Esileht Koolilaps Mudilaskoor valitutele kohustuslik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Mudilaskoor valitutele kohustuslik?

Postitas:

Laps õpib kolmandas klassis. Esimeses oli koorilaul kõigile lastele kohustuslik. Teises jäeti laulma vaid need kes hästi laulavad. Ja nendele ütles lauluõpetaja, et teie peate kooris käima. Toimub ja toimus see peale tunde. Need kes ei valitud koori, need olid vabad ja võisid koju minna. Laps ei tahtnud jube eelmisel aastal laulmas käia. Aga õpetaja ütles, et peab ja kõik. Laps ei julgenud vastu ka hakata ja käis ilusti kooris ja esinemistel. Õpetaja hoidis teda nagu kullattükki. Teadagi miks. Poisslaps ja laulab ilusti. Laulud jäävad kohe pähe jne. Nüüd kolmandas laps ei taha ikka seal käia. Aga õpetaja sõnul peab kui tema on lapsed välja valinud. Ütlesin lapsele, et kui sa enam ei taha minna, siis ära mine ja ütle ka seda õpetajale. Laps siis ütleski. Õpetaja sai vihaseks ja ütles, et laps veab kõiki alt ja vehkis käega, et mine siis ja näitas ukse poole. Laps rõõmus, et sai tulema koorist. Ta ei taha peale tunde kooli jääda ja 2 tundi laulda. Ma siis saatsin õpetajale ka meili, et ta enam ei tule koori. Nüüd siis vaatan, et õpetaja on eelkooli märkinud koorilaulust põhjuseta puudumine. Mida paganat, et siis õpetaja otsustab kes peab vabast ajast laulma ja kes mitte. See pole ju ainetund ja õppeprogrammis sees. Või osadele siis nagu on? Sama mis õpetaja ütleb, et sina oskad ilusti luuletada, sina hakkad luuleringis käima. Ja kui ei käi, saad põhjuseta puudumise. Mis teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 15:48; 02.04 16:56; 02.04 19:25; 02.04 20:22; 03.04 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õppeaasta algul hakkas käima(jätkas käimist) siis mina emana olen ka seda meelt, et selle õppeaasta lõpuni käibki.
Võetud kohustus tuleb lõpuni täita.

St kuna sellel õppeaastal on laps koorilaulu nimekirjas siis mitte tunnis= põhjuseta puudumine loomulikult.

Kui tõesti ei soovi laulda siis tuleb selgesõnaliselt loobuda uue õppeaasta algul.
Või läheb lapsevanem kooli ja küsib, kuidas saab vabaainest loobuda st kas piisab, kui esitab avalduse, et alates…ei osale laps mudilaskooris vanema nõusolekul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huviringist (sh koorilaul) saab alati loobuda ning kool ega õpetaja ei või hakata mingeid küsimusi esitama ega manipuleerima. mina saadaks kooli õppealajuhatajale meili, et kui lapsevanem teatas õpetajale, et laps enam kooris ei osale, siis millest põhjuseta puudumine.
praegu tundub õpetajapoolse manipuleerimisena

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:23; 02.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu lihtsalt jalga lasta on ikka paras sigadus. või koor ei ürita laulupeole pääseda? kui üritab, siis proovi ennast õpetaja olukorda panna, kui vahetult enne ettelaulmist otsustavad nt viis head lauljat samast häälerühmast, et nad enam ei viitsi. kui juba ammu ei tahtnud käia, siis olekski tulnud loobuda enne kui laulupeokoosseis kokku pandi.

ka mina olen seda meelt (isegi kui ei ole laulupeole minek), et vahetult enne õppeaasta lõppu asju pooleli ei jäeta.

