Esileht Kodunurk No ei tule 100e nädal / 3in välja…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: No ei tule 100e nädal / 3in välja…

Postitas:
Anonymous

Milles siis mure, toidule kulub liig palju raha. Nädalas läheb nii 170 euri umbes. Ja me ei söö üldse midagi erilist vaid sellist tavapärast sööki, mida eestlased ikka söövad. Üritasin nüüd sellest nädalast 100 euriga nädalas välja tulla. No ei suuda ja ei oska. Ostsin ühe korraga kõik asjad söögi tegemiseks ära ja neljapäeval oli külmkapis juba tühjus. Mu abikaasa ja mehehakatis söövad lihtsalt nii palju, et mul mõistus otsas. Tegin lihaga ühepajatoitu suure poti täie(et hea ja odav) ja see söödi lihtsalt mõne päevaga ära, ise sain sealt ainult 1 taldrikutäie:)
Äkki keegi heatahtlik paneb siia oma nädala söögiplaani(peaks sisaldama 3 toidukorda päevas, sest mees võtab toidu kaasa ja poiss sööb lõunat kodus) ja poenimekirja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:32; 08.12 16:12; 08.12 17:10; 10.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

parem pane oma toidunimekiri, siis lihtsam soovitusi jagada.
mul peres 4 inimest ja käin ka korra ndl poes ning saan 50¤ hakkama.

ma ei saa aru, mida sa sellega mõtlesid, et ühepajatoit \”söödi lihtsalt mõne päevaga ära\”- mida sa siis lootsid, et saad terve ndl hakkama? kui suur see pott siis oli?
ma ise teen enamasti 6l potiga süüa (supp, ühepajatoit, kartulipuder jms) ja arvestan, et sellest saab 1 õhtusöögi+ järgmisel lõunal soojendada/tööle kaasa võtta. seda pole kunagi praktiseerinud, et rohkemaks peaks jaguma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 09:53; 10.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane pigem jah siia nimekiri, mida sa siis ostsid nädalaks. Samuti, milliste kogustega tegid ühepajatoitu ja millest. Kohe peaks ju näha olema, miks sa välja ei tule oma ressurssidega, sest 100 eur nädalas kui ise toidud teha, peaks ikka hakkama saama.

Kas suppe süüakse teil, vähemalt kord nädalas võiks sure potitäie suppi keeta (kui kiiresti jahutada ja kohe külmkappi panna siis saab seda vaheldumisi muu toiduga tarbida, et üksluine poleks). Ja suur pott on ikka 5 ja rohkem liitrit nõu 3-liikmelise pere jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 10:23; 08.12 17:31; 10.12 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

kas ma eksin, kui pakun, et lõviosa kulub võileiva materjalile?

meil peres 5 inimest, poes käin max 2x nädalas, ostan korraga ikka suurema hulga asju ja naljalt üle 50 euri korraga küll ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 50 eurot nädalas, 4 inimest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elame 2 inimest 80 euri söögirahaga ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

No ok, panen kirja, mis täna ostsin ja ennustan, et sellest jagub järgmise nädala keskpaigani:
piima 3pk,
hapukoort 2pk,
kodujuustus 2pk,
juustu viilutatud 1pk,
jussi sinki viilutatud 1pk,
1pk sulatatud juustu,
4 kohukest,
2 rullkohupiima,
paki mune ja paki neid pruune pisikesi mune, nimi ei tule meelde hetkel:),
leib,
sai,
kanafileed 2pk,
pakk kotlette,
3pk külmutatud juurikaid,
pakk kaerahelbeid,
pakk suhkrut,
mahla 2pk,
jogurtit matsestamata 3pk,
ühe paki müslit,
3 shokolaadi lapsele sussi sisse panemiseks,
kartulit 3kg,
porgand 1kg,
õuna 1kg,
banaani um. 1kg,
mandariine um. 1kg,
makarone 1pk
Rohkem nagu polnudki…
ja arve oli ca. 70 euri…
Söögiks planeerin siis kanast pastat, kotlettidega kartulit ja porgandisalatit, osast kanast ja külm. juurikatest ka natuke suppi.Kaerahelbed, müsli ja jogurtid hommikusöökideks koos munaga…

