Esileht Ilu ja tervis motivatsioon

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: motivatsioon

Postitas:

Kuidas leida üles motivatsioon, et kaalu alandada?
2017a kevadest tegelesin aasta kaalu langetamisega, tulemus -20kg. Tuli suvi ja muutusin laisaks. Nüüdseks 10kg tagasi tulnud…
Mitte midagi tehes, ei muutu ka midagi
Aga ilmad sellised, et üldse ei kipu välja liikuma
Soovitusi??

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas leida üles motivatsioon, et kaalu alandada?

2017a kevadest tegelesin aasta kaalu langetamisega, tulemus -20kg. Tuli suvi ja muutusin laisaks. Nüüdseks 10kg tagasi tulnud…

Mitte midagi tehes, ei muutu ka midagi

Aga ilmad sellised, et üldse ei kipu välja liikuma

Soovitusi??

Mis siis ilmadel viga on? Paar kraadi külma ja päike paistab! Paksude vabandus: suvel liiga palav ja talvel liiga külm.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häiriv peegelpilt võiks paras motivatsioon ju olla.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mine dieedile – seda saab toas ka teha.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või hakka spordiklubis käima. Õues on tõesti kole sageli: pime, libe, igasugu sademeid. Imetlen neid vapraid sportlasi, kes iga ilmaga tervisejooksu teevad, aga on ikka päris palju päevi, kus ma ei soovi nendega kohti vahetada. Samas ega ei peagi, sporti saab teha ka kuivas, soojas ja valges (kui on selline soov). Kui elad muidugi kuskil väikeses kohas, siis see soovitus ei toimi, kui just kodus aeroobikat või jõuharjutusi tegema ei hakka või trenažööri koju ei soeta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö vähem.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka talvel motivatsioonipuudus, kui on ilus talv, siis suusatan, aga väga külmaga näiteks ei viitsi. Kevadel ja suvel on suurem isu väljas liikuda, tavaliselt suvel kaal langeb ka. Õnneks on kõikumine vaid paar kilo. Ilmselt selle tõttu ongi motivatsioon maas, kui kaal tõuseks rohkem, siis sunniks ennast rohkem liigutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on aidanud sellised meetodid:

1. Vaatan neid pilte, kus ma olin sale ja kus riided istusid hästi seljas.
2. Rangem distsipliin – asendan ebatervisliku toidu tervislikuga, trennist/liikumisest kõrvale ei viili
3. Saan aru, et kaal ei pruugi kohe muutuda, kuid kindlasti muutub kehakoostis, kui trenni teha ja õigesti toituda
4. Mõõdan ja kaalun end kord kuus, panen kõik kirja
5. Keskendun positiivsele – kaalulangetus annab mulle võimaluse olla tervem. Proovin kogu protsessi võimalikult palju nautida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui iseendas motivatsiooni ei ole, siis on ju kõik hästi, ole vaal edasi, sa ju sellega rahul, temaalgataja?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 21:57; 01.03 06:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üsna lapsest saati oma kaalunumbriga võidelnud ning alles viimase aasta jooksul suutnud kaalu stabiilselt normis hoida. Kui varem olin suunanud kogu energia kaalu langetamisele siis nüüd keskendun elustiili muutmisele – olengi aktiivne ja toitungi 95% ajast tervislikult. Teen seda nii hästi kui suudan kuni elu lõpuni, mitte kindla kaalunumbri saavutamiseni. Väline motivatsioon ei tööta igavesti, peaksidki leidma just sellised meetodid mis sulle päriselt naudingut pakuvad (nt mängin tennist, sest mulle meeldib see mäng) mitte meetodid, mis sulle emotsionaalselt midagi head juurde ei anna. Sama lugu söömisega, elame sellisel ajal, et valikut on korralikult ning toite, mis täidaks nii tervislikkuse kui ka maitse kriteeriumeid on tegelikkuses ülipalju. Tean omast käest, et lihtne öelda ja raske teha, aga muuta tuleb elustiili ja suhtumist, mitte kaalu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üsna lapsest saati oma kaalunumbriga võidelnud ning alles viimase aasta jooksul suutnud kaalu stabiilselt normis hoida. Kui varem olin suunanud kogu energia kaalu langetamisele siis nüüd keskendun elustiili muutmisele – olengi aktiivne ja toitungi 95% ajast tervislikult. Teen seda nii hästi kui suudan kuni elu lõpuni, mitte kindla kaalunumbri saavutamiseni. Väline motivatsioon ei tööta igavesti, peaksidki leidma just sellised meetodid mis sulle päriselt naudingut pakuvad (nt mängin tennist, sest mulle meeldib see mäng) mitte meetodid, mis sulle emotsionaalselt midagi head juurde ei anna. Sama lugu söömisega, elame sellisel ajal, et valikut on korralikult ning toite, mis täidaks nii tervislikkuse kui ka maitse kriteeriumeid on tegelikkuses ülipalju. Tean omast käest, et lihtne öelda ja raske teha, aga muuta tuleb elustiili ja suhtumist, mitte kaalu.

