Esileht Beebi ja mitmikud Nädalasele kas vaja õues mütsi hetkel?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Nädalasele kas vaja õues mütsi hetkel?

Postitas:

Kas panete oma vastsündinutele hetkel õhukese mütsi pähe õues? Muidu ei mõtlekski, aga tuul on kõnniteel päris tugev, paljas pea ka nagu õige ei tundu :S
On neil kõrvad hellad või lausa kuidagi veel lootevedelikku täis vm?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 20:06; 25.07 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vankris kindlasti mitte, sest vankris tuult ega päikest ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhub küll vankrisse, seepärast küsingi. Ei tahaks lapsele kohe kõrvapõletikku tekitada 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 20:06; 25.07 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, kuidas see tuul vankrisse puh7b, mis talvel teed siis?

Teiseks, väljas on 30+ kraadi ja tuul ei ole külm. Kui talvel on toas 22 kraadi, ei ole ka lapsel mütsi. Kui nii kardad tuult, siis vali jalutamiseks tuulevaiksem marsruut ja osta tuulekindlam vanker – külmad tuuled alles tulevad ju.

Ülekuumenemise oht on praegu suurem kui kõrvapõletik – ja mida kubujussimalt riietad, seda tõenäolisemalt ta järgmisel suvel 20-22 kraadiga selle põletiku ka saab (tuttav ka eelmisel suvel 25-30kraadiga kattis pooleaastasel kõrvu ja nüüd kevadel kui juba mais suvised ilmad, oligi põletik)

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvapõletik ei teki tuulest! Praegu nii soe tuul, et ei ole mingit mütsi vaja.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvapõletik sellest, et tuul kõrva peale puhub, on puhas vananaistepläma.
võid siis kasutada vankrikaarele rputatud õhukest riiet jne, et päike sisse ei paisataks, tuul peale ei puhuks. Mina praegu pea 30 kraadiga ei paneks. Kuidas see tuul siis ikka nii vankrisse puhub, tõesti, kuidas sa siis sügise tormiilmaga käid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.e-perekool.ee/miks-on-hea-kui-laps-kannab-pidevalt-mutsi-nii-vahetult-parast-sunnitust-kui-jargnevatel-kuudel/

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 12:59; 30.07 16:54; 27.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta lapsele 100% siidimüts. See ei aja higistama ja ei ole ohtu, et laps üle kuumeneks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliõhukesest puuvillasest riidest (batistist näiteks) müts on ka hea. See ei ole palavam kui ilma mütsita, aga tuule ja temperatuurikõikumiste eest ikkagi kaitseb.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 19:25; 27.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.e-perekool.ee/miks-on-hea-kui-laps-kannab-pidevalt-mutsi-nii-vahetult-parast-sunnitust-kui-jargnevatel-kuudel/

See on mingi siidimütsi reklaam? Peab kandma siidimütsi, kuni lõge kinni kasvanud (st kuni 2 aastat)? Need ju mõned aastad alles turul olnud ja maksavad 30-50 euri tükk? Nomaeitea…

Minu pea 2-nädalane on paljapäi. Kui vankrist väljas, siis igaks juhuks õhuke puuvillane suurem riidetükk, mille talle vajadusel (kui tõesti tugevam tuul ja laps tundub higine) ümber selja ja pea panen.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 suvelast ja kõik sündinud kuumal ajal. Vankris mütsi ei kasutanud, kui pikemalt väljas oli, siis midagi suskasin pähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole reklaam, leidsin selle artikli, kui ka ise mõtlesin esimest korda ema olles samale teemale.
Mingi müts peaks väikelapse pead ikka katma, kas siis vankris või vankrist väljas, see on minu arvamus. Igaüks võib ju siin seda jagada teemale vastates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 12:59; 30.07 16:54; 27.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil perearst väitis, et pisikestel titadel ei ole vaja ilmtingimata kõrvu katta, sest keskkõrv pidi olema kuidagi sügaval sellises asendis, et tuul võib peale puhuda ja midagi ei tee, kummaline sõnastus küll, aga ma sain nii aru. Hetkel viiekuusele titale vankrikorvis mütsi vast ei paneks, aga vastsündinule ikka paneks õhukese siidimütsi või puuvillase.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps sündis kevadel ja müts oli peas koguaeg ka suvel. Alles 2a saades julgesin mütsi ära võtta, päikese käes oli müts peas. Mulle perearst rääkis, et lapsel peab müts koguaeg olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõppkokkuvõttes iga ema otsus, mida enda lapsele selga/pähe/jalga paneb.
Mina arvan isiklikult ka, et väikelapse pea võiks olla alati kaetud, ka suvel, kui päike ja kuum.
Aga olen väikeseid vankribeebisid näinud ka praeguste ilmadega 15 kraadi ja jahe tuul, ilma mütsita ja paljaste varvastega, aga ei lähe ju juurde õpetama. Mõne jaoks on minu laps kindlasti kubujuss jälle ja arvatakse, et kohe haige, kui paksema riidega õue viiakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 12:59; 30.07 16:54; 27.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne jaoks on minu laps kindlasti kubujuss

Aga sinu lapsel võibolla on õhema riidega külm. Mul on õega kahepeale 4 enam-vähem samas vanuses last ja nad on beebieast alates olnud kõik erineva külmakartlikkusega. Minu ühel lapsel on vaat et alati palav, tal on väga kiire ainevahetus ka. Õe üks laps on aga täielik külmavares ning kui ta teiste lastega samamoodi riides on, siis ongi tal jalad-käed külmad, ise väriseb ja kurdab, et külm on (nüüd on ta juba suur, paneb ise vajadusel midagi peale või nõuab teiste käest). Ja kui ma oma kiire ainevahetusega last teiste mõttes parajalt riidesse panen, siis on tema kohe higine ning tuulega võib siis tõesti haigeks jääda või hakkavad lihtsalt jalanõud haisema (jah, ka higistavate jalgadega lapsel võib jalanõu haisema hakata).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 19:25; 27.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nädalasele kas vaja õues mütsi hetkel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.