Esileht Kodunurk No ei tule 100e nädal / 3in välja…

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: No ei tule 100e nädal / 3in välja…

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil elame 2 inimest 80 euri söögirahaga ära.[/tsitaat]Einoh, ma alles praegu märkasin, et teema oli 100 euri NÄDALAS, mitte kuus. Et see 80 euri on meil siis ikka kuu söögiraha, mitte nädalas!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad jagada siis võiksid mulle ka copy oma ideedest saata: nipitiri4@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sul oleks õigus kui tegu oleks tõepoolest sügavkülmutatud toore köögiviljaga. No et kui teemaalgataja hakib toore lillkapsa ja paneb selle omale sügavkülma.

Poes müüdav külmutatud köögivili on aga juba eeltöödeldud, seega on tegu pigem sellise kiirtoidu tasemel väärtusega toiduga.

Ja kunstväetistega on nad töödeldud igal aastaajal aga see on juba teine teema.[/tsitaat]

Jah, ta on eeltöödeldud nii, et külmumine käib väga kiiresti. Ma ei teagi, kuidas seda tehnikat nimetatakse. Kuid olen samuti kuskilt lugenud, et talvel just nimelt soovitatakse külmutatud köögivilju, kuna on rahakotisõbralik ja sama kasuteguriga, mis toores.
Võtame näiteks brokoli. Ma tohutult armastan brokolit. Mis praegu poes saada on (toorest)? Selline brokoli, kus on suur jurakas juurikas ja otsas ainult 4- 5 õisikut. Sorri, miks ma peaksin maksma sellist hinda, kui 75% sellest läheb prügikasti? Parem ma ostan euro ja sentidega koti külmutatud brokoliõisikuid ja saan kogu raha eest söönuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge viskae brokolivart ometi ära, see tuleb ära koorida ja viilutatult koos õisikutega keeta, suurepärane maitse 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 10:23; 08.12 17:31; 10.12 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Jah, ta on eeltöödeldud nii, et külmumine käib väga kiiresti. Ma ei teagi, kuidas seda tehnikat nimetatakse. Kuid olen samuti kuskilt lugenud, et talvel just nimelt soovitatakse külmutatud köögivilju, kuna on rahakotisõbralik ja sama kasuteguriga, mis toores. [/tsitaat]Ma ei tea, mida sa oled lugenud, aga mõtle ise – kui see brokuli su taldrikule jõuab, siis on ta juba 2x üle keedetud. Kuidas saab selline köögiline olla vitamiinirikkam kui värske?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

külmutatud aedviljad ei ole eelnevalt keedetud vaid blan¨eeritud, st lühiajaliselt vees kupatatud (kuni 5min)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 09:53; 10.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on sügavkülmas hulk tükeldatud köögivilju. Toon mingi aja tagant portsu koju ja hakin sügavkülma. Kindlasti on sügavkülmas veel vähemalt üks leib ja sai (nii jäävad ära ainult leiva pärast poodi minnes korvi rändavad ebavajalikud lisaostud). Kui juhust on, siis on sügavkülmas pea kogu aeg veel ports soodushinnaga võid. Kohukesi ostan väga harva ja ainult siis, kui neil on korralik soodushind.
Mahla meil üldjuhul ei jooda. Poemahlad on paras raharöövel ja pole tahtnud lapsele sellist kommet sisse harjutada-joob piisavalt edukalt piima ja vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Einoh, ma alles praegu märkasin, et teema oli 100 euri NÄDALAS, mitte kuus. Et see 80 euri on meil siis ikka kuu söögiraha, mitte nädalas![/tsitaat]

Et natuke vähem kui 3 eurot päevas 3 toidukorda vähemalt kahele inimesele? No räägi, kuidas!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:16; 10.12 20:18; 11.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Keegi tahtis teada, et kus poes ma käisin, Rimis käisin, et jah säästukast ostes on vist jah üldjuhul toidukord odavam.
Kõik nipid on väga head.
Aga keegi võiks panna siia ka mõned toidud, mida nad siis teevad, kui 80 euri kuu välja tulevad. Ma saan aru, et kõik see, mis ma ostan, on raharöövel ja ei tohiks osta, aga millest te siis süüa teete?:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:32; 08.12 16:12; 08.12 17:10; 10.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keegi tahtis teada, et kus poes ma käisin, Rimis käisin, et jah säästukast ostes on vist jah üldjuhul toidukord odavam.
Kõik nipid on väga head.
Aga keegi võiks panna siia ka mõned toidud, mida nad siis teevad, kui 80 euri kuu välja tulevad. Ma saan aru, et kõik see, mis ma ostan, on raharöövel ja ei tohiks osta, aga millest te siis süüa teete?:)[/tsitaat]

Mind ka huvitab, tglt on see üks vana vaidlus siin. Inimesed väidavad et söövad 4 või 6 liikmelise perega ühte kana nädal aega vms. ja sööki jääb ülegi veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 12:49; 10.12 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saab odavat ilusat kaalikat? Eelmisel nädalal just otsisin Tartu poodidest. Hind 70+ senti kilo ja väljanägemine nagu oleks tegu eelmise aasta (või veel vanema) saagiga – krimpsus ja rohelised. Valisin mitme poe peale kõige kenama välja ja sealtki läks suur osa koorimise-puhastamisega raisku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, kui keegi viitib lugeda ja võrrelda, siis mõningase pingutuse ja ostut¨ekkides sorimise järel suutsin tuletada eelmise nädala menüü. Mõned võileivakorrad on pandud oletades, sest ega mul väga täpselt kõik ooted ka meeles pole, aga ma lähtusin meie pere harjumustest. Tingimusteks siis 2 lasteaialast ja mees, kes osadel tööpäevadel käib kodus söömas, ise töötan kodus.

