Esileht Pereelu ja suhted Naiselikud mehed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Naiselikud mehed

Postitas:

Kes on heterod.
Mis teeb teie mõistes mehe naiselikuks? Suhe naiseliku mehega, mis närvidele käib (kui üldse). Kas mees ise ka oma naiselikkust tunnetab?

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 15:37; 03.03 20:10; 04.03 12:02; 05.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hääl võib olla naiselik.
Maneerid, näiteks kätega vehkimine.
Välimuses pehmus, selline ümmargune ja pehme tagumik näiteks, lõdvad käsivarred.
Minu jaoks on naiselik (või pigem turumutilik), kui mees igast oma sammust sutsiaalmeedias pasundab. Mul on üks töökaaslane, kes postitab ohjeldamatult pilte endast koos tüdruksõbraga. Lisaks veel armastusavaldused. Öök.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mitte ühtegi 50+ naiselikku meest, kellest tean, et nad on heterod. Nii et see läheb kõik ajaga mööda.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooremate meeste seas on jaa. Sellised beebinäod, ühtegi vuntsikarva ka ei ole, ise vanuses 20+ ja mõnel veel pikad juuksed ka peas. Vanemate meeste seas ei ole kohanud. Need noored beebinäod võivad ju teooria poolest heterod olla, aga mis tüdrukud selliseid vaatavad on iseküsimus.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mitte ühtegi 50+ naiselikku meest, kellest tean, et nad on heterod. Nii et see läheb kõik ajaga mööda.

Mina küll tean. Heterod mis heterod ja olenemata vanusest.
Naiselik mees on minu jaoks EDEV mees. Selline, kes igal võimalusel peeglist möödudes sellesse salaja piilub. Mul on üks kolleeg 55+, kes on olnud Riigikogus asendusliige (praegu mitte) ja kes õpetas oma lapsele, et kui keegi koolis temaga halvasti käitub, siis öelgu, et tema isa on Riigikogus. Vot selliselt üks õige mees ei käitu. Eit on selline mees, mitte mees. Ise ta muidugi arvab, et on alfa, pidas ka meil tööl pikalt armukest. Kui ta tööl peeglist möödub, siis kiikab alati vargsi peeglisse ja silub käega oma juukseid õigemasse asendisse. Alfa või asi. Isegi beeta mitte, pigem gamma või delta.

+20
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:10; 04.03 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mitte ühtegi 50+ naiselikku meest, kellest tean, et nad on heterod. Nii et see läheb kõik ajaga mööda.

Mina küll tean. Heterod mis heterod ja olenemata vanusest.

Naiselik mees on minu jaoks EDEV mees. Selline, kes igal võimalusel peeglist möödudes sellesse salaja piilub. Mul on üks kolleeg 55+, kes on olnud Riigikogus asendusliige (praegu mitte) ja kes õpetas oma lapsele, et kui keegi koolis temaga halvasti käitub, siis öelgu, et tema isa on Riigikogus. Vot selliselt üks õige mees ei käitu. Eit on selline mees, mitte mees. Ise ta muidugi arvab, et on alfa, pidas ka meil tööl pikalt armukest. Kui ta tööl peeglist möödub, siis kiikab alati vargsi peeglisse ja silub käega oma juukseid õigemasse asendisse. Alfa või asi. Isegi beeta mitte, pigem gamma või delta.

Palju sa ise päevas peeglisse vaatad? Ah noh, sa oledki eit mis eit

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 18:27; 04.03 10:53; 04.03 13:00; 05.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt pole varem lähikokkupuudet naiseliku mehega olnud, seepärast ka see teema. Et kas harjub ära või jääbki segama.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 15:37; 03.03 20:10; 04.03 12:02; 05.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mitte ühtegi 50+ naiselikku meest, kellest tean, et nad on heterod. Nii et see läheb kõik ajaga mööda.

Mina küll tean. Heterod mis heterod ja olenemata vanusest.

