Esileht Tööelu, raha ja seadused. mitteerialasele tööle kandideerimine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: mitteerialasele tööle kandideerimine

Postitas:

Kui on omandatud kõrgharidus ja läbitud veel teisigi enesetäiendamisi kuid on vaja minna täiesti mitteerialast tööd tegema siis kas need asjasse mittepuutuvad haridused ja enesetäiendamised võib cv-st ka lihtsalt välja jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:19; 16.09 07:39; 16.09 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kohustust CV-s kajastada kõiki oma töökohti, kõiki koolitusi, isegi täielikku haridust. Kajastada tuleb asjassepuutuvaid asju – kui arvad et neist on kasu ja on boonuseks, et oled seda või teist juurde õppinud, siis pane kirja. Kui arvad, et doktorikraad pigem peletab tööandja eemale, siis ära maini seda.

Küll aga ma kõrgharidust täielikult välja ei jätaks kui kandideerid vähegi tööle, mis seda nõuab/soosib. Isegi kui on teine eriala, näitab hariduse omandamine siiski midagi sinu kohta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 17:32; 16.09 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldatavasti omandati õpingute ajal ikka mõned mitte süvitsi erialased oskused ka (teadmata ala, näiteks täpsus, oma aja planeerimisoskus, ettekannete koostamine, esinemisoskus bm). Ma ei salgaks haridust maha, vaid leiaks õppetööst nüansid, mida saab uuele alale kandideerides eelisena esile tuua.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:33; 16.09 08:19; 18.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et teengi sellise cv kus jätan kolm aastat kooliskäimist (mis on ka lõpetatud) mainimata. Mida sellisel juhul töövestlusel räägikiste selle kolme aasta kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:19; 16.09 07:39; 16.09 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et teengi sellise cv kus jätan kolm aastat kooliskäimist (mis on ka lõpetatud) mainimata. Mida sellisel juhul töövestlusel räägikiste selle kolme aasta kohta?

See ei ole tööandja asi üldse. Ta võib ju ka küsida, et mida tegid eelmisel laupäeval näiteks. No ilmselge ei ole ka see tema asi, mida tegid või kus olid… Seega mõlemad on kohatud küsimused ja ebaviisakas urgitseda nii.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 08:15; 17.09 21:53; 18.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et teengi sellise cv kus jätan kolm aastat kooliskäimist (mis on ka lõpetatud) mainimata. Mida sellisel juhul töövestlusel räägikiste selle kolme aasta kohta?

No valetama ju ei hakka kui küsitakse.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:33; 16.09 08:19; 18.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei taha seda kooliskäimist mainida, kas kardad, et üle kvalifitseeritud tööks?

Kui selle kõrvalt üldse tööl ei käinud 3 a järjest, siis ma ehk paneks ikkagi sisse, aga samas ei ole ka vahet. Kui tööandja küsib, siis saad ju öelda, et käisid koolis, aga kuna see haridus ei ole vajalik sel töökohal, siis CVs ei rõhutanud.

Võid töötukassa karjäärinõustajatelt ka abi küsida, ehk on neil mingu arvamus/kogemus. Ja lõpuks oleneb vist konkreetsest asutusest ja personaliinimesest, kuidas talle parem oleks tundunud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 17:32; 16.09 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneks sisse, hariduse omandamine (lõpuni) annab ka arusaama isukuomadustest, püsivusest ja võimekusest asju lõpuni viia. Mitme hariduse omandamine seda rohkem. Koolitused on teised asjad, kas kõiki neid ühe-kahepäevaseid just tasuks, samas kui on umbes esmaabikoolitused ettevõttes, ajaplaneerimine ettevõttes, mingi programmi koolitus vmt, mitte väga erialaspetsiifiline siis võiks välja tuua.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei taha seda kooliskäimist mainida, kas kardad, et üle kvalifitseeritud tööks?

Jah, ülekvalifitseeritud oleks kindlasti selleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:19; 16.09 07:39; 16.09 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on omandatud kõrgharidus ja läbitud veel teisigi enesetäiendamisi kuid on vaja minna täiesti mitteerialast tööd tegema siis kas need asjasse mittepuutuvad haridused ja enesetäiendamised võib cv-st ka lihtsalt välja jätta?

Mis on kasu kõrgharidusest ja enesetäiendamistest kui sellisele küsimusele ise ei oska vastata?

Vastus:CV on reklaami ja müügileht, sinna võid kirja panna ja ka välja jätta mida iganes tahad, et sind vestlusele kutsutaks ja hiljem ka ehk tööpakkumine tehtaks. Kõik asjad, mida pead mittesobivaks või asjasse mittepuutuvaks võid muidugi välja jätta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin kord kodu lähedal koristustööd õhtuti osalise tööajaga, sest mulle just oleks see sobinud väikese lapse kõrvalt, aga öeldi otse ära, et olen selleks ülekvalifitseeritud ja minu cv ei lähe üldse konkursile. Pakuti selle asemel hoopis müügisekretäri tööd. Üldse ei huvitatud, et ma just seda koristustööd teha tahangi ja just need kellaajad mulle sobivad. Nii ma seda kohta ei saanudki.
Alati ei tule kõrgharidus cv-s kasuks, vaid just kahjuks. Ma pole cv-d muutnud, saadan sama igalepoole, kuhu tahan kandideerida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 15:52; 19.09 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ütleb, et kui oled ülekvalifitseeritud, siis ei hakata üldse vestlusele kutsuma.