meil on ka lapsel koolis üks nõputöö ring. igal sügisel räägib õpetaja pikalt, et kuna tahtjaid on rohkem kui kohti, siis tuleb igal lapsel hoolikalt läbi mõelda, kas ta ikka tahab seal ringis käia ja kui tõesti tahab, siis on see kohustus õppeaasta lõpuni. ja täna just kuulsin ma lapselt, kuidas mõni on ikkagi poole aasta pealt loobunud. samas teised lapsed on õnnetud, et nemad ei saanud osaleda. 3. klass on minu meelest viimane aeg natuke vastutustunnet arendada, muidu võib teismelisena asi päris käest ära minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laulupeole on nad pääsenud ja õpivad laulupeo laule. Seda seal kooris hetkel harjutavad. Minu laps ei lähe laulupeole suvel. Olem ära sellel ajal. Mida paganat ta seal kooris käib ja neid laule õpib kui nagunii ei lähe laulupeole? Leian, et see on huviring ja ma võin päevapealt sealt lapse ära võtta. Just nagu trennist kui soovin. Seda laulupeo asja mainis laps juba ammu õpetajale. See vist lasi selle ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Või kujutab ette, et tema saab ka laulupeole minemist minu pojalt nõuda. Ja kui koorist tahab viis last lahkuda, siis lahkugu. Ega kinni ei saa hoida kedagi ja põhjuseta puudumisi laduda. See pole koolitund ja kedagi ei saa seal käima sundida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 15:48; 02.04 16:56; 02.04 19:25; 02.04 20:22; 03.04 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laulupeole on nad pääsenud ja õpivad laulupeo laule. Seda seal kooris hetkel harjutavad. Minu laps ei lähe laulupeole suvel. Olem ära sellel ajal. Mida paganat ta seal kooris käib ja neid laule õpib kui nagunii ei lähe laulupeole? Leian, et see on huviring ja ma võin päevapealt sealt lapse ära võtta. Just nagu trennist kui soovin. Seda laulupeo asja mainis laps juba ammu õpetajale. See vist lasi selle ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Või kujutab ette, et tema saab ka laulupeole minemist minu pojalt nõuda. Ja kui koorist tahab viis last lahkuda, siis lahkugu. Ega kinni ei saa hoida kedagi ja põhjuseta puudumisi laduda. See pole koolitund ja kedagi ei saa seal käima sundida.[/tsitaat]

Naljatilk. Laulupeo ülevaatustki ei ole veel olnud, kus sa tead, et on laulupeole pääsenud. Talvel oli ainult kokkulaulmine, kus ei otsustatud midagi. Ettelaulmine alles tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Naljatilk. Laulupeo ülevaatustki ei ole veel olnud, kus sa tead, et on laulupeole pääsenud. Talvel oli ainult kokkulaulmine, kus ei otsustatud midagi. Ettelaulmine alles tuleb.
[/tsitaat]Minule õpetaja ütles, et nemad osalevad. Isegi särgid telliti ära. Mina ei tellinud. Ma ei oska öelda miks õpetaja teab, et nemad osalevad. Nii ta aga väitis ja tellis juba ka särke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 15:48; 02.04 16:56; 02.04 19:25; 02.04 20:22; 03.04 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil, väikelinnas, on nt muusikakallakuga klassi lapsed saanud katsetega. Popp on käia ju eriklassis. Aga ühel hetkel hakkab lastel koorilaulust kõrini saama. Ja siis mõned vanemad hakkavad sama moodi seletama, et tunniplaani väline tund, ei pea osalema jne. Selle peale ei mõelda, et kui iga tuju puhul järele anda, pole kevadeks või nt suviseks laulupeoks koori olemaski. Kuivab kokku ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps õpib kolmandas klassis. Esimeses oli koorilaul kõigile lastele kohustuslik. Teises jäeti laulma vaid need kes hästi laulavad. Ja nendele ütles lauluõpetaja, et teie peate kooris käima. Toimub ja toimus see peale tunde. Need kes ei valitud koori, need olid vabad ja võisid koju minna. Laps ei tahtnud jube eelmisel aastal laulmas käia. Aga õpetaja ütles, et peab ja kõik. Laps ei julgenud vastu ka hakata ja käis ilusti kooris ja esinemistel. Õpetaja hoidis teda nagu kullattükki. Teadagi miks. Poisslaps ja laulab ilusti. Laulud jäävad kohe pähe jne. Nüüd kolmandas laps ei taha ikka seal käia. Aga õpetaja sõnul peab kui tema on lapsed välja valinud. Ütlesin lapsele, et kui sa enam ei taha minna, siis ära mine ja ütle ka seda õpetajale. Laps siis ütleski. Õpetaja sai vihaseks ja ütles, et laps veab kõiki alt ja vehkis käega, et mine siis ja näitas ukse poole. Laps rõõmus, et sai tulema koorist. Ta ei taha peale tunde kooli jääda ja 2 tundi laulda. Ma siis saatsin õpetajale ka meili, et ta enam ei tule koori. Nüüd siis vaatan, et õpetaja on eelkooli märkinud koorilaulust põhjuseta puudumine. Mida paganat, et siis õpetaja otsustab kes peab vabast ajast laulma ja kes mitte. See pole ju ainetund ja õppeprogrammis sees. Või osadele siis nagu on? Sama mis õpetaja ütleb, et sina oskad ilusti luuletada, sina hakkad luuleringis käima. Ja kui ei käi, saad põhjuseta puudumise. Mis teeksite?[/tsitaat]
oleks lapse ära võtnud juba 2 klassis, sest hetkel on iga hääl arvel seoses lootusega laulupeole pääseda. Iga kor don olnud tegelikult teatud koorid, kes alati laulupeole pääsevad.
Põhjusta puudumistega tegeleb klassijuhataja, vestle temaga.