Naiselik mees on minu jaoks EDEV mees. Selline, kes igal võimalusel peeglist möödudes sellesse salaja piilub. Mul on üks kolleeg 55+, kes on olnud Riigikogus asendusliige (praegu mitte) ja kes õpetas oma lapsele, et kui keegi koolis temaga halvasti käitub, siis öelgu, et tema isa on Riigikogus. Vot selliselt üks õige mees ei käitu. Eit on selline mees, mitte mees. Ise ta muidugi arvab, et on alfa, pidas ka meil tööl pikalt armukest. Kui ta tööl peeglist möödub, siis kiikab alati vargsi peeglisse ja silub käega oma juukseid õigemasse asendisse. Alfa või asi. Isegi beeta mitte, pigem gamma või delta.

Jah, no ma pole ammu selliste otsa sattunud, aga ka minu jaoks on selline edevus võimatult ebamehelik omadus. Muidugi võib seda pidada lihtsalt minupoolseks naiselikuks kadeduseks, sest ma olen ise väga mitteedev naine.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 21:40; 04.03 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mitte ühtegi 50+ naiselikku meest, kellest tean, et nad on heterod. Nii et see läheb kõik ajaga mööda.

Minu mees 50+ on väga heas mõttes naiselik, aga seda ilmselt võõras ei näe.
Naiselikud omadused on hoolitsemine, korraarmastus, tundlikkus. Sisekujundus on meil mehe rida.
Kui need omadused on pikka, laiaõlgse keha sees, siis neid ei panda tähelegi, sest neid ei osata otsida.
Aga miks peaks suhe sellise mehega mulle närvidele käima, seda ma ei tea. Närvidele käivad mulle hoopis tüüpilised matšomehed.

Edevad inimesed pole ei naiselikud ega mehelikud, nad on lihtsalt edevad.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 00:58; 05.03 08:53; 05.03 08:54; 06.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka pole naised rahul. Eesti mehed pidid olema koledad, kuna ei hoolitse enda välimuse eest. Samas kui mees seda teeb on edev ja naiselik. Katsu siis naiste meele järgi olla.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kui kohutav teema!
Mis mõttes “naiselik” mees? Justkui kõik mis “naiselikkusega” seostub oleks midagi ebameeldivat? Inimene on inimene ja kõigis inimestes on nii pehmemaid kui ka tugevamaid iseloomujooni ja huvisid. Või mõedakse siin testosterooni ja österogeeni suhet kehas? Inimest, kellel on tervisehädad?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka pole naised rahul. Eesti mehed pidid olema koledad, kuna ei hoolitse enda välimuse eest. Samas kui mees seda teeb on edev ja naiselik. Katsu siis naiste meele järgi olla.

Sa ei tee vahet mehel, kes kammib juukseid ja ajab habet ning mehel, kes silub hommikuti tund aega juukseid peegli ees õigesse soengusse ja kontrollib päeva jooksul igast peegelduvast esemest, kas karvad on ikka täpselt õiges asendis?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 21:40; 04.03 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka pole naised rahul. Eesti mehed pidid olema koledad, kuna ei hoolitse enda välimuse eest. Samas kui mees seda teeb on edev ja naiselik. Katsu siis naiste meele järgi olla.

Sa ei tee vahet mehel, kes kammib juukseid ja ajab habet ning mehel, kes silub hommikuti tund aega juukseid peegli ees õigesse soengusse ja kontrollib päeva jooksul igast peegelduvast esemest, kas karvad on ikka täpselt õiges asendis?

Miks mees siis ei või tundaega ennast peegli ees kammida? Mida see sinu jaoks muudab, teil on ainult üks peegel kodus?

Minujaoks on naiselik mees selline, kes lausa käitubki naiselikult, noh nagu teatris mees mängib naist, jäljendab naist kõneviisilt, kehahoiakult jne. See kuidas keegi nüüd riides käib, ennast mukib, ei tee veel kedagi naiselikuks.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 18:27; 04.03 10:53; 04.03 13:00; 05.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on naiselik mees see, kes armastab kuulujutte, kohvitamist, draamasid jms, mis isegi naiste puhul mulle üldse ei meeldi:)

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 15:37; 03.03 20:10; 04.03 12:02; 05.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naiselikuks teeb mehe see, kui ta on sündinud ilma ajuripatsita, mis testosterooni toodab.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naiselikuks teeb mehe see, kui ta on sündinud ilma ajuripatsita, mis testosterooni toodab.

