Esileht Ilu ja tervis Närvid on läbi

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Närvid on läbi

Postitas:
Kägu

Miks on inimeste närvid nii läbi et praktiliselt iga teine inimene sööb antidepressanti ja võtab veel rahustit peale? Unetus on juba massiline. Mis on inimeste närvidega juhtunud? Miks meie närvid nii kergelt haigeks jäävad? On sellel mingi kindel tekkepõhjus? Kas me töötame liiga palju? Liiga raske elu? Hinnad koguaeg tõusevad?

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga teine inimene lausa? Millise inimhulga seas siuke uurimus läbi viidud on?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris nii hull see statistika ei ole, aga eks paljudele inimestele on toimetulek raske – palgad madalad, hinnad muudkui tõusevad. Põhjamaades esineb rohkem depressiooni sellepärast, et pimedat aega on nii palju. Suure osa aastast me lähme tööle pimedas ja tuleme koju pimedas, päikest ei näegi. Kaasaegne tehnika on meid ekraanide taha naelutanud, vähem käiakse värskes õhus ja ollakse aktiivsed. Saadaval on laias valikus rämpstoitu ja magusat, meie toidulaud ei ole enamasti kuigi tervislik. Inimesed joovad liiga palju alkoholi. Sotsiaalmeedia kaudu näeme, et kõigil teistel on ilus ja muretu elu, ainult meil endal on mured, see masendab lisaks. Põhjuseid on palju.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tarbi ühte ega teist, aga vahepeal olin nt 3 päeva rahusti peal. Ema insult, koondamine, ema surm. Piisav, et närvid läbi läheks?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diskrimineerimine, represseerimine, mõnitamine, süüdistamine, hirmutamine, vallandamine. Piisav, et närvid läbi läheksid?

+9
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Päris nii hull see statistika ei ole, aga eks paljudele inimestele on toimetulek raske – palgad madalad, hinnad muudkui tõusevad. Põhjamaades esineb rohkem depressiooni sellepärast, et pimedat aega on nii palju. Suure osa aastast me lähme tööle pimedas ja tuleme koju pimedas, päikest ei näegi. Kaasaegne tehnika on meid ekraanide taha naelutanud, vähem käiakse värskes õhus ja ollakse aktiivsed. Saadaval on laias valikus rämpstoitu ja magusat, meie toidulaud ei ole enamasti kuigi tervislik. Inimesed joovad liiga palju alkoholi. Sotsiaalmeedia kaudu näeme, et kõigil teistel on ilus ja muretu elu, ainult meil endal on mured, see masendab lisaks. Põhjuseid on palju.

Selle kõige vastu saaks ju inimene ise midagi ette võtta-liigu rohkem, söö tervislikult, tegelikult on ju elekter ka. Palju me seda pimedat üldse näeme või vaatame? Alkohol ja seadmed…. no piira end ise.

Juskui see kõik on peale sunnitud?lastele õpetame ja väidame et sa ei pea saama kõike, mis teistel on. Aga ise tahame ja see teeb meid õnnetuks…

Huvitav on see et vaktsiin tundub nagu pealesunnitud paljudele. Võitlevad. Aga ad-d? Kas see pole vandenõu ravimtööstuse kasumile? Muidugi mitte, aga ma pole kohanud mõtet, et ad-ga tahetakse inimkonda uimastada, juhtida mõtteid.

Lisaks see suhtumise muutus. Sa pead nautima, olema õnnelik. Kui seda pole, siis on depressioon. Vanasti, varem oli kindlasti ka depressiooni. Aga siis suhtuti-kes ütles et elu peab kerge olema# või et pole kerge kellelgi. Või veel varem näitasid kannatused kindlamat teed jumala juurde. Ja neid taluti rahulikumalt. Tänapäevane-naudi päeva, tekitabki tunde, et kui ma ei naudi, siis on mul depressioon.  Mul tekib endalgi küsimus, et kui õnnelik ma peaks olema, et oleksin normaalses meeleolus tänapäeva mõistes. Millised mõtted ja tunded on mulle nö lubatud, et mitte saada depressiooni diagnoosi. Ja kuivõrd ma võin erineda. Nimetades seda iseloomuks, elukogemuseks, ellusuhtumiseks,  mitte aga depressiooniks.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav on see et vaktsiin tundub nagu pealesunnitud paljudele. Võitlevad. Aga ad-d? Kas see pole vandenõu ravimtööstuse kasumile? Muidugi mitte, aga ma pole kohanud mõtet, et ad-ga tahetakse inimkonda uimastada, juhtida mõtteid.

Vaktsiin ja Ad-d on ikka täiesti erinevad asjad. Kui sul on iika depressioon ja sa tead, et ainus asi, mis su eluisu tagasi toob on AD, siis sa võtadki seda. Vaktsiini puhul pead sa süstima midagi millegi jaoks mida sul isegi pole. Keegi ju ei hakka lambist AD-d sööma.

