Esileht Väikelaps Ninakinnisus ja korduvad kõrvapõletikud

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ninakinnisus ja korduvad kõrvapõletikud

Postitas:

Olen lugenud enamus kõrvapõletike teemasid mis siin leidub, kuid pole oma probleemile lahendust leidnud.

Laps (1a.1k.) kannatab juba õrna ninakinnisuse all alates 4.elukuust. Sellest alates on igapäevaselt toimunud nina puhastamine ja aurutamine. Alates 8. elukuust tekkis esimene kõrvapõletik, mida viimase 6 kuu jooksul on 3 põletikku olnud. Kahe esimese puhul polnud isegi nohu ja oli suvine aeg. Kolmanda puhul tekkis 2,5 nädalat peale nohu lõppemist.

LOR-i juures käidud 2 korda, kes ei leidnud midagi iseäralikku ja ei näinud pildi vajalikkust, kuna nii väikestel polevat veel adenoide.

Hetkel olen täitsa nõutu, kuna oleme suletud ringis. Ninakinnisus ei kao ja põletikud korduvad. Kas kellegil on olnud sama situatsioon? Kuidas sellest väljuda, kuhu pöörduda?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:02; 30.10 22:19; 01.11 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolakambri võib ka arstiaegu oodates rutiini lisada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lugenud enamus kõrvapõletike teemasid mis siin leidub, kuid pole oma probleemile lahendust leidnud.

Laps (1a.1k.) kannatab juba õrna ninakinnisuse all alates 4.elukuust. Sellest alates on igapäevaselt toimunud nina puhastamine ja aurutamine. Alates 8. elukuust tekkis esimene kõrvapõletik, mida viimase 6 kuu jooksul on 3 põletikku olnud. Kahe esimese puhul polnud isegi nohu ja oli suvine aeg. Kolmanda puhul tekkis 2,5 nädalat peale nohu lõppemist.

LOR-i juures käidud 2 korda, kes ei leidnud midagi iseäralikku ja ei näinud pildi vajalikkust, kuna nii väikestel polevat veel adenoide.

Hetkel olen täitsa nõutu, kuna oleme suletud ringis. Ninakinnisus ei kao ja põletikud korduvad. Kas kellegil on olnud sama situatsioon? Kuidas sellest väljuda, kuhu pöörduda?

Tere. Olen oma lapsega käinud sünnist saadik erinevate lor arstide juures,tulutult.Väikemees norskab. Samuti hakkasid tekkima kõrvapõletikud. Jutt,et nii väiksel pole adenoide on vale. Mu aastasel lapsel diagnoositi väga suured adenoidid,2mm vaba hingamis ruumi ja saime lastehaigla opile.

Lastehaiglas oleme läbi käinud uuringute käigus KÕIK arstid ja nendest pädevaim on Dr.Antonov,kahjuks tal on paari kuused järjekorrad.

Soovitan pöörduda dr.Heisl Vaheri juurde Fertilitases,kes teostab endoskoopia ja saadab lõikusele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiad on välistatud?

4,5 elukuul käisime dermatiidi tõttu nahatorketesti tegemas, siis põhitoidu allergeenidele ei reageerinud. Olen vaikselt hakanud mõtlema ka astma peale, kuid nii väiksele seda tuvastada vist keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:02; 30.10 22:19; 01.11 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vaikselt hakanud mõtlema ka astma peale, kuid nii väiksele seda tuvastada vist keeruline.

Just, seda ka uurib allergoloog. Võiks uuesti seal käia, nüüd mitte naha- aga hingamisprobleemide pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tihti on põhjus allergiline. Mu viiene aevastab mitu korda päevas, ja ikka 3-4korda korraga. Allergoloogil käidud -keskmisest tugevam kassiallergia kombineerituna tolmuga, nina reageerib nii. Teha pole suurt midagi, nuuskab nina puhtaks. Lastaed on tema eripärast teadlik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseks ka ikka adenoidi üle vaadata. Minu laps oli 2,5 kui tal ära lõigati (3/4 hingamisteest oli adenoidi poolt suletud), aga vaevused hakkasid palju-palju varem. Kui juba norskab, on asi väga kahtlane.

Teine asi, mis võib olla, on see, et nina limaskestad on liiga kohevad. Mu laps sai selle tõttu mingit ninaspreid (Nasonex vist), see natuke nagu aitas. Igal juhul peaks talle endoskoobi ninna toppima ja vaatama, mis seal toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki, kes jätsid tagasiside 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:02; 30.10 22:19; 01.11 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kontrollida adenoidid (saan aru, et neid pole keegi vaadanud, lihtsalt arvati, et ei saa olla. Kas mitte neil lastel ei saa vaadata ka ultraheliga, lisaks röntgenile?).

Meie lapsel oli sarnase pideva öise ninakinnisusega tolmulestaallergia, raviks Nasonex ja hiljem allergiarohukuur (Aerius), allergia padja-madratsikatted jne. Mometasooni toimeainega (Nasonex, Nasometin jms) rohud aitavad pikaajalisel kasutamisel ka adenoidi mittekirurgiliselt vähendada, nii ütles meile välismaa lor, et see ravi on alternatiiv lõikusele, kui loodetakse, et laps adenoidist välja kasvab.

Kõrvapõletikud vist on rohkem seotud sellega, et mõnel lapsel on kõrvakäigud sellise ehitusega, et lihtsalt “lööb nohu kõrva” kergemini, need nina ja kõrva ühendavad kanalikesed nn eustachian tube (ei tea eestikeelset täpset nime) on kitsad. Nende vastu on muide harjutused, et masseerida kõrvakanaleid, kui kõrv peaks olema lukus või kui tatti täis (nt kui suu hästi lahti-kinni liigutada, siis on kõrvas juba kuulda liikumist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal taheti panna veel shundid, aga ma ei lubanud.

Huvitav, miks? See on ju igati tunnustatud ravivõte, et pannakse šundid, kui kipub kogunema lima kõrva. Need aitavad limal välja voolata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin ära kohe, et me elame Soomes.
Aga sama asi oli ka minu poisil. Alates 6.ndast elukuust algas üks lõputu kõrvapõletiku ja ab ralli. Oli ka meil juba lõpuks jutt šunteerimisest. Aga õnneks kusagil 4.5a laps põdes seda äärmisel juhul vaid kord aastas.
AGA poiss norskas, nahises ja oli kuulda, et lausa hingas katkendlikult.
Seega saime 5a kontrollis lõpuks saatekirja KNK arstile, mida ootasime pool aastat ja nüüd 6a käis ta lõpuks mandlite ja adeboidide opil. Arsti sõnul(vaid vaatlus- ei röntgenit ega muud) olid mõlemad hiigelsuured nii väikese lapse jaoks. Ma nuiasin seda saatekirja mitu aastat.
Nüüdseks on opist möödas kaks kuud ja lapse uni on sügavam ja enam ei norska. Vaid nahiseb äärmisel juhul, kui kuiv õhk on.
Ennemalt norskas vaat et sama kõvasti kui mu oma mees. Igaljuhul teise tuppa oli ära kuulda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Ninakinnisus ja korduvad kõrvapõletikud