Mul on kõrgharidus loodusteadustes. Olen erialast tööd teinud üle 10-aasta. Kandideerisin teise valdkonda, kus nõuti vaid keskharidust. See teine valdkond on mulle alati huvi pakkunud ja olen tegelenud sellega hobikorras.

Motivatsioonikirjas nimetasin, et suur huvi selle valdkonna vastu ja soov end arendada. Kahjuks ei kutsutud vestlusele.

Ma arvan, et neil lihtsam valida noor keskharidusega inimene, sest teda on lihtsam “oma firmale sobivaks kujundada”.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:03; 17.09 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei tule kõrgharidus cv-s kasuks, vaid just kahjuks. Ma pole cv-d muutnud, saadan sama igalepoole, kuhu tahan kandideerida.

No ma ei saa aru. Sa oled suutnud kõrgkooli läbi käia, aga nii palju pole suutnud meelde jätta, et CV peab alati vastama kohale, kuhu kandideerid? Mitte, et valetama peaks, aga võtadki asjasse mittepuutuvad read välja.

Mul on kolm erinevat stuudiumit läbitud (1 baka, 2 magistrit). Kas sa tõesti arvad, et ma need alati välja toon?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 12:04; 19.09 12:36; 19.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No valetama ju ei hakka kui küsitakse.

Kas vastaksid ka siis kui küsitakse näiteks laste kohta, küsitakse näiteks, millega su mees tegeleb jne? Kõigile vastaksid..sest valetama ju ei hakka kui küsitakse?

Mul kunagi hakati ka tööintervjuul mingi ammuse, 10-aastataguse perioodi kohta urgitsema, et mis siis tegin jne. Ja muudki urgitseti edasi..saades teada, et tervislikel põhjustel, küsiti veel imestunult, et aga mis teil siis oli. Inimesed lihtsalt nii nahhaalsed, et arvavad, et võivadki kõike absoluutselt küsida.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 08:15; 17.09 21:53; 18.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei tule kõrgharidus cv-s kasuks, vaid just kahjuks. Ma pole cv-d muutnud, saadan sama igalepoole, kuhu tahan kandideerida.

No ma ei saa aru. Sa oled suutnud kõrgkooli läbi käia, aga nii palju pole suutnud meelde jätta, et CV peab alati vastama kohale, kuhu kandideerid? Mitte, et valetama peaks, aga võtadki asjasse mittepuutuvad read välja.

Mul on kolm erinevat stuudiumit läbitud (1 baka, 2 magistrit). Kas sa tõesti arvad, et ma need alati välja toon?

Huvitav! Jätsid magistrid mainimata? Kas sul on õnnestunud saada mitteerialasele tööle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:03; 17.09 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vastaksid ka siis kui küsitakse näiteks laste kohta, küsitakse näiteks, millega su mees tegeleb jne? Kõigile vastaksid..sest valetama ju ei hakka kui küsitakse?

Valetamine ei ole ainus alternatiiv pimesi vastamisele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 17:33; 16.09 08:19; 18.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valetamine ei ole ainus alternatiiv pimesi vastamisele.

Seda ütles tema, et tema vastaks, sest valetama ta ei hakkaks. Aga mina ei valetanud, mina ütlesin lihtsalt, et sel teemal ma kommentaare ei jaga ja punkt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 08:15; 17.09 21:53; 18.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav! Jätsid magistrid mainimata? Kas sul on õnnestunud saada mitteerialasele tööle?

Töötan hetkel ametikohal, mille ametijuhendis on vaid keskhariduse nõue. Magistrikraadi omandasin sujuvalt selle ameti kõrvalt. Olen lisaks palgatööle ka väikeettevõtja ning tegelen oma erialase tööga palgatöö kõrvalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 12:04; 19.09 12:36; 19.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei tule kõrgharidus cv-s kasuks, vaid just kahjuks. Ma pole cv-d muutnud, saadan sama igalepoole, kuhu tahan kandideerida.

No ma ei saa aru. Sa oled suutnud kõrgkooli läbi käia, aga nii palju pole suutnud meelde jätta, et CV peab alati vastama kohale, kuhu kandideerid? Mitte, et valetama peaks, aga võtadki asjasse mittepuutuvad read välja.

Mul on kolm erinevat stuudiumit läbitud (1 baka, 2 magistrit). Kas sa tõesti arvad, et ma need alati välja toon?

Esiteks suhtle viisakalt ja teiseks on see, et kui kandideerin koristajaks, et kas pean cv-st kõik info ära kustutama ja päris valetama, et on põhiharidus ja eelnevalt vaid koristustööd teinud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 15:52; 19.09 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kandideerin koristajaks, et kas pean cv-st kõik info ära kustutama ja päris valetama, et on põhiharidus ja eelnevalt vaid koristustööd teinud.

Siis kirjutad keskhariduse. Ja kui asjasse puutuvaid koolitusi pole, siis teisi ka ei kirjuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 12:04; 19.09 12:36; 19.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. mitteerialasele tööle kandideerimine