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa ei mõtle nii, et see mis võib sind päästa, on vaktsiin.  Kardame hoopis selle tüsistusi. Aga ad tüsistused-enesetapu tegemise julguse teke, läheb lihtsalt depressiooni kui haiguse arvele.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa ei mõtle nii, et see mis võib sind päästa, on vaktsiin. Kardame hoopis selle tüsistusi. Aga ad tüsistused-enesetapu tegemise julguse teke, läheb lihtsalt depressiooni kui haiguse arvele.

Mina küll ei mõtle, et see võiks mind päästa. Miks? Sest ma olen vaktsineeritud ja praegu põen covidit. Ei ütleks, et eriti kergelt. Ja mul on kõrval elukaaslane, kes on vaktsineerimata ja tal on täpselt samad sümptomid, mis mul. Sama hästi oleks ma võinud vaktsineerimata olla.
AD ajal tehtud enesetapud, noh, esimesed kaks nädalat ongi kriitiline aeg, sama oht on seda teha ka siis, kui sa AD-d ei võta.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti olid rikkad heal järjel naised enamasti kõik närvidega ravil. Mitte küll hullumajas, aga kuurortites ja perearstide hoole all. Igav oli neil, siis saidki lolle mõtteid mõelda ja ennast haigeks närveerida. Rasket tööd tegevad matsid, ei saanud ülemõelda, sest töö käis hommikust õhtuni ja lolle mõtteid polnud aega mõelda. Eks oli nende seaski neid nõrganärvilisi, aga ikka väga vähe.

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  •  Põhjamaades esineb rohkem depressiooni sellepärast, et pimedat aega on nii palju. Suure osa aastast me lähme tööle pimedas ja tuleme koju pimedas, päikest ei näegi.

    [/quote]

    Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus – valges ärkan ja valges lähen magama, mitte kunagi rahu ei saa, et nüüd on päevatöö tehtud ja aeg puhata, muudkui torman ringi, sest nii palju on veel teha ja päike alles paistab. Detsembris on palju lihtsam aeg maha võtta ja puhata, sest niikuinii on juba väljas pime.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Põhjamaades esineb rohkem depressiooni sellepärast, et pimedat aega on nii palju. Suure osa aastast me lähme tööle pimedas ja tuleme koju pimedas, päikest ei näegi.

Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus – valges ärkan ja valges lähen magama, mitte kunagi rahu ei saa, et nüüd on päevatöö tehtud ja aeg puhata, muudkui torman ringi, sest nii palju on veel teha ja päike alles paistab. Detsembris on palju lihtsam aeg maha võtta ja puhata, sest niikuinii on juba väljas pime.

[/quote]
Ma olen sinuga nii nõus!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole närvid läbi. Ma võtan AD-e, sest mul on ärevushäire ja depressioon. Valguse või pimedusega pole siin pistmist, aga traumadega küll.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus

Ei salli samuti valgust mitmel põhjusel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koguaeg räägitakse et hakkab külm ja pime aeg, kaamos, siis peab see ju ometi rusuvalt mõjuma. Lihtsalt peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koguaeg räägitakse et hakkab külm ja pime aeg, kaamos, siis peab see ju ometi rusuvalt mõjuma. Lihtsalt peab.

Selle nimi on D vitamiini puudus, mis masendust tekitab. Valgus on D vitamiin. B12 – rahutus, psüühilised probleemid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ärevushäire, sellepärast AD peal. Põhjuseks lapsepõlves saadud traumad, perekonnast pärit vildakad mõttemustrid, tundlik närvisüsteem, introvertsus.
Aga meil on saavutusühiskond, sellisena nagu olen, mind ei hinnata. Peab olema julge, enesekindel, initsiatiivikas, rõõmsameelne, jutukas, hea stressitaluvusega jne. Siis oled tänapäeval normaalne ja hinnatud töötaja, partner, kaaslane. Liiga palju nõudmisi. Aastaid olem endaga tööd teinud ja ikka alles õpin ennast armastama sellisena nagu olen.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

introverdist ekstraverdiks ad-ga?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus – valges ärkan ja valges lähen magama, mitte kunagi rahu ei saa, et nüüd on päevatöö tehtud ja aeg puhata, muudkui torman ringi, sest nii palju on veel teha ja päike alles paistab. Detsembris on palju lihtsam aeg maha võtta ja puhata, sest niikuinii on juba väljas pime.

Pimenduskardin on elupäästja! Vähemalt magades on rahu ja aju taipab, et on öö. Neid on ka selliseid üliõhukesi, mis rulluvad otse aknaraami peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus – valges ärkan ja valges lähen magama, mitte kunagi rahu ei saa, et nüüd on päevatöö tehtud ja aeg puhata, muudkui torman ringi, sest nii palju on veel teha ja päike alles paistab. Detsembris on palju lihtsam aeg maha võtta ja puhata, sest niikuinii on juba väljas pime.

Pimenduskardin on elupäästja! Vähemalt magades on rahu ja aju taipab, et on öö. Neid on ka selliseid üliõhukesi, mis rulluvad otse aknaraami peale.