Ahjaa, seda ühepajatoitu tegin ikka ca. 10 liitrisesse potti:)Ja jagus seda täpselt 4ks toidukorraks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:32; 08.12 16:12; 08.12 17:10; 10.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta terve priskem kana, saad mitu erinevet toitu tehtud.mina teen fileest mingit riisi või pastatoitu ja ülejäänust supi. puhast kanafileed ei osta kunagi-liiga kallis kui vähe raha. samuti jätaks ära viilutatud singid, juustud. neid ostaks pigem kui suur allahindlus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:17; 11.12 21:52; 14.12 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama jama, mis teemaalgatajal. Raha kulub jube palju. Aga eelmisele, kes ütles, et viilutatud singid jätaks ära, no ma ei ütleks, et ilma viilutamata on odavam. Selveris ju saad lasta ise viilutada sinki nii palju kui vaja on, mis mõttes see kallim on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]juustu viilutatud 1pk,
jussi sinki viilutatud 1pk,
paki neid pruune pisikesi mune, nimi ei tule meelde hetkel:),
kanafileed 2pk,
pakk kotlette,
3pk külmutatud juurikaid,
mahla 2pk,
ühe paki müslit,
[/tsitaat]
Need on asjad, mida nii väikse eelarvega küll osta ei saa ….
Juustu tuleb osta tükina, sinki samuti.
Filee on delikatess … vaene inimene ostab koivad.
Kotlette tuleb ise teha.
Külmutatud juurikad, oi-oi … raharöövel on see, ka ebatervislik. Osta värskeid.
Müslit saab ju ise teha mitu x odavamalt.
Mahla ei osta kunagi, kõik ise tehtud.
Ja need \”pisikesed pruunid munad, mille nimi meelde ei tule\” – ee, vutimunad? Johhaidii. :)) Unusta ära see raharöövel – ka kanamunad kõlbavad süüa.

