Esileht Kodunurk Niiskuseputukad

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Niiskuseputukad

Postitas:

Avastasin eile oma õuduseks ühe putuka vannitoast. Ilmselt on neid veel elamises. Kas kellelgi on positiivset kogemust jagada kuidas neid lahti saada? Igaveseks? Googeldamine eriti lootust ei anna. Niiske mul kodu tegelikult ei ole ja puhtust hoian ka. Suhteliselt lootusetu tunne hetkel. Ei näe need putukad ilusad ja toredad välja.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 16:20; 26.01 19:14; 26.01 21:46; 27.01 11:21; 30.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

missugust putukat sa mõtled?

Keldrikakandit – Porcellio scaber

või majasoomuklast – Lepisma saccharina

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:15; 26.01 18:23; 26.01 19:35; 26.01 20:19; 26.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi endale ämblikud, need söövad nii soomukaid kui ka kakandeid 😀

soomukeid sööb enamus ämblikke, aga kakanditele eriti looduslikke vaenlasi pole, ongi vaid need suured majaämblikud või siis spets kakandiämblikud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:15; 26.01 18:23; 26.01 19:35; 26.01 20:19; 26.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildi järgi soomukad. Õudsad elukad!
See ämblikuidee on päris hea 🙂 Kust neid saaks soetada?

Teemaalgataja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 16:20; 26.01 19:14; 26.01 21:46; 27.01 11:21; 30.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soomuklased, siis neid peaks sööma suvalised ämblikud, st ei pea olema mingi hiiglaslik majaämblik.

Mul endal on kodus ämblikud, mingid ilmselt huntämbliku laadsed, sellised umbes pöidlasuurused. Eks nad ilmselt hoovist on tulnud. Sügisel näikse neid rohkem olevat, siis ma ikka suunan neid erinevatesse seinapragudesse kui mõni kuskil ette satub. Niiskuseputukaid (soomukaid) olen ka korra oma elamises näinud, aga need kadusid sealt jälle ära (küllap ämblikud leidsid nad üles).

Kuidas neid endale spetsiaalselt tuppa vedada, selles osas ei oska nõu anda, aga kui sa ämblikke ei karda, siis ämblik kuskil toanurgas on igal juhul efektiivsem kui mürgipritsimine. Huntämblikud on ka sellised, kes ei koo endale lae alla suuri võrke, vaid elavad vaikselt kuskil seinapraos.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:15; 26.01 18:23; 26.01 19:35; 26.01 20:19; 26.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvutav, elan korterus 4.ndal korrusel. Korra olen enda vannitoas ka seda soomukat näinud. Ämblikke aga mitte.
Aga mul on kass, kes millegipärast üsna tihti kössitab ja vahib äravoolu(arvasin, et häälte pärast- sealt ikka kostub natuke naabreid).
Kas siis kass on need “hävitanud”?
Sööb ta küll igasugu putukaid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mul on kass ka, kellele meeldib köögis kraanikausi juures passida. Suvel püüa kärbseid, kui mõni tuppa peaks sattuma 😀

Aga seda ma küll ei usu, et kass ned soomukaid nii palju sööks, et päris ära hävitab.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:15; 26.01 18:23; 26.01 19:35; 26.01 20:19; 26.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kass ja ämblikud aitavad putukate vastu?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 16:20; 26.01 19:14; 26.01 21:46; 27.01 11:21; 30.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kass on rohkem selline snoob putukapüüdja, aga ämblik on putuka looduslik vaenlane, samas peab arvestama, et igat putukat iga ämblik ka ei söö (keldrikakand) ja kui ämblikke juba palju saab, siis nad on ka omamoodi nuhtlus.

Samas kodu mürgitada mina ei soovitaks.

Näe, siin on üks Eesti looduse artikkel: http://www.eestiloodus.ee/artikkel1950_1938.html

selles räägitakse, et jahedus peletab soomukad eemale, praod saaksid silikooniga kinni lasta. No kõrvaharke ja sajajalgseid soovitatakse ka 😀 aga ämblik on ikka etem kui kõrvahark 😀

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:15; 26.01 18:23; 26.01 19:35; 26.01 20:19; 26.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kusjuures täna üle mitme mitme aasta oli toas majasoomukas. Eks nad alguses ehmatavad ära jah, aga nad ei tee tegelikult midagi ja on igati ohutud. Saad vältida ka nii, et niisketes kohtades ei hoia mingeid rätikuid, lappe, vaipu, vannitoa põrandal nt korvikesi jne. Selliste asjade all neile meeldib pesitseda. Igaveseks neid vist ennetada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hävitada mingit liiki on ikka lihtsam, kui enda elamise ventilatsioonisüsteem korda teha ja niiskusetase elamises normi viia. Praegu on soomukid aga halvast ventilatsioonist on sul või mõnel pereliikmel varsti astma ja see jääb sulle elu lõpuni ja rohu tarbimine sellele lisaks.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:06; 27.01 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et ventilatsioonisüsteemi peaks kontrollida laskma. Selleni jõudsin ma ise ka hetkel. Kuigi nädalavahetusel üritasin mõõta ise ka kodus niiskust tubades (on selline väike toatemperatuuri ja niiskust näitav vidin kodus). Näitajad jäid ilusti 39 ja 47 vahele. Mis peaks vist ok olema. Iseasi kui täpne see seade ja mõõtmine oli.
Aga tundub, et need niiskuseputukad on päris tavaline asi kodudes. Neid vastuseid siin lugedes.
Ikkagi tahaks neist kuidagi lahti saada.

Teemaalgataja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 16:20; 26.01 19:14; 26.01 21:46; 27.01 11:21; 30.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et ventilatsioonisüsteemi peaks kontrollida laskma. Selleni jõudsin ma ise ka hetkel. Kuigi nädalavahetusel üritasin mõõta ise ka kodus niiskust tubades (on selline väike toatemperatuuri ja niiskust näitav vidin kodus). Näitajad jäid ilusti 39 ja 47 vahele. Mis peaks vist ok olema. Iseasi kui täpne see seade ja mõõtmine oli.

Aga tundub, et need niiskuseputukad on päris tavaline asi kodudes. Neid vastuseid siin lugedes.

Ikkagi tahaks neist kuidagi lahti saada.

Teemaalgataja.

Ei ole tavaline asi. Seal kus on suur niiskustase on nad olemas.
Kortermajas on muidugi keeruline teiste eluruumidega kokkupuutuvaid ruumiosi kuivaks saad aga eramus on see võimalik. Põhjus lihtne, valesti ehitatud ja soojustatud elamu, kus külmasilla tekkimisel tekib põranda ja seina vahelisele servale külmasild ja sellest tulenevalt kondensaat, mis muudab pinnad püsivalt niiskeks ja putukate kasvulavaks. Aitab vaid ehitusvea parandamine. Samuti võib olla ka liikumine torustiku sisseviigu avadest. Need tuleks ka seguga korralikult sulgeda soovitavalt ja segu alla hüdroisoleeeiv materjal panna.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:06; 27.01 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minu arust on nii nunnud need soomukad! Aeg-ajalt näen mõnda wc põrandal!Kui neid muidugi palju oleks, ei oleks nii nunnud….

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka mõnda ikka näinud ja kaovad jälle. Mind nad nimetamisväärselt ei häiri, mahume maailma kõik kui massiliselt juurde ei sigine. Kõik sitikad võivad elada, parem kui nad seda mujal kui eluruumides teevad, sama jutt rottide ja hiirte kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole nunnud! Hetkel neid rohkem ei ole näinud. Ning niiskust mõõdan ka kodus juba nagu maniakk. Üle 45 ei ole üheski kohas näit olnud. Pigem 39 kuni 40 ühikut. Ja lekkivaid torusid jms kuskilt ei paista. Tahaks loota, et neid putukaid ongi mõned ainult vannitoas. Samas mingil põhjusel nad ju ilmusid. Ei teagi, kas peaks ikka igaks juhuks mingit tõrjet tegema?

Teemaalgataja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 16:20; 26.01 19:14; 26.01 21:46; 27.01 11:21; 30.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildi järgi soomukad. Õudsad elukad!

See ämblikuidee on päris hea ???? Kust neid saaks soetada?

Teemaalgataja.

Pead mõne ämblikufoobikuga diili tegema. Mul tütar püüab kõik ämblikud purgiga kinni ja viib soojal ajal õue, külmal ajal väliskoridori. Ta võiks need Sulle anda küll! Oleks ämblikul ka rõõmus meel, et saab kellegi juures elada ja oma peavarju “välja teeninda”.

Kui ta välismaal õppis, siis meil tekkis koju üks vahva hüpikämblik, tema eripära oli, et tal olid kuidagi kõik jalad ühe pikkused ja liikus natuke ebaühtlase kiirusega. Elas elutoa kapi all. Hakkasime teist siis Ärbertiks kutsuma ja katsusime vaadata, et teda tolmuimejasse ei tõmbaks. Mõned kuud elas, siis jäi kaotsi. Loodetavasti suri vanadusse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka, kuigi niiskus on igati normis (sundventilatsioon ja talvel on pigen liiga kuiv õhk). Aga just talvel on neid rohkem, neile vist meeldib põrandakütte soojus.
Mina olen nendega ära harjunud ja võitlust ei pea. Pmst on mingid majakesed ja pulber olemas, aga esimesed ei aidanud meil üldse ja teine vaid ajutiselt (me muidugi korraga üle terve maja ei pannud ka, vaid ainult probleemsematesse kohtadesse).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Niiskuseputukad