Esileht Ilu ja tervis Mure tervisega

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mure tervisega

Postitas:

Tere

Kirjutan Teile põhjusega, et meil on ühe töökaaslade pärast mure.
Tegemist on meesterahvaga, kes vabatahtlikult arstile ei lähe, vaid teda peab “suunama”.

Iga aasta on üks ja sama jama. Kui ilmad külmemaks lähevad (oktoober-november), siis on ta haige, ja nii kuni kevadeni välja. Enesetunne on kehva ja kõrvad on vatti täis. Probleemiks on just kõrvad. Kuulmine halveneb ja üleüldine enesetunne on ebamugav. Palaviku kohta küsisin, vastas “ei tea”.
Kas oskate äkki soovitada/suunata arste, ravimeetodeid?
Eelmine aastas käis ta mingisuguse kõrvaspetsialisti juures ka, aga abi sellest väga ei olnud.

Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 09:16; 05.12 10:52; 07.12 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no perearstist peab peale hakkama

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 10:31; 05.12 10:56; 06.12 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no perearstist peab peale hakkama

Perarsti juures on käidud. Tundub, et perearst ei tunne huvi oma patsiendi tervise vastu.
Kas mingisuguseid häid eriarste ei oska soovitada? On kellelgi positiivseid kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 09:16; 05.12 10:52; 07.12 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjal on kohustus töötaja töötervishoiuarsti juurde saata kindlate ajavahemike järel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 10:31; 05.12 10:56; 06.12 08:45;
To report this post you need to login first.

paistab allergilise nähu moodi.
ma olen ise samasugune – nii kui külmaks läheb ja kütteperiood algab on kõik mu limaskestad ärritunud ja vesised. otseselt allergiat millegi vastu (antikehasid veres) ei ole, lihtsalt ülitundlikkus. nt tolmu jm füüsilise keskkonna omaduste suhtes on samasugune reaktsioon.
ja siis ongi nii, et pea on seest paks, nina vesine ja põsekoopad-kõrvakäigud kipuvad tursesse minema. diagnoos on ka kunagi pandud, vist oli midagi krooniline allergiline rinosinusiit.
võtan aeg-ajalt allergiarohtu ja hullemal perioodil teen Cirruse kuuri.
ehk oli abiks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi kõik veel kadunud, et on ka hoolivaid inimesi veel alles. Seda on tore teada.
Minu tööl ühel töökaaslasel lõunasöögi ajal kõht jubedalt korises igakord. Esialgu oli kõigil naljakas, aga siis mul hakkas mingi häirekell peas lööma, et asi ei tundu enam õige. Kord ka mainisin, et mingu igaks juhuks arstile. Ütles, et ei viitsi minna ja pole aega. Lõpuks siiski läks, sest valud tekkisid. Jäi väga nõrgaks ja muutus väga närviliseks ja jutud levisid. Lõpupoole tuli mulle veel ütlema, et jättis keemiaravi pooleli, et väga halvaks tegi see enesetunde. Hurjutasin teda veel selle eest. Kahjuks läks veel mõni kuu ja ta suri jämesoolevähki 🙁

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 12:23; 05.12 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi kõik veel kadunud, et on ka hoolivaid inimesi veel alles. Seda on tore teada.

Minu tööl ühel töökaaslasel lõunasöögi ajal kõht jubedalt korises igakord. Esialgu oli kõigil naljakas, aga siis mul hakkas mingi häirekell peas lööma, et asi ei tundu enam õige. Kord ka mainisin, et mingu igaks juhuks arstile. Ütles, et ei viitsi minna ja pole aega. Lõpuks siiski läks, sest valud tekkisid. Jäi väga nõrgaks ja muutus väga närviliseks ja jutud levisid. Lõpupoole tuli mulle veel ütlema, et jättis keemiaravi pooleli, et väga halvaks tegi see enesetunde. Hurjutasin teda veel selle eest. Kahjuks läks veel mõni kuu ja ta suri jämesoolevähki ????

Mis sa sellega nüüd siis öelda tahtsid? Et sellel mehel on igal aastal kõrvavähk?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:21; 05.12 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa sellega nüüd siis öelda tahtsid? Et sellel mehel on igal aastal kõrvavähk?

No mõnel on vaja ju leelotada oma elust ja kogemustest, ükskõik, kas see teemaga haakub või mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa sellega nüüd siis öelda tahtsid? Et sellel mehel on igal aastal kõrvavähk?

No mõnel on vaja ju leelotada oma elust ja kogemustest, ükskõik, kas see teemaga haakub või mitte.

