Esileht Pereelu ja suhted Normaalne vs ebanormaalne lapsepõlv

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Normaalne vs ebanormaalne lapsepõlv

Postitas:

Tekkis selline mõte, et kas normaalset ja helget lapsepõlve on olemas?
Kas te tunnete, et teil oli normaalne või pigem ebanormaalne ehk siis teile kuidagi halvasti mõjunud lapsepõlv?

Minu oma tegi mind täiesti katki ja kuigi tean, et on veel hullemaid olukordi ja perekondi, siis see ei lohuta mind eriti.
Antud teemast loodaks vist saada teadmist, et tegelikult on olemas ka ilusad ning hästitoimivad peremudelid.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:19; 12.08 15:28; 12.08 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üles kasvanud toimivas peremudelis. Lapsena ei saanud sellest aru, aga vanemaks saades ja teiste inimeste lugusid nähes ja kuuldes jõudis mulle kohale, et mu pere oli nii normaalne, et see oli täiesti ebanormaalne 🙂
Samas tahaks seejuures öelda, et ega turvalises ja normaalses perekeskkonnas üleskasvamine ei päästa probleemidest, hingetraumadest, kompleksidest aga annab ilmselt hea põhja nendega toimetulekul. Meil ei ole kunagi näiteks kellegi valikuid kaaslaste puhul hukka mõistetud või kritiseeritud, isegi kui kõigile on näha, et ega head nahka sest ei saa. Lihtsalt respekteeritakse su valikut ja kui mingi aja pärast asi pekki läheb, siis ollakse vajadusel toeks, kui oma hingehaavu vaja lakkuda. See lähedaste toetus ja olemasolemine annab jõudu eluga edasi minna.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsepõlv oli väga tore. Oli nii ema kui isa, vanaema ja vanaisa, onud. Sugulastega käisime tihedalt läbi, pidevad peod ja elu maal (kevadised ja suvised/sügisesed aiatööd, loomad, heinategu). Ikka kõik koos suure kambaga. Käisime metsas ja kalal. Mulle pöörati väga palju tähelepanu.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlv oli tore, st mälestused head ja traumat vmt ei olnud, olin hoitud ja armastatud.
Tagant järgi teades ja mõeldes oli küll palju asju, mis nihu oli, ka vanemate ja teiste suhetes, millest lapsena aru ei saanud (samas nagu öeldud, mina olid hoitud ja armastatud kõigi poolt, vanemad, vanavanemad jne). Pigem on asju, mida ma ise kooliealisest endast vanemana teisit oleks teinud st ma sain küll võimaluse trennis käia, aga samas puudus selles osas toetus, suunitlus, keegi võistlustel ei käinud vaatamas jmt, et oleks üheski neist osavaks saanud ja pendeldasin mitmete vahel. Hästi palju pidin ise endale tegevust leidma ja välja mõtlema, mida ma teha tahan ja kus käima ja üldiselt seda võimaldati (klassieksursioonid, teatrid jmt), mille eest olen tänulik. Lihtsalt tunnengi, et palju on mu enda otsuste näol sündinud ilma vanemate panuse, suunamiseta ja nõuta (näiteks meeldis mulle metsikult lugeda), lihtsalt nö mulle hea ja turvalise keskkonna loomise näol, kus ise neid otsuseid varakult tegema hakkasin.

