Esileht Ilu ja tervis Nohu neli nädalat.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Nohu neli nädalat.

Postitas:

Kas Teil on olnud nii pikalt nohu? No mul köha ka, aga no see kestabki nädalaid, aga nohu on tavaliselt ju seitse päeva? Ma tean, et ma peaksin pöörduma perearsti juurde selle küsimusega, mitte perekooli, aga kahjuks ma pean mainima, et mul pole just kõige kirkam kriit karbis see arst. Tegelt ilmselt pole asi ta rumaluses, pigem tal on null huvi ravida. Palusin nõu väsimuse osas ja ta kirjutas unerohtu, ning hiljem epilepsia ravimit ja mul pole epilepsiat. Seega te ilmselt mõistate, miks ma sinna väga minna ei taha. Emosse nagu pole mõtet ka minna, sest see on ainult nohu. Seda spreyd ma ninna enam ei julge lasta. No neli nädalat on ikka päris pikk aeg, nina ka kinni koguaeg.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 20:55; 17.10 21:02; 17.10 21:08; 18.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta piimatooted praegu ära, need tekitavad kehas lima. Riis jm ka, aga piimatooted on põhiline.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul võib olla küll nohurohu sõltuvus tekkinud, kui nina kinni. Kas tatti ka voolab või on lihtsalt nina kinni?

proovi vahelduseks sudafedi tableti ja punase humeri kombot. punane humer on meresool, aga peaks nina lahti tegema paremini kui see sinises pudelis. sudafed aitab turset alandada nii et sa otse nina limaskestale ei lase seda xymelini. Või siis sama tulemuse (limaskesta turse alandamine) annab ka apteegis allergiarohi, käsimüügis müüakse. zyrtec.

Kui sul tatti ka voolab ojadena, siis peaksid ikka antibiotsi sööma, sest siis on bakter, mis niisama ära minna ei taha. Kui tatti ei ole ja nina kinni, siis pead selle lihtsalt üle elama näiteks humeri või mõne muu looduslikuma nohurohu abil.

Perearstilt võid küsida Cirrus tabletti, see on pmt sama, mis sudafed, aga kangem. Aitab nina lahti teha. Aga kui tatt voolab ka (kollane, roheline, vms), siis on bakter ja vajad antibiotsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 21:01; 17.10 22:51; 17.10 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta piimatooted praegu ära, need tekitavad kehas lima. Riis jm ka, aga piimatooted on põhiline.

Kurat, ma just sõin müslit. Aga jah, ma jätan need, siis ära. Aitäh nõuande eest! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 20:55; 17.10 21:02; 17.10 21:08; 18.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Teil on olnud nii pikalt nohu? No mul köha ka, aga no see kestabki nädalaid, aga nohu on tavaliselt ju seitse päeva? Ma tean, et ma peaksin pöörduma perearsti juurde selle küsimusega, mitte perekooli, aga kahjuks ma pean mainima, et mul pole just kõige kirkam kriit karbis see arst. Tegelt ilmselt pole asi ta rumaluses, pigem tal on null huvi ravida. Palusin nõu väsimuse osas ja ta kirjutas unerohtu, ning hiljem epilepsia ravimit ja mul pole epilepsiat. Seega te ilmselt mõistate, miks ma sinna väga minna ei taha. Emosse nagu pole mõtet ka minna, sest see on ainult nohu. Seda spreyd ma ninna enam ei julge lasta. No neli nädalat on ikka päris pikk aeg, nina ka kinni koguaeg.

On ja lõpuks oli tegu põskkoopapõletikuga, mida pidi ravima antibiootikumidega. Kui arst pole kirgas kriit siis arsti saab vahetada. Otsid sobiva arsti, uurid kas tal nimekirjas ruumi ja kuu viimasel päeval teed avalduse uue arsti juures ja voilaa uue kuu algusest oled uue arsti nimekirjas. Siis lähed kurdad mure ära ja saad ravi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:02; 18.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nohu on mul kollane ja nagu ikka koguaeg pean nuuskama. Põskkoopapõletikuga ma arvasin, et hakkab valutama otsaesine või midagi. Mul pole varem olnud, seega oli see oletus.
Ma tean jah, et ma saan vahetada. Ma pole seda teinud, sest mul pole vajadust otseslt olnud. Nagu suuri haigusi mul pole olnud, aga tõesti ma pean selle ära tegema.
Aga nagu ma eelnevalt lugesin, siis antibiotsid pean laskma endale kirjutada, sellega ta ilmselt mööda panna ju ei saa.

