Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mure

Postitas:

Mul mure sõbranna pärast. Ta on 35 nädalat rase ja ta laps kõhus on väga pisike. Kaalub umbes 2kg. Kõik näidud on küll korras. 25ndal jaanuaril kui arstil käis kaalus laps umbes 1,700 ja tänase seisuga on juurde võtnud nii palju kui eespool mainisin.
See on tema teine laps. Kui esimene laps sündis, siis kaalus umbes 2,8kg.
Kõik näidud pidid küll korras olema. Aga me teame et magusat väga süüa ei saa. Arst oli öelnud, et see jääb pigem Sulle endale, et laps seda ei saa. Arst oli veel öelnud, et nagu oleks suhkruhaigus lapsel, aga analüüsid seda ei näita. Arst arvab et midagi selle sarnast.
Lootevett pidi ka palju olema, mis pole nii hea.
Kolmapäeval läheb päevaravisse et ehk midagi selgub.
Mis võib olla selle põhjus. Tean et raseduse keskel käis veel lisauuringul kus alguses oli selline 50/50 et võib olla Downisündroom. Sellele lisaks tehti lisauuringuid, mis näitasid et seda tal siiski õnneks ei ole. Kas ta saaks ise kuidagi midagi selle heaks teha, et laps kasvaks. Saades söbranna murest väga aru, kardab ta kohutavalt lapse pärast kui ka enda pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oskan nii palju öelda, et mu lapse sünnikaal pidi olema 2200g-2800g 37 või 38nda nädala paiku. Sündis 41+ nädalal kaaludes 3450g. Juurde võtsin rasedusega max 17kg.
Mu lootevee indeks oli 15, mida peeti väga suureks probleemiks mulle teadmata põhjustel. Muidu paljud naised beebide grupis kurtsid, kuidas neid hirmutati 4,8kg-se või väga pisikese lapsega ja tuli täiesti keskmise kaaluga terve laps.
Nii et, ma läheks teise arsti juurde teiseks arvamuseks. See on rusika reegel, et iga arst mõõdab erinevalt. Ka iga UH aparaat on erinev.
Muide, mu tädi sündis ajaliselt 2,6kg-sena, probleem oli verega. KINDLASTI TEISE ARSTI JUURDE!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse sünnikaalu ennustamisega pandi ca kilogrammiga mööda (ennustati 3600g, sündis 4450g).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu kohe kõige halvemat mõelda. Mina sünnitasin lapse 41+4 ja ta kaalus 3006g, seega umbes 35 nädalal võis ta ka kaaluda 2kg (lisan, et laps praegu juba 1,5aastane ja täiesti terve). Kui esimene laps sündis ka väiksena, siis miks kohe paanikat külvata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütreke sündiski päevapealt tähtaegselt, ja kaalus 2,8 kg.
pisike on küll, aga arengus absoluutselt kõigist kaaslastest ees. ega ei peagi kõik ühesugused kalevipojad olema. täiskasvanud ju ka igaüks isemoodi.
lapse kaalu ennustamine pole ka täppisteadus, nad sageli ikka panevad natuke nihu, nii et kui laps on terve, võib tulla ikka umbes esimese lapse kaalu, loogiline ju ka samas peres.
suuremaks seda last söömise või muu trikiga enam 35. nädalal ei saa.
kui lootevee hulgaga või arenguga on küsimusi olnud või endiselt, siis tõesti nagu teisedki, soovitaks proovida kasvõi tasulise spetsialisti jutule.
aga eks ta ole, tähtis pole suurus, vaid et laps kasvab omaski tempos, kui näib, et on peetus, tuleb ikka eraldi jälgida ja vajadusel sekkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on laps võtnud viimase 2 nädalaga ju 300 g juurde! Mis tundub nagu normaalne. Kui ta peaks nt 42 nädalat täis kandma ja võtab samas tempos juurde, siis on ju laps kena 3 kg täis.