Samas, mis iganes seal kääris siis olen väga rahul inimesena kellena praegu olen. On mõned noorema ea lollused, aga siiski tänu lapsepõlvele ja vanematele ongi mul palju erinevaid oskusi, empaatiat, läbinähtavust, kahtlust, siirust, armastust jmt omadusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlve mõjutavad lisaks perekonnale ka lasteaed ja kool, kus veedetakse suur osa oma ajast. See on enamasti juhus, millisesse klassi ja õpilaste hulka satutakse, kas leidub mõttekaaslasi klassikaaslaste seast või elukoha lähedalt, naabruskonnast. Teinekord saab pinginaabrist või naabri lapsest sõber kogu eluks, aga võib ka juhtuda, et ei teki head klappi ja mõistmist. Kõik see mõjutab ka lapsepõlve, suhtumist teistesse, oskust luua ja hoida suhteid jne. Meeldiv lapsepõlv saab kujuneda, kui kõik toimib ja suhted on head peres, lasteaias, koolis ja elukohas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80-ndatel “tavapärane” joomine meestel oli ka meie peres isa probleem.
Minu lapsepõlve tumestas see pool, et ema lükkas mind nö tanki selle probleemiga seotud olukordades.
“Mine garaažide juurde, vaata, kas isa seal napsutab, too ta koju”.
Purjus isaga läbi linna kõndimine, teised lapsed narrisid.
Purjus isa ei saa maja välisuksest sisse, ema saadab minu ust avama ja isa trepist üles aitama.

Aga muus osas oli normaalne lapsepõlv, palju läbikäimist sugulastega, palju käimisi koos vanematega (matkal, seenel, marjul, mere ääres telkimas).
90-ndate algusest tekkinud nö kihistumine andis muidugi koolis tunda – kes olid nö tööliste lapsed (nagu mina), kes direktorite lapsed.
Enamus olid “vaesed”.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsepõlv oli küll täiesti kindlalt normaalne. Mul ei teki korrakski mõtetki, et seal võis midagi valesti olla. Oma klassis ma eriti hästi ei tundnud end, oli ka kerget kiusamist, aga midagi ebanormaalset ka ei olnud. Me lihtsalt iseloomudelt ei klappinud. Ülikooli astudes sain justkui ilmutuse, sest sattusin äkitselt “oma inimeste” hulka. See, et mu lapsepõlv oli normaalne ei tähenda, et ma poleks olnud hormoonimöllus teismeline, kes nuttis ja tundis, et õde ei meeldi ja klassikaaslased ei meeldi. Aga selles kõiges polnud midagi tavapäratut, lihtsalt pidin õppima inimeseks olemist, teistest inimestest aru saamist, andestamist, tänulikkust, kõigesse mitte nii emotsionaalselt suhtumist jne.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli üksikema, aga mul oli tore lapsepõlv. Suviti sai vanaema juures mütatud. Kooliperioodi ajal sai kortermaja lastega kogu aeg väljas tegutsetud ja ükteise pool mängimas käidud. Koolis ei olnud ei populaarne ega kiusatav. Ema hoidis ja armastas mind.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapseeas tundus mulle täiesti normaalne lapsepõlv, samas mäletan, et isa suhtes erilist austust polnud. Pigem selline kartus. Pidevalt karjus mu peale. Aga 90ndatel olid ju muud näitajad.
Täiskasvanuks saadeks tagasi vaadates, saan ma aru, et mul oli täiesti ebanormaalne lapsepõlv, pmt meil polnudki ju perekonda kui sellist.
Ema, isa olid parajad wannabe hipid, kumbki vajas meeletult vabaolemise tunnet, samas armukadedusest tingitud pidevad draamad ja tülid.
Meil elasid kõik oma elu – uhked asjad, kuulsad sõbrad, pidevad peod ja käimised.
Väljast vaadates kadestasid meid kõik, seestpoolt oli absoluutselt mäda.
Kõige rohkem kinnistusin ma sõbrannadesse, kellel oli päriselt armastav pere, kus lastele ka tähelepanu pöörati, soe söök laual ja koos lastega üht-teist ka ette võeti. Selle osa võtsid enda peale õnneks vanavanemad, et nende juures tundsin end turvaliselt ja hästi.
Ei mäleta väga, et mind oleks kodutöödes aidatud, õpetatud – olin (ja tahstingi olla) algusest peale iseseisev, täna saan aru, et see on mu närvikavasse korraliku jälje jätnud.
Ma pole võimeline eriti arutlema ega läbirääkimisi pidama, sest nii on nagu mina ütlen. Ma ei oska ka hell ja hoolitsev olla.
Samas on mul pere (selline pere millest olen tõesti unistanud), kõik tore ja hästi, aga sees kraabib ikka, hingerahu puudub.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lapsepõlv, millest ma ei mäleta mitte midagi head peaaegu. Vihakan siiani seda aega ja ei taha meenutada. Samas ma tean, et see kasvatas minust selle kes ma olen. Tugeva, jõulise, distsiplineeritud jne inimese. Saan kõigega hakkama ja mind ei murra nii kerget miski. Seega mulle meeldib, kes on minust saanud.
Samas mu abikaasal oli maru tore lapsepõlv. Mul on seda alati nii kummaline kuulda, kui ta räägib lapseks olemisest kui millestki meeldivast.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei olnud ka meeldiv lapsepõlv. Kasvasin üksikemaga, kes on nartsissist. Terve oma lapsepõlve ja noorusaja, ma kardsin teda. Tal oli väga lühike süütenöör, ning enamus ajast oli ta vägivaldne. See mõjutas palju minu täiskasvanu elu.
Aga mu elukaaslase oli hea lapsepõlv. Ema ja isa, ning 5 venda-õde. Häati kokkuhoidev perekond.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks aitama teadmine, et osadel on olnud väga hea ja normaalne lapsepõlv? Mul ei olnud, aga tean, et nii mõnelgi oli. Aga see teadmine ei tee olemist eriti paremaks, pigem tekitab kadedust, et miks mul ei võinud nii olla. Millega sellise lasepõlve ja vanemad ära teenisin nagu mul oli. Siis läinuks tõenäoliselt elus palju teisiti ja elaks praegu teistsugust elu. Kehva lapsepõlve tõttu olin väiksest saadik väga ebakindel ja madala enesehinnanguga. Peres puudus turvatunne ja emotsionaalne toetus. Olin kogu aeg põhimõtteliselt üksi, emotsionaalses ja vaimses mõttes. Pidin kõigega üksi hakkama saama ja ema kritiseeris meid läbi terve lapsepõlve, võrdles teistega, ühtki helluse-ega armastuseavaldust talt reaalselt mitte kunagi ei tulnud.