Testosterooni toodab mehel eesnääre, ajuripatsi ülesanne on nõristada hormoone, mis reguleerivad nii organismi vee ja temperatuuri homöostaasi ja vererõhku kui kakilpnäärmete, kasvu, suguelundite, raseduse ning sünnituse ja piimanäärmete, aga ka valuretseptorite tööd.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 18:27; 04.03 10:53; 04.03 13:00; 05.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on naiselik mees, naised andke nüüd andeks, keelekandja.
Lobisev, tšitt-tšättiv mees. Olen pidanud seda naiselikuks omaduseks, aga mõtlen praegu, et äkki eksin.
Ühesõnaga kerglase suhtumisega mees on minu jaoks naiselik.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Klatšiv ja lobapidamatusega mees on minu silmis naiselik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testosterooni toodab mehel eesnääre

Vabandust? Testosterooni toodavad munandid ja neerupealis. Naistel munasarjad ja neerupealis. Mis eesnääre? Või mismoodi sinu arvates on siis naise kehas testosteroon? Millisest eesnäärmest see tuleb?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:10; 04.03 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on naiselik mees see, kes armastab kuulujutte, kohvitamist, draamasid jms, mis isegi naiste puhul mulle üldse ei meeldi:)

Kui selline käitumine sulle närvidele käib, siis tekib küsimus, miks sa sellise inimesega üldse suhet jätkad? Palju mingeid positiivseid omadusi, mis negatiivsed üles kaaluvad? (Sinu küsimusest saan aru, et sul on suhe niisuguse inimesega ja sa kaalud selle jätkamist – vabandust, kui eksin).

Kokkuvõttes tundub, et inimeste meelest on edevus, ülemäärane välimuse eest hoolitsemine, tühi lobisemine ja klatš sellised asjad, mis naistele kergemini andeks antakse kui meestele. Ma ise arvan küll, et mehena ei hooliks ma suhtest ka niisuguse naisega (kuigi kes seda nii täpselt teab). Tüüpiliselt “naiselikke” positiivseid omadusi (osavõtlikkus, korraarmastus, ilumeel) ilmselt meestele ikkagi pahaks ei panda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii testosterooni kui östrogeeni toodetakse nii meeste kui naiste kehas mõlemate surugorganites ja neerupealistest. Küsimus on selles, mis vahekorras. Õigupoolest toodabki keha naissuguhormoone just testosteroonist.

Ajuripatsis otseselt suguhormoone ei toodeta, aga ajuripats reguleerib nende tootmist küll, muude hormoonide abil. Nii mehel kui naisel. Ajuripatsi PUUDUMINE on küll väga raskesti ettekujutatav asi, ajuripatsi puudulikkus põhjustab tõsiseid tervisehäireid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 00:58; 05.03 08:53; 05.03 08:54; 06.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkuvõttes tundub, et inimeste meelest on edevus, ülemäärane välimuse eest hoolitsemine, tühi lobisemine ja klatš sellised asjad, mis naistele kergemini andeks antakse kui meestele. Ma ise arvan küll, et mehena ei hooliks ma suhtest ka niisuguse naisega (kuigi kes seda nii täpselt teab). Tüüpiliselt “naiselikke” positiivseid omadusi (osavõtlikkus, korraarmastus, ilumeel) ilmselt meestele ikkagi pahaks ei panda.

Nii see on, aga teemale vastatakse ikka võtmes, et naiselikud omadused mehe juures on pahad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 00:58; 05.03 08:53; 05.03 08:54; 06.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem osa omadustest, mis mehest hea kaaslase teevad, on nö naiselikud omadused. Emotsionaalne intelligents, kodutööde jagamine jms.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:12; 05.03 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on naiselik see, kui mees pidevalt latrab ja klatšib teisi

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tuuakse muudkui seda klatšimist ja “jutumooriks” olemist välja.
Selliseid mehi tean ma vähe, aga naiselikke mehi olen kohanud omajagu. Ja neid ongi tänapäeval päris palju. Üleüldiselt on mehed naiselikumad kui vanasti. Aga ükski neist pole klatšija või väga edev ja seetõttu naiselik.
Pigem pean neid naiselikuks seetõttu, et puuduvad mehelikud omadused ning on hulgim selliseid käitumisjooni ja omadusi, mis on üldiselt naistele omased. Näiteks ebakindlus, otsustusvõimetus, üleüldine “pehmo” olek, solvumine, emotsionaalsus, kõige isiklikult võtmine, enda emotsioonide mitte kontrollimine. Kindlasti ka üldine kartlikkus. Kui mees on kartlikum kui mina, siis ei pea teda kindlasti mehelikuks. Olgu see mingite nn ohtlikumate olukordade kartus jms.

