Esileht Pereelu ja suhted niiii kõrini ja ei näe väljapääsu!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: niiii kõrini ja ei näe väljapääsu!

Postitas:

Meie pere – mees, naine, 4ne ja 1,5ne.
Lapsed kodused, lasteaia kohta pole, raha pole, et tasulisse panna. Mees kogu aeg tööl, pole vahet kas tööpäevad või nädalavahetus, vaid selleks, et ära elaksime, pole hingelt töönarkomaan.
Mina päevad läbi lastega. Eks püüan nendega õues jalutada, mängutubades käia(kui raha nats on rohkem), vanavanemad kaugel, tuttavatel oma tööd ja tegemised, lapsehoidja või lastehoidude jaoks raha pole jne.
Minu emapalk juba lõppes, on vaid lastetoetus u. 100¤ kuus.
Mehe palgast elame ja see vaid nii suur, et kommunaalid makstud( õnneks laenu pole võtnud), söök laual ja riided seljas. Üle ei jää, endale lubada pole võimalik midagi.
Rahast on nii nõme rääkida, aga krt. küll, sellest sõltub kogu elu.
Unistan, et saaks mehega koos olla, jalutada, kogu perega käia koos kohvikus, reisimas jne.

Ise olen ma sellest rutiinist kohutavalt väsinud.
Iga päev on aina raskem alustada seda sama ringmängu hommikul vara ja lõpetada õhtul surmväsinuna voodisse langedes.

Meil on nii vahvad lapsed, aga aina enam avastan, et riidlen nendega, sest oma väsimus on iga päevaga suurem. Lihtsalt ei tunne enam elust rõõmu, stress närib juba väga sügavalt. Selline jõuetuse tunne on pidev, et olukord ei muutu kunagi.
Nii, sain vähemalt ennast tühjaks kurta ja ehk on keelelgi mõni taoline kogemus olnud ja teab soovitada midagi positiivset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas Sa ise ei tahaks tööle minna?
saaksid lapsed kasvõi tasulisse hoidu panna ja ise kodunt välja.
meheloleks ka kergem, kui kaasa rahaliselt pere eelarvesse panustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kas sul töökoht endal on olemas?
Võta lastele hoidja või pane hoidu, isegi kui selleks läheb suur osa palgast. Või hakka ise lapsi hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vabandan, aga mul raske môista, kuidas saab töötada \”Mees kogu aeg tööl, pole vahet kas tööpäevad või nädalavahetus…\” ja selle palgaga maksab ainult kommunaalid ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis ometi kohe teine laps?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 20:50; 23.04 08:38; 23.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampige mind nüüd mutta, aga ma ei saa aru, miks tehakse teine ja ehk kolmaski laps, kui majanduslik seis nii nigel on? Tõesti ei saa aru! Kas te mõelda ei oska? Laps on (prostalt öeldes) väga kallis lõbu ja ma ei saaks ealeski teist last, kui tean, et ei saaks ei endale ega lapsele kõike head lubada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:07; 23.04 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen täiega nõus Käguga 20.50! no krt kyll miks te teete neid lapsi,kui saate väga hästi aru, et ei saa rahaliselt ja ka lõpuks vaimselt hakama!!!mul kodus kasvab ka väga tore väike laps ja me mehega reaalselt saame aru,et teist ei tee veel nii pea (raha, närv, töö jne jne). kas 1 lapsest algul ei piisa w???kuhu neid trükkida? mis Teil paljudel (ma ei räägi ainult Sinust teemaalgataja isiklikult) viga on : aa ooo teeme lapsi lapsi ja veel palju lapsi…aga kuidas me hakame saame- see pole oluline…no mis asja…isegi kui me mehega oleksime miljönäärid, me ikka ei teeks rohkem lapsi, kui 1! alguseks! panen ta jalule, saadan kooli, ja vaatan kas saame hakama,kas oleme puhanud, kas oleme valmis, kas me üldse tahame veel!?oma last me jumaldame meeletult palju armastame, anname talle ainult paremat! aga jah…Sulle soovin ma Edu,Jaksu ja Naeratust! usun ,et Sul kerge pole!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:09; 23.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa arvutada oskad ? Kui vanalt läheb su noorem laps kooli ?Pealkiri eeldaks, et toimunud on midagi, mis kestab elulõpuni, näiteks raske puudega lapse hooldamine. Hetkel sa ajaliselt tead väga hästi, kuna see aeg lõpeb, kui tõesti lasteaiakohta ei saa.
Üks võimalus vaba aega tekitada, on leida samasuguses olukorras olev noor naine, kes lastega kodus. Võite üksteisele vabu päevi anda.
Ja kui raha pole, tuleb leida tasuta asju. Näiteks jalutamine ei ole raha eest veel.
Aga kõigepealt lõpeta ohver olemine. Sa kasuta neid olulid mis sul on. Sa pole kodutu, sul on söök, te ei nälgi. Rahulolematus on üks hull jõud, mis hakkab ligitõmbama veelgi kehvemaid olusid. See rahulolematus tuleb keerata tegevuseks. Tegevuseks parema tuleviku nimel. Nii et mida sa kodus kindlasti teha saaks, on valmistada end ette ajaks, kui lapsed on mõlemad koolis ja sina lähed tööle. Näiteks 1 võõrkeele selgeksõppimine 5 aastaga peaks olema kõigile jõukohane 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Juhul kui elate Tallinnas, siis kohe kohe on tulemas 9 tasuta kontserti Euroopa orkestrite festivali raames
http://www.orchestrafestival.eu/kontserdid. Saate äkki mehega või sõbrannaga tuulutama minna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle Kägu 1:54- mis juttu sa ajad? Tänapäeva vahendite juures ei tule siin midagi kui ei taha. Olen muidugi kuulnud neid jutte, et \”oi ma võtsin pille\” ja \”oi me kasutasime kondoomi\” jne, aga siis tuleb ikka välja, et kellel ununes paar pilli ja kondoom pandi peale vahekorra keskel. See protsent on niiiiiii väike, et nii võib juhtuda. 1 miljonist ehk. Ei tasu nüüd ajada, et enamus lastest on Copperfieldid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:07; 23.04 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, mõtlen ühtpidi ja teistpidi, aga mitte ei saa aru, miks osad oma kommentaarides esitavad küsimusi: \”Miks sa tegid teise lapse?\”
Kui palju sellie küsimus, hukkamõist teemaalgatajat küll aitaks ? Teemaalgataja esitab asjaolud ning kommenteerijad võiks neid asjaolusid arvesse võttes ikka nõu anda või midagigi välja pakkuda. On asjaolusid, mida muuta ei saa. Hea nõu on see, et äkki leiab teemaalgataja veel kellegi, kel laps või kaks ja saab niiviisi kokkuleppida hoidmise suhtes ja vabu päevi.
Teadmata on, kas teemaalgatajal ka töökoht olemas. Kui on, siis küll läheb varsti paremaks olukord. Kahju on, et nende lasteaia kohtadega selline jama. Aga uuri, äkki keegi, kel ka laps v lapsed tahaks hoida ja sina siis tööle ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis sest jutust enam kasu, tagasi ju ei topi..
pealegi, laps tuleb siis kui tahab, kasuta kasvõi kolmekordset abivahendit.[/tsitaat]