Minule mõjub lohutavalt pigem see, et on inimesi, kel on olnud palju hullem, aga vaatamata sellele läheb neil väga hästi ja on nö self-made ja ikkagi endale suutnud ilusa elu luua.
Lohutavalt mõjub teadmine, et lapsepõlv ei defineeri kedagi. Kõik on enda kätes. Ja vaatamata kehvale alusbaasile on ikkagi võimalus elada ilusat elu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas aitab?
Ikka nii, et saan uskuda, et on ka olemas normaalseid peresid, sest lähikonnas on palju just segaseid suhteid ja ebaterveid perekondi.
Ma tahaks loota, et vaatamata sellele, et oleme mehega katkistest peredest, suudame luua oma lastele veidigi normaalsema lapsepõlve. Miks mitte täiesti normaalse? Sest kahjuks see katkine ja kinnine olek mõjutab paratamatult kogu elu.
Mõnikord ringi vaadates jääb mulje nagu normaalseid, turvalisi, hoolivaid peresuhteid oleks väga vähe.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:19; 12.08 15:28; 12.08 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda lähedaseks saada normaalsest lapsepõlvest tulnud inimestega. Nende mured tunduvad mulle sageli pseudoprobleemid ja suhtumine naiivne ja pinnapealne.
See pole mingi ülbus minu poolt, ma tõesti ei suuda paljusid inimesi tõsiselt võtta selle pärast, ja see on probleem suhtlemisel! Tean et viga on minus, aga mis ma teha saan, tervetest probleemivabadest peredest inimesed on teistsugused ja arusaamatud!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis selline mõte, et kas normaalset ja helget lapsepõlve on olemas?