Ja tee oma ostud ikka eelkõige turul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Need on asjad, mida nii väikse eelarvega küll osta ei saa ….
Ja tee oma ostud ikka eelkõige turul.[/tsitaat]Ja igal pool on turg lähedal ja odavamate hindadega?
Paljusid asju saab osta poest soodushinnaga. Ma ei mäletagi enam, millal tüki juustu ostsin. Ikka viilutatult, aga soodushinnaga ja sageli suure paki. Külmutatud juurikad ühepajatoiduks oleks kallis, aga pakk supi või riisiroa sisse pole luksus.
Kanafilee või koib – oleneb olukorrast. Maximas on mõnikord maitsestatud ahjukana sama või odavama kilohinnaga kui fileepakk või koivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Noh jah, saaks ilmselt ilma vutimunadeta, aga lapsele need väga maitsevad. Millest siis ise kodus mahla teha? Ma olen tähele pannud, et kui ostan terve singi-juustu siis kulub seda veelgi rohkem, sest abikaasa lõikab mul leivale sellisel juhul kohe eriti suured käntsakad:)
Värsked juurikad on ju just praegusel aastaajal väheste vitamiinidega? Ma olen aru saanud, et just külmutatud juurikaid soovitatakse.
Aga huvitab, et need, kes 4 inimest 50 euriga nädalas söönuks saavad, mida te teete süüa? Paluks terve nädala menüü:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:32; 08.12 16:12; 08.12 17:10; 10.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles ostulistis ostaksin kanafilee asemel terve kana v isegi 2(saad pastaroa ja supi) ja kotlettide asemel kilo hakkliha (sinna riivid juurde näiteks suvikõrvitsat ja teed ise kotletid v hoopis kapsa-hakkliha hautise ja hakklihakastme).
Samuti ei ostaks valmisviilutatud ja pakendatud sinki ja juustu, kui need just erisoodushinnaga pole. Sama raha eest saad ju viilutamata kraami rohkem. Lahtise vorsti letis võid ju lasta siis viilutada kui soov. Tean perenaisi, kes viilutavad perele juustu-vorsti valmis, sest tõesti,kui vaja kokku hoida, ei saa sentimeetri paksuseid viile leivale laduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 10:23; 08.12 17:31; 10.12 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juurviljades on vitamiinid kenasti olemas. Kapsas, kaalikas, porgand jne. Võib-olla tomat-kurk on praegu veidi sunnitud olemisega ja pole teab mis vitamiinipommid. Külmutatud juurvilja puhul vaatan mina alati värske köögivilja kilohinda kõrvale. Kui ikka värske brokkoli on 3 eurot kilo ja külmutatud on 1 euro 500g, siis võtan külmutatud. Värske porgand on jällegi odav.
Kui tahad soodsalt süüa, siis pead arvestama menüü koostamisel järgmiste aspektidega- teie pere argipäevased lemmiksöögid, hooajalised soodsad köögi- ja puuviljad ja poodide sooduspakkumised.
Kui näiteks kapsas on 20 senti kilo ja porgand 30 senti kilo, siis tekib tahtmine neid köögivilju ka menüüs rohkem kasutada. Samas suvikõrvits on juba üle 3 euro kilo- selle hinnaga enam suvikõrvitsat kerge käega ei osta. Kui paprika oli siin 1-1.50 eurot kilo, siis tegin täidetud paprikaid. Kui melonid, apelsinid on soodsad, siis ostan neid. Ehk siis mitte 3 eur viinamarju, vaid 1 eur apelsine, mitte 3 eur suvikõrvitsat, vaid 30 sendist porgandit.
Menüü koostamisel vaatan läbi kõik reklaamlehed. Need on koondatud leheküljele http://www.superhind.ee sealt valid kõik kataloogid- toidupoed
Pakkumiste järgi otsustan, mis poode külastan. Valin 1-2 poodi nädalaks. Peaaegu kunagi ei osta ma täishinnaga juustu, merevaiku ostan alati soodusmüügilt, kuna see säilib kaua ja neid pakkumisi on kogu aeg. Samuti jahu, kuivained ostan soodukalt, kohupiimad samuti. Kui ei ole mingit spets isu, siis menüüsse valin toidud, mille põhikomponendid on hetkel allahindluses. Igasugused kastmed, tomati ja oakonservid jne ostan alati allahindlusega väikese varuga.
Kui ostad 70 euro eest ja enamus toidukorvist on müsli, jogurt, sink, vorst, kohuke jne, siis süüa justkui ei olegi midagi, 70 eurot kulutatud ja õhtusöögiks ikkagi poepihvid? Mul on suurem pere, ja õhtusöögiks kulub ca 2-3 euro eest hakkliha/ 5 euro eest kana v sealiha/ 6 euro eest kalkunifileed. Sinna juurvili-riis-kartul vms kõrvale. Magustoite teen odavaid- mannavaht, pannkoogid, kissellid. Teen odavamaid ja kallimaid toite vaheldumisi. Nt odav on hakklihatoidud, pastatoidud, kapsahautis hakklihaga, hernesupp, kruubipuder, tatrapuder lihaga, ühepajatoit, kanasupp, kanakoivad. Korralik kala, liha on kallim. Hiljuti oli poes puhastatud lest 3 eurot kilo ja sain väga head praelesta teha.
Ehk siis minu soovitus on vaadata jooksvalt hindu, planeerida ette, osta vähem kräppi ja poolfabrikaate, maksta rohkem põhikomponentide eest, teha ise toidud, mis on olemuselt lihtsamad.
Eks see kokkuhoidmine tahab alguses natuke harjutamist, esimese korraga ei pruugi välja tulla, aga küll ta tasapisi tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 19:32; 08.12 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, mis ma veel tahtsin öelda. Mul on varutud hooajal põhjatud moosi- marja ja mahlavarud. Marjad ostan enamasti turult või korjan ise metsast, kui käime perega looduses. Seetõttu ma ei pea poemahlu ja moose ostma ja saan neid tervislikke hoidiseid kasutada toidutegemisel- kissellid, pannkoogid jne. Osa köögivilju on ka omakasvatatud suvekodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 19:32; 08.12 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka 2 \”suurt\” ja üks \”veel suurem\” ehk siis teismeline volask.