Kardinad kõik olemas, tänan muretsemast. Aga see ei aita masenduse vastu, mis tekib juulikuus kell üheksa õhtul kui magama minna on veel vara ja pime ka veel ei ole. Tahaks just seda pimedas ärkvelolekuaega. Tahaks et toas on valge ja õues pime. Peab vist Euroopa lõunapoolsemasse piirkonda elama kolima, seal on suveõtud pimedad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga palju netis olemist (negatiivsed uudised, või vastupidi kellegi ülipositiivne elu, mis teeb kadedaks).

Ja suutmatus väikestest asjadest rõõmu tunda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on inimeste närvid nii läbi et praktiliselt iga teine inimene sööb antidepressanti ja võtab veel rahustit peale? Unetus on juba massiline. Mis on inimeste närvidega juhtunud? Miks meie närvid nii kergelt haigeks jäävad? On sellel mingi kindel tekkepõhjus? Kas me töötame liiga palju? Liiga raske elu? Hinnad koguaeg tõusevad?

Üks asi on kindlasti kiire elutempo.

Kui tehnikat oli vähe või polnudki ja elu käis elusolendite ehk inimese ja hobuse kiiruse piires, oli elutempo paju aeglasem. Isegi algusaegade rongid ja autod olid veel üsnagi aeglased.

Muidugi on osal inimkonnast selle kiire elutempo vastu ka “rohi” omast käest võtta – näiteks lõunapoolsete rahvaste “manjana” ellusuhtumine. Mille üle meie siin naerame.

Ise õnneks ei tarbi psüühikarohtusid. Aga sageli tundub, et päeva oleks pidanud pressima veel rohkem tegevusi, kui ma ära tegin. Nii et kuidagi see üleüldine kiire tempo mõjutab ka mind.  See-eest ei ole mul kunagi igav – alati on “seda pole veel jõudnud teha, aga võiks teha” tegevused olemas 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

introverdist ekstraverdiks ad-ga?

Eee… mismoodi see sinu arust toiuma peaks? Et nagu AD-ga melanhiolikust sangviinikuks või? No sa võid ju üritada, anna siis meile ka teada kas aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on inimeste närvid nii läbi et praktiliselt iga teine inimene sööb antidepressanti ja võtab veel rahustit peale? Unetus on juba massiline. Mis on inimeste närvidega juhtunud? Miks meie närvid nii kergelt haigeks jäävad? On sellel mingi kindel tekkepõhjus? Kas me töötame liiga palju? Liiga raske elu? Hinnad koguaeg tõusevad?

Soovitan lugeda Eckhart Tollet.
Saab aimu nii ühiskonna närvilisuse ja negatiivsuse probleemist üldisemalt kui ka abi oma pea korrastamiseks ja maha rahunemiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Põhjamaades esineb rohkem depressiooni sellepärast, et pimedat aega on nii palju. Suure osa aastast me lähme tööle pimedas ja tuleme koju pimedas, päikest ei näegi.

Hakkab jälle pihta! Ei saa seda pimedat aega ikka ka kogu aeg süüdlaseks tega! Minul on deprekas tavaliselt juulis ja põhjuseks on valgus – valges ärkan ja valges lähen magama, mitte kunagi rahu ei saa, et nüüd on päevatöö tehtud ja aeg puhata, muudkui torman ringi, sest nii palju on veel teha ja päike alles paistab. Detsembris on palju lihtsam aeg maha võtta ja puhata, sest niikuinii on juba väljas pime.

Ma olen sinuga nii nõus!

[/quote]
100% nõus. Mul samuti masendus pigem suvisel ajal. D-vitamiini võib ju lademetes olla, aga ikkagi on see aeg raskem kui nn pime aeg, mil on pigem päris mõnus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti olid rikkad heal järjel naised enamasti kõik närvidega ravil. Mitte küll hullumajas, aga kuurortites ja perearstide hoole all. Igav oli neil, siis saidki lolle mõtteid mõelda ja ennast haigeks närveerida. Rasket tööd tegevad matsid, ei saanud ülemõelda, sest töö käis hommikust õhtuni ja lolle mõtteid polnud aega mõelda. Eks oli nende seaski neid nõrganärvilisi, aga ikka väga vähe.

Eks oma osa mängib siin ka see, et rasket tööd tegeval matsil on vähem silmaringi, haritust ja intellektuaalseid võimeid, et mõtetes eksistentsiaalsete probleemide teadvustamise juurde üldse jõuda, neid analüüsida ja lootusetuse tundeni jõuda.

Ega muidu pole rahvatarkuseks, et “kõige õnnelikum inimene maamunal on idioot”. Silmas on peetud siis idiotismi kui meditsiinilist diagnoosi. Mida vähem oskad mõtteid genereerida, seda rohkem korras on närvid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa ei mõtle nii, et see mis võib sind päästa, on vaktsiin. Kardame hoopis selle tüsistusi. Aga ad tüsistused-enesetapu tegemise julguse teke, läheb lihtsalt depressiooni kui haiguse arvele.

AD tüsistused lähevad ikka AD arvele, need on infolehel kirjas ja on teada, et esimestel nädalatel on oht suurem. Keegi ei ütle, et võta antidepressante, need on täiesti ohutud ja tõhusad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Närvid on läbi