Esileht Ilu ja tervis Munasarjad

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Munasarjad

Postitas:

Täna öösel lõi lambist paremale poole munasarja kohutava valu. Algselt arvasin et pimesool , aga vaevalt, valu asus munasarja koha peal. Kas kellelgi veel nii olnud ? Võtsin no spad , läks väiksemaks valu, aga sinna kohapeale vajutades on niiöelda valus.
Lähen 2 ndl pärast nii või naa naistearstile aga hirmutav see valu.
Kas tasub teha munasarja see marker uuring?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla munasarja tsüst? Arsti sõnul on need üsna valusad (suure kõhuvaluga on lausa EMOsse mindud). Mul on olnud, mõne aja pärast ise lõhkenud (arst on hiljem UH-s vaba vedelikku märganud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka sama olnud, lõhkes ise (mõlemal pool oli üks), arst imestas, et kuidas ikka vastu pidasin, inimesed lähevad emosse tsüsti lõhkemise valuga. Suures enamuses on need nn funktsionaalsed tsüstid, tekivad koos tsükliga ja hiljem u päevade hakkamise ajal ka lõhkevad ise mõne tsükli jooksul, väga kangekaelsed tõmmatakse nõelaga tühjaks. Ka lõhkemise järel võib väike valu olla, vaba vedelik ärritab kudesid.
Kui kahtled, võibki alati äkilise tugeva valuga emosse minna, põhjusi on teisigi (pimesool, soolekeerd jms).
Mul on ka ov paiku korraks selline valu, et ahmiõhku, aga see on tõesti minutiks, edasi on kõik korras, ei tea, ons see siis täpselt ov hetk (mis on ju ka iseenesest tsüsti lõhkemine) või mis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna öösel lõi lambist paremale poole munasarja kohutava valu. Algselt arvasin et pimesool , aga vaevalt, valu asus munasarja koha peal. Kas kellelgi veel nii olnud ? Võtsin no spad , läks väiksemaks valu, aga sinna kohapeale vajutades on niiöelda valus.
Lähen 2 ndl pärast nii või naa naistearstile aga hirmutav see valu.
Kas tasub teha munasarja see marker uuring?

Kas tasub teha see või too uuring, seda otsustab ikka arst. Naistearsti kontrolli käigus vaadatakse nagunii munasarjad ultraheliga üle.
Valu võib olla põhjustatud nt. ovulatsioonist ja see et varem pole olnud, ei ole näitaja. Võib ka olla tsüst, aga seda on siis ultrahelis näha. No ja võib miski muu ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks küll ükski arst ei ütle, et valutab see või teine organ? Kas see võib olla äkki seetõttu, et valu võib kiirguda ka ebatüüpilistesse kohtadesse ja võibolla pole patisent üldse inimese õigest anatoomiast teadlik?
Oi, need munasarja-valutajad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka hiljuti selline kogemus. OV ajal on alati valud munasarjades, aga mõned kuud tagasi lõi sellise tugeva valu munasarja piirkonda nagu teemaalgataja kirjeldas. Tsüste pole olnud ja naistearst on UH põhjal alati öelnud, et kõik ilus ja puhas. Olen käinud ka nüüd peale seda juhtumit arstil ja UH samuti korras. Ju siis ikkagi võis ovulatsioon seda tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks korda elu jooksul. Esimene kord vajusingi kössi põrandale maha, külm higi tekkis otsaette ja see kõik kestis mõne minuti. Teisel korral algas valu ka äkki, aga kestis kauem, nii et läksin EMO-sse näitama. Eks ta tsüst oli, aga mingit vaba vedelikku ei leitud, aga midagi hullu ka mitte, nii et oligi mööduv nähtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Munasarjad