hommikusöögiks on põhiliselt puder (abikaasa selle valmistamisele spetsialiseerunud juba poja sünnist peale), juurde kohv mulle-mehele, kakao või piim poisile. pudrule peale moos (oma aia marjadest) või sorts jogurtit. kõrvale mingi võileib.
lõunasöögiks oli meil täna keedetud kartul+lihakaste+keedetud peet, õhtusööki ei teinud, sest sõime väljas. homse lõuna lubas mees teha, õhtusöögiks olen planeerinud sibulapiruka

lõunasöögid sööme tööl/koolis, õhtusöögi teeme kodus.
kuna pubekas on vahel koolist saabudes \”hirmsas näljas\”, siis sellisteks puhkudeks panen alati nt pühapäevalõunast või õhtusöökidest ülejäägi portsude kaupa sügavkülma. siis pojal hea mikros üles soojendada. sama teeb meespere ka siis, kui ma vahel harva komandeeringutesse satun (kui viitsivad, teevad ise süüa, kui ei viitsi, soojendavad midagi sügavkülmast)

vaatasin su poenimekirja,
seal on asju, mida ma mitte kunagi ei osta, nt kohukesed.
samas Merevaiku kulub meil nädalas mitu pakki, kuna poeg kasutab seda võileival või asemel ning seda läheb vahel ka toitude, nt pirukate-kastmete sisse. õunu me samuti ei osta, vaid võtame keldrist oma õunu, küll aga ostame vastavalt tujule mingeid lõunamaiseid puuvilju tihti oma õuntele lsaks, et teha puuviljasalatit, nt hetkel rimides hurmaad ülisoodsad.
mahla ostame vaid siis, kui kuskil pikemal sõidul oleme autoga ja kaasavõetu juba otsas, kodus tarbime ikka omatehtut.

külmutatud juurikaid ostan isegi, kasutan neid kas suppide sees või õhtusöögi juurde salati valmistamiseks. hapukoort ostan mitme paki kaupa vaid siis, kui vaja suurem laar sünnipäevaks salatit teha. tavaliselt kulub pakk hapukoort 2 nädala peale.

tegelikult… hakkasin mõtlema.., äkki on põhjus hoopis selles, et käid mingis hullult kallis poes, kus ligi 2x rohkem raha kulub?
võtsin huvipärast ette meie tänahommikuse poearve, asju oli 2 kastitäit, aga summa kokku mõni sent alla 27¤
(wc-paber, 2 pakki 4-viljahelbeid, 2p sarvekesi, 0,9kg viinereid, 0,7kg lihapalle, 1 l mulgikapsaid, 2 l praekapsaid (andsin mehele käsu osa kraami jõuluks ette ära osta), leib, sai, 500g jogurt, 3 karpi sulatatud juustu, karamellkommid, 2x 1 l joogijogurt, 0,5kg kohv, näkileivad, 3x 1,5l piim). meie tänane poeskäik oli tondi XL säästukas)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh jah, saaks ilmselt ilma vutimunadeta, aga lapsele need väga maitsevad. Millest siis ise kodus mahla teha? Ma olen tähele pannud, et kui ostan terve singi-juustu siis kulub seda veelgi rohkem, sest abikaasa lõikab mul leivale sellisel juhul kohe eriti suured käntsakad:)
Värsked juurikad on ju just praegusel aastaajal väheste vitamiinidega? Ma olen aru saanud, et just külmutatud juurikaid soovitatakse.
Aga huvitab, et need, kes 4 inimest 50 euriga nädalas söönuks saavad, mida te teete süüa? Paluks terve nädala menüü:D
[/tsitaat]

juustust – vaata viilutatud ja pakijuustu kilohinda poes, vahe on päris suur. selle asemel investeeri parem juustunoasse, millega saad ise viilutada. mul oli sama mure, mees noaga lõikab nii jämedad viilud, et mul lausa südamest käib läbi. sestap viilutan ise tavaliselt juustu ette, singi samamoodi. ja noh, kui enam tema vidinatele raha ei kippunud üle jääma, siis sai juba aru, et tuleb hakata kokkuhoidlikumalt elama ja nüüd viilutab ise ka õhemalt.
praegu kodumaistel juurikatel pole mingit häda nende vitamiinide osas. porgand, kapsas on umbes 0,25 euri kilo ning see on ikka kõva sääst külmutatud köögiviljade kõrval. ainus luksus, mida ma köögiviljade juures luban on aeg-ajalt paprika ostmine. enamasti ajangi läbi porgandi-kapsaga. tomateid ostan kõige odavama kilohinnaga, kui on alla 1 euri. maitsetud on nad küll, aga paneme teatud toitude sisse – ratatouille laadsetesse roogadesse. jaanuarist hakkan aknal jälle tilli, salatit, sibulat ja basiilikat kasvatama.
samas, väga suur sääst on minu jaoks see, et suvel varusin endale palju asju juba ette (moosid, mahlad, soolaseened, marjad sügavkülma). suvel on seda lihtsam teha, sest siis on vähemalt kommunaalmaksed madalamad ja siis selle arvelt saab hoidiseid teha. õnneks selleks talveks on ka oma talvekartul olemas, sest aitasime sugulastel sügisel seda üles võtta.
ühesõnaga säästma hakkasin ma juba suvel ning mõneti haaran ka juhusest kinni, mida igal ühel võib-olla leida pole võimalik. aga noh, see-eest võib ju kellelgi teisel millegi muuga vedada.