Esmaspäev.
Hommikul mannapuder moosiga, juustuleib, tee.
Lõunal ahjuliha (2kg) sibula, porgandi ja kapsaga. Keedukartul juurde. Joogiks mahl, mees jõi ilmselt kohvi.
Õhtul soojendasin ahjupraadi, mees praadis endale muna sardellidega ja tegi toorsalatit. Joogiks mahl.
Hiljem õhtul porgandi-viilud näksimiseks.

Teisipäev.
Hommikul kaerahelbepuder moosiga, ahjulihaleib, roheline tee.
Lõunal soojendasin endale ja mehele ahjuliha (liha jäi veel järgi, aedviljalisand sai otsa). Joogiks kohv ja tee.
Õhtul verikäkid hapukoorega, kes tahtis sai endale veel võileiba juustu ja lihaga teha (liha sai otsa). Joogiks tee ja mahl.

Kolmapäev.
Hommikul tatrapuder hapukoorega, roheline tee.
Lõunal olin üksi, tegin endale keefirist ja maitsestamata jogurtist ja kamapallidest toidu, joogiks tee.
Õhtul makaronid hakkliha ja paprikaga, juurde kapsa-paprika-tomati salat oliiviõliga. Joogiks mahl.
Hiljem juustuleib/-sai ja õun.

Neljapäev.
Hommikul odrahelbepuder moosiga, roheline tee.
Lõunal soojendasin eelmise päeva makarone, jõin mahla.
Õhtul risotto-laadne roog hakkliha ja paprikaga, kuhu käis veel sibul ja küüslauk. Juurde kapsa-porgandi salat. Joogiks tee ja mahl.
Hiljem, kes soovis, sõi juustu või singi leiba/saia tomatiga.

Reede.
Hommikul kaerahelbepuder moosiga, tee.
Lõunal tegime mehega endale praemuna ja sardelli soojaks, kapsasalatit, kohvi ja teed.
Õhtul soojendasime risottot, joogiks tee ja mahl.
Hiljem sõime õuna ja porgandit.

Laupäev.
Mannapuder moosiga, tee, mahl, kohvi.
Lõunaks keetsin umbes 1,5 kg kana potis, juurde porgand, sibul, küüslauk; lisandiks riis, endale kartulit; kapsa-paprika-tomati-oliiviõli salat, joogiks mahl; osa puljongist läks sügavkülma järgmise risotto jaoks, kanaliha hiljem sõime nii soojendatult kui võileiva peal.
Õhtul sooje võileibu juustu ja kanalihaga, mahla.
Hiljem õunu ja küpsiseid.

Pühapäev.
Tangupuder moosi või hapukoorega, tee, kohv.
Lõunaooteks võileibu ja porgandit.
Lõunaks omlett singi ja toorsalatiga, tee, mahl.
Õhtuks praekartul singi ja kanaga (mis veel järgi oli jäänud), toorsalati ja mahlaga.
Hiljem omatehtud jogurtit kamapallidega.