Päris kindlasti ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 20:50; 23.04 08:38; 23.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, mõtlen ühtpidi ja teistpidi, aga mitte ei saa aru, miks osad oma kommentaarides esitavad küsimusi: \”Miks sa tegid teise lapse?\”
Kui palju sellie küsimus, hukkamõist teemaalgatajat küll aitaks ? Teemaalgataja esitab asjaolud ning kommenteerijad võiks neid asjaolusid arvesse võttes ikka nõu anda või midagigi välja pakkuda. On asjaolusid, mida muuta ei saa. Hea nõu on see, et äkki leiab teemaalgataja veel kellegi, kel laps või kaks ja saab niiviisi kokkuleppida hoidmise suhtes ja vabu päevi.
Teadmata on, kas teemaalgatajal ka töökoht olemas. Kui on, siis küll läheb varsti paremaks olukord. Kahju on, et nende lasteaia kohtadega selline jama. Aga uuri, äkki keegi, kel ka laps v lapsed tahaks hoida ja sina siis tööle ?[/tsitaat]

Need, kes alles planeerivad, mõtlevad ehk ümber, kui saavad teada, et lapse kasvatamiseks kulub raha, aega ja energiat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 20:50; 23.04 08:38; 23.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja nii ongi. selleks, et sünnitada last,lapsi peab aru saama, mis ees ootab!tohutult närve, raha, aega, kannatust,elu muudatused. nii et,naised, mõelge palun selle peale. laste sünnitamine, kasvatamine pole mingi tühi mäng ja kerge tegevus. ja veel…ma mitte kunagi ei saa sellest aru, kui räägitakse, et olemas 1 laps,siis kohe u.aasta pärast peaks tegema ka teist! et umbes siis lapsel pole igav, saab endale mängukaaslase jne. no mis asja?? kui rumal väide see on!!!laps pole mingi lihtaslt mängukaaslane,see on inimene, kes vajab palju tähelepanu. ja kas vanemad on sellesk valmis, et talle anda kõik,ja kas moraalselt ka valmis? mis reegel veel see selline on? kas 1 laps ei ole pere? milleks neid aina järjest sünniatada,sünnitada nagu kassid,hamstrid. elage, naudige teine teist,naudige oma peret ja pärast millalgi hakake mõtlema ,kas te vajaet ka kedagi veel juurde! muidu trükitakse 5-7 last ja pärast käiakse ja palutakse igalt poolt abi:vallast, linnast, Kodutunnest! ojah…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:09; 23.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun lugege need emad, kes püstitavad siin teemasid stiilis a la tahaks 3. last, mehega suhted kehvad, elame mehe ema korteris aga nii õuuuudselt tahaks 3. last.