kui muUsikatunnis hakkavad hinded halvaks minema, siis pead juba juhtkonna poole pöörduma.

su poiss peab halvasti ja valesti laulma 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oleks lapse ära võtnud juba 2 klassis, sest hetkel on iga hääl arvel seoses lootusega laulupeole pääseda. Iga kor don olnud tegelikult teatud koorid, kes alati laulupeole pääsevad.
Põhjusta puudumistega tegeleb klassijuhataja, vestle temaga.

kui muUsikatunnis hakkavad hinded halvaks minema, siis pead juba juhtkonna poole pöörduma.

su poiss peab halvasti ja valesti laulma ;)[/tsitaat] Ta ise ka ütles mulle nädal tagasi, et hakkab hästi kõvasti ja valesti laulma. Küll siis välja vistakse 🙂 Klassijuhatajaga sai vesteldud. Ta muutis puudumise ära ja ütles, et ei pea minema koori kui lapsevanem lubab ära tulla. Ja eriti veel kui laulupeole minna ei saa. Laulukooriga pidi olema teistel ka probleeme. Muusikatunnis on juba tekkinud üks asi. Vaatab mis homme sellega saab. Kui õpetaja hakkab kiusu ajama ja hindeid kehvemaid kui varem panema, siis teen küll lärmi. Ta ühe poisiga oli olnud sedasi, et kui too koorist lahkus, siis hakkas tunnis norima temaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 15:48; 02.04 16:56; 02.04 19:25; 02.04 20:22; 03.04 11:43;
To report this post you need to login first.