Magusaringi jätsin siit välja, sest kommi-küpsist ma ikka annan neile aeg-ajalt, aga reeglina pole see seotud otseselt mingi toidukorraga. Eelmine nädal ei teinud ka mingit suuremat magustoitu, kuigi nädalavahetuseti teeme tihti ka pannkooke.
Kogu eelneva menüü jaoks ma muidugi kõike asju poest ei ostnud, sest paljud asjad on mul juba varudena olemas (talvekartul, suhkur, sool, mahl, moos). Hommikupudru asjad saavad otsa enamasti nii, et mul tuleb osta kaks asja kuus, ülejäänuid veel on.
Kohvi ostan umbes korra 1.5 kuu jooksul, sest peamiselt joob seda mees, sama on ka oliiviõli ja sojakastmega. Teed joon päris palju, seda ostan umbes 2 pakki kuus, puruteed, seda jätkub kauem. Lapsed joovad taimeteed.
Leiba sööme palju, kuid jooksvalt kulub umbes kahe nädala peale 1,3 euri (nii palju maksab 1,5 kg rukkijahu), sest ma küpsetan 3 suurt pätsi ise iga 2 nädala tagant, suhkur-sool, mis sinna juurde veel läheb on teatava varuga olemas.
Kui WC paber, seebid vms, sussi¨okolaadid ja lasteaia jõulupeoraha välja jätta, siis toidu peale eelmine nädal kuluski 50 eurot. Vaatan, et kõige kallim asi oli tavaline juust, 1 kg, mis maksis 6,5 – seda jätkub meil umbes 1,5 kuni 2 nädalat.
Seda ka, et toidu ostan peamiselt Rimist ja Prismast – midagi on Rimis odavam (näiteks juust), midagi Prismas (piim, hapukoor, tomat, kana). Tean asju, mida ma regulaarselt ostan, ning passin peale allahindlusi. Nt, kui kohv või oliiviõli või mingi kallim, aga aeglasemalt kuluvam asi hakkab otsa saama, siis ei oota, kuni kodus viimane raas on tarbitud, et peaks poes esimese ettejuhtuva asja võtma. Jälgin seda, millal hakkab kodus otsa saama ja vahetult enne seda käin juba poodides vaatamas, kust saaks odavama hinnaga oma lemmiksordi kätte.
Kui piiratud eelarve surub end peale, siis ei jää muud üle, kui tuleb hakata rohkem ette planeerima ja kalkuleerima. See tegelikult vahel ahistab mind ja rõhub, et ei saa teha impulssoste, aga siiani on see süsteem meid kenasti vee peal hoidnud ning samas mulle näib, et me saame ikkagi süüa normaalselt. Mitte küll luksuslikult, sest näiteks on meie pere suur juustufänn ja igasugustest peenetest pastakastmetest oleme loobunud, aga lapsed õnneks väga ei nurise, et miks jälle see või see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pagan, nüüd ei saa enam oma postitust parandada, aga ühe lause ehitus tuli selline, nagu mu mees jooks peamiselt oliiviõli ning sojakastet 😀 Loodetavasti saavad lugejad aru, et mõeldud oli, et kohvi, oliiviõli ja sojakastet ma ostan umbes sama intervalliga, korra 1,5 kuu jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Et natuke vähem kui 3 eurot päevas 3 toidukorda vähemalt kahele inimesele? No räägi, kuidas! [/tsitaat]Loe mu kommentaari 09/12/2012 16:53. Ja meil on köögiviljad omast käest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.12 16:03; 08.12 16:29; 09.12 16:53; 09.12 21:19; 09.12 23:22; 09.12 23:59; 10.12 08:10; 10.12 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks toidu eelarve 200euri väiksemaks (500lt 300le) kui hakkasin tormi jooksma \”parim enne läbi\” toodetele. Alati on (liha)tooted tänase kuupäevaga. Ostan ära ja panen kodus sügavkülma. Tihti tulen poest ära 10 paki hakkliha või nelja 2kg lihatükiga:) Ka piimatooteid ostan võimalusel viimase kuupäeva omi. Konsumites on alla hindlused -25% või -50 % Olen töötanud toidupoes, kus võisime kuupäeva ületanud piimatooted ise ära tarbida. Uskuge olen söönud 10! päeva üleläinud jogurtit, mille maitse on sama kui värskel.:) Ja need kes siin räägivad et ostavad lapsele kohukesi ja mahla, ei peaks kohe kindlasti nyyd siin nina kirtsutama\” vui, mina küll halvaks läinud toitu oma lapsele anda ei taha!\” 🙂 Ka riisi, tatart ja muid kuivaineid ostan vaid hinnapakkumiste ajal, ja siis kohe hulgim korraga, ei tea ju millal jälle soodukas tuleb:) Meie majas saia ei sööda ja iga päev on laual liha, kana või kala. Ka suhkru ja kohvi tarbimisest oleme loobunud, kui nende eest maksta ei jõua siis tuleb öra harjuda :). Küll aga on mul tagavaraks pakk pruuni suhkrut. Pidavat see terakse kasulikum olema, ja kuna on veelgi kallim siis ei teki kiusatust seda eriti kasutada. Kooki meie kodus ei tehta, vaid eriti odavat ja head karaskit 🙂 Panet sutsuke pruuni suhkrut ja ongi nagu plaadi kook, pealegi odrajahust, mitte nisust 🙂 Hetkel rohkem säästu nippe meeld ei tule:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:42; 10.12 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]piibeluht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pagan, nüüd ei saa enam oma postitust parandada, aga ühe lause ehitus tuli selline, nagu mu mees jooks peamiselt oliiviõli ning sojakastet 😀 Loodetavasti saavad lugejad aru, et mõeldud oli, et kohvi, oliiviõli ja sojakastet ma ostan umbes sama intervalliga, korra 1,5 kuu jooksul. [/tsitaat]

Mhkm..just lugesin seda soja ja oliiviõli asja ja mõtlesin et miskit on viltu läinud..;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 12:49; 10.12 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostan ka võimalusel sama päeva lihatooteid (miinus 25 protsenti), aga üldiselt kasutan lihtsalt palju sooduspakkumisi. Toiduraha lähebki 100 eurot nädalas (või max 120), peres on viis inimest.

Näiteks täna käisime Säästukas ja ostsime suurema koguse toitu, seal on juba ka nn häid asju, arve oli 38 eurot sentidega.

Ostud:
5 kilo kartulit
600 gr porgandeid
2 suurt kaalikat
hiina kapsas
400 grammi keedupeeti
400 grammi riivpeeti
1 kg hapukapsast

1 peenleib
1 must vormileib

430 grammi sealihaguljashi

1 pk võid
1 pk võileivamargariini
2 piima (2,5%)
2 hapukoort (10%), kokku 1 kg
1 liiter puuviljajogurtit

2 pk verivorste
1 linnulihapasteet
10 muna

1 pk kamapalle
400 grammi neljaviljahelbeid
400 grammi kaerahelbeid
1 pk makarone (neid, mis meenutavad valehambaid)

500 grammi piparkoogitainast
500 grammi valmispiparkooke
2 tuubi piparkoogiglasuuri

veidi üle kilo mandariine
1 ananass
10 banaani

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:16; 10.12 20:18; 11.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ostan ka võimalusel sama päeva lihatooteid (miinus 25 protsenti), aga üldiselt kasutan lihtsalt palju sooduspakkumisi. Toiduraha lähebki 100 eurot nädalas (või max 120), peres on viis inimest.

