Esileht Erivajadustega laps Neurodüneemiline võimeline ja impuss.eu keskus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Neurodüneemiline võimeline ja impuss.eu keskus

Postitas:

Tere!

Kas kellelegi on kogemusi Lasnamäel asuva impulss keskusega?
Plaanis lapsel seal teha neurodünaamilist võimlemist, kas keegi oskab selle kohta midagi rääkida.

Kõik kogemused on teretulnud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, õige aadress on impulss.eu ja tegemist on neurodünaamilise võimlemisega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida oleks vaja su lapsel enim ja esmases korras arendada?
mis puue su lapsel on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Lapsel on kõnepuue ja on arengus eakohasest natuke maas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades teenuste hindasid, siis ilmselt kellegil kogemusi pole. Aga olles ise terapeut, kahtlen väga, et sellel asutusel on kõikide nende teraapiate läbiviimiseks vastavad koolitused läbinud terapeudid. Iga selline koolitus maksab min 10 000 eurot ja arvestades eesti turu väiksust, ei ole just mõistlik selliseid kalleid koolitusi läbida. Ülikahtlane on ka see, et pole kodulehel mitte ühegi töötaja nime ega haridust. Kindlasti peaks olema terapeudil ette näitada ka diplom, et on vastava koolituse läbinud.

Aga isegi kui on vastava koolitusega töötajad sel firmas, siis mitte ükski neist teraapiatest ei ole teaduslikult tõestatud. Tegemist on suurel määral niiöelda esoteerika valdkonda kuuluvate teraapiatega. Kui lapsel on kõnepuue, siis kasu on logpeedist. Kui ka veel arengus mahajäämus, siis vajalik ka eripedagoogi teenus. Kui lisaks ka veel kerged autistlikud jooned, siis ka tegevusteraapia. Võimlemas saab ka reha plaaniga käia st füsioteraapias.

Ei näe mingit mõtet maksta selliseid summasid, v.a juhul kui tahad lapsele mingit arendavat tegevust pakkuda. Iga tegelemine tuleb igale lapsele kasuks. Kahju neist teraapiatest saab ainult siis tulla, kui lapsevanem loobub reha süsteemist jne ja jääb lootma IMELE. Seda imet sealt küll ei tule.

PS! Eestis on ka teisi sellised nn arendusasutusi, kus vanemad maksavad meeletuid summasid, aga isiklikult pole ma mitte kunagi ühegi lapse puhul näinud mitte mingit erilist mõju. Nn tavateraapiatest on rohkem kasu, sest need nn tavateraapiat on teaduslikult tõestatud ravieffektiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 04.04 22:52; 05.04 16:31; 07.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamuses käivad seal vene rahvusest lapsed ja sertifikaadid on neil vähemalt seina peal olemas. Seega loodetavasti n.ö. põrandaaluse ettevõttega tegemist ei ole. Lisaks pidavat see ühe Peterburi kliiniku mingi filiaal olema ja spetsialistid seal koolitatud. Ega ma ka rohkem ei oska öelda, kuna kogemus puudub.
Olen oma lapsega igasuguseid teraapiad proovinud. Laps käib logopeedilises lasteaias, kus on logopeed 4 päeva nädalas kohal. Seega ainult logopeedist meie puhul abi ei ole.
Reh.plaan tehti kaks aastat tagasi Tallinna Lastehaiglas ja määrati ainult füsioteraapia ja tegevusteraapia. Midagi muud ei määratud. Füsioteraapia raames käis laps ujumas. Tegevusterapeut lapsega erilist kontakti ei saavutanud ja teraapia oma eesmärki ei täitnud. Ka terapeudil ja terapeudil on suur vahe. Kuna Lastehaiglas sai reh.teenus läbi, siis on kõik reh. teenust osutavate asutuste soovitused teretulnud. Lastehaiglas ma enam jätkata ei soovi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah Peterburist on võimalik saada igasuguseid kahtlaseid sertifikaate. Ka igasuguseid kahtlaseid operatsioone tehakse venemaal, kahjuks pole näinud ühtegi positiivset juhtumit.

