Esileht Koolilaps Mustamäe koolide katsed + linnakoolide katsed

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mustamäe koolide katsed + linnakoolide katsed

Postitas:

Laps sai oma kooli (ka üks tugev Mustamäe kool) nö kutse, et ta on sees, aga teiste koolide tulemusi veel pole. Käidud vestlustel ja paar kooli täitsa meeldisid, ta kaaluks neid, aga ei tea ju, kas ta on sinna oodatud või mitte? Algul paaniski muidu oma kooli minna, aga kogu selles katsete virvarris proovis ka mujale ja 2 teist kooli hakkan nii meeldima. Lisaks on protsessid pooleli linna koolides. Vestlused veel tulemas jne.

Kuidas see kooli kinnitamine nüüd on olema peaks. Nii kui kinnitab oma kodukooli ära, siis need teised Mustamäe koolid ju talle ilmselt positiivset tulemust ei saadagi. On nii? Kui oma kooli ära ei kinnita, kas sellest võib siis ilma jääda? Nii, siis edasi, mis saab linnakoolidest – tulemused mai lõpus – no tahaks ju ikkagi ka neid teada enne. Suurt lootust ju pole, aga ikkagi. Vestlused on alles tulemas.  Kui paneme oma kooli lukku, kas siis linnakoolid TIK, KSG, TÜG – need kõik jätavad meid mängust välja. Ilmselt on ju mingi ühtne süsteem, et ahah see õpilane on selle Mustamäe kooli juba ära kinnitanud. Selge, sellega pole siis midagi enam, järgmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:49; 08.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai oma kooli (ka üks tugev Mustamäe kool) nö kutse, et ta on sees, aga teiste koolide tulemusi veel pole. Käidud vestlustel ja paar kooli täitsa meeldisid, ta kaaluks neid, aga ei tea ju, kas ta on sinna oodatud või mitte? Algul paaniski muidu oma kooli minna, aga kogu selles katsete virvarris proovis ka mujale ja 2 teist kooli hakkan nii meeldima. Lisaks on protsessid pooleli linna koolides. Vestlused veel tulemas jne.

Kuidas see kooli kinnitamine nüüd on olema peaks. Nii kui kinnitab oma kodukooli ära, siis need teised Mustamäe koolid ju talle ilmselt positiivset tulemust ei saadagi. On nii? Kui oma kooli ära ei kinnita, kas sellest võib siis ilma jääda? Nii, siis edasi, mis saab linnakoolidest – tulemused mai lõpus – no tahaks ju ikkagi ka neid teada enne. Suurt lootust ju pole, aga ikkagi. Vestlused on alles tulemas. Kui paneme oma kooli lukku, kas siis linnakoolid TIK, KSG, TÜG – need kõik jätavad meid mängust välja. Ilmselt on ju mingi ühtne süsteem, et ahah see õpilane on selle Mustamäe kooli juba ära kinnitanud. Selge, sellega pole siis midagi enam, järgmine.

Kahjuks on see nende ühiskatsete tõttu sel aastal keerulisem kui muidu. Minu teada antakse mingi kuupäev, milleni on siis aega mõelda. Kui kohta selleks ajaks ei kinnita, siis võetakse joone alt järgmine, kellele kohta pakutakse. Muidugi on võimalik, et hiljem ikkagi teatad siis sinna kooli, et ma ikka tahaks nüüd teile tulla, ja kui neil tekib veel vaba koht (s.o mõni veel loobub), siis pakutaksegi ja saad taas niimoodi koha. Muidu peaks aga olenema sellest, mis koolide katsed olid koos. Need koolid, kelle katsed olid koos, näevad, kui ühes neist koha kinnitad, teised minu teada mitte. Nt kui koos olid mitu Mustamäe kooli, kellel ühiskatsed, siis ilmselt teised ei paku enam kohta, kui ühes koha ära kinnitad. Muul juhul ma ei usu, et neil ühine andmebaas on ja seega võid koha kinnitada ja hiljem loobuda. Nagunii on ju lapsi, kes kohe oma unistuste kooli ei saa ja mingi koha ära kinnitavad. Ma arvaks, et kui seal unistuste koolis kohta vabaneb, pakutakse ikka kohta joone alt järgmisele, mitte neile, kes selleks ajaks kuhugi kooli sisse pole saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:58; 08.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kooli võib ju öelda, et jah, ma tulen. Selleni, et avaldus teha ja dokumendid viia, on ju tükk maad aega veel, seda lõplikku sammu ei saagi ju teha enne kui lõputunnistus käes. Enne jaanipäeva ei lähe andmeid kuskile ühisesse andmebaasi. G4 koolid omavahel vahetavad seda infot, kes on hea tahte protokolli tagastanud, kolmikkatsete koolide kohta ei oska ma öelda, aga arvatavasti nemad ka. Kogu linna koolide vahel niisugust pidevat infovahetust kindlasti ei toimu.

Minu laps ootas ka mõned aastad tagasi vist lausa mai lõpuni kindlat vastust kahest G4 koolist, kuid samal ajal oli andnud ühte Mustamäe kooli kinnituse, et soovib sinna astuda.