Näiteks täna käisime Säästukas ja ostsime suurema koguse toitu, seal on juba ka nn häid asju, arve oli 38 eurot sentidega.

Ostud:
5 kilo kartulit
600 gr porgandeid
2 suurt kaalikat
hiina kapsas
400 grammi keedupeeti
400 grammi riivpeeti
1 kg hapukapsast

1 peenleib
1 must vormileib

430 grammi sealihaguljashi

1 pk võid
1 pk võileivamargariini
2 piima (2,5%)
2 hapukoort (10%), kokku 1 kg
1 liiter puuviljajogurtit

2 pk verivorste
1 linnulihapasteet
10 muna

1 pk kamapalle
400 grammi neljaviljahelbeid
400 grammi kaerahelbeid
1 pk makarone (neid, mis meenutavad valehambaid)

500 grammi piparkoogitainast
500 grammi valmispiparkooke
2 tuubi piparkoogiglasuuri

veidi üle kilo mandariine
1 ananass
10 banaani [/tsitaat]
Sorteerisin su nimekirja oma pere: 1 naine ja 2 meest ja üks kasvueas suur teismeline poiss järgi ja lihtsalt kommenteerin ja ei arvusta:
Ostud:
5 kilo kartulit – sobib
600 gr porgandeid – -sobib
2 suurt kaalikat- ei söö keegi
hiina kapsas – tarbetu meil
400 grammi keedupeeti – sobib, saab ühe päeva bor¨i keeta
400 grammi riivpeeti – pole vaja
1 kg hapukapsast – tibatilluke kogus supiks, ühe päeva salatiks tsipa palju

1 peenleib – 2 päevaks
1 must vormileib – 2 päevaks

430 grammi sealihaguljashi – sellest ei saa mitte midagi, aga üheks kergeks kastmeks piisab

1 pk võid – sobib
1 pk võileivamargariini – ei osta üldse
2 piima (2,5%) – vähe
2 hapukoort (10%), kokku 1 kg – lahja, alla 20% ei sööda
1 liiter puuviljajogurtit – sobib, kuigi vähe

2 pk verivorste – ühe päeva lõuna
1 linnulihapasteet – ühe teejoomise võileivad
10 muna – üheks korraks süüa teha, liha on ka vaja

1 pk kamapalle – ei osta
400 grammi neljaviljahelbeid – 2 hommikupudrutaldrikut
400 grammi kaerahelbeid – sama mis eelmine
1 pk makarone (neid, mis meenutavad valehambaid)- üks toidukord , liha v kala loomulikult juurde

500 grammi piparkoogitainast – ei osta
500 grammi valmispiparkooke – ei osta
2 tuubi piparkoogiglasuuri – ei osta

veidi üle kilo mandariine – 2-3kg läheb päevas
1 ananass – ainult mina söön
10 banaani – kaks päeva
Seega maksimum 2 päeva söök, homne poodiminek oleks kindel. Suppi keeta ei saa, liha ega konte puljongiks ei ole. Seega üks päev gulja¨¨, järgmine päev verivorstid ja kõik, reaalne toit otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul läks toidu eelarve 200euri väiksemaks (500lt 300le) kui hakkasin tormi jooksma \”parim enne läbi\” toodetele. Alati on (liha)tooted tänase kuupäevaga. Ostan ära ja panen kodus sügavkülma. Tihti tulen poest ära 10 paki hakkliha või nelja 2kg lihatükiga:) Ka piimatooteid ostan võimalusel viimase kuupäeva omi. Konsumites on alla hindlused -25% või -50 % Olen töötanud toidupoes, kus võisime kuupäeva ületanud piimatooted ise ära tarbida. Uskuge olen söönud 10! päeva üleläinud jogurtit, mille maitse on sama kui värskel.:) Ja need kes siin räägivad et ostavad lapsele kohukesi ja mahla, ei peaks kohe kindlasti nyyd siin nina kirtsutama\” vui, mina küll halvaks läinud toitu oma lapsele anda ei taha!\” 🙂 Ka riisi, tatart ja muid kuivaineid ostan vaid hinnapakkumiste ajal, ja siis kohe hulgim korraga, ei tea ju millal jälle soodukas tuleb:) Meie majas saia ei sööda ja iga päev on laual liha, kana või kala. Ka suhkru ja kohvi tarbimisest oleme loobunud, kui nende eest maksta ei jõua siis tuleb öra harjuda :). Küll aga on mul tagavaraks pakk pruuni suhkrut. Pidavat see terakse kasulikum olema, ja kuna on veelgi kallim siis ei teki kiusatust seda eriti kasutada. Kooki meie kodus ei tehta, vaid eriti odavat ja head karaskit 🙂 Panet sutsuke pruuni suhkrut ja ongi nagu plaadi kook, pealegi odrajahust, mitte nisust 🙂 Hetkel rohkem säästu nippe meeld ei tule:)[/tsitaat]