Kas te tunnete, et teil oli normaalne või pigem ebanormaalne ehk siis teile kuidagi halvasti mõjunud lapsepõlv?

Minu oma tegi mind täiesti katki ja kuigi tean, et on veel hullemaid olukordi ja perekondi, siis see ei lohuta mind eriti.

Antud teemast loodaks vist saada teadmist, et tegelikult on olemas ka ilusad ning hästitoimivad peremudelid.

Minu ema lapsepõlve jäi sõda, pommid, põlemine, lähedaste kadumine, sugulaste siberisse saatmine ja sellega võrreldes saan väga hästi aru, kui hästi ma elanud olen. Lapsepõlve üle nuriseda saab laps. TÄiskasvnaud inimene saab teha oma valikuid selliselt, et elab tervenda edasi. See on ju jabur, kõik põlvkonnad süüdistavad oma halvas käitumises oma lapsepõlve. Ja uurima hakates ongi eelneva põlvkonna oma kordades hullem järgmiste omast. Vähemalt mingis osas. Kõik pered on pidanud elama ühiskonnas. MIs ilus peremudel saab olla, kui akna taga pommid lendavad ja mehed sõjas surevad? Mida sa teha saad, luua oma elu nii, et sa ei peaks õigustama oma halba käitumist lapsepõlvega. Oled täiskasvanud inimene ja saad oma elu luua terveks.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis selline mõte, et kas normaalset ja helget lapsepõlve on olemas?

Kas te tunnete, et teil oli normaalne või pigem ebanormaalne ehk siis teile kuidagi halvasti mõjunud lapsepõlv?

Minu oma tegi mind täiesti katki ja kuigi tean, et on veel hullemaid olukordi ja perekondi, siis see ei lohuta mind eriti.

Antud teemast loodaks vist saada teadmist, et tegelikult on olemas ka ilusad ning hästitoimivad peremudelid.

Minu ema lapsepõlve jäi sõda, pommid, põlemine, lähedaste kadumine, sugulaste siberisse saatmine ja sellega võrreldes saan väga hästi aru, kui hästi ma elanud olen. Lapsepõlve üle nuriseda saab laps. TÄiskasvnaud inimene saab teha oma valikuid selliselt, et elab tervenda edasi. See on ju jabur, kõik põlvkonnad süüdistavad oma halvas käitumises oma lapsepõlve. Ja uurima hakates ongi eelneva põlvkonna oma kordades hullem järgmiste omast. Vähemalt mingis osas. Kõik pered on pidanud elama ühiskonnas. MIs ilus peremudel saab olla, kui akna taga pommid lendavad ja mehed sõjas surevad? Mida sa teha saad, luua oma elu nii, et sa ei peaks õigustama oma halba käitumist lapsepõlvega. Oled täiskasvanud inimene ja saad oma elu luua terveks.

Ka sel ajal oli pere toe olemasolu või puudumine kindlasti väga oluliseks mõjuteguriks, kui hästi kogu selle stressiga toime tuldi.
Näiteks Leelo Tungal on öelnud, et ta tunneb, et tal oli tore lapsepõlv. Ta ei tunne, et see aeg oleks tekitanud temas traumat, kuigi ta oli sõjaaja laps, ta ema sattus vangi jne, kuid ta oli oma pere poolt hoitud ja armastatud.

