Esileht Kodunurk Naabrite haukuv koer

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Naabrite haukuv koer

Postitas:
Kägu

Meile kolisid uued naabrid (suuremas osas eramajade piirkond). Neil on toakoer , kes pidevalt haugub. Koer lastakse õue ja siis koer haugub, et tagasi tuppa saada. Nt täna hommikul konkreetselt kl 5-7 lõugas, isegi 2 minutit ei pea vahet. Ja see on kestnud juba ligi kuu aega. Saatsime mõne aja eest kirja palvega, et võetagu midagi ette. See aga pole mingite tulemusteni viinud. Mida teie teeksite?

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

polegi ju midagi teha, magama ei pane ja ära vaevalt et annavad, pereliige ju. Harjud ja ilmselt hiljem ei pane enam tähele ja koer harjub ka oma uue koduga ja jääb rahulikumaks.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

polegi ju midagi teha, magama ei pane ja ära vaevalt et annavad, pereliige ju. Harjud ja ilmselt hiljem ei pane enam tähele ja koer harjub ka oma uue koduga ja jääb rahulikumaks.

Saab valda kaevata. Lahendus on ju olemas – naabrid jalutagu oma koera hommikul ja siis tuppa tagasi nagu korteris elades. Õuesolekuga harjutagu esmalt päeval ja lühikest aega, koer peab ka harjuma.

Meil võtsid ka naabrid hiljuti koera ja algul koer haukus iga kord, kui me õues liikusime – ilmselgelt kartis. Naabritel pole aeda ka ümber, mis koerale turvatunnet tekitaks. Õnneks pärast korduvaid palveid pandi koer ikka ketti, muidu vist arvasid, et koer püsib ausüna peale oma hoovis (muidugi ega nad ka enne ei reageerinud, kui koer peremehe juuresolekult nö üle piiri minu ja mu lapse suunas jooksis, siis alles mõistis, et me niisama kiusu ei aja)

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav tunne, kahel naabril on koerad keda jalutama ei viida ja siis lõugavad. Ei olegi lahendust, üks naaber niipalju on viisakas, et kutsub koera tuppa kui liiga kaua haugub, teine ei kõssa ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pagana pärast nad peaksid koera kell 5 välja laskma ja siis teda kella 7ni väljas hoidma? Öörahust pole midagi kuulnud? Kui ta toas haugub, siis naabrid ilmselt ei kuule kui nad ise ka toas on, aknaid vast keegi öö otsa lahti ei hoia veel. Mina küll kaebaks, mingi kohalik  MUPO teil seal vast on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koer pole harjunud vist veel ümbrusega, aga lahendus oleks, kui koer ei käiks ilma omanikuta õues. Püüdke leida kompromiss omanikuga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile kolisid uued naabrid (suuremas osas eramajade piirkond). Neil on toakoer , kes pidevalt haugub. Koer lastakse õue ja siis koer haugub, et tagasi tuppa saada. Nt täna hommikul konkreetselt kl 5-7 lõugas, isegi 2 minutit ei pea vahet. Ja see on kestnud juba ligi kuu aega. Saatsime mõne aja eest kirja palvega, et võetagu midagi ette. See aga pole mingite tulemusteni viinud. Mida teie teeksite?

Mul kolleeg tellis seadme, mis edastab helisignaali mida vaid koer kuuleb. Alalist. Nüüd koer juba teda nähes kaob kuuti ja ei haugu

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile kolisid uued naabrid (suuremas osas eramajade piirkond). Neil on toakoer , kes pidevalt haugub. Koer lastakse õue ja siis koer haugub, et tagasi tuppa saada. Nt täna hommikul konkreetselt kl 5-7 lõugas, isegi 2 minutit ei pea vahet. Ja see on kestnud juba ligi kuu aega. Saatsime mõne aja eest kirja palvega, et võetagu midagi ette. See aga pole mingite tulemusteni viinud. Mida teie teeksite?

Mul kolleeg tellis seadme, mis edastab helisignaali mida vaid koer kuuleb. Alalist. Nüüd koer juba teda nähes kaob kuuti ja ei haugu

Päris karm looma suhtes, kui tegelikult on peremees see idioot, kellel oleks vaja kõrvad läbi kärsatada….

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks pole midagi teha. Meil kõik naabrid ärkavad juba 8 aastat hommikul selle peale, et üks naabriproua laseb  oma koera aeda ja see nonstop haigub. Jalutamas ei viitsi käia  ja õpetada pole ka viitsinud. Oleme ilusti rääkinud, et vähemalt hommikul mingu jalutagu koeraga, siis ei haugu aias. Kaks päeva käib, siis kõik.  Meil mets kõrval, kus hea koetaga jalutada.
Mul väike laps ja aeda ei saa vankrisse magama panna, sest kunagi ei tea millal ta koera õue laseb. Haugub nii kõvasti, et laps üleval. Nii käingi igapäev vankriga jalutamas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks üldse peetakse koeri linnas? Meil on ka naabritel koer. Jube elukas. Si*ub aias, haugub. Koerte pidamine linnas peaks keelatud olema.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks üldse peetakse koeri linnas? Meil on ka naabritel koer. Jube elukas. Si*ub aias, haugub. Koerte pidamine linnas peaks keelatud olema.

Miks peavad inimesed linnas pead-jalad koos elama? Jube, situvad seal samas kinnises peldikus, kõik kuulevad ju, haiseb ka lisaks ja istud seal oma haisu sees.

+11
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meile kolisid uued naabrid (suuremas osas eramajade piirkond). Neil on toakoer , kes pidevalt haugub. Koer lastakse õue ja siis koer haugub, et tagasi tuppa saada. Nt täna hommikul konkreetselt kl 5-7 lõugas, isegi 2 minutit ei pea vahet. Ja see on kestnud juba ligi kuu aega. Saatsime mõne aja eest kirja palvega, et võetagu midagi ette. See aga pole mingite tulemusteni viinud. Mida teie teeksite?

Mul kolleeg tellis seadme, mis edastab helisignaali mida vaid koer kuuleb. Alalist. Nüüd koer juba teda nähes kaob kuuti ja ei haugu

Päris karm looma suhtes, kui tegelikult on peremees see idioot, kellel oleks vaja kõrvad läbi kärsatada….

nos ee toimib nii, et vajutad korra nuppu ja edastad signaali. Koguaeg koera ei kiusata

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks üldse peetakse koeri linnas? Meil on ka naabritel koer. Jube elukas. Si*ub aias, haugub. Koerte pidamine linnas peaks keelatud olema.

Miks peavad inimesed linnas pead-jalad koos elama? Jube, situvad seal samas kinnises peldikus, kõik kuulevad ju, haiseb ka lisaks ja istud seal oma haisu sees.

Lisaks koerad ei situ trepikotta ja ei pühi suvalisest postkastist võetud reklaamvoldikuga oma tagumikku. Koerad ei loobi maha suitsukonisid. Seni pole ükski koer ka voodis suitsetades kortermaja põlema pannud. Koerad ka ei peksa naist nii et maja on karjumist täis.
Igal juhul eelistan.

+10
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas inimesed oma koera heaolu või elu pärast üldse ei muretse, maailm on hulle täis, kellel väiksemategi asjade peale katus sõitma hakkab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit perekoolist saadud soovitus – hankige naabrite telefon ja helistage iga kord. Ei ole teab mis hea tunne, kui uni ära rikutakse. Meil on ka koera ja on juhtunud paar korda, et koer on jäänud ööseks  õue (lipsanud terrassiuksest välja) ja siis on naabrid öelnud, et  koer haukus – siis olen ise palunud, et andku kohe teada, sest koer peab öösel toas olema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://loomakaitse.eu/kui-koera-haukumine-hairib/

mina ei saa sellest aru, kuidas koeraomanik ise magada saab, kui peni akna all lõugab. kui mul veel koer oli ja metssead öösel aia taga toimetasid, siis kupatasin küll koera tuppa, naabri ees oli piinlik nagunii, aga ega ise ka selle lärmi sees ju ei maga.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit perekoolist saadud soovitus – hankige naabrite telefon ja helistage iga kord. Ei ole teab mis hea tunne, kui uni ära rikutakse. Meil on ka koera ja on juhtunud paar korda, et koer on jäänud ööseks õue (lipsanud terrassiuksest välja) ja siis on naabrid öelnud, et koer haukus – siis olen ise palunud, et andku kohe teada, sest koer peab öösel toas olema.

Mismottes naaber peab helistama, kui su koer õues ja haugub?

Sa ise lähed magama nii, et ei veendu enne, kus su koer on ja et maja uksed on kinni?

Ma tihti ei imesta, aga praegu küll.

Ma tean täpselt igal ajahetkel, kus mu kaks pitbulli on.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit perekoolist saadud soovitus – hankige naabrite telefon ja helistage iga kord. Ei ole teab mis hea tunne, kui uni ära rikutakse. Meil on ka koera ja on juhtunud paar korda, et koer on jäänud ööseks õue (lipsanud terrassiuksest välja) ja siis on naabrid öelnud, et koer haukus – siis olen ise palunud, et andku kohe teada, sest koer peab öösel toas olema.

Mismottes naaber peab helistama, kui su koer õues ja haugub?

Sa ise lähed magama nii, et ei veendu enne, kus su koer on ja et maja uksed on kinni?

Ma tihti ei imesta, aga praegu küll.

Ma tean täpselt igal ajahetkel, kus mu kaks pitbulli on.

Väga hea kui tead, aga meil on juhtunud, et koer on jäänud õue – on keegi hiljem õues käinud,  on saunamajas istumine ja käiakse toas WC,s ja jätnud ukse lahti vms.  Majas on noored inimesed, kes lähevad oluliselt hiljem magama, kui mina.

Naabrite ees olen vabandanud, sest tean, kui häiriv see on. Probleem ei ole, kui teevad kõne, et koer on õues ja ma kohe kutsun koera tuppa. Tegemist on varem õues elanud koeraga, kelle me endale päranduseks saime ja kasutab iga juhust, et õue lipsata.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koer haugub hommikul kell 5, siis tuleb politsei kutsuda – öörahu aeg.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit perekoolist saadud soovitus – hankige naabrite telefon ja helistage iga kord. Ei ole teab mis hea tunne, kui uni ära rikutakse. Meil on ka koera ja on juhtunud paar korda, et koer on jäänud ööseks õue (lipsanud terrassiuksest välja) ja siis on naabrid öelnud, et koer haukus – siis olen ise palunud, et andku kohe teada, sest koer peab öösel toas olema.

Mismottes naaber peab helistama, kui su koer õues ja haugub?

Sa ise lähed magama nii, et ei veendu enne, kus su koer on ja et maja uksed on kinni?

Ma tihti ei imesta, aga praegu küll.

Ma tean täpselt igal ajahetkel, kus mu kaks pitbulli on.

Väga hea kui tead, aga meil on juhtunud, et koer on jäänud õue – on keegi hiljem õues käinud, on saunamajas istumine ja käiakse toas WC,s ja jätnud ukse lahti vms. Majas on noored inimesed, kes lähevad oluliselt hiljem magama, kui mina.

Naabrite ees olen vabandanud, sest tean, kui häiriv see on. Probleem ei ole, kui teevad kõne, et koer on õues ja ma kohe kutsun koera tuppa. Tegemist on varem õues elanud koeraga, kelle me endale päranduseks saime ja kasutab iga juhust, et õue lipsata.

Jajah, saan aru, kui koer, kes eelistabki õue lipsamist, ega ma pahaga kommenteerinud.

Minu omad titena võetud kasvatajatelt ja harjunud, et öösel toas. Neil olematu karv ka, Eesti kliimas enamus ajast nad õues ei taha üldse pikalt olla.

Aga. Ka mul suured teismelised lapsed majas ja aegajalt peetakse öosse ulatuvaid istumisi kõrvalhoones ja ehtlas. Tegelikult ikka ka sel juhul oma pere laps on see, kes selgelt vastutab ja veendub, et koerad toas ja maja uksed kinni. Nii poeg kui tütar hoolimata oma seltskonnast ja kõrgendatud meeleolust on igal hetkel ikkagi sellises situatsioonis vastutajad oma koerte eest ja seni pole ei uksed lahti ega koerad ula peale kordagi jäänud.

See on kuidagi juba lastele maast-madalast ja igale pereliikmele selge reegel, et kes isegi kell 4 õues käib, veendub, et koerad saavad tuppa ja uksed lukku ja hoov valvestatud.

Äkki peaksid oma noortele siiski analoogse reegli kehtestama? Ei saa ju nii, et peetakse pidu ja kedagi ei huvita, kus koer on, uksed pilla-palla jne.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tähele pannud, et targad koerad ei lõuga ega klähvi selliselt. Ikka asja pärast. Meil naabril on koer, oleme aastaid naabrid olnud, iga kord, kui keegi meie õues liigub – tema lõugab. Siis köin jalutamas kuskil ja inimestel koerad aias, kes näevad inimest mööda jalutades esimest korda. Ja on erinevus. Ühed lõugavad, kui möödub keegi, olgu või iga päev sama inimene, ikka lõugab. Olen seda ka näinud, et see, kes pidevalt aia najal klähvib, ei tee mitte midagi, kui sa aiast sisse marsid või läbi aia katsud teda. Aga see loom, kes vaatab sind möödudes ja ei haugu, teeb suu lahti siis ,kui sa püüad aeda siseneda. See ongi see vahe. Üks on rumal ja hagub ilmaasjata, aga asja pärast pole teda kuskil.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka sama mure. Ümberringi veel suured majad, mis seda kajaga võimendavad. Eelmine koer suri ära siis rõõmustasin, toodi uus ja hullem. #Mustamäe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Naabrite haukuv koer