Suur vahe on, kas \”parim enne\” või \”kõlblik kuni\”. Esimesed tooted kõlbavad süüa-juua pärast kuupäeva kukkumist, kuigi maitse ja tekstuur võib olla muutunud, teised (piima- ja lihasaadused) ei kõlba peale kuupäeva kukkumist süüa, kuigi maitse ja välimus ei pruugi olla muutunud. Piima- ja lihatoodetes hakkavad arenema erinevad bakterid, mõned neist põhjustavad surmaga lõppevaid haigusi, rääkimata tavalisest kõhulahtisusest. Seoses töökohaga olen käinud 2 korda toiduhügieenikoolitusel, see hirmutas ikka korralikult ära. Nii et jah, oma lastele aegunud liha- ja piimatooteid ei anna, mees va jäärapäine ikka tarbib, tema seedimisele ei tee need midagi, on puhtalt vedamine, et pole haigeks jäänud. Minu maitsemeeled aga registreerivad kohe ära, kui hapukoor on eilse kuupäevaga ja ülejäänud õhtu veedan tualetis. Nii et jah, üritan ikka muudmoodi säästa, kui et perele rämpsu sisse söötes (olgem ausad, seda see on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siit tulevadki kohe erinevused välja. Meil peres 1 naine, 1 mees ja 3 väikest last. Kodus oli meil enne poodiminekut kapis ka üht-teist veel järel. Eilseks õhtuks tegime hakkliha-kukeseenekastet (500 grammi hakkliha, üks karp kukeseeni sügavkülmast, 2 sibulat) ja viimased 10 kartulit. Peale oli pehme piparkook ja kirsikissell.

Lihakraami või kala ostan nädala lõpu poole kindlasti juurde, aga see kaalub vähe ja samas külmkapp on nii täis, et eile polnud mõtet osta.

Meil kulub seesama nimekiri niimoodi:

Ostud:
5 kilo kartulit – sobib/2-3 korraks
600 gr porgandeid – -sobib/see ilmselt läheb üleni kõige väiksema lapse püreeks (teen ette u nädala aja portsud, panen sügavkülma – nii hoian aega kokku; lisan sellele kõrvitsat, mis on mul kodus olemas); ühepajatoiduks pean siis täna ikka juurde ostma
2 suurt kaalikat- ei söö keegi/ühepajatoiduks
hiina kapsas – tarbetu meil/salatiks (võibolla lõikan juurde ananassi, aga kodus on ka paprikat)
400 grammi keedupeeti – sobib, saab ühe päeva bor¨i keeta/salatiks
400 grammi riivpeeti – pole vaja/salatiks
1 kg hapukapsast – tibatilluke kogus supiks, ühe päeva salatiks tsipa palju/salatiks (arvan, et kulub ära umbes nädalaga)

1 peenleib – 2 päevaks/sama
1 must vormileib – 2 päevaks/sama

430 grammi sealihaguljashi – sellest ei saa mitte midagi, aga üheks kergeks kastmeks piisab/mina teen sellest ühepajatoidu (juurde kaalikas, porgand, sibul, kõrvale keedan kartulit)

1 pk võid – sobib/see on tagavaraks, mul oli eelnevalt veel 2 pakki, panen küpsetistesse
1 pk võileivamargariini – ei osta üldse/mees paneb võileibadele ja lapsed ka
2 piima (2,5%) – vähe/kaheks päevaks, rohkem pole mõtet külmkapiruumi raisata
2 hapukoort (10%), kokku 1 kg – lahja, alla 20% ei sööda/meil eelistataks ka rammusamat, aga mina eelistan, et ei söödaks üleliigset rasva
1 liiter puuviljajogurtit – sobib, kuigi vähe/vähe jah, aga ostsin tegelikult veel ka ühe maitsestamata jogurti, millega teen lastele smuutisid (jogurt, banaan, külmutatud marjad, mida on alles veel u 2,5 kilo + mustikad, mis isekorjatud + kamajahu vms)

2 pk verivorste – ühe päeva lõuna/sama
1 linnulihapasteet – ühe teejoomise võileivad/sama (kuigi teejoomist meil pole, võileivad on mehel ainult hommikuti ja lastel mõnikord harva)
10 muna – üheks korraks süüa teha, liha on ka vaja/mune eraldi ei söö me vist kunagi, meil kuluvad need küpsetistesse

1 pk kamapalle – ei osta/mina ostan neid nn hommikusöögikrõbinate asemel, sest sisaldavad vähe suhkrut, kuid söön neid põhiliselt ise, krõbinasöömist üldiselt ei poolda, sest kallis ja ebatervislik
400 grammi neljaviljahelbeid – 2 hommikupudrutaldrikut/meil u 3-4 päevaks jagub (osad lapsed söövad tavaliselt hommikust lasteaias)
400 grammi kaerahelbeid – sama mis eelmine/sama mis eelmine
1 pk makarone (neid, mis meenutavad valehambaid)- üks toidukord , liha v kala loomulikult juurde/sama

500 grammi piparkoogitainast – ei osta/mina ostan, sest mul on väikesed lapsed (teen ka ise, aga odavam see ei tule)
500 grammi valmispiparkooke – ei osta/vt eelmine (noh, need ostsime muidugi kõigile krõbistamiseks)
2 tuubi piparkoogiglasuuri – ei osta/lastele

veidi üle kilo mandariine – 2-3kg läheb päevas/2-3 kg lohistada tundus liiga palju, arvestades kui palju meil oli kraami, aga neid läheks igas peres lõputult
1 ananass – ainult mina söön/kõik sööme
10 banaani – kaks päeva/sama

Unustasin veel 1 kg kohupiima, millest teen kohupiimakooki.