Muidu polegi nii hullu, aga ma pean varsti lendama minema ja ma olen kuulnud, et nohuga lendamine pidi väga hull olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 20:55; 17.10 21:02; 17.10 21:08; 18.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sai laps nohu augusti alguses ja siiani pole ära läinud. Minu jaoks on selline nohu täielik uudis – polnud ka varem sellist nohu näinud, mis nädalaga ära ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu pereõe poole. Nohu-köha pole nagunii arsti teema. Kuulata-vaadata oskab õde ka, samuti saadab vajadusel röntgenisse, kui kahtlustab nt. põskkoopapõltikku.
Mul oli kevadel sama teema- nohu ei tahtnud lõppeda, lõpuks valutasid juba kõrvad ja kael. Õde määras turset alandavad tabletid ja paari päevaga oli asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ei peagi olema ilmtingimata põskkoopapõletik, lihtsalt ninas on mingi selline elanik tekkinud, mis niisama käsimüügiravimite abil ära ei lähe, vaid on vaja antibiotikumiravi. Ninast saab ka proovi võtta, et kindlaks teha, mis seda nohu tekitab (vatitikuga võetakse). Perearstilt saatekiri nina-kurgu-kõrvaarsti juurde.

Mu lapsel oli just äsja see nina-kurgu arsti visiit. Kui ikka on kollane tatt, siis pole kahtust, et bakteriaalne põletik. Proovi abil tehakse kindlaks, mis see on, st et missugust ravimit määrata. Kui on kiire ja reis ees, eks siis küsi, äkki perearst määrab ise mingi ravi, antibiotsi ikka oskab välja kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 21:01; 17.10 22:51; 17.10 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ei peagi olema ilmtingimata põskkoopapõletik, lihtsalt ninas on mingi selline elanik tekkinud, mis niisama käsimüügiravimite abil ära ei lähe, vaid on vaja antibiotikumiravi. Ninast saab ka proovi võtta, et kindlaks teha, mis seda nohu tekitab (vatitikuga võetakse). Perearstilt saatekiri nina-kurgu-kõrvaarsti juurde.

Mu lapsel oli just äsja see nina-kurgu arsti visiit. Kui ikka on kollane tatt, siis pole kahtust, et bakteriaalne põletik. Proovi abil tehakse kindlaks, mis see on, st et missugust ravimit määrata. Kui on kiire ja reis ees, eks siis küsi, äkki perearst määrab ise mingi ravi, antibiotsi ikka oskab välja kirjutada.

Nohuga LORi juurde? Üle ei reageeri veidi?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohuga LORi juurde? Üle ei reageeri veidi?

Ei reageeri üle. Millega siis sinna veel peaks minema?

Jutt käib KUU AEGA kestnud nohust, ja tatt on kollane. Ega ma ei soovita sinna minna sellel, kes äsja külmetushaiguse on saanud. Loomulikult minnakse nohuga nina-kurgu-kõrvaarsti juurde, samamoodi nagu sinna minnakse kõrvapõletikuga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 21:01; 17.10 22:51; 17.10 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu Teile abi eest! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 20:55; 17.10 21:02; 17.10 21:08; 18.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nohu on mul kollane ja nagu ikka koguaeg pean nuuskama. Põskkoopapõletikuga ma arvasin, et hakkab valutama otsaesine või midagi. Mul pole varem olnud, seega oli see oletus.

Ma tean jah, et ma saan vahetada. Ma pole seda teinud, sest mul pole vajadust otseslt olnud. Nagu suuri haigusi mul pole olnud, aga tõesti ma pean selle ära tegema.

Aga nagu ma eelnevalt lugesin, siis antibiotsid pean laskma endale kirjutada, sellega ta ilmselt mööda panna ju ei saa.

Muidu polegi nii hullu, aga ma pean varsti lendama minema ja ma olen kuulnud, et nohuga lendamine pidi väga hull olema.

Nohu on oma tavaolekus ikka läbipaistev ja värvitu. Kollane nohu küll olla ei tohiks. Kui pea juba paiste läheb ja valutama hakkab, on hilja. Mine kiirelt emosse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:02; 18.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Nohu neli nädalat.