Nüüd teemaalgataja: praegu tuli kevad, niipalju ikka raha on, et saad osta potid ja mulla ning pane endale näiteks maitsetaimi kasvama. Kui aiandus ei paku huvi, siis mõtle mingi muu odavam hobi välja. Sa pead üle elama raske aja, ehk veel umbes aasta. Kas ka vanem laps ei käi lasteaias? Tema võiks küll juba lasteaiakoha saada, isegi peaks seaduse järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin inimesi endale külla kutsuda, nii lastega kui lasteta. Uusi tutvusi teha.

Tegelikult teil läheb ju hästi. Lapsed on vahvad ja neil on ema ja isa ja oma kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama siin. Olengi oma motteviisi seadnud nii, et kui olen sunnitud olema lastega kodus, siis olen 100% nendele. Otsin netist pidevalt tasuta kohti, yritusi kuhu minna. Voi siis lihtsalt parte sootma, laevukesi ujutama. kodus on vanema lapsega kindel paevaplaan, opime lugema, arvutama. teeme kasitood. Loodan et saab iseseisva opiharjumuse selleks ajaks kui kooli laheb. Siis mul lihtsam.
On mul ka masendusepaevi, kus vahin telekat, istun foorumites ja lapsed peavad ise endale tegevust leidma. Aga see laheb yle, teine paev on jalle parem, paike sarab, votame jalle midagi ette.
Tean ju, et mone aasta parast olukord muutub, lapsed kkoolis ja mina tool, siis on ju veel raskem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

5 mai on talgupäev. Võta keegi teine lastega sõbranna kampa ja minge. Vaata veel ka
http://www.rmk.ee/loodusegakoos

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama olukord viis meid otsuseni Eestist lahkuda. Laste ristivanemate abil saime too ja elamise Soomes. Keegi ei ole meid siin arvustanud, hoopis aidati elamist sisse seada ja moisteti meie valikut.
Nyyd meenutame Eestis kogetut kui halba unenagu sealse hoolimatuse, ykskoiksuse ja parastamisega seonduvalt. Nyyd on aega perega koos olla, maailmas liikuda, lastele vajalikku voimaldada. Peres 3 tytart ja poeg. Kurb, et Eesti voimaldab oma inimestele second hand elu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie, kes te teemaalgatajat teise lapse pärast tümitate – te olete vist kõik ühe lapse emad? Teadke siis, et ühe lapsega on tunduvalt lihtsam kui kahega, isegi nii lihtne, et selliseid probleeme, nagu teemaalgajal praegu, tal siis ilmselt ei olnudki. Päris sageli tehakse teine laps sellepärast, et esimene on lihtsalt niivõrd tore ja \”hästi välja kukkunud\”. Ja on asju, millega ühe lapse vanem ei pruugi osata arvestada, näiteks, et stressitase kahe lapse puhul võib suureneda eksponentsiaalselt, mitte lineaarselt; et kaks last ei tee mitte 2X, vaid 3 või isegi 4X rohkem lärmi, kuna nad keeravad ka teineteist üles; et lootus vanema lapse riiete pärandamisest nooremale (kokkuhoid!) läheb luhta, kuna vanem laps kannab kõik asjad ribadeks; et mees, kes kogu hingest oli teise lapse poolt, seda segadust ja kisa siiski ei kannata vmt. Olen võrdlemisi kindel, et neid siin loetletud probleeme polnud teemaalgatajal siis, kui teine laps hakkama pandi, ega ka mitte siis, kui ta juba sündinud oli. Selline vanus, nagu tema lastel praegu, ongi stressi mõistes kõige raskem aeg. Jätke inimene rahule ja uskuge parem – surmani tüdinuna ja väsinuna, ise hommikust õhtuni rakkes olles ei tee keegi lapsi juurde!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Päris kindlasti ei tule.[/tsitaat]

Hmm, Tuleb ikka küll! Endal oli hormoonspiraal, ja näed 11 ndl pärast peaks poisipõnn ilmale tulema.
Ja spiraaliga vast ikka pole nii, et \”oi, unustasin tagasi panna.\”

Ja üleüldse, vastame ikka teemakohaselt. Mitte ei targuta siin, et \”miks teine laps\” jne. Lapsed on siiski vanemate asi, ja Teemaalgataja ütles, et sai mure hingelt ära räägitud ja palus samasuguste kogemustega vastuseid. Et kuidas saadi paremaks jne.

