Esileht Koolilaps nominaalpalk ja reaalpalk

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: nominaalpalk ja reaalpalk

Postitas:

Leidsin internetist definitsiooni: Reaalpalk on hüviste või teenuste hulk, mida saab osta rahapalga eest; selle arvutamisel korrutatakse nominaalpalk raha ostujõu indeksiga.

Kui nominaalpalk on 800 eurot ja inflatsioon oli 10% kas siis lahutan lihtsalt 800st 10% ehk reaalpalk on 720? Või on nominaalpalk nagu 110%, millest hakkan otsima 100% ehk reaalpalka?

Vabandan, et küsin, aga olen omadega juba päris sassis, siit keegi ehk ikka oskab. Selle põhjal on 5 ülesannet nii et oleks kehv kõik valesti teha. Majandusõpetus 12. klass.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:30; 19.03 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa internetist definitsiooni otsid?
Kuidas tunnis/õpikus õpetati (enne kui ülesandeid jagati)?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:36; 19.03 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa internetist definitsiooni otsid?

Kuidas tunnis/õpikus õpetati (enne kui ülesandeid jagati)?

Aitäh vastuse eest kuigi see mind ei aidanud. Olen juba üle kuu aja koolist tervise tõttu eemal olnud ja tegelen eelmise kursusega. Üritan end ise reale aidata ja asjadega kurssi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:30; 19.03 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole päris kindel, aga mulle tundub õige esimene variant – lähtub ju su enda leitud valemist, et reaalpalk=nominaalpalk*indeks, seega kui inflatsioon on 10%, on indeks ju 0,9 ning 800*0,9=720.
Aga, nagu öeldud, kindel ma pole ja kiirel googeldamisel ka mingit selget tarkust ei leidnud. Mina siiski olen seda usku, et kooliõpiku najal peaks kõik ülesanded lahendatud saama – loe veelkord õpikut, ja veelkord. Ja vaata eelnevaid ülesandeid. Lõppkokkuvõttes ilmselt on sul kuskil ka mõni õpetaja, kellelt nõu küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa internetist definitsiooni otsid?

Kuidas tunnis/õpikus õpetati (enne kui ülesandeid jagati)?

Aitäh vastuse eest kuigi see mind ei aidanud. Olen juba üle kuu aja koolist tervise tõttu eemal olnud ja tegelen eelmise kursusega. Üritan end ise reale aidata ja asjadega kurssi viia.

Selge!
Natuke maailma asjadega end kursis hoida ei tee ka paha.
Arusaadavalt jäi mulje, et tegu äsja koduõppele jäänud õpilase ülesandega

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:36; 19.03 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps nominaalpalk ja reaalpalk