Minul oli ka koolis selline koor, mis oli kohustuslik ja kui kooris ei käinud, siis õpetaja ilmselgelt kiusas tunnis. Tollal ei tehtud midagi sellise asjaga. Seega mõistan väga selgelt muret. Laulmine pole tantsimine, kus iga puuduv hääl kohe silma karjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps õpib kolmandas klassis. Esimeses oli koorilaul kõigile lastele kohustuslik. Teises jäeti laulma vaid need kes hästi laulavad. [/tsitaat]
Mina loen siit välja, et see koorilaul siiski on viisipidajatele kohustuslik. Emana sa võiksid ennast ikka asjadega kurssi viia. Ja kui laps tõesti hästi laulab, siis arendage ometi annet, muusika õppimine arendab aju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 21:17; 03.04 09:45; 03.04 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Päris nõme ema oled. Laulupidu ja koorilaul on inimeseks kasvamise oluline osa, ära võta lapselt võimalust käia see üks kordki laulupeol ja kogeda seda tunnet, mis tekib laulukaare all lauldes koos tuhandete teiste lastega. Äkki hakkab talle isegi meeldima?[/tsitaat]
Aga vaata lapse seisukohast, kui ta juba eelmine aasta ei tahtnud, ei taha ka see aasta.
Milleks sundida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Päris nõme ema oled. Laulupidu ja koorilaul on inimeseks kasvamise oluline osa, ära võta lapselt võimalust käia see üks kordki laulupeol ja kogeda seda tunnet, mis tekib laulukaare all lauldes koos tuhandete teiste lastega. Äkki hakkab talle isegi meeldima?[/tsitaat]
minu lapsed on ka mõlemad koorilaulus käinud, aga kumbki ei tahtnud laulupeole minna ning ei läinud ka. ei vaimustunud mõttest kusagil koolisaalis madratsil ööbida ning vihmas/päikselõõsas päevi veeta. lihtsalt pole sellised lapsed, kes armastaks rahvamasse.
laulupidu pole sugugi mitte kõikide inimeste unistus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:23; 02.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil on ka lapsel koolis üks nõputöö ring. igal sügisel räägib õpetaja pikalt, et kuna tahtjaid on rohkem kui kohti, siis tuleb igal lapsel hoolikalt läbi mõelda, kas ta ikka tahab seal ringis käia ja kui tõesti tahab, siis on see kohustus õppeaasta lõpuni.[/tsitaat]No nii ongi õiglane – tuleb kohe sügisel teatada lastele. Teemaalgataja lapsel ei olnud aga nii, vaid asi oli sunniviisiline. Selline asi ei kõlba kuhugile. Lapsed on nagu mutrikesed, keda kasutatakse ära, et vaid koolil oleks koor, kes oma võitudega koolile head nime teeks. Selline asi tekitab lastes vaid vastikust muusika vastu – no kas sellist asja on vaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No nii ongi õiglane – tuleb kohe sügisel teatada lastele. Teemaalgataja lapsel ei olnud aga nii, vaid asi oli sunniviisiline. Selline asi ei kõlba kuhugile. Lapsed on nagu mutrikesed, keda kasutatakse ära, et vaid koolil oleks koor, kes oma võitudega koolile head nime teeks. Selline asi tekitab lastes vaid vastikust muusika vastu – no kas sellist asja on vaja?[/tsitaat]
Ei oskagi sellise jutu peale midagi kosta. Koor on ikka eelkõige laste jaoks, see kasvatab distsipliini, vastustustunnet, arendab vaimselt ja muusikaliselt jne. Kooris laulvad lapsed on väga ilusad, sisemine ilu hakkab peegelduma ka välimises.
Kui laulmine lapsele päris vastu hakkab, pole muidugi mõtet sundida, aga neid on üldjuhul väga vähe. Enamus lihtsalt ei viitsi käia ja see ongi põhjus. Ma olen küll üliõnnelik, et koolidel on koorid ja mu lastel on võimalus seal käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ise ka huviringi õpetaja (ei ole õnneks laulmine) ja maadlen ka vahel mõnede selliste süüdistustega nagu siin eespool kirjas.
seetõttu tahaks siinseid nördinud vanemaid veidi informeerida:

1. kui kooli huviringi nimekirjad on e-koolis, siis huviringi juhataja/aineõpetaja on KOHUSTATUD kontrollima igas tunnis puudujaid ning puudujad ka e-kooli märkima. eriti range on puudujate kontrollimine (ka linna või kohaliku omavalitsuse poolt) ringides, mis lapsevanemate jaoks tasuta, aga mis finantseeritakse KOV eelarvest (ringitunnid ei ole õppetöö, mistõttu need ei lähe koolide pearahast!)
2. aineõpetajana saan ma märkida puudumise juurde vaid – märgi, mille korral näeb lapsevanem e-koolis koheselt teksti \”puudumine põhjendamata\” (paluks mitte segi ajada klassijuhataja poolt pandud p-ga = põhjuseta puudumine)
3. vähemalt meie koolis ei tohi aineõpetaja (ja ei saa ka) märkida e-kooli muid märke kui + (hilines) ja – (puudus), kõik tähelised põhjuseid tähistavad märgid on AINULT klassijuhatajate rida
4. kui mõni laps loobub ringist, võiks lapsevanem aineõpetajat sellest ka e-maili kaudu informeerida ja õpetaja informeerib siis kooli e-kooli administraatorit
5. ringi nimekirjade muutmine on vaid kooli e-kooli administraatori võimuses, seda tööd teeb (sõltuvalt koolist) kas sekretär, IT-juht või mõni muu direktori poolt määratud konkreetne isik.
kui on tegu ringitunniga, kus lapsi erinevatest klassidest, siis aineõpetaja näeb vaid tähestikujärjestudes ringi nimekirja, kus kõik ringis käivad lapsed, õpetaja isegi mitte ei näe laste nime juures, mis klassiga on tegui, samuti mitte seda, kes on antud lapse klassijuhataja
6. aineõpetajatel PUUDUB e-koolis juurdepääs isegi lastevanemate nimedele, samuti kõikidele kontaktidele vt, ainus võimalus aineõpetajal lapsevanemaga üritada kontakteeruda, on kirjutada e-kooli lapsele \”teade\” lootuses, et ehk vanem ka seda loeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka e-kool kasutusel, kuid ringide infot seal küll ei kajastata. Mis puudutab seda konkreetset juhtumit, siis õpetaja lihtsalt tigetseb. Reaalselt ei juhtu ju mitte midagi, kui 1 laps ei osale. See on ju lõppude lõpuks mudilaskoor, mitte mingi professionaalide bande :). Olen ise kogu elu tegelenud koorilauluga, läbi kõikide astmete, mis üldse olemas on, aga minu laps nt, kel on küll hea hääl, keeldus juba 1. klassis mudilaskoori minemast. No ei ole seda soolikat, et teistega koos lõõritada, lõõritab üksi kodus…
Mina teeksin endale selgeks, mis siis tegelikult see \”kohustuslik\” mudilaskoor tähendab ja läheksin kooli asja arutama. Kus täpselt on see kirjas, et laps on kohustatud mitte-tunniplaanilises töös osalema ja mis selle mitte-täitmise eest järgneb. Kus on see kirjas ja millal seda tutvustati? Selliseid asju ei ole võimalik teha sunniviisiliselt.
Räägi õpetajatega, ei pea ründama ju, aga on vaja leida lahendus, et last rohkem ei alandataks sellega…

