigis k6ik okidoki, eksju. Virisevad ilmaasjata.
Vaesus pole ainult see, kui sa oled t2iesti toimetulematu ning s6na otseses m6ttes lageda taeva all n2lgid. Me ei ole siiski p2ris India slumm eksole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 05:55; 18.02 06:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu s6branna on t2iskohaga 6petaja ja selline kirjeldus vastab t2pselt tema elule. Ostab ainult kaltsukast v6i aledelt riideid, hambaarsti juurde minna ei saa, hoiab tehnikavidinate p2rast hinge kinni ja poes kalkuleerib, et suudaks j2rgmise palgap2evani kuidagi v2lja venitada.

Aga 6petajatel on meie riigis k6ik okidoki, eksju. Virisevad ilmaasjata.
Vaesus pole see, kui sa oled t2iesti toimetulematu ning s6na otseses m6ttes lageda taeva all n2lgid. Me ei ole siiski p2ris India slumm eksole.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See joogivee ja peavarju jutt k6lab pigem Ansipi ergutusk6ne moodi. See, kui hambaarsti juurde minna ei saa, pole mingi m6istlik s22st, vaid VAESUS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 05:55; 18.02 06:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üpetaja või mitte, kõrgharitud või mitte jns – vahet pole, eesti keskmine palk on ikka sinna 600 euri juurde netos ja sellise palgaga pead sa ikka koguaeg arvutama, et toime tulla.
uute naastrehvide ja uute kodumasinate ostmiseks peab sellise palgataseme juures ikka mitu kuud väga põhjalikult säästma.
teatud ühiskondades on selline elatustase vaesus, teistes jälle rikkus. kõik oleneb kelle järgi reastuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

USA-s on 40 miljonit inimest ilma tervisekindlustuseta, 49 miljonit saavad toidutalonge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loen end vaeste hulka.Üksikemana on üpriski raske maksta komm kulusid +lasteaia maks +riided+toit ja kõige hullem on see,et üle poolte vanematest (minu lapse rühmas) on otsustanud nendes kallites mängutubades sünnipäevi pidada.Minul sellist raha küll ei ole .
Õnn,et on olemas ema (lapse vanaema),kes mind toetab .
Autot ei ole .
Nogel elu küll ja mujal maailmas saab töötu kah rohkem abiraha kui minu palk on :S Jah 400euri on ikka väike küll ,mujal maailmas makstaks mu töö eest 2000euri palka .Olen pikalt mõelnud eestist ära kolida .See elu siin läheb veel hullemaks 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on vaesus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.