Seega maksimum 2 päeva söök, homne poodiminek oleks kindel. Suppi keeta ei saa, liha ega konte puljongiks ei ole. Seega üks päev gulja¨¨, järgmine päev verivorstid ja kõik, reaalne toit otsas.

Mina arvan, et mul jätkub toitu umbes neljaks päevaks, piima-leiba tuleb varem juurde osta. Aga mul on veel sügavkülmas ka üks pakk hakkliha (500 grammi) järel ja lisaks olemas herned ja suitsuvorst, millest tuleb üks supp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:16; 10.12 20:18; 11.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka varem eriti poes raha ei lugenud. Aga millalgi, kui koristasin külmkappi ja viskasin suure kilekotitäie asju minema hakkasin mõtlema, milline rahakulu see on, et olen ostnud kalleid toiduaineid ja hiljem viskan need minema. Impulssostud ilmselt.
Niisiis, võtsin kasutusele ostunimekirja ja nädalamenüü. Selle tegemine võtab küll aega aga olen nagunii kodune ja mul aega küll (olen lapseootel).
*Teen süüa vastavalt allahindlustele. Ostan alati terve kala, kui lõhe või forelli hind on alla 4euro kilo kohta. Sellest saab 3-4 toitu: fileed ahjus ja 1 supp. Üldjuhul puhastan kala ära, jagan portsudeks ja panen sügavasse, kuna nädal ainult kala süüa ei soovi.
* Kohvi toob meile mehe vend Rootsist. Paar pakki läheb kuus. Hinda öelda ei oska aga pidi jube odav olema (ta ööbib meil paar X kuus ja siis toob külakostiks alati-kokkuhoid:) ). Kohv on iseenesest hea maitsega.
* Suhkur, tatar – ostan vaid allahindluste ajal, kui kilohind on alla 1euro.
* Kanafileed ostan vaid Maximast, kui selle hind on alla 5euro kilo eest, kuskil mujal sellist hinda näinud pole. Ostan varuga sügavkülma ka.
* Kui terve kana on soodukaga (2.09kg), teen supi ja tavaliselt kartuli kõrvale kastmeks (oleneb kanast, mõnikord saab teha 2X kastet). Maitsestatud sooduskana teen ahjupotis.
* Hakkliha me eriti ei tarbi – kui siis soodukaga ostetud ja teen kapsa-hakklihahautist või kartuli-hakklihavormi.
* Liha ostan tavaliselt suure tükina (nii 2kg korraga). Jagan portsudeks ja panen sügavasse.
*Kui raha tõesti vähe siis teen kartuliputru, sisse panen piima ja tükike võid ja praen sibulat. Kõrvale teen odavatest Hollandi tomatitest-kurkidest hapukooresalati.
* Sinki ostan harva, pigem panustan heale juustule.
* Poolfabrikaate ei osta.
* Suur kokkuhoid on meil see, et ämma käest saame talvekartulid, porgandid, sibulad (kõike seda saab ka linnainimene kellel pole sellist ämma osta maakohtadest talunikelt sügisel). Erinevaid hoidised: peet, moos, hapukurgid. Samuti on mehe isa jahimees, toetab meid kuus paari kilo liha ja konservidega.
* Piima, kohupiima ja mune müüb meil siin asulas kaks päeva nädalas 1 talunik (kallim, kui poes aga tervislikum).
* Suvel ise teen mahla sõstardest, talvel teen mahlast kisselli.
* Laps mul õnneks eriline nõudja ja pirtsutaja pole, kommi eriti ei osta vaid pigem panustan jogurtile.

Nagu ütlesin, teen oste vastavalt allahindlustele, seega esialgu pean uurima neid postkasti tulevaid sooduslehti ja siis koostama nädalamenüüd. Meil nädala eelarve on 50eurot ja tuleme sellega ka toime (tõsi mõni nädal, kui rohkem soodukaid, enamasti need kuu lõpus, on arve suurem, teine nädal jälle väiksem). Aga kuu raha on u 200eurot.
Et osta nädala varu toiduaineid, peaks peres siiski olema auto. Noo ei kujuta ette, et ostan 3-4kg kala ja kuivaineid, piima jne ja tassin neid käeotsas:S