Vastuseks eelmise kirja punkt 6. – kas tõesti ei suuda kõrgeltharitud inimene tänapäeva maailmas muud moodi kontakti leida, kui e-koolis? Aga paber ja pliiats? Küsiks lapse käest kontaktid siis, kui on vaja? Küsiks klassijuhatajalt? Midagigi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanem on selleks, et last suunata. Kui lapse väike ajuke ei taba praegu ja täna koorilaulu olulisust, siis see on ju loomulik. Aga et ema esitab küsimusi … hämmastav.Emana võiksid sa tänulik olla, et lapsel lauluhääl ja laulusõnad kergesti pähe jäävad. Sinu ülesanne on last toetada ja talle selgitada, mida see tegevus inimlapsele annab. Ringi keksida ja aega surnuks lüüa (lapsepõlve nautida nagu mõni armastab öelda)on tal aega piisavalt.Olen selle kõik läbi teinud, minu praegu teismelised lapsed on tänulikud, et ma nende nääksumistele koorilaulu aadressil omal ajal alla ei andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 08:45; 04.04 08:46; 04.04 11:19; 04.04 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu lapsed on ka mõlemad koorilaulus käinud, aga kumbki ei tahtnud laulupeole minna ning ei läinud ka. ei vaimustunud mõttest kusagil koolisaalis madratsil ööbida ning vihmas/päikselõõsas päevi veeta. lihtsalt pole sellised lapsed, kes armastaks rahvamasse.
laulupidu pole sugugi mitte kõikide inimeste unistus[/tsitaat]Ei saa tahta laste käest enamat kui nad kodust kaasa saavad … .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
6. aineõpetajatel PUUDUB e-koolis juurdepääs isegi lastevanemate nimedele, samuti kõikidele kontaktidele vt, ainus võimalus aineõpetajal lapsevanemaga üritada kontakteeruda, on kirjutada e-kooli lapsele \”teade\” lootuses, et ehk vanem ka seda loeb.[/tsitaat]
Ja see puutub teemaalgatusse kuidas? Teemaalgataja kirjutas: \”Ma siis saatsin õpetajale ka meili, et ta enam ei tule koori\”. St antud koori juhendajal oli kenasti võimalus lapsevanemale meili teel vastata, mismoodi koorist loobuda saab ning lisada ka seda, et ametlikult koorist loobumiseni on ta sunnitud lapse igas koorilaulus ka puudujaks märkima (nii nagu sina oma esimestes punktides kenasti välja tõid). Ei ole ju raketiteadus? Ja palju vahtu oleks olemata, kui õpetaja oleks seda teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on põhimõtteliselt koorilaul vabatahtlik. Õpetaja muidugi valib, kes sinna saavad (kellel lauluhäält on). Ja kui õpilane on otsustanud, et ta seal käib siis on tema kohustus ka seal käia. See tähendab, et meil on andestatav 2 põhjuseta puudumist koorilaulust. Kui tuleb rohkem puudumisi siis visatakse välja.
Õpetajast saan ma aru, sest hetkel on väga pingeline aeg kuna tulemas on laulupidu ja õpilased peavad endast 100% andma, et ülevaatuselt läbi saada. Meil tehakse selleks praegu lisatunde koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 09:28; 05.04 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen, et laulupidu ei tähenda praeguse põlvkonna jaoks sedasama mis ta meie jaoks oli. Minu tütre muljed laulupeolt on sellised, et oli äge küll, proovide ajal sai nalja, aga laulukaare all oli peamine elamus see, et ei olnud ruumi ega õhku, suur osa lauljaid ei vaadanud dirigendi poolegi ja laulsid valel ajal ja viisist mööda. Minu enda muljed viimasest laulupeost: kohutav trügimine, igal pool metsikud järjekorrad, ei ole võimalik osta süüa ega minna wc-sse. No ei ole meeldiv ja mina saan täiesti aru, miks mõni laps sinna minna ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimeses oli koorilaul kõigile lastele kohustuslik. Teises jäeti laulma vaid need kes hästi laulavad. Ja nendele ütles lauluõpetaja, et teie peate kooris käima. [/tsitaat]
Ma ei saa ikka aru. Mis koolis on koorilaul kohustuslik? Ja kui juba panna laps sellisesse kooli, siis on küll nõme hakata 3. klassis vaidlema selle üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 21:17; 03.04 09:45; 03.04 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saa ikka aru. Mis koolis on koorilaul kohustuslik? Ja kui juba panna laps sellisesse kooli, siis on küll nõme hakata 3. klassis vaidlema selle üle. [/tsitaat] Tallinnas minu lapse koolis on tunniplaanis sees(esimeses klassis). Edasi ei ole kohustuslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 15:48; 02.04 16:56; 02.04 19:25; 02.04 20:22; 03.04 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tallinnas minu lapse koolis on tunniplaanis sees(esimeses klassis). Edasi ei ole kohustuslik. [/tsitaat]Kui kohustuslik ei ole ja laps käia ei tahtnud, miks ta siis terve teise klassi seal käis ja kolmandas uuesti läks? Mulle tundub, et ei ole sul endal vastutustunnet ja ei oska sa seda ka oma lapses kasvatada. Kui on kohustus võetud, siis tuleb seda täita. Kui ette tead, et täita ei suuda, siis ei võeta endale kohustust. Aga mitte nii, et võtad kohustuse ja siis vead kõiki teisi alt, kes tulemuse nimel pingutavad ja vaeva näevad. Teiste inimeste tööd tuleb ka austada, mitte ainult iseenda vaba aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 21:17; 03.04 09:45; 03.04 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vormiliselt on sul muidugi õigus. Sisuliselt on õigus ka õpetajal – kui väga hea viisipidamisega poiss enne laulupeo ettelaulmist ära jalutab, siis see on altvedamine, sest mudilaskooris püsib häälerühm väga sageli 2-3 tugeval lauljal – ülejäänud võivad õigesti kaasa laulda, aga kui tugipunkt on puudu, siis läheb terve häälerühm mustaks. Nüüd kujuta ette, et üks tugipunkt jalutab minema, teine jääb haigeks – ja ongi ettelaulmine metsas või sõltub kogu koori tulemus ühest õnnetukesest, kellel võib närv üles öelda. Teised lapsed seda õnneks nii ei mõista ega võta, sinu laps ka sellest aru ei saa ja ideaalis ei peakski aru saama, ta ei ole selleks veel psühholoogiliselt küps. Aga hoia oma lapse otsustele kaasakiitmises natuke hoogu – ta ei peaks ennast ka nüüd kangelase või märtrina tundma, isegi kui õpetaja ei suuda asja täiskasvanulikult võtta.