Olen kakssada protsenti nõus viimase vastajaga. Võtmesõna ongi ehk aeglane kaalulangetus st elustiili vähehaaval muutmine. Kiire kaalulangetus tähendab ranget enesekontrolli ja piiramist, aeglane kaalukaotus tähendab vähehaaval järjest tervislikumate toitude ja tegevuste sisseviimist oma igapäevaellu. Olen samuti kindel, et kui ma poleks kaalulangetuseks(-15 kg) kombineerinud tervislikku toitumist mulle sobiva ja naudingut pakkuva trenniga, poleks ma täna normaalkaalus.
Muidugi, see, kes tahab “suveks saledaks” võib ära ehmatada, kui ma talle ette loen, mida ma igapäevases menüüs eelistan ja mida väldin, kuid tasakesi kehale sobimatuid asju ära jättes harjud sa sellega nii ära, et ei nuta neid enam taga, sest nende asemel on su ellu tulnud ka nauditavad asjad, mida sa enne nautida ei taibanud. Oleneb ka muidugi, millisest seisust sa alustad. Nt limonaade ja siidreid ei joonud ma ka paksuna, seega siin polnud mul midagi välistada. Aga nt kommi asemel valin nüüd täiesti vabatahtlikult datli või mustika, sest olen kogenud, et komm põhjustab mul 10 min hiljem meeletut craving’ut järgmise ja järgmise järele, kuid dattel või viigimari või aprikoos jätab suhu magusa maitse ja kehasse heaolutunde, annab nö endorfiinilaksu. Samas ei ütle ma endale, et sa ei tohi enam elus ühtegi kommi süüa :), kord-kaks nädalas kommi-kooki pole mingi oht kaalule, aga tõsiasi on see, et 99% kooke on tänaseks mu jaoks juba nii tuimalt ülemagustatud, et ma kahjuks ei naudi neid enam.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te arvate, kumb on parem, kas kõndida lisaks igapäevasele liikumisele iga päev veel 35min või teha seda kahel päeval nädalas korraga 2 tundi? ajaliselt on aktiivset liikumist nädalas ühepalju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti annab paremat tulemust see, kui iga päev end liigutada. See kiirendab ainevahetust just nüüd ja praegu ja töötab täna. Kui teha 2 x nädalas, kuid kõvemat trenni, võib kergelt üle pingutada eelkõige selles mõttes, et minnakse nö rasvapõletuselt üle pigem võhma/kardio treeningule ja rasvapõletust ei toimu nii efektiivselt.
Ja kaalulangetust ei ole võimalik teha väliste motivaatorite toel. Need on vaid lühiajalised. See tõesti peab olema mingi sisemine motivaator. Tahe olla parem ise enda vastu. Armastada ennast piisavalt, et soovida endale vaid parimat. Nii, et tegelikult on vajalik õppida eelkõige ennast armastama, endast lugu pidama/enesehinnangut tõsta. Sellega kaasneb ka arusaamine, et endale tuleb vaid head soovida.

Pean ütlema ka, et ma kohe ei salli neid targutajaid, kes klähvivad, et söö vähem, õgi edasi, vaal jne. Te arvate, et olete jube lahedad, eks!? Et teie suust voolab puhast kulda? Ma pigem olen tõesti veidi ülekaalus, kui selline õelust täis kuivik, kes oma mätta otsast kaugemale ei näe. Reeglina veel pealegi täiesti kinnisideelised enda välimuse ja kehakaalu osas, jättes muud isikuomadused tagaplaanile. Pole te midagi nii toredad, nagu arvate!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sina oms nähvamisega oled?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean ütlema ka, et ma kohe ei salli neid targutajaid, kes klähvivad, et söö vähem, õgi edasi, vaal jne. Te arvate, et olete jube lahedad, eks!? Et teie suust voolab puhast kulda? Ma pigem olen tõesti veidi ülekaalus, kui selline õelust täis kuivik, kes oma mätta otsast kaugemale ei näe. Reeglina veel pealegi täiesti kinnisideelised enda välimuse ja kehakaalu osas, jättes muud isikuomadused tagaplaanile. Pole te midagi nii toredad, nagu arvate!

Nende suust voolabki puhast kulda. Õgi vähem! See on kogu teadus.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 21:57; 01.03 06:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõidud, mis võimalik asenda kõndimisega, jalgrattasõiduga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis motivatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.