Samuit need UH-ga mõõtmised võivad olla valed. Mul just sõbrannale ennustati pisikest last terve raseduse aja, et väga palju üle 3 kg ei tule, sündis 3800 g laps, raskem kui minu esiklaps, kelle puhul pigem ennustati suurt last.

teis elaspega ei maininud keegi, et võiks suur laps tulla, koguaeg, et keskmine, keskmine jne, sündis 54 cm ja 4200 laps – ja ei kandnud ka väga üle, 40+3 sündis laps 🙂

See sinu magusajutt – tõesti, ega see, kui ema hakkab õgima, ei pane kuidagi last kasvama 🙂

Mina arvan, et ära sina üldse mõtle sellee ja las sõbranna olal rahus ja käib arstidel – poel hea, kui tal veel on kõrval paanitsev sõbranna, kes pidevalt ohib, et kaas ikak kõik korras jne jne. Tekitad sõbrannale ainult lisastressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, kilogrammiga ennustati mööda. Eestis oleks justkui ära unustatud, et normaalne kaaluiive on rasedal +10kg ja et eksisteerib ka väiksemaid, saledaid naisi, kõik ei paisu ülisuureks. Ise võtsin esimese rasedusega juurde 16kg, lapse sünnikaaluks ennustati viimasel ultrahelil 1,8, aga sündis 2,9 kg, igati terve, normaalne laps, sündis 41.nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimene laps kaalus ka 2,8kg, teine oli 3,4kg ja kolmas 3,2kg. Kusjuures teine, sünnikaalult kõige kopsakam, sai kasvupeetuse diagnoosi (platsenta verevarustus alla normi). Aga pisematega seda ei diagnoositud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, kilogrammiga ennustati mööda. Eestis oleks justkui ära unustatud, et normaalne kaaluiive on rasedal +10kg ja et eksisteerib ka väiksemaid, saledaid naisi, kõik ei paisu ülisuureks. Ise võtsin esimese rasedusega juurde 16kg, lapse sünnikaaluks ennustati viimasel ultrahelil 1,8, aga sündis 2,9 kg, igati terve, normaalne laps, sündis 41.nädalal.

16 kg on ju päris suur kaaluiive. Keskmine on vist 12-15 kg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:36; 07.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole teemaalgataja sõbranna laps midagi nii üliväike. Rohkem kui kuu aega on veel aega. Võib vabalt eelmise lapsega sama sünnikaalu kokku koguda. Ega kõigil ei olegi need lapsed nii pirakad. Ärge murest hulluge, kui tõesti ei kasva enam edasi, siis lõpetatakse rasedus, ta juba piisavalt vana ja piisavalt suur kah, et kõhuvälise eluga normaalselt kohaneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:36; 07.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südame rahustuseks võib ju paluda mõnel teisel arstil ka teha ultraheli, väidetavalt 36ndl on kõige parem eeldatavat sünnikaalu ennustada. Aga hetkel kui 5 ndl on veel aega siis laps võib veel kosuda ca 5x 150 gr. Kui ka kannab üle, siis veel max 2×150 gr, nii et sünnikaal võib tulla täiesti normaalne. Jah, pigem väike, aga ka väiksed lapsed on igati tublid ja kõik väiksed lapsed ei ole kasvupeetusega! Hüpertroofia on hoopis teine asi.
Eelkõige on oluline, et ema sööks ise täisväärtuslikku toitu, niisama kreemikookide vohmimine ei ole kellelegi kasulik. Sellest diabeedi kahtlustamisest ma ei saa aru- miks seda hirmutamist vaja on, kui analüüsid seda ei kinnita ning mingisuguseid juhiseid toitumise, elustiili või ravimite osas ei antud. Diabeet ei tähenda ainult magusa toidu vältimist, veresuhkur kehas tõuseb kõikide süsivesikute mõjul (sh juurviljad, puuviljad, teraviljatooted jpm).
Rõõmsat raseduse lõppu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16 kg on ju päris suur kaaluiive. Keskmine on vist 12-15 kg

Eks sõltub sellest, kui paks olla. Esimene ja teine rasedus tulid mul normkaalu alampiirilt, esimesega võtsin 20, teisega 25 kilo juurde. Kolmanda-neljandaga olen pigem kergelt ülekaalus olnud (ei ole seotud esimese kahe rasedusega – need kilod võtsin ma kummalgi juhul aasta jooksul alla ja esimesel juhul jõudsin vahepeal alakaalugi, kuigi laste vahe vaid 2a), kolmandaga tuli vist tõesti 12-15 ja praegu 30n neljandaga olen +10kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.