Mis puudub sellesse, et tänapäeva lapsed suhtuvad laulupeosse teistmoodi. Ma käisin 90ndate alguses üldlaulupeo ajaloolise ühendkooride bloki ajal, kui oli suur ühislaulmine publikuga ja inimestel pisarad jooksid, hoopis klassiõega lõbustuspargis. Kumbki meist seda ei põdenud. See ei ole mul takistanud hilisematel laulupidudel, kus juba täiskasvanuaru peas on olnud, ennast imeliselt tundmast. Takistanud oleks see, kui mind ei oleks lapsepõlves järjepidevalt organiseeritud korras laulupeole tassitud, kuni hakkasin seda nautima ja selle võlu taipama. Nii nagu ma ei saaks praegu oma kutsetööd nautida, kui poleks koolis asjassepuutuvates ainetes 11 aastat igavaid ülesandeid lahendanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:54; 06.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ikka oma lapsele üritanud selgeks teha, et igasugu ringid ja trennid on küll vabatahtlikud, aga see ei tähenda seda, et võid iga hetk vastavalt tujule loobuda. Otsustamise aeg on sügisel (ok, võib ka paar korda kohal käia ja siis loobuda, kui on selge et asi ei istu) ja ehk ka jaanuari alguses. Kui siis on otsustatud käima hakata, muutub see võrdväärseks kohustuseks kooliga.

Mis puutub koorilaulu, siis ma olen alati kadestanud neid täiskasvanud tuttavaid, kes kusagil kooris laulavad. See on väga mõnus hobi, mis aitab välja lülituda töömõtetest ja koorist saab omamoodi sõpruskond. Mul on kahju, et minu viisipidamine pole piisavalt hea ja koorilaulukogemus piirduski mudilaskooriga.
Mina üritaks siiski last igati motiveerida kooris edasi laulma või vähemalt nüüd veel kooliaasta lõpuni vastu pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on koorilaulu olulisus? Issand kuidas ma kooli ajal seda koorilaulu vihkasin, 2x nädalas – mind huvitas sport ja näitlemine, mitte lollakad kooriproovid. ema sai koolist seetõttu vastu pead, et tütar ei käi kooriproovis, aga ma olin ka kange. isegi käskkirjas sain selle eest. asi tehti minule nii vastikuks, et isegi seetõttu ei meeldi laulupidu (kurb, aga tõsi)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 19:43; 05.04 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…asi tehti minule nii vastikuks, et isegi seetõttu ei meeldi laulupidu (kurb, aga tõsi)[/tsitaat]

saa täiskasvanuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps Mudilaskoor valitutele kohustuslik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.