Kui lasteaia logopeedist ei ole kasu kõne arendamisel, siis kas lasteaia logopeed ei saa lapsega kontakti? Või on tegemist kõnetu lapsega, kel ka tõsised käitumisprobleemid? Eestis pannakse ka autistlikele lastele enamasti ainult kõnehäire, aga autistliku lapse puhul logopeedist abi pole ennem kui laps on saavutanud väga hea koostöö- ja immiteerimisvõime.

Ilmselt ei pandud reha plaani seetõttu logopeedi ja eripedagoogi, et laps käib juba erirühmas ja saab nii logopeedilise kui eripedagoogilise abi lasteaiast. Erirühma õpetajad on kõik eripedagoogid.

Kokkuvõttes kui raha on palju, siis igasugused arendavad tegevused tulevad kasuks. Ja autistliku lapse puhul on kõige tähtsam terapeudi isiksus. Autistlik laps areneb läbi terapeutilise suhte eelkõige, aga autistliku lapsega ei saa enamik terapeute head kontakti (väga paljud ei võta üldse autistlike lapsi vastu). ABA teraapia on ainus teaduslikut tõestatud teraapia autistliku lapse kõne arendamisel ja iga terapeut, kes töötab autistliku lapsega peaks olema läbinud vähemalt ABA teraapia algkoolituse.

PS väga vabandan, kui tegemist pole autistliku lapsega, kuid üle poolte logopeedilistes lasteaedades käivatest lastest on ka autismispektihäirega. Nn tavalisel lapsel peaks logopeedist piisama. Ja igasugu imeteraapiaid otsivad ka enamasti autistlike laste vanemad.

PSS igasugusest teraapiast on kasu ainult siis kui käia järjepidevalt vähemalt kord nädalas mitme aasta jooksul. Jah ka 10 korda võib vahest anda lühiajalise efekti, kuid pikaajalise ja püsiva tulemuse saamiseks on vaja käia ikka aastaid. Isiklikult ütlen ma kõigile autistlike laste vanematele, et min aeg teraapias käimiseks on 2 aastat. Aga õnneks ma töötan reha süsteemis ja lapsevanem midagi maksma ei pea. Ja kui ma leian, et lapsel pole teraapiast kasu, siis ma sellist last ka teraapiasse ei võta. Aga isegi enamikus rehades ei ole lubatud terapeutidel lapsevanematele öelda kui lapsel pole sellist teraapiat vaja, sest raha on ju vaja teenida. Nii kalli teenuse puhul ma ei kujuta ettegi, et rahast tahetakse ilma jääda ja kindlasti lubatakse lapsevanematele mida iganes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 04.04 22:52; 05.04 16:31; 07.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel autistlikke jooni ei ole, vähemalt selle arstid välistasid.
Mulle tundub, et pigem on lapsel selline üliaktiivsus ja keskendumisraskused, kuigi ametlikku kinnitust ATH-le ka ei ole. Lasteaia logopeediga on lapsel hea kontakt ja koostöö sujub, kuid ainult logopeedist jääb ilmselgelt väheks.
Ma olen täiesti nõus, et iga inimene on individuaalne ja eriline. Kahjuks ma nendest terapeutide koolitustest ja sertifikaatidest midagi ei tea, siis sellel teemal ei julge sõna võtta.
Kuid tahan siiski antud juhul teha vahemärkuse, et kui riiklikus asutuses nagu seda on Lastehaigla, siis tõenäoliselt peaks seal ikkagi olema kõikide terapeutide taustad kontrollitud olema. Lapsevanemana eeldan, et terapeut, kes on määratud erivajadustega lapsega tegelema, omaks siiski mingit oskust ennast kehtestada ja lapsega koostööd teha. Samas käisime Tallinna Õppenõustamiskeskuses tegevusterapeudi juures ja see oli super kogemus. Julgen soojalt seda soovitada.
Küsimus eelmisele kirjutajale, kuna tundub, et omate terapeutide ja teraapiate osas suuri teadmisi, siis palun soovitage Tallinnas asutust, kus saaks korralikku tegevusteraapiat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi Logopeediakeskusest teab midagi? http://www.logopeed.ee/et/
Äkki sealt saab ka abi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ATH puhul soovitan vaadata https://www.additudemag.com/, seal oli kunagi artikkel, et millised teraapiad on ATH lapse puhul kasulikud ja millised ei oma erilist mõju. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ainus toimiv teraapia oli käitumisteraapia+ravimid kombineerituna; kõikide ülejäänute sh tegevusteraapia mõju oli väike. Eestis ma ei tea, et keegi käitumisteraapiaga tegeleks. Ravimeid ka nii väikesele lapsele keegi ei kirjuta. Isikliku kogemuse põhjal ütlen, et ravimitest on väga palju kasu ATH lapse puhul, olen näinud 7a, kes kuidagi ei saanud tähti selgeks ja kaks nädalat peale ravimite võtmise alustamist olid tähed selged. Selle lapse puhul oli lasteaias kohe näha, kui ravim oli jäänud võtmata. ATH puhul on põhiprobleem tähelepanus ja eelkõige ongi vaja sellega tegeleda. Soovitaks ikkagi eripedagoogi, kuna nendel on ATH lastega kõige suuremad kogemused. ATH lapsele tuleb ka igasugune liikumine kindlasti kasuks, nii et kui rahaliselt võimalik, siis võib ju igasuguseid teraapiaid proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 04.04 22:52; 05.04 16:31; 07.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtube on massaazhi ja võimlemise videosid täis, mida nt saab kõneprobleemidega lapsele kodus teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ametlikult ei ole lapsel ATH kinnitatud ja arstid pole sellest ka juttu teinud, siis tõenäoliselt lapsel ATH-d ka ei ole. Nii kaua kui on mingeid väiksemaidki alternatiive, siis ma küll ei ole nõus oma last nende ravimitega koormama. Igal ravimil on ka omad kõrvalmõjud, lisaks ei ole ükski arst isegi kaalunud mingite ravimite määramisest.Kahjuks on tema vanuses lapsi sellises olukorras päris palju. Laps on 6 aastane.
Seega ootan ikkagi soovitusi, kus oleks toredad ja tegusad tegevustearpeudid, kes oma tööd ka tunnevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 19:09; 03.04 09:04; 04.04 18:49; 04.04 20:53; 05.04 08:13; 07.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui logopeedist ja tasandusrühmast ja kõikvõimalikest teraapiatest ei ole piisanud, siis järelikult on sellel lapsel peale kõneprobleemi ka muid probleeme ja tegelikult peale kerge vaimupuude, ATH, autismi ja spetsiifiliste õpiraskuste muid võimalusi väga ei ole. Ja kõiki neid häireid diagnoosib psühhiaater. Kui diagnoos olemas, siis saab edasi vaadata, mis teraapiad vms võiks seda last aidata.

Kui soov just tegevusterapeudi juurde minna, siis FB-s on grupp “küsi tegevusterapeudilt”- ehk oskavad nemad kedagi soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 04.04 22:52; 05.04 16:31; 07.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kas kellelegi on kogemusi Lasnamäel asuva impulss keskusega?
Plaanis lapsel seal teha neurodünaamilist võimlemist, kas keegi oskab selle kohta midagi rääkida.

Kõik kogemused on teretulnud!

Isiklikke kogemusi veel pole, aga plaanime samuti minna sinna. Mina olen kuulnud ainult positiivset tagasisidet. Laps on 7 aastane, epileptik (välja kasvamas epilepsiast) ja pervasiivne arenguhäire, mis väljendubki siis väheses kõnes. Samuti käidud kõnehäiretega laste lasteaias, saanud logopeedi ja eripedagoogi abi piisavalt, samuti füsioteraapiat. Loomulikult proovime seda teraapiat impulss.eu- s. Pole see mingi alternatiiv, vastupidi, see on konkreetne teraapia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ma ei tea, et keegi käitumisteraapiaga tegeleks.

Käitumisteraapia on üks osa kognitiivsest käitumisteraapiast (väikeste lastega kasutamisel nende arengust lähtuvalt kognitiivse poole osakaal väike, peamine ongi käitumisteraapia).
Terapeute Eestis koolitatud juba ikka paljupalju, ainult lastega tegelejaid muidugi vähem, aga ei saa öelda, et neid pole.

http://ekka.ee/leia-terapeut

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Erivajadustega laps Neurodüneemiline võimeline ja impuss.eu keskus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.