Ausalt öeldes hakkasin kokkuhoiule mõtlema alles siis kui koduseks jäin. Ei kujuta ette sellist köögis mässamist pere kõrvalt ja peale tööpäeva. Olete tublid, kes suudate veel vaaritada tund aega õhtuti:S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostan ka parim enne möödas asju, saab odavamalt ja säästab raha, no nagu kohukesed mõned ja piim ja mõned jogurtid. suvel sai saslõkke väga ohtralt ostetud poole odavamalt.
aga meil on kartul ja keedised ja sellised juurikad endal võtta, natuke liha ka on endakäest.
Tegin esimene kuu rahakool.ee omale nimekirja ja kuu arve tuli söögile 240 eurot 4 inimest. (no 1 inimene on veel 1 aastane nii et see miskit ullult ei söö). Plaanis on ikkagi veel vähendada söögiarvet. osta soodukaga asju. Osta mõningaid asju ette, kui on soodukad, nagu jahu, kaerahelbed, riis, makaronid, ketsupid, pähklid ja muud maitseained.
Lihakraami soovitan minna ostma tulult, kui vähegi aega on. Ostad suurema koguse, lõikad parajateks tükkideks ja paned sügavkülma. Tulult saab olulisetl odavamalt ka hakkliha, millest saab suurepäraseid vormiroogasid ja kotleteteha ja kõigil kõhud täis.
Ära häbene osta parim enne möödas piimatooteid. Näiteks kohvikoor 50% odavam, hea teha kastmeid ja souste toidukõrvale. Kohupiimad, segad vahukoorega ja teed kisselli juurde. Ära osta mahlasid, osta parem mõni siirup siis juba (endal suvest mahald talveks valmis tehtud ja jõhvikad veesees hoiul). Parim enne ostan ka leiba väga tihti, pasteeti, hea võileiva materjal hommikuks vahelduseks.
Selle 240 kuu arve sees olid muidugi ka maiustused, mida jõulukuul kulub võibolla vähe rohekm, nagu pipargoogi tainad klasuurid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas mina olen ainus, kes on -50% lihatooteid ostes mitu korda halvaks läinud kraami saanud. Enam ei julgegi osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Äkki keegi heatahtlik paneb siia oma nädala söögiplaani(peaks sisaldama 3 toidukorda päevas, sest mees võtab toidu kaasa ja poiss sööb lõunat kodus) ja poenimekirja…[/tsitaat]

Esmaspäev: H: Kiirkaerahelbepudru, L:Piimasupp makaronidega, vorstisai, Õ:Kana, riis ja värske porgandisalat.

Teisipäev: H: Võileivad ja jogurt, L: Täidetud pannkoogid (singi,juustuga), Õ: Pilaff

Kolmapäev: H: Munapudru ja kohuke, L: Kanasupp ja puuvili, Õ: Kartul ja hakklihakaste

Neljapäev: H: Pudru ja puuvili, L: Kartul ja hakklihakaste, Õ: Makaronid singi ja koorega

Reede: H: Kohupiim ja puuvili, L: Makaronid singi ja koorega, Õ: Kala kartuli ja salatiga

Laupäev: H: Pannkoogid, L: Frikadellisupp, Õ: Pikkpoiss, kartulipüree ja juurviljad

Pühapäev: H: Pudru ja võileivad, L: Frikadellisupp, Õ: Ahjukartul liha ja salatiga

Ostukorv nädalaks: eeldades, et kodus on olemas maitseained, mõned hoidised ja toiduõli

1 suur pakk kiirkaerahelbeid 1,30.-
1,5kg kanakoibi umb 5 eur.-
1kg pikateralist riisi 1,50.-
1kg jahu 1.-
1kg Porgandit 1.-
1,5 kg sealiha max 8.-
3l joogijogurtit 3.50.-
15tk kohukesi 3,75.-
Tomatipasta 1,50.-
0,5kg sibul 0,50.-
6kg kartulit 2.-
20 muna 2,50.-
500gr Suitsuvorst 2,50.-
Juust 1kg 6.-
2kg lahtist hakkliha 6,50
2 pakki makarone 1,60-
2 suurt kohvikoort 2.-
500gr Keedusinki 3.-
2 pakki kohupiima 1,80
2 suurt hapukoort 2.40
2 forelli või lõhefileed.. või mõnda muud kala 10.-
1 hiinakapsas 1.-
1kg tomatit 1,50.-
2 kurki 1,50.-
1 kaalikas 0,50.-
2pakki võid 2,60.-
6l piima 3,30.-
2 suurt leiba 3.-
1 sepik 0,70.-
1 suur sai 0,80.-
till ja petersell 2.-
0,5l majonees 1.-
2tk Määrdejuust 2,50.-
1kg banaani 1,20.-
1lg õunu 1,20.-
1kg pirni 1,50.-

See ostukäru/korv läheb maksma umb 90 euri (kui ma õigesti kokku lõin)
Palju asju on võimalik osta soodsamalt ehk turult või kampaaniate korras. Ise käin prismas tavaliselt.
Kõik toiduained jaga enne külmikusse ladustamist vastavalt toidukordadele.. ehk siis hakkliha kolmeks, kana kaheks (üks-kaks koiba eraldi supiks). Mõnda toitu jagub kindlasti ka mitme korra söögiks.. näiteks üheks õhtuks ja teise päeva lõunaks 🙂
Hommikusöögi kohupiim sega hapukoorega, peale moosi või midagi sellist.
Pannkoogi täidisest ja makaronide singist jääb ka võileibade jaoks.
Kurk-tomat peamiselt salatiks ja jääb ka võileivale panemiseks.
Kohukesi kirjas varuga, vahel niisama ka hea näksida.
Puuvilju on ka piisavalt ma leian.
Jogurit pole mõtet väikeste topsidena osta, pigem liitrised joogijogurtid.

Ühesõnaga, see on üks selline keskpärane nädala menüü, niisama närimist piira selgitusega, et toiduained on kõik nädalaks varutud ja täpse arvutusega..ja kui keegi midagi ära sööb niisama näksimiseks.. siis mingi päev tuleb lihtsalt tühja kõhtu kannatada 😀

Kuna Sinu eelarve oli 100euri siis ligi 10euri jäi ka maiustuste jaoks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kulub poes alati yhe korraga vähemalt 50_100eurot.käin poes 2korda nädalas.tegu pole eestiga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole raha kokku löönud aga tundub, et max 100¤ nädalas on meie 5-liikmelise pere toiduraha.sh ka majapidamiskeemia jms.
ei osta kunagi kanafileed, minuarust mottetu rahakulutus.pigem ostan kana ja votan sealt filee.ylejäänust saab supi.
meil on hommikusöögiks puder, st meespere sööb ja lapsed, ise ei armasta. peale toormoos. meil on kylmik toormoose täis ja ka sahvris on yht-teist.
kui tuleb suur kohupiimakoogi isu, lähen turule, seal myyakse mingeid laojääke voi kohe löppeva säilivusajaga kohupiima 20 senti pk.
ja poest vaatan ka soodukaid, seetottu nädalamenyyd ette ei tee.piima ostame lahtisena kohalikust lihakarnist, sealt saab soodsalt ka juustu, lihatooted.
kui eriti kokkuhoidlik tahan olla, lähen Leiburi poodi ja ostan hunniku saia-leivatooteid. seal on tihti samapäeva tooted imeodavad.saab teha saiavormi, leivasuppi, lapsed krobistavad kuivatatud leiba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:17; 11.12 21:52; 14.12 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toit on ikka uskumatult kallis… Odavalt saab siis läbi, kui oled suvel usin seenel-marjul käija, saad sugulastelt või kasvatad ise köögivilja, varud kartuli terveks talveks keldrisse ja keedad suvel-sügisel igasugu hoidiseid valmis. Ja muidugi peab majapidamises olemas olema suuuuuuuur sügavkülmkapp ja korralik kelder kõige selle hoiustamiseks. Mina seeni ei tunne, marjul käia ei oska, lähedasi sugulasi maal ei ela ja hoidistamisest ei tea ma ka midagi. Ka külmkapi sügavkülma osa on päris väike. Nii et mul polegi valikut – liiga palju raha kulub toidu ostmise peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toit on ikka uskumatult kallis… Odavalt saab siis läbi, kui oled suvel usin seenel-marjul käija, saad sugulastelt või kasvatad ise köögivilja, varud kartuli terveks talveks keldrisse ja keedad suvel-sügisel igasugu hoidiseid valmis. Ja muidugi peab majapidamises olemas olema suuuuuuuur sügavkülmkapp ja korralik kelder kõige selle hoiustamiseks. Mina seeni ei tunne, marjul käia ei oska, lähedasi sugulasi maal ei ela ja hoidistamisest ei tea ma ka midagi. Ka külmkapi sügavkülma osa on päris väike. Nii et mul polegi valikut – liiga palju raha kulub toidu ostmise peale.[/tsitaat]

Selle peale öeldakse, et loll, kes vabandust ei leia.

Ei tunne seeni? Siis internet lahti, mõni seenemääraja poest/ raamatukogust ja hakka aga õppima.
Mida tähendab EI OSKA marjul käia? Mis mõttes – ei oska?
Hoidistamisest ei tea midagi… jällegi otsitud põhjus ja tehniine saamatus. Jällegi on nett täis retsepte step-by-step + lisaks kõikmõeldavad retseptiraamatud, kokandussaated.
Väga paljudel ei ole maa-sugulasi, ega linnakorteris suuri hoiustamisvõimalusi. Samas minu tutvusringkonnas (kaasaaarvatud ma ise) võib igal sügisel külas olles näha purkide-pudelite ridu küll kööginurgas, küll rõdu peal.

Muidugi, kui rahas pole probleem, siis võib kõike seda luksust poest hankida, aga kui vähegi mõelda millise kolossaalse summa me kaubandusse jjätame, siis mõistlik inimene hoidistab ise. Ja veel kord – ärge olge nii saamatud ja mugavad, inimesed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 10:12; 13.12 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jäin ka mõtlema, et mis erilisi oskusi küll nõuab marjul käimine. põhiline mure oleks, et õige koht leida, aga tegelikult on Eesti metsad suviti marju täis ja alati saab midagi. Tallinna inimesed minge näiteks Aegviidu kanti seenele-marjule. Seal on head mustika- ja seenemetsad. 90ndatel oli suviti-sügiseti metsad täis korilasi, kes kõik oma ämbreid ja korve täis toppisid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toit on ikka uskumatult kallis… Odavalt saab siis läbi, kui oled suvel usin seenel-marjul käija, saad sugulastelt või kasvatad ise köögivilja, varud kartuli terveks talveks keldrisse ja keedad suvel-sügisel igasugu hoidiseid valmis. Ja muidugi peab majapidamises olemas olema suuuuuuuur sügavkülmkapp ja korralik kelder kõige selle hoiustamiseks. Mina seeni ei tunne, marjul käia ei oska, lähedasi sugulasi maal ei ela ja hoidistamisest ei tea ma ka midagi. Ka külmkapi sügavkülma osa on päris väike. Nii et mul polegi valikut – liiga palju raha kulub toidu ostmise peale.[/tsitaat]
mul kyll elab maal sugulasi, ka lähemaid. aga mingit toitu kerjama ma kyll neilt ei lähe. olen neil aeg-ajalt kartult ostnud, seda aga turuhinnaga.ja just seetottu, et tean kuidas on kasvatatud. ega maal elavad inimesed toitu tasuta saa- juba nende oma tööjoud maksab ja me ei ele mustmullavööndis kus iga vitsake ise kasvab ja vilja kannab-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:17; 11.12 21:52; 14.12 15:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Kodunurk No ei tule 100e nädal / 3in välja…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.