Mulle tundub ka. See soolevähiteadlane on tegelikult sisimas uhke ja rahuldatud, et ‘näed, kui läbinägelik ja hooliv kolleeg ma olen ja näe, mul oligi õigus’ vms. Silmakirjalikkus on selle asja nimi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:21; 05.12 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka. See soolevähiteadlane on tegelikult sisimas uhke ja rahuldatud, et ‘näed, kui läbinägelik ja hooliv kolleeg ma olen ja näe, mul oligi õigus’ vms. Silmakirjalikkus on selle asja nimi.

Andeks tõesti, et julgesin üldse kirjutada. Mida teemaalgatajale peaks soovitama teha? Kavatsebki hakata ise töökaaslast vägisi ravima? Töökaaslasel endal paistab oma tervisest ju täitsa ükskõik olevat. Sellist sorti sundravi küll olemas pole, nagu teemaalgataja loodab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 12:23; 05.12 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isiklikult häiriks kui suvaline töökaaslane mulle tervise osas ettekirjutusi teeks ning järge peaks, millal ma tõbine tundun ja millal mitte ning pidevalt uuriks, kas palavikku on ja kuidas täna kõrvad elavad. Nagu uue ema oleks omale töölt saanud ja seda mitte positiivses mõttes.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isiklikult häiriks kui suvaline töökaaslane mulle tervise osas ettekirjutusi teeks ning järge peaks, millal ma tõbine tundun ja millal mitte ning pidevalt uuriks, kas palavikku on ja kuidas täna kõrvad elavad. Nagu uue ema oleks omale töölt saanud ja seda mitte positiivses mõttes.

Võib ka olla, et ei peagi küsima – inimene ise muudkui soiub ja hädaldab. Arsti juurde ta muidugi minna ei taha ja ega arst ka midagi teha ei saa, sest peale hädaldamisvajaduse midagi viga ei olegi.

Minu vanaema, kes elas 89aastaseks ning elu lõpuni oli üsna kõbus (objektiivselt võttes), oleks oma subjektiivsete kaebuste tõttu pidanud juba 50ndates surnud olema. Juba väikesest peale ma mäletan, et vanaema pidevalt kurtis oma hädasid. Arsti juurde läks alati suurema kompsuga, et “äkki pannakse haiglasse sisse”… Kui ma kunagi “Polkovniku leske” lugesin, siis see oleks nagu minu vanaema pealt maha kirjutatud, kui see polkovniku osa välja jätta. Polnud see ka üksindusest tekkinud, tal olid nii mees, lapsed kui ka lapselapsed, aga ta ehitas enda ümber oma haiguste müüri ega huvitunud millestki muust, tema “haigused” takistasid tal kõigest osavõttu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 10:31; 05.12 10:56; 06.12 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isiklikult häiriks kui suvaline töökaaslane mulle tervise osas ettekirjutusi teeks ning järge peaks, millal ma tõbine tundun ja millal mitte ning pidevalt uuriks, kas palavikku on ja kuidas täna kõrvad elavad. Nagu uue ema oleks omale töölt saanud ja seda mitte positiivses mõttes.

Võib ka olla, et ei peagi küsima – inimene ise muudkui soiub ja hädaldab. Arsti juurde ta muidugi minna ei taha ja ega arst ka midagi teha ei saa, sest peale hädaldamisvajaduse midagi viga ei olegi.

Minu vanaema, kes elas 89aastaseks ning elu lõpuni oli üsna kõbus (objektiivselt võttes), oleks oma subjektiivsete kaebuste tõttu pidanud juba 50ndates surnud olema. Juba väikesest peale ma mäletan, et vanaema pidevalt kurtis oma hädasid. Arsti juurde läks alati suurema kompsuga, et “äkki pannakse haiglasse sisse”… Kui ma kunagi “Polkovniku leske” lugesin, siis see oleks nagu minu vanaema pealt maha kirjutatud, kui see polkovniku osa välja jätta. Polnud see ka üksindusest tekkinud, tal olid nii mees, lapsed kui ka lapselapsed, aga ta ehitas enda ümber oma haiguste müüri ega huvitunud millestki muust, tema “haigused” takistasid tal kõigest osavõttu.

Jah… mõistan, mulle ka ei meeldiks. Ma tunnen end piisavalt hästi, et aru saada, kui midagi halvasti on. Vastavalt sellele pöördun ka arsti poole.
Tegu on lihtsalt natuke teistsuguse inimesega. Ta ei kurda ega hädalda, vaikselt kannatab. Ta ongi omamoodi. Ma aeg-ajalt ikka norin teda, et sa oled hoopis teiselt planeedilt. Teda tulebki torkida ja suruda selliste asjadega. Täna tuli ta tööle, kõrvakuulmine 2x halvem, kui eile. Ega’s midagi, tuleb saata siis eriasrsti juurde. Alustame kõrvaarstidest.

Aitäh kõigile kes vaevusid vastama!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 09:16; 05.12 10:52; 07.12 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Mure tervisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.