Esileht Koolilaps Mitmendas klassis tekib püsivam sõprus?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mitmendas klassis tekib püsivam sõprus?

Postitas:
Kägu

Mitmenda klassi lapsed hakkavad klassikaaslastest sõpradega telefonitsi lobisema, kohtumisi kokku leppima? Mitmendas klassis on tekkinud klassikaaslaste seast püsivad sõbrad ning kui kaua need sõprused on püsinud?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline küsimus, inimesed on ju erinevad. Mõnel tekivad lasteaias, mõnel ülikoolis, mõnel mitte kunagi. Võid ka enda lapsepõlve meenutada. Mul endal oli südamesõbranna lasteaiast kuni põhikoolini, siis järsku me enam eriti ei suhelnud, tekkisid erinevad huvid ja erinevad seltskonnad. Praeguse aja lähedased inimesed on paar tk suguvõsast, 1 ülikoolist ja paar tk töölt. Enda laps on 10, poiss, paari sõbraga suhtleb ja räägib läbi videomängude.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli kaheaastane, kui esimest korda lasteaeda läks. Ja sisuliselt kohe esimesest päevast oli nagu laulatatud oma praegusegi parima sõbrannaga. See sõprus on nüüdseks kestnud ikka väga palju aastaid juba.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see kellel vist mitte kunagi. Hetkel ülikoolis, aga mis seal ikka, saab kah hakkama.

Tunnen ennast võõrana teiste seas, lihtsalt ei oska kusagilt suhtlemisega pihta hakata. Pinnapealseid tutvusi on olnud ka, aga lähedasi sõpru mitte.

Enamasti kõik inimesed siiski leiavad endale sõpru, kui vajadust tunnevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütrel eelmisel aastal, kolmandas klassis. Siis tekkis see, et peale kooli sõbranna juurde, vabal päeval helistasid ja said kokku, korraldasid ööbimisi üksteise juures jne. Kolmene sõbrannade punt on tegelikult, üks elab meie lähedal, temaga kohtub natuke rohkem. Ka suvel said kokku ja suhtlesid, nüüd lähevad neljandasse.
Esimesed kaks kooliaastat suhtlesid rohkem koolis ja vahel ka vahetult peale kooli mängisid pargis. Meie lapsel muidugi head sõbrad hoopis oma maja naabrilapsed, seega koolivälisel ajal on ta alati rohkem nendega koos. Kui neid ei oleks, võibolla siis oleks klassikaaslastega varem “vaba-aja suhted” tekkinud.
Pojal algklasside ajal naabrilapsi polnud ja tema leidis klassist sõbrad kohe esimeses. Siiamaani on sõbrad, lähevad kaheksandasse nüüd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka pole sõpradega vedanud elus. Lasteaias olin sõber ühe tüdrukuga, sealt läksime ka koos kooli, isegi ühte klassi. Koolis ta enam minu sõber polnud, leidsin uue sõbranna, kes paraku ka varsti enam minu sõbranna polnud. Keskkoolis polnud eriti ühtegi sõbrannat mul, ülikoolis leidsin paar tükki, aga ülikooli lõpuks ammendusid ka need sõprused. Tööelus olen üksikuid kohanud, kellega võiks suhelda, kuid jällegi pole sellest ka sõprust välja kasvanud. Ma nagu ei oskaks ollagi kellegi sõbranna. Ma ei tea, miks. Ma nagu ei oska eriti small talki ja teen suure numbri väikestest asjadest vahel ja kui riidu lähen, ega ma leppima ei lähe enam. Hoian eemale parem, kui lähen midagi klaarima. Täiesti vabalt võin lõpetada üleöö igasuguse suhtlemise. Mul selline imelik iseloom kogu elu olnud ja vaevalt see muutub. Inimestega loomulikult suhtlen viisakuse tasandil pidevalt, kuid selliseid lähedasi pikaajalisi või olulisi sõbrannasid mul pole.

Lapse puhul vaatan, et tal on üsna kindlad sõbrad, vahel ka lähevad riidu, aga samas kohe ka lepivad või leiab kiirelt uue sõbra, sõbranna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastanutel puudub lugemisoskus. Küsimus on, mis ajal hakkavad lapsed ise helistama omavahel ja kokku leppima kohtumisi.

Mina arvan, see oleneb natuke elukohast. Väikeses linnas, asulas ilmselt toimub see varem, sest koos ollakse rohkem. Tallinnas võivad klassikaaslased elada eri linna osades ning kokku saamise koht ongi vaid kool või trenn. Seda eriti koolides, kus lapsed eri linnaosadest, näiteks kesklinna koolid.

Minu lapsed hakkasid ise korraldama kokkusaamisi kohe algklassides. Parimad sõbrad ühel lapsel lasteaia ajast ja teisel oma klassist.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps hakkas esimeses klassis klassikaaslastega telefonitsi lobisema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algklassides veel suhtles oma klassikaaslastega väljaspool kooli, nüüd enam ammu mitte. Läheb kaheksandasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tekkis üks püsiv sõprus juba lasteaias ja teise lapsega eelkoolis. Nüüd on nad koos koolis, erinevas klassis aga kogiaeg nagu tahaks koos olla.
Lasteaia sõbraga õnneks on ka meil vanematel ülihea klapp ja meeleldi lähen ise ka külla kohvile või tulevad nemad meile????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastanutel puudub lugemisoskus. Küsimus on, mis ajal hakkavad lapsed ise helistama omavahel ja kokku leppima kohtumisi.

Mina arvan, see oleneb natuke elukohast. Väikeses linnas, asulas ilmselt toimub see varem, sest koos ollakse rohkem. Tallinnas võivad klassikaaslased elada eri linna osades ning kokku saamise koht ongi vaid kool või trenn. Seda eriti koolides, kus lapsed eri linnaosadest, näiteks kesklinna koolid.

Minu lapsed hakkasid ise korraldama kokkusaamisi kohe algklassides. Parimad sõbrad ühel lapsel lasteaia ajast ja teisel oma klassist.

Kui Sa nüüd rahulikult loed, siis näed, et teema autor ongi esitanud kaks täiesti erinevat küsimust: ühe pealkirjas ning lisaks tekstis teisena,  teise tekstis esimesena. Mõni kommetaator on vastanud ühele, enamik teisele (mis oli ka teema pealkirjaks).

 

Minu laps hakkas mängukaaslastega telefonitsi kohtumisi kokku leppima siis, kui nad järjest telefone hakkasid saama. Üldiselt juhtus see lasteaia viimases rühmas, et pea kõik said telefoni. Algul küsis muidugi minult üle, kas võib minna või kutsuda vmt. Aga kõigepealt hakkas selline telefonikõnede ja SMSidega kokkusaamiste leppimine ikka nende lasteaia- jm mängukaaslastega, kes elasid lähikonnas. Selge ju, et polnud mõtet midagi kokku leppida parima sõbrannaga, kes elab nii kaugel, et tema juurde niikuinii üksi minna ei oska või ei lubata. Nii et just parimate sõpradega need kokkuleppimised olenevad ikka väga elukohtadest ja muidugi sellest, kui palju vanemad ise kummalegi lapsele liikumisvabadust julgevad anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Mitmendas klassis tekib püsivam sõprus?