Teema oli môeldud PEREKONNA toimimise või mittetoimimise kohta.Jätaks perevälised mõjutegurid siit hetkel välja.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:19; 12.08 15:28; 12.08 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui normaalsena inimene oma lapsepõlve tajub, on vist ka täiesti suhteline.
Ma olen juurelnud enda sõprade-sõbrannade arvamuste üle. Ühes peres olid vanemad ranged ja nõudlikud, lastel olid päris suured kohustused ja sisuliselt kogu kodune koristamine ja söögitegemine suht varasest lapseeast nende kanda. Koolist koju, kodutöid tegema ja alles siis õhtul õppima. Nädalavahetusel pesid Rigaga pesu, loputasid vannis ja väänasid kahe vahel linu. Taskuraha neile ei antud. Vanemad elasid nende peal end välja, oli füüsilist karistamist isegi siis, kui neil külas olin. Aga need lapsed austavad ja hoiavad oma vanemaid ja oskavad kuidagi mäletada lapsepõlvest just seda head, justkui polekski olnud rihmatriibulist tagumikku, sinikaid käevarrel jm taunimisväärset.

Teise sõbranna peres oli ainult ema. Malbe, kleenuke. Sõbrannal oli õde ka. See ema sisuliselt elaski oma lastele, võttis lisatööd, et lastele rohkemat võimaldada, kokkas ja koristas, alati oli neil soe toit kõigil söögikordadel laual. Taskuraha oli regulaarne. Iga õppeaasta alguses uued asjad, tähtpäevadeks kadestamisväärsed kingitused.
Ja mul on lausa paha kuulata kuidas need noored naised nüüd oma emast räägivad. Kuidas nad kõiki tema mõtteid ja tegusid halvustavad, isegi täiesti tühiseid pisiasju. Emal on tervis nüüd suhteliselt läbi aga tütreid ei huvita. Ei lähe nad appi, ei helista. Ja mind paneb imestama, et nad väidavad nagu neil oleks olnud mõttetu ja halb lapsepõlv. Tõmmatakse paralleele tänapäevapõlvkonnaga ja heidetakse ette, et reisida sai vähe. Aga sel ajal ei saanud ju keegi palju reisida, ainult Eesti piires ja venemaal. Nende arvates ei “viitsinud ema nendega tegeleda”, mis minu arvates on täiesti ülekohtune seisukoht. Mina mäletan just, et olime teiste lastega nende peale kadedad kui nad emaga sõitsid mere äärde, Tallinnasse Vigri kohvikusse, loomaaeda, nukutetrisse… Ja nemad mäletavad hetki, mil ema endast välja läks, kirjeldavad seda kui väga kohutavat.

Seega see kui hea ja ilus lapsepõlv kellelgi oli, sõltub suuresti sellest mida inimene ise lapsepõlvest kaasa on võtnud.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näh, kehvast lapsepõlvest vahel kasu ka. Igatahes ei tee ükski lapsepõlves vanema alkoholiprobleemiga kimpus olnud naine teemat, nagu siin „kooselu joodikuga” teema, kus naine küsib nõu, kuidas joodikust meest parandada. Sest joodiku laps teab, et sellele küsimusele on ainult üks vastus.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis selline mõte, et kas normaalset ja helget lapsepõlve on olemas?

Kas te tunnete, et teil oli normaalne või pigem ebanormaalne ehk siis teile kuidagi halvasti mõjunud lapsepõlv?

Minu oma tegi mind täiesti katki ja kuigi tean, et on veel hullemaid olukordi ja perekondi, siis see ei lohuta mind eriti.

Antud teemast loodaks vist saada teadmist, et tegelikult on olemas ka ilusad ning hästitoimivad peremudelid.