Sel aastal palusid mitmed nö eliiti mittekuuluvad gümnaasiumid koht kinnitada 15. maiks ka juhul, kui ootad veel kutset mõnest kesklinnakoolist. Ilmselgelt ei ole ju selleks ajaks veel kõik G4 koolidesse pääsenud selgunud. Minu laps on ka sees kahes gümnaasiumis, kuid ootab veel kutset oma esimese eelistuse koolis – ilmselt ootab seda ka 15. mail…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 12:58; 08.05 13:33; 08.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui kinnitab oma kodukooli ära, siis need teised Mustamäe koolid ju talle ilmselt positiivset tulemust ei saadagi.

Ei ole Mustamäel mingit ühtset süsteemi. Kui kodukoolis on tähtaeg kukkumas, siis kinnitagu koht ära ja siis hiljem vaatab, mis edasi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui kinnitab oma kodukooli ära, siis need teised Mustamäe koolid ju talle ilmselt positiivset tulemust ei saadagi.

Ei ole Mustamäel mingit ühtset süsteemi. Kui kodukoolis on tähtaeg kukkumas, siis kinnitagu koht ära ja siis hiljem vaatab, mis edasi saab.

 

Kas te olete selles ikka kindel? Katsed olid ju ühtsed. Kõik netis – TMG, Tln Saksa G., Järveots, Lilleküla, Kristiine. Laps kutsuti mitmesse vestlusele ja ootab veel vastuseid. 2 kooli peale oma kooli hakkas meeldima. Oma kool tahab kinnitust 14.05. Kui selle ära kinnitab, kas arvate tõesti, et need vestluste tulemused tulevad siis üldse positiivsed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:49; 08.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete selles ikka kindel? Katsed olid ju ühtsed. Kõik netis – TMG, Tln Saksa G., Järveots, Lilleküla, Kristiine. Laps kutsuti mitmesse vestlusele ja ootab veel vastuseid. 2 kooli peale oma kooli hakkas meeldima. Oma kool tahab kinnitust 14.05. Kui selle ära kinnitab, kas arvate tõesti, et need vestluste tulemused tulevad siis üldse positiivsed?

Kas ta sai nendesse koolidesse katsetega siis või? (Minu oma sai tunnistusega.) Need Mustamäe ühised katsed on jah ju esimest korda, kes teab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 12:58; 08.05 13:33; 08.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui kinnitab oma kodukooli ära, siis need teised Mustamäe koolid ju talle ilmselt positiivset tulemust ei saadagi.

Ei ole Mustamäel mingit ühtset süsteemi. Kui kodukoolis on tähtaeg kukkumas, siis kinnitagu koht ära ja siis hiljem vaatab, mis edasi saab.

Kas te olete selles ikka kindel? Katsed olid ju ühtsed. Kõik netis – TMG, Tln Saksa G., Järveots, Lilleküla, Kristiine. Laps kutsuti mitmesse vestlusele ja ootab veel vastuseid. 2 kooli peale oma kooli hakkas meeldima. Oma kool tahab kinnitust 14.05. Kui selle ära kinnitab, kas arvate tõesti, et need vestluste tulemused tulevad siis üldse positiivsed?

Kas vestlused on alles pärast seda kuupäeva? Muidu võibki ju nii kaua rahulikult mõelda. Tõesti ei tea, kuidas nad seda võtaks. Tavaliselt, kui neile see info jõuab, siis arvatakse, et tõenäoliselt laps läheb ikkagi oma kooli ja pole mõtet talle kohapakkumisega aega raisata ja tasub selle asemel pakkuda kellelegi, kes oleks kindlam tulija. Aga kas info kohakinnitamisest ikka jõuab teiste koolideni? Nt eelmisel aastal kõik Mustamäe koolid küll omavahel infot ei vahetanud, aga siis tehti ka katsed teistmoodi ja mõni kool võttis üldse ainult tunnistuse alusel lapsi vastu. Mina kinnitaks koha ära ja hiljem loobuks, kui vaja. Ja loodaks, et suudan teiste koolide vestlusel neid veenda, et tegin seda parem varblane pihus… põhimõtet järgides ja olen positiivse vastuse korral ikkagi valmis nende koolis hoopis õppima (kui nad üldse teavad sellest ja selle kohta küsivad). Ärge siis unustage lõplikku otsust tehes ikkagi ka kõiki muid koole oma loobumisest teavitamast!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:58; 08.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai samuti ühte Mustamäe kooli tunnistusega sisse ja kui koha kinnitamise kuupäevaks teistest eelistatud koolidest midagi veel ei selgu, siis loomulikult tuleb koht Mustamäel ära kinnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vestlused on alles pärast seda kuupäeva? Muidu võibki ju nii kaua rahulikult mõelda.

Mõni kool teatab ju lõplikud tulemused alles pärast kõigi vestluste lõppu mingi aja jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 12:58; 08.05 13:33; 08.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on oma kodukooliga, siis ma küll ei häbeneks klassijuhatajalt või õppealajuhatajalt otse nõu küsida, et kuidas on ühe või teise stsenaariumi korral. Võib ju ka täitsa otsesõnu oma kõhklustest rääkida. Kui oma koolist on kohapakkumine olemas, ega nad seda tagasi võtta ikka ei saa. Ning üldiselt on õpetajad ju ikkagi mõistvad ja heasoovlikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Mustamäe koolide katsed + linnakoolide katsed