Kahjuks oli ka mu eks kindlasti liiga naiselik ja mind see lõpuks häiris liiga palju. Jutukas ja pläramokk ta kindlasti polnud, pigem liiga vähese jutuga, aga need asjad, mis välja tõin, kehtisid ta kohta küll.

Ma naisena sooviks mehes näha julgust, konkreetsust, otsustusvõimelisust, vastutustundlikkust, emotsioonide kontrollimist, head pinge-ja stressitaluvust. Kui selliseid asjad puuduvad, siis on juba tõenäoliselt üsna naiselik mees.

Selliseid kartlikke, ebakindlaid mehi, kelles puudub konkreetsus ja julgus/oskus otsuseid vastu võtta, ma ei austa ning pean naiselikuks. Samuti, kes võtavad kõike isiklikult, solvuvad rohkem ning teevad draamasid rohkem kui keskmine naine. Mingi drama queen/king…no ei ole mehelik mees.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pean neid naiselikuks seetõttu, et puuduvad mehelikud omadused ning on hulgim selliseid käitumisjooni ja omadusi, mis on üldiselt naistele omased. Näiteks ebakindlus, otsustusvõimetus, /…/ solvumine, emotsionaalsus, kõige isiklikult võtmine, enda emotsioonide mitte kontrollimine.

Mind häirivad sellise iseloomuga naised ka väga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:12; 05.03 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tuuakse muudkui seda klatšimist ja “jutumooriks” olemist välja.

Selliseid mehi tean ma vähe, aga naiselikke mehi olen kohanud omajagu. Ja neid ongi tänapäeval päris palju. Üleüldiselt on mehed naiselikumad kui vanasti. Aga ükski neist pole klatšija või väga edev ja seetõttu naiselik.

Pigem pean neid naiselikuks seetõttu, et puuduvad mehelikud omadused ning on hulgim selliseid käitumisjooni ja omadusi, mis on üldiselt naistele omased. Näiteks ebakindlus, otsustusvõimetus, üleüldine “pehmo” olek, solvumine, emotsionaalsus, kõige isiklikult võtmine, enda emotsioonide mitte kontrollimine. Kindlasti ka üldine kartlikkus. Kui mees on kartlikum kui mina, siis ei pea teda kindlasti mehelikuks. Olgu see mingite nn ohtlikumate olukordade kartus jms.

Kahjuks oli ka mu eks kindlasti liiga naiselik ja mind see lõpuks häiris liiga palju. Jutukas ja pläramokk ta kindlasti polnud, pigem liiga vähese jutuga, aga need asjad, mis välja tõin, kehtisid ta kohta küll.

Ma naisena sooviks mehes näha julgust, konkreetsust, otsustusvõimelisust, vastutustundlikkust, emotsioonide kontrollimist, head pinge-ja stressitaluvust. Kui selliseid asjad puuduvad, siis on juba tõenäoliselt üsna naiselik mees.

Selliseid kartlikke, ebakindlaid mehi, kelles puudub konkreetsus ja julgus/oskus otsuseid vastu võtta, ma ei austa ning pean naiselikuks. Samuti, kes võtavad kõike isiklikult, solvuvad rohkem ning teevad draamasid rohkem kui keskmine naine. Mingi drama queen/king…no ei ole mehelik mees.

Otsustusvõime pole mingi mehelikus, sest tuleb ikka lastetoast kuidas vanemad last kasvatasid, kas surusid alla või lasid juba lapsel ise kõike otsustada. Liigne otsustusvõime jällegi muudab inimene kõigutamatuks, seda nimetatakse isegi isekuseks, sellisega on raske üldse elus midagi koos teha.

Armukadedus ja solvumine näiteks tuleb samuti lastetoast, ema või isa eelistas teist last rohkem jne jne. Täiskasvanud inimene ei saa endas neid tundeid muuta, v.a. kui ta neid hullult maha suruma ei hakka.