Oleme ikka normaalsed eks! 😉 Mis sest, et anonüümsed aga siiski, võiks ju proovida mitte nähvata ja halvustada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul ei olnud varem aega pikemalt kirjutada 🙂
Mul on lapsed umbes täpselt samas vanuses 4,5a ja 1,4a. Olen samuti enamuse ajast lastega üksinda. Suurem laps on küll õnneks meelsasti lasteaias aga kui tuleb ette nohu või muud kergemat haigust ja me kõik kolmekesi kodus peame olema, siis on ikka ränk küll. Ükskõik, mida arendavat, kasulikku ma soovin vanema lapsega koos teha siis väiksem \”rikub\” kõik ära. Nõuab isegi kõrgele laua taha meie juurde. Loomulikult proovin sada vigurit nt pakun talle samal ajal raamatut vaadata mu süles, kui suuremaga voolime, kleebime. Ega ikka ei tööta küll alati. Mingist ühisest väljas lõunatamisest võin ka und näha, sest väiksem on väga elava loomuga ega soostu kuskil söötmistoolis istuma. Need harvad hetked, kui saan suurema lapsega üksinda midagi teha on ikka tõeliselt kosutavad ja lõõgastavad. Hetkel lohutan ennast sellega, et sellist aega on veel max 1a ja siis peaks hakkama juba kergemaks minema.
Ma pakun, et tegelikult ei olegi asi raha puudumises, vaid selles, et väiksema lapse rahutu aja tõttu on raske ja võimatu nagunii midagi mõistlikku- arendavat- toredat ette võtta. Hetkel siis tulebki leppida selliste nö poolvinnas tegevustega. Ühine pallimäng toas või raamatute lugemine. Meil töötavad hästi külaskäigud. ST, et vanemale lapsele pakub pinget. Eriti vahva on kui saab kuskil kellegi koduaias teiste lastega olla. Pea vastu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tallinnas toimub raamatukogudes laupäeviti lastele meisterdamise, mängimise tunde. Vaata http://www.keskraamatukogu.ee/lasteyritused
Pühapäeval 6 mail toimub TTÜ aulas kl 17.00 RTA Koidupuna TASUTA rahvatantsukontsert \”Rehetoa tantsupidu\”.
18 mai on rahvusvaheline muuseumipäev ja siis on olnud sissepääs muuseumidesse tasuta.
P.S Pakkusin küll vaid Tallinnas toimuvaid üritusi, vabandan ette, kui Sa seal ei ela. Äkki on kellegil teisel siis minu postitusest kasu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuradi hea on parastada ja sõimata, et miks tehakse lapsi, kui raha pole. Täpsemaid tagamaid te ju ei tea, ex!? Meil ka 2 last. Olukord pole just kiita hetkel, aga elame üle. Otsustasime ka mõned aastad tagasi teise lapse kasuks. Ei tahtnud kindlasti, et vanem laps üksi kasvaks, siis tundus just paras aeg. Vanusevahe alla 3 aasta, kolisime suuremasse korterisse. Mehel läks tööl hästi, tõsteti palka ja räägiti ametikõrgendusest. Kuna mul oli plaanis peale lapsega kodus olekut õppima minna, mõtlesime, et oleks paras aeg, sest kui kooli lähen, siis ei saa enam niipea uue lapse peale mõelda ja laste vanusevahe tuleks ka liiga suur. Kui mul üle poole rasedusest möödas oli, tuli teade majanduskriisist. Peale seda oli kõik vaid nädalate küsimus, kui mehele räägiti koondamisest ja firma likvideerimisest, palka alandati. Teha polnud enam midagi. Õnneks olid lapse asjad olemas ja veidi ka kõrvale pandud, aga tulevik oli sel hetkel tume. Õnneks elasime selle väga raske perioodi üle. Nüüd sai laps 3 aastaseks ning harjutame vahelduva eduga lasteaeda. 2 päeva lasteaias 2-3 nädalat kodus haige, aga midagi teha ka pole, haiget last ju lasteaeda ei vii ja kuna elame pisikeses kohas, pole siin ka töökohti. Talvel käisin koolitustel, et natukenegi millegagi tegeleda ja midagi õppida. Suvel oleks võimalik kasvõi hooaja töid teha, et lisaraha teenida, aga kui korralikku tööd ei saa, viin sügisest oma ammuse unistuse täide ning lähen kooli, siis ehk on hiljem tööle saamise võimalused paremad. Õnneks on mul oskus säästa ja raha kõrvale panna. Nii olemegi teinud. Säästetud raha eest saab perega vahest midagi ette võtta koos, või siis lapsed vanavanematele viia kasvõi korda paari kuu tagant ja ise mehega kahekesi midagi teha. Ega ettevõtmised ei peagi olema kulukad ja vahel tuleb endale midagi lubada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 14:05; 03.05 14:25;
To report this post you need to login first.

http://www.tmkk.edu.ee/index.php/article/549
Tasuta kontserdid Tallinnas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd sai laps 3 aastaseks ning harjutame vahelduva eduga lasteaeda. 2 päeva lasteaias 2-3 nädalat kodus haige, aga midagi teha ka pole, haiget last ju lasteaeda ei vii ja kuna elame pisikeses kohas, pole siin ka töökohti. [/tsitaat]

Lugesin just mingit artiklit, kus väideti, et selle pideva haigestumise põhjuseks pole mitte ainult väljaarenemata immuunsüsteem, vaid ka ülepinge. St see, et laps pole nii suure stressi ja koormusega harjunud. Nii et ehk oleks parem idee see, et sa viiksid mõnda aega lapse lasteaeda pooleks päevaks ja tooksid ta enne/pärast lõunauinakut koju ja vaataksid, kas siis jääb ikka sama tihti haigeks. Kui sellest kasu on, võib hakata aeglaselt aias olemise aega pikendama.

Aga teemaalgatajale – kas sa ei oska ehk midagi, millega lisaraha saab teenida? Kui konkreetset oskust ei ole, võid ju panna ka kuulutuse, et võtad kellegi lapse veel hoida ja tegeled igapäevaselt kolme lapsega, mitte kahega. Saad lisaraha ja saab ehk mees ka natuke vabamalt võtta ja saate nädalavahetusel kasvõi ühe päeva perega veeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi kui nõme on kui õiendatakse miks saite teise või kolmanda lapse kui raha pole.
laste sünnitamise aeg teadupärast on limiteeritud. raha võib tulla ja minna- enamusel pole seda aga iialgi küllalt.
arvan, et kui inimesed lapsi soovivad, siis tuleb nad ka saada. küll kuidagi hakkama saab, nälga ei jää kui ise asjalik oled.
teine teema on muidugi närvipinge ja kohustuste hulgaga hakkamasaamine. aga kuna see oli oma vaba valik tuleb sellega teadlikult tegeleda.
halamisest on kasu vaid siis kui teed seda korraks auru väljalaskmiseks ja jõudu juurde saades tegutsed edasi.

mulle tundub, et teemaalgatajal on lihtsalt masendus. aga praegu elavad paljud sellist elu.
ega siin muud lahendust pole kui lisatööd teha või midagi uut õppida. välismaale tööleminek ka on muidugi hea variant, aga kas olete nii hakkajad, et terve kambaga see asi edukalt läbi viia?

lapsed on nii toredad. minu elu parim aeg kindlalt on koos nendega. olen küll vahest väsinud ja närviline, aga see kõik on mööduv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh.. ei sõltu vist kõik rahast. Meie 4ne laps istus pool pühapäevast päeva Mustamäe metsas ühes põõsas. uuris kõik oksad läbi, leidis lepatriinu ja mitu sipelgat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei näe põhjust, miks teemaalgataja kallal õiendada, et tal 2 last on.
Mitte keegi meist ei tea, kui heal järjel oli see perekond siis, kui neil oli üks laps.

Mitte keegi meist ei tea, mis võib tuua homne päev!

Kas vanem laps tõesti lasteaia kohta ei saanud? Kas sa õhtuses vahetuses ei saaks aeg-ajalt tööl käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes sõimavad, et miks saadi teine laps jne, on parajad tõprad küll. Need \”üleiigsed\” lapsed teenivad mõnekümne aasta pärast neile endile pensioniraha (see sammaste-värk on juba praegu läbikukkunud jama). Hea et on inimesi, kes lapsi sünnitada julgevad riiguis, kus lastetud ja ühelapsevanemad neid pidevalt sõimavad ja tänitavad. Öökima ajab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted niiii kõrini ja ei näe väljapääsu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.