Mul oli täiesti kohutav lapsepõlv. See on mind mõjutanud ja mõjutab siiani. Pealtnäha olen toimiv inimene, aga südames väga õnnetu.
Päris nii ei saa öelda, et lapsepõlv ei defineeri inimest. Just lapsepõlv inimese kujundabki. Kõik ei ole suutelised toime tulema vaenuliku ja vägivaldse lapsepõlve mõjudega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli lapsepõlves ümber palju joodikuid. Ema,kasuisa,vanaema.
Aga kas nad olid joodikud või sõltlased või haiged?
Olen aru saanud, et joodikuks peavad neid teised. Ise peavad nad end sõltlaseks, viinakuradi küüsis olijaks, haigeks. Ja kes siis haige peale vihane tohib olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli traumaatiline lapsepõlv, kuna ema-isa suhted olid aastaid sassis pärast lahutust ja sinna vahele jäin ka mina. Mu kasuemal oli palju terviseprobleeme ja mu isa polnid kunagi suurem asi majandaja, palgad neil väikesed ehk meil aeg-ajalt polnud ka söögiraha.
Samas oli ka palju helget, kuna elasin isa ja kasuemaga äärelinnas aiaga majas koos perega, kel olid asjad paremini ja oli nende lastega toredaid ettevõtmisi. Ja mu isa ja kasuema olid head vanemad igati.
Aga mu emal on kehv iseloom ja see mõjutab siiani.

Ma olen analüüsiv tüüp, siis ma lapsest peale olen üritanud nende traumadega toime tulla, neid ratsionaliseerida ja kuidagi lahendada. Ma olen selgelt näinud, et see kõik mõjutab mind nt tööalaselt. Nt ma ei suuda olla pikalt ebaselgetes ja konfliktsetes olukordades. Mul läheb aju nii häiresse, et ma ei suuda olla. Ma tahan kohe kõik probleemid ära lahendada, et neid enam poleks.
Minu erialal ja üldse töös inimestega ei ole sellist asja, et saab kõik ära lahendada, mõningane konflikt või ebaselge ja mitmetahulise olukorra kestmine on tavaline. Jah, ma saan hakkama sellega, aga kaasnev stress ajab mind sööma. On veel mitmeid asju, kus ma näen, et mul on mingid käitumismustrid, mis mulle ei meeldi ja mis pole produktiivsed. Ja näen ka, kuidas osad inimesed võtavad asju rahulikumalt. Osade kohta ka tean, et neil oli nn normaalne lapsepõlv.

Pean tunnistama, et suurema osa elust olen tundnud mõningat kadedust nende vastu, kel pole selliseid draamasid ja traumasid olnud. Sest ma tunnen, et ma pean nende tagajärgedega võitlemisse panema nii palju energiat, mida ma saaks kasutada mujal. Ja ma poleks selline närvipundar.

Viimased paar aastat olen regulaarselt psühholoogil käinud (kui jõudsin täielikku nullpunkti, kus depressioonis olles tundus, et ei taha enam elada – olin samal ajal rase) ja palju edasi liikunud. Üksjagu tööd on muidugi teha, aga nii mõnedki sisemised deemonid on vait ja suudan tasakaalukam olla. Aga no võtab mõrult muigama see, mis summasid selle alla panen – esita või vanematele arve…

Kuid jällegi – praegu väikeste lastega kodus olles tunnen, et vahel kasvab ple pea see, ma ei talu seda stressi hästi ja tunnen endas ära vastikumaid jooni oma emas, mis nüüd välja tulevad. Ja mul on nii halb selle pärast, sest ma ei taha oma lastele midagi sellist.

Sai pikk eepos, aga sain südamelt ära.

Eks see keerulise lapsepõlve silver lining on mu arust ka see, et ma suudan olla empaatiline ja teisi inimesi ja nende raskusi mõista. Kurb on küll see, et sellist kaastunnet mul enda vastu pole… ikka piitsa. See mul taas ema teene…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli väga õnnelik ja tore lapsepõlv, lisaks meie pere lastele olid meile alati oodatud meie sõbrad. Maakodus oli tihti vaata et telklaager. Alkoholiprobleeme peres ei olnud, olen isa vaid mõne korrad napsisena näinud, aga siis muutus ta lõbusamaks ja lahedamaks. Majanduslikult olime ka kindlustatud, vanemad olid haritud, kõrgepalgalised, kõik lapsed läksid ka edasi ülikooli, samuti ema utsitas venna paari sõpra ülikooli minema.
See, et lapsepõlv võib olla teistsugune -sain aru, kