Esileht Imetamine Nädalane beebi, kas lutt oleks mõistlik

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Nädalane beebi, kas lutt oleks mõistlik

Postitas:

Minu probleem selles et beebi tahab ainult imeda ja on kaks päeva ainult tissi otsas olnud, kui rinna ära võtan muutub närviliseks, hakkab otsims, käsi imema ja lõppeb nutuga. Mitte miski muu ei rahusta kui saab jälle tissi suhu. Alla paari nädalase lapse ei soovitata lutti anda, kuna imemisvõte peab ennem korralikult selgeks saama, kuna imemisvõte on tal juba ilus ja ma ei suuda 24/7 imetada, tahaks väga lutti pakkuda, kas kellegil on olnud sellist muret? Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 23:26; 04.11 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tahab imeda, sest tal on kõht tühi. Nende kõhud on väga väiksed algul ja seetõttu tahavad tihedat söötmist. Samuti see käte lutsimine/nuusutamine on märk et tahab süüa! Ja neile meeldib oma käsi nuustutada, neil on sinu rinna lõhn juures. Samuti ei tohi last rinna otsast ära rebida, vaid lasta tal endal otsustada, mil ‘ära kukub’, seejärel vaheta mähe ja paku teist rinda, peale mida pane laps voodisse magama.
Lutti vms ma ei tutvutaks üldse. Samuti kui lapse kinni mähid siis nii et käed oleks tal näo juures ja saab sulle neid vastu suud hõõrudes/lutsides märku anda, et tahaks süüa

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et nad tihti imeda tahavad, probleemi ei olekski kui tihti tissile küsib, probleem on selles, et ta ei taha tissiotsast ära, imeks/ lutsiks 24 h, lahti ei lase ise. Aga nii ei saa ju olla, mul on vanem laps ka kellega vaja tegeleda ja vanema poisiga oli nii et sõi ära lasi lahti. Küsis alguses jah tihti vahest ka tunniste vahedega rinnale, aga sõi ära ja sai magama panna. Uut ilmakodaniku aga ei saa, pead hoidma ksisus tiss suus siis nagab, nagu tiss suust ära kukub, ära võtad on kisa lahti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 23:26; 04.11 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annaks kohe lutti, kohe sünnitusmajas kui oleks võimalik aega tagasi kerida ka enda lapsega selles osas.
Ka mind hirmutati juttudega et imemisvõte läheb valeks jne, aga keegi ei hoiatanud selle eest, et kui kohe lutti ei anna siis hiljem ta ei võtagi ja ka pudelit mitte! Mina andsin lutti esimest korda kui laps oli 3 nädalane ja siis oli juba hilja!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui imemisvõte on korras, pissib ka kakab ilusti (see näitab, et vedelikku saab piisaval), rinda saab iga 2-3 tunni tagant, siis mina pakuks küll lutti. Laste imemisvajadus on erinev. Mõnel juhul on emal võimalik päevad läbi “inim-luti”teenust pakkuda, kuid mõnel juhul mitte ja sellisel juhul lutt hea abimees.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina julgustan lutti andma. Ma ei tea, miks nii palju siin foorumis hirmutatakse, et kohe võõrdub rinnast jne. Mind kohe huvitab, kas on tehtud mingit tõsiseltvõetavat uuringut, et kui paljudel siis on lapsed, kes alla 1-kuuselt lutti saanud, võõrdunud rinnast?

Minul on mõlemad lapsed just umbes nädalaselt luti saanud ja ei juhtunud kummagagi midagi, sõid edasi rinda kenasti. teine laps isegi keeldus minu eemaloleku ajal täielikult lutipudelist vm toitmisabivahenditest, nii et see lutt ei mõjutanud midagi.

Ei ole vaja üle dramatiseerida.

ma ei tea, miks Eestis üleüldse kogu see imetamise nõustamine on suht hirmutamisele üles ehitatud, et kui nii ei tee, siis laps võõrdub, kui naa ei te, siis laps võõrdub ja kolmandal juhul sureb üldse ära…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole kummalegi lapsele lutti andnud, lutipudelist said vaid väljalüpstud rinnapiima. Oma imemisvajaduse saidki tissist kätte ning alguses elu koosneski sellest, et pikutasin voodis – beebi tissi otsas. Hea, mõnus aeg oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimesele lapsele lutti ei pakkunud kohe, alustasin siis, kui laps oli 3-nädalane või kuune. Kahjuks lutti võtma ei hakanud ja päris raske oli last rahustada. Hiljem “avastas” pöidla ja imes seda kuni umbes 6-aastaseni välja. Jube, kuidas ma möllasin, et teda pöidlaimemisest võõrutada.

Teise lapsega ostsin kohe haiglas luti ja hakkasin harjutama. Hakkas kenasti imema ja võrreldes esimese lapsega ol titeaeg nagu lillepidu. Veidi enne aastaseks saamist võõrutasime lutist, väga kergelt käis see ka. Seega, ei pea seda lutti kartma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin juba mõnenädalaselt lutti, sest ei jõudnud ise inimlutt olla. Kusjuures ajapuuduses polnud absoluutselt küsimus, lihtsalt nibud ei ole mõeldud 24/7 lutsutamiseks – valus hakkab! Lutt aitas söömiste vahesid pikemaks venitada.

Samas lutinipp toimiski ainult seni, kuni ta nii väike oli, et kuskile ei liikunud ja lutt välja ei kukkunud. Kui juba natuke aktiivsemaks läks, ei püsinud see lutt enam kuidagi suus, laps polnud selle lutsutamisest üldse huvitatud. Huvi ei tulnudki kunagi, niisama närimiseks sobis küll, aga sel juhul näris plastikut, mitte lutiosa.

Minul polnud aga algusest peale piisavalt piima, laps nuttis palju ja magas vähe. Pumbates sain kummastki rinnast max 30 ml (eeldusel, et imetamisest oli möödas rohkem kui tund – pärast imetamist ei saanud tilkagi). Ja kuigi pumpamise tulemus ei pruugi alati võrduda selle piimahulgaga, mille laps välja imeb, ei võtnud minu beebi kaalus juurde. Kui hakkasin arsti soovitusel pärast rinnaga toitmist pudelist rpa-d lisaks andma, muutus laps palju rahulikumaks ja magas paremini. Kaal hakkas samuti vaikselt tõusma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimesele lapsele lutti ei pakkunud kohe, alustasin siis, kui laps oli 3-nädalane või kuune. Kahjuks lutti võtma ei hakanud ja päris raske oli last rahustada. Hiljem “avastas” pöidla ja imes seda kuni umbes 6-aastaseni välja. Jube, kuidas ma möllasin, et teda pöidlaimemisest võõrutada.

Teise lapsega ostsin kohe haiglas luti ja hakkasin harjutama. Hakkas kenasti imema ja võrreldes esimese lapsega ol titeaeg nagu lillepidu. Veidi enne aastaseks saamist võõrutasime lutist, väga kergelt käis see ka. Seega, ei pea seda lutti kartma.

Mul sarnane lugu, laps hakkas küll umbes poole aastasena lõpuks lutti võtma, kuid pöidlast see teda loobuma ei pannud:( Praegu lapsel lutti enam pole, aga pöialt imeb küll igal võimalikul hetkel. Kas ja kuidas Sul see lapse hambumust mõjutas? Kuidas sellest harjumusest lõpuks vabanesid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu m6lemad lapsed on sündinud Saksamaal ja juba sünnipäeval on neile lutt suhu pandud. Lapsed said m6lemad esimestel elupäevadel süstlast natuke lisatoitu, sest piim tuli rinda alles 4-ndal päeval ja magasid lutiga. Samas imetasin ma neid m6lemaid aasta, ilma pudelit kordagi andmata ja 18 kuusena enam lutti ei v6tnud. Hambad ja tervis korras.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan,et laps imeb intensiivselt lühikest aega siis jääb rinnal magama ja ärkab nutuga kuna kõht tühi.
Ära lase beebil rinnal magama jääda. Jälgi et imeb korralikult ühest rinnast 15-20min seejärel krooksuta ja paku teist rinda ning lase süüa 20 min.
Kui jätäb söömise pooleli ja nö tukastab,kõdita kõrvatagant või talla alt et jätkaks söömist kuni kõht täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sõi küll ainult max 5 minutit ühte rinda ja siis nõudis teist (kiire piimavoolu saamise pärast). Ja ka koguaeg tahtis justkui süüa, samas nägin, et laps oli koguaeg rahutu kuna sõi end liiga täis. Meile ei sobinud poest ja apteegist ükski lutt, aga siis leidsime facebookist Lutikodu lehe. Aidati valida sobiv lutt välja ja voila. Sain mina kergemini hingata ja oli laps ka õnnelikum, sest toitumine muutus normaalseks, ülesöömine kadus, laps tudus paremini ja oli üldse õnnelikum :).
Seega mina isiklikult soovitan küll lutti kui Ta tissi oskab juba võtta :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele anti juba sünnitusmajas lutt arstide poolt. Küsisin veel mitmelt üle, kas nii väiksele on lutt okei ja kõik ütlesid, et võib küll lutti anda kui näha on, et lapsel on imemisvõte selge. Mitte midagi ei ole imemisvõttega juhtunud.

Samas mulle soovitati siiski enne aastaseks saamist lutist võõrutama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimesele lapsele lutti ei pakkunud kohe, alustasin siis, kui laps oli 3-nädalane või kuune. Kahjuks lutti võtma ei hakanud ja päris raske oli last rahustada. Hiljem “avastas” pöidla ja imes seda kuni umbes 6-aastaseni välja. Jube, kuidas ma möllasin, et teda pöidlaimemisest võõrutada.

Teise lapsega ostsin kohe haiglas luti ja hakkasin harjutama. Hakkas kenasti imema ja võrreldes esimese lapsega ol titeaeg nagu lillepidu. Veidi enne aastaseks saamist võõrutasime lutist, väga kergelt käis see ka. Seega, ei pea seda lutti kartma.

Loodan siit veel vastukaja saada, kuidas said pöidla imemisest lõpuks lahti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kardaks ka seda lutti nii väga. Andsin ka enda lapsele luti, sest ta tahtis gaasivalude leevendamiseks pidevalt rinnal olla, aga pidev söömine muutis kõhu veel valusamaks ning lõpuks hakkas ta veel liigsest söömisest ka toitu suure kaarega välja oksendama. Lutt oli siis suureks abiks magama jäämisel. Laps loobus ise lutist 10-kuuselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna andis beebile luti imemiseks juba kolmandal päeval peale sünnitust,kuna lapse imemisvajadus oli nii suur ja laps imes pidevalt oma sõrmi-samuti oli laps kuidagi rahutu.Kui sai luti,oli kohe rahulik ja rõõmus.Rinnaga toitmist see kuidagi ei seganud.Laps ei saa ju 24 tundi tissi otsas istuda-mis emast nii järele jääks.Lõppkokkuvõttes olid nii ema kui ka beebi rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Imetamine Nädalane beebi, kas lutt oleks mõistlik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.