Esileht Ilu ja tervis Mis vaktsiin tehakse riskiryhmadele

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mis vaktsiin tehakse riskiryhmadele

Postitas:

On kellelgi infot kas mingi kindel vaktsiin tehakse terviserikkega inimestele või on kõik nad sobivad? Just huvitab kõrge vererõhu haiguse pàrast (30.a ja rohud pidevalt peal)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mis on. Astra zeneca oma

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust Pfizer ja/või Moderna, sest minister Kiik ju ütles, et vanemad õpetajad, kellele ei saa AZ vaktsiini anda, peaksid pöörduma oma perearsti poole ja küsima riskirühmadele mõeldud vaktsiini.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:14; 03.03 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanaisa sai täna just Moderna. Perearst ütles, et AZ üle 65a-le ei tehta.

Mul on 3 tuttavat õpetajat saanud AZ ja kõigil oli 2p 40 palavik ja külmavärinad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanaisa sai täna just Moderna. Perearst ütles, et AZ üle 65a-le ei tehta.

Mul on 3 tuttavat õpetajat saanud AZ ja kõigil oli 2p 40 palavik ja külmavärinad.

Mul oli peale AZd kerge palavik ja nõrkus päev läbi. Igale mõjub erinevalt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhuhaigus ei tee sinust riskirühma.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 69aastastele tehakse Astra Zeneca vaktsiini praegu. Me vaktsineerime Tallinna õpetajaid juba paar nädalat ja üldiselt need kõrvaltoimed on leebemad kui siit Perekoolist lugeda saab. Kõrvaltoimete seiret pidevalt tehakse ja teatatakse, kuid kõik kõrvaltoimed jäävad varasemate teadmiste piiresse ja selliseid “mitu päeva pikali maas” lugusid räägitakse vist rohkem tuttavatele.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhuhaigus ei tee sinust riskirühma.

Need nimekirjad ja kes on riskirühm ja kes ei ole… Tead, keegi ei saa enam aru. Eile sai lugeda, kuidas keskealine mees (Delfi ajakirjanik Aivar Pau), kellele on üks kord 15a tagasi kirjutatud kolesterooliravim, kutsuti vaktsiini saama. Ta ise ka imestas. Aga vot, tark arvuti vaatab haigekassa raviarveid ja otsustab nende pealt.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid “mitu päeva pikali maas” lugusid räägitakse vist rohkem tuttavatele.

Minu õpetajast õele tehti just AZ. Temal polnud ühtegi kõrvaltoimet. Aga vähemalt 10 kolleegil oli, ja sellised, et ülejärgmisel päeval nad veel võimelised tunde andma polnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:14; 03.03 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 a on riskigrupis mis on kõige viimasena vaktsineeritav riskigrupp.

Minu teada vaktsineeritakse hetkel kõik nooremad kui 70a AstraZenecaga.

Ainult meditsiinitöötajad ja hooldekodude töötajad said alguses kõik Pfizerit, siis vist AstraZenecat lihtsalt veel polnudki valikus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 09:28; 03.03 14:04;
To report this post you need to login first.

Vabatahtlikult seda AZ-d ei tahaks ju keegi. Kõige väiksema kaitse ja kõige suuremate kõrvaltoimetega. Aga valida paraku ei saa.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just praegu on Terviseameti pressikonverents ja minister Kiik ütles et selle tõttu üldse juba nooremaid riskigruppe vaktsineeritaksegi et see AstraZeneca ei sobi vanematele ja seetõttu on kaks järjekorda. Pfizeri ja Moderna oma +70 vanusele. Ja teine, Astrsazeneca järjekord, mistõttu võivad varsti kutse saada ka nooremad riskigruppi kuuluvad inimesed.

Olen ise ka kahjuks seal grupis ja pole lootustki saada muud vaktsiini kui AstraZeneca.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 09:28; 03.03 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult meditsiinitöötajad ja hooldekodude töötajad said alguses kõik Pfizerit, siis vist AstraZenecat lihtsalt veel polnudki valikus.

Jah, saime Pfizeri ja ka vanakeste hulgas pole erilisi kõrvalnähtusid olnud. Töötajatel polnud midagi erilist mitte kellelgi, va kaks, kes andsid pärast positiivse koroonaproovi, aga olid ilma sümptomiteta.

Comirnaty paistab olevat parem kui AZ

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 69aastastele tehakse Astra Zeneca vaktsiini praegu. Me vaktsineerime Tallinna õpetajaid juba paar nädalat ja üldiselt need kõrvaltoimed on leebemad kui siit Perekoolist lugeda saab. Kõrvaltoimete seiret pidevalt tehakse ja teatatakse, kuid kõik kõrvaltoimed jäävad varasemate teadmiste piiresse ja selliseid “mitu päeva pikali maas” lugusid räägitakse vist rohkem tuttavatele.

Meie koolis olid paljud õpetajad just nimelt mitu päeva pikali maas. Minul kõrvaltoimeid polnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 69aastastele tehakse Astra Zeneca vaktsiini praegu. Me vaktsineerime Tallinna õpetajaid juba paar nädalat ja üldiselt need kõrvaltoimed on leebemad kui siit Perekoolist lugeda saab. Kõrvaltoimete seiret pidevalt tehakse ja teatatakse, kuid kõik kõrvaltoimed jäävad varasemate teadmiste piiresse ja selliseid “mitu päeva pikali maas” lugusid räägitakse vist rohkem tuttavatele.

Mul suhteliselt väike kool aga kõrvatoimed on päris palju ja hulle olnud. pool päeva oksendamist, kõrged palavikud. Nii mõnigi on haiguslehe pidanud võtma. Aga meie õpetajad annavad ise terviseametile kõrvatoimetest teada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mida oma emaga teha 80+, ei liigu väljas, elab eraldi. Perearstid ka meil eraldi. Kumba vaktsineerida – teda või mind… Perearst ühendust pole võtnud. Mina kodukontoris.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 10:28; 04.03 13:22; 04.03 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mida oma emaga teha 80+, ei liigu väljas, elab eraldi. Perearstid ka meil eraldi. Kumba vaktsineerida – teda või mind… Perearst ühendust pole võtnud. Mina kodukontoris.

Ei liigu väljas — kas see tähendab, et pole juba pikka aega liikunud või ei liigu praegu, koroonaajal? Teine asi, kas ta ühegi teise inimesega ei suhtle peale sinu? Keegi teda vaatamas ei käi?

Ma (üksielava 80+ ema tütrena) ka mõtisklesin, et kas lasta ennast vaktsineerida, aga sain aru, et see ei aitaks meid kuigi palju edasi. Ema tahaks ju ikka teisi inimesi ka näha, siis tuleks vaktsineerida ka minu mees ja meie lapsed ja ema teised lapselapsed… See hooldaja vaktsineerimine on mõttekas vist ainult siis, kui inimene on voodihaige, teda abistab ainult üks kindel inimene. Minu ema igatahes on vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 11:24; 04.03 13:26; 05.03 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin, segane värk. Vaktsiini polevat.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 10:28; 04.03 13:22; 04.03 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin, segane värk. Vaktsiini polevat.

Sa arvasid, et helistad ja võid kohe minna? Selge see, et vaktsineerida saab siis, kui vaktsiin on olemas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 11:24; 04.03 13:26; 05.03 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin, segane värk. Vaktsiini polevat.

Sa arvasid, et helistad ja võid kohe minna? Selge see, et vaktsineerida saab siis, kui vaktsiin on olemas.

Mis mõttes, arvad, et võid kohe minna… Ma lihtsalt küsisin, et kas 80+ inimesi vaktsineeritakse. Kui pole, siis pole.

Pealegi vaatasin Delfis pealkirja – Vaktsiine saaks juurde küsida, kui Eesti kapid oleks tühjad. Need on ikka pungil täis! Ainuüksi sel nädalal oleks võimalik kaitsepookida pea 30 000 inimest

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 10:28; 04.03 13:22; 04.03 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähedane on 67. Tal oli infarkt mõned aastad tagasi. Sai nädala alguses esimese AZ doosi. Nüüd juba mõni päev möödas ja kõrvaltoimeid õnneks pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin, segane värk. Vaktsiini polevat.

Sa arvasid, et helistad ja võid kohe minna? Selge see, et vaktsineerida saab siis, kui vaktsiin on olemas.

Mis mõttes, arvad, et võid kohe minna… Ma lihtsalt küsisin, et kas 80+ inimesi vaktsineeritakse. Kui pole, siis pole.

Pealegi vaatasin Delfis pealkirja – Vaktsiine saaks juurde küsida, kui Eesti kapid oleks tühjad. Need on ikka pungil täis! Ainuüksi sel nädalal oleks võimalik kaitsepookida pea 30 000 inimest

No aga kas sa said siis vastuse oma küsimusele või ei saanud? Või mis see segane värk on?

Ja kas sa seda Delfi artiklit lugesid ka või piisas pealkirjast? Artiklis oli ju selgelt kirjas, et kapis on Astra Zeneca, mitte Pfizer, mida eakatele tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 11:24; 04.03 13:26; 05.03 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabatahtlikult seda AZ-d ei tahaks ju keegi. Kõige väiksema kaitse ja kõige suuremate kõrvaltoimetega. Aga valida paraku ei saa.

Aga raskeid juhtumeid hoiab ära kõige efektiivsemalt. Seega vist polegi nii halb variant.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhuhaigus ei tee sinust riskirühma.

Need nimekirjad ja kes on riskirühm ja kes ei ole… Tead, keegi ei saa enam aru. Eile sai lugeda, kuidas keskealine mees (Delfi ajakirjanik Aivar Pau), kellele on üks kord 15a tagasi kirjutatud kolesterooliravim, kutsuti vaktsiini saama. Ta ise ka imestas. Aga vot, tark arvuti vaatab haigekassa raviarveid ja otsustab nende pealt.

tegemist on pilootprojektiga.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/nadalavahetusel-vaktsineeritakse-tallinnas-tartus-ja-poltsamaal-riskiruhma-kuuluvaid-inimesi?id=92733047

valik tehti viimase 5 aasta arvete pealt.
mul on raske uskuda, et keskealine mees ei ole selle aja jooksul kordagi analüüse tegemas käinud.
eeldatavalt vähemasti töötervishoiu arsti juurde on ajakirjanik selle aja jooksul ikka sattunud.
ju tal siis mõni riskidiagnoosidest raviarvel ka on olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ka kõrge vererõhu vastu tablette ja 40+ kuid viimati perearst ütles, et nimekirjas see väga suurt eelist veel ei anna. Igatahes arvas, et praegu tuleb rohkem juurde Astrazenecat ja kõiki alla 70 vaktsineeritakse sellega. Kuna olen ka haridustöötaja siis enne jõudis kätte see järjekord ja tuleb Astrazeneca süst, valida midagi ei saa, kuid tean ühte juhtu kus õpetajate vaktsineerimisel jäi 70+ õpetajatest mõni doos üle ja said ka 60+ paar tk Pfizeri. Seega õigel ajal õiges kohas võib vedada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeldumine pannakse kirja: digilugu.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Mis vaktsiin tehakse riskiryhmadele