Ma pakun, et naised kardavad meestes pigem iseenda omadusi. Kui naine ise ongi mingi läkutaja, siis talle ei meeldi kui mees ka läkutab, sest kui naine läkutab mehe asjad külale, võib ka mees sama teha. Sama on selle peeglis imetlemisega jne.
Otsustusvõimetud inimesed tahavad, et teine otsustaks, sest endal meelekindlus puudub jne. Aga kui mõlemad on kõvad otsustajad, siis ka suhtest asja ei saa peale tülide.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 18:27; 04.03 10:53; 04.03 13:00; 05.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tuuakse muudkui seda klatšimist ja “jutumooriks” olemist välja.

Selliseid mehi tean ma vähe, aga naiselikke mehi olen kohanud omajagu. Ja neid ongi tänapäeval päris palju. Üleüldiselt on mehed naiselikumad kui vanasti. Aga ükski neist pole klatšija või väga edev ja seetõttu naiselik.

Pigem pean neid naiselikuks seetõttu, et puuduvad mehelikud omadused ning on hulgim selliseid käitumisjooni ja omadusi, mis on üldiselt naistele omased. Näiteks ebakindlus, otsustusvõimetus, üleüldine “pehmo” olek, solvumine, emotsionaalsus, kõige isiklikult võtmine, enda emotsioonide mitte kontrollimine. Kindlasti ka üldine kartlikkus. Kui mees on kartlikum kui mina, siis ei pea teda kindlasti mehelikuks. Olgu see mingite nn ohtlikumate olukordade kartus jms.

Kahjuks oli ka mu eks kindlasti liiga naiselik ja mind see lõpuks häiris liiga palju. Jutukas ja pläramokk ta kindlasti polnud, pigem liiga vähese jutuga, aga need asjad, mis välja tõin, kehtisid ta kohta küll.

Ma naisena sooviks mehes näha julgust, konkreetsust, otsustusvõimelisust, vastutustundlikkust, emotsioonide kontrollimist, head pinge-ja stressitaluvust. Kui selliseid asjad puuduvad, siis on juba tõenäoliselt üsna naiselik mees.

Selliseid kartlikke, ebakindlaid mehi, kelles puudub konkreetsus ja julgus/oskus otsuseid vastu võtta, ma ei austa ning pean naiselikuks. Samuti, kes võtavad kõike isiklikult, solvuvad rohkem ning teevad draamasid rohkem kui keskmine naine. Mingi drama queen/king…no ei ole mehelik mees.

See oleks nagu täpselt minu kirjutatud! Igati nõus!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 15:37; 03.03 20:10; 04.03 12:02; 05.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem osa omadustest, mis mehest hea kaaslase teevad, on nö naiselikud omadused. Emotsionaalne intelligents, kodutööde jagamine jms.

Nii see on. Primitiivsed inimesed paraku omistavad ebameeldivatele iseloomujoontele naise näo ja usuvad selles püha tõde olevat.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 00:58; 05.03 08:53; 05.03 08:54; 06.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul puuduvad isiklikud suhted naiselike meestega. Mul on küll mõned väga head tuttavad, kes ennast bi või geina preseneteerivad, aga nemad ei ole minu jaoks kuskilt otsast naiselikud, täiesti tavalised mehed ja minu jaoks mingi äärmuslikkusega silma ei torka. Küll aga sattusin ma eelmisel nädalal ühe blogi peale. Kusjuures tuttava soovitusel, et talle nii meeldib selle mehe lähenemine. Piltsberg.com. Minu jaoks on see ikka uskumatult üle võlli naiselik mees 🙂 Lugesin ühe soojaga tema blogi läbi ja uskumatu 🙂 Aga vot mõnele naisele väga meeldib tuleb välja ja toob seda ideaalse pereisa näitena välja. See mees nimetab enda sõbrannasid nunnudeks, mähkmeid mähkudeks ja peenist tillernipsuks 🙂 Minu jaoks iuuuuuuu, aga ilmselt paljude teiste naiste jaoks wowwww 🙂 Ei saa sellest ilmselt kunagi aru saamagi ja minu jaoks täielik “turnoff”. Hea et teistele meeldib, sest ilmselt ta ongi väga hea abikaasa ja isa, lihtsalt isiklikult ei suudaks ma temaga isegi üle magamistoa läve astuda 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Naiselikud mehed