olen ka see, kes kuskil 50-60 euriga 4 pereliiget toidetud peab saama. samas, kui mul oleks peres hea isuga poeg (nagu ma saan aru sinu esimesest postitusest) ning mees, kes mõlemad kas söövad lõunat kodus või siis võtavad toitu kaasa, siis ma ei pruugi ka ise 50 euroga välja tulla. minul on kaks koolieelikust tüdrukut, kes käivad iga päev lasteaias ning mina pean regulaarselt hoolitsema ainult hommikupudru ning õhtusöögi eest. muidugi tuleb mu maksta selle asemel lasteaiatasu ning lasteaiatoidu eest, aga väga võimalik, et kui lapsed oleks kodus, peaks ka mina rohkem toidule välja käima. mees on pool nädalat meiega ja käib päeval kodus söömas, pool nädalat on ta eemal, aga ta on üksinda olles ääretult kokkuhoidlik. niiet, need kes kirjutavad, et toidavad 4 inimest 50 euroga, võiks ka lisada, kas nende seis pereliikmete vanuse ja toidukordade osas on võrreldav teemaalgataja omaga.

ma ei tea, kas minu nädala menüüst on sulle kasu, sest kolm korda päevas ma iga päev toitu tegema ei pea. pigem saan jagada kogemusi. näiteks olen ma aru saanud, et igasugused pudruhelbed ja tangud on odavamad, kui hommikused võileivad (kui teil peaks see komme olema). poe jogurti asemel teen kodust jogurtit pooleks keefiri ja maitsestamata jogurti ning moosiga. müsli asemel ostan kamapalle ja speltanisu palle. mehele meeldivad hoopis enda röstitud meega kaerahelbed.
koltette teen ise, kanafilee asemel ostan terve kana ning kui korraga potti ei taha panna, siis tükeldan ja panen muist sügavkülma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh jah, saaks ilmselt ilma vutimunadeta, aga lapsele need väga maitsevad. Millest siis ise kodus mahla teha? Ma olen tähele pannud, et kui ostan terve singi-juustu siis kulub seda veelgi rohkem, sest abikaasa lõikab mul leivale sellisel juhul kohe eriti suured käntsakad:)
Värsked juurikad on ju just praegusel aastaajal väheste vitamiinidega? Ma olen aru saanud, et just külmutatud juurikaid soovitatakse.
Aga huvitab, et need, kes 4 inimest 50 euriga nädalas söönuks saavad, mida te teete süüa? Paluks terve nädala menüü:D
[/tsitaat]

Lapse isude järgi ei saa alati talitada. Ilmselt maitsevad vutimunad talle välimuse pärast – lastele (ja ka osadele täiskasvanutele) meeldivad väikesed asjad.
Mis küsimus on, et millest KODUS ise mahla teha? Äkki marjadest, puuviljadest? Issake, ma elan ka kortermajas, suvilat v. maakohta pole, aga mahlad-moosid-seened-hapukurgid-letsod-pangesalatid-pizza/borsi/seljankapõhjad ja palju salateid (nt. sel aastal tegin esimest korda Toome salatit ja Ikrat) teen kõik ise valmis. Kusjuures elan kohas, kus ei olegi niisugust traditsioonilist juurikaturgu ja kui midagi korraldatakse, siis on see kordi kallim, kui poes. Ma ostan kõik vajaminevad ained poest v.a. siis marjad-seened, mida käin ise korjamas. Ja autot mul ka pole, käin 10-20km jagrattaga.
Ma ei saa sellest hädaldamisest aru, kui noor terve inimene nutab, et nii palju raha läheb poes, abikaasa sööb liiga pakse vorstiviile ja millest mahla teha. Ahjaa, mul pole isegi aurutajat (selle plaanin siiski osta). Kui palju mu omalooming nüüd odavam tuleb (oma tööhinda ei arvesta, arvestan vaid elektrikulu, maitseianeid jne), ma ei tea, aga kui teen korraga ikka 10+ kilo salateid ja supipõhjasid, siis pikas perspektiivis tasuvad need ennast kenasti ära.
Ole suel-sügisel ise aktiivsem j aloomingulisem, siis ei pea talvel rahakadu pärast paanitsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 10:12; 13.12 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on hea isuga sööjad, siis ei saagi teha sööki a’la kolmeks päevaks. siis nad hoomerdavad seda ikka poole rohkem kui neile tegelikult vaja oleks. Tee söögid just päris täpsed kogused. kui on igale ühele 3-4 kotletti, siis saavad kõik söönuks küll ja veel. kui sa oled teinud veel lisaks 4-5 tükki, siis lõpuks maiustatakse need ka ära.

mis selle hapukoorega nii palju tehakse?
kui on ettevõetud kokkuhoiureziim, siis tuleb väga täpselt isegi juurikate osas vaadata – et kas need kartulid 3 kg on pestud ja pakendatud või lahtised kartulid 0,25 senti kilo?
poe kotlettid ja kohukesed ei ole kokkuhoiukoht. päkapikud võiksid ju tuua ka kommikese mitte ¨okolaadi jne, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt praegu Rimis kõik maitsed Merevaiku 99 senti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasihoidlik kobin:

mahl on MÕTTETU lurr, kasutegur olematu, sest sisuliselt võetakse mahla tegemisel viljast välja vesi ja kasulik ollus visatakse minema. Joogiks sobib vesi, toiduks piim vms.

Mahl ainult rikub hambaid. Ok pidudel võib morssi või mahla juua, aga see on teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil elame 2 inimest 80 euri söögirahaga ära.[/tsitaat]

Ma peaks lastega puhta surnud siis olema,Kokku 3 inimest ja kuu söögiraha vaid 75eur!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma peaks lastega puhta surnud siis olema,Kokku 3 inimest ja kuu söögiraha vaid 75eur![/tsitaat]Harjumise asi. Kui meie kaheliikmeline pere algul sellele 80-eurosele eelarvele jäi, siis esimesed ~3kuud lõi eelarve küll miinusesse – no polnud harjunud sentides majandama! Olin harjunud poes ostma mida tahtsime.
Siis tuli aga siiski plaan luua – poolfabrikaate ei osta, kõike osta vaid kilohinnaga. Ja rõhk köögivilja- ja teraviljatoitudele.

Ja pidin arvestama, et nüüdsest tuleb hakata köögis rohkem aega veetma, kuna jäävad ära kõik kiirelt valmivad ja valmistoidud.

Nüüd oleme pool aastat juba sedasi elanud ja olen harjunud. Laps kusjuures ei teagi, et me vaesed oleme. 😀 Sest emme on kogu aeg köögis ja vaaritab ja küpsetab seal midagi põnevat. 😀 Ja olgem ausad, toitume nüüd palju tervislikumalt …

Mis puutub isetegemisse, siis olen hakanud isegi jumaldama köögis viibimist – isegi jogurti, kohupiima, juustu, leiva, saia ja kommid teen ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina pidin hakkama raha kokku hoidma ja vaatama hoolega mida ma poest ostan vähenes kulu toidule 500lt 300 eurole. Mul on omad nipid. Võin neid sinuga jagada privaatselt, siin ei taha teistele sapi pritsimiseks põhjust anda:). Mainin veel et meie pere ei söö \”tavalisi eestlase toite\”, oleme mehega väga aktiivse eluviisiga ja sportlikud, mees on suur ja tugev. Sööme väga kvaliteetset ja tervislikku toitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:42; 10.12 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tagasihoidlik kobin:

mahl on MÕTTETU lurr, kasutegur olematu, sest sisuliselt võetakse mahla tegemisel viljast välja vesi ja kasulik ollus visatakse minema. Joogiks sobib vesi, toiduks piim vms.

Mahl ainult rikub hambaid. Ok pidudel võib morssi või mahla juua, aga see on teine teema.[/tsitaat]

destilleerimine oleks viljast tehtud mahlast vee välja võtmine. mahla saab teha ka nii, et viljalihast võetakse välja kõik, mis seal on, sisuliselt viljalihaga mahla teha. järgi jääb vaid kuiv kest.

mahl on igal kell kasulikum kui limonaad ja kõik muud karastusjoogid.

no, näiteks kuidas seletada seda, et ploomi- või õunamahl aitab paremini kinnise kõhu korral kui tavaline vesi? selles on toime sees. päris nii ka ei ole, et mahl on ainult vesi. kui ei ole toa suurust sügavkülma või korralikke säilitustingimusi õuntele, siis igal juhul on marjadest-õuntest mahla tegemine ainus viis teatud suviseid vilju talvel tarbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma nõustun eelkõnelejatega, v.a. vutimunad. Mina ei keelaks neid lapsele, ääretult väärtuslik söök. Võib-olla, et igal nädalal ei ostaks.

Meie pere joob vett ja piima. Vanaema tehtud mahla joome suvel, aga poe mahla- ei, ei. Jah, võib-olla, et ostan mingiks puhuks tomatimahla, aga see on ka teist sorti mahl, kui need ülejäänud. See on söök. Joogiks mahla- ei iial. Loomulikult ei tarbi me ka limonaade vms.

Kohukesed, külmutatud juurviljad- samuti ei osta. Kanafilee- ka mitte. Ühest kanast saan mina teha vähemalt 3 x süüa. Fille üheks korraks, koivad teiseks ja ülejäänudts keedan supi.

Vaakumpakendis sinki-vorsti samuti ei osta, olgu või viilutatud. Lasen tavaliselt viilutada poes. Õigus on nendel, kes ütlevad, et ette peab viilutama- kas teed seda ise või lased poes teha. Aga pakendatud toode on ilge raharöövel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina pidin hakkama raha kokku hoidma ja vaatama hoolega mida ma poest ostan vähenes kulu toidule 500lt 300 eurole. Mul on omad nipid. Võin neid sinuga jagada privaatselt, siin ei taha teistele sapi pritsimiseks põhjust anda:)[/tsitaat]Jaga ikka, ma oleks ka huvitatud. Ja potentsiaalseid sapipritsijaid lihtsalt ignoreerime. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Külmutatud juurikad, oi-oi … raharöövel on see, ka ebatervislik. Osta värskeid.

[/tsitaat]

Kõige muuga olen nõus, aga kust otsast need külmutatud juurikad ebatervislikud on? Talvel just soovitatakse osta nt lillkapsast ja brokkolit pigem külmutatuna, kuna siis on sinna sisse külmunud ka mõned sügisesed vitamiinid, mitte ei ole tegu kunstvalguses ja väestisevannis kasvatatud toodanguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kõige muuga olen nõus, aga kust otsast need külmutatud juurikad ebatervislikud on? Talvel just soovitatakse osta nt lillkapsast ja brokkolit pigem külmutatuna, kuna siis on sinna sisse külmunud ka mõned sügisesed vitamiinid, mitte ei ole tegu kunstvalguses ja väestisevannis kasvatatud toodanguga. [/tsitaat]Sul oleks õigus kui tegu oleks tõepoolest sügavkülmutatud toore köögiviljaga. No et kui teemaalgataja hakib toore lillkapsa ja paneb selle omale sügavkülma.

Poes müüdav külmutatud köögivili on aga juba eeltöödeldud, seega on tegu pigem sellise kiirtoidu tasemel väärtusega toiduga.

Ja kunstväetistega on nad töödeldud igal aastaajal aga see on juba teine teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen arvutanud viimased paar kuud oma poenimekirjad kenasti lahti, et palju seal reaalselt on toit ja palju muud. majapidamistarbed, alkohol ja maiustused jms olen eraldi välja võtnud ja nädala toidu arve on siis täitsa ok neljaliikmelise pere jaoks – alla 100 euro ilma kokkuhoiuta (ökotooted, vabakanamunad jms). poolfabrikaate, külmutatud toitu (va mõnikord marjad või krevetid) me üldjuhul ei tarbi, samuti kulub vähe raha ka võileivamaterjalile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Kodunurk No ei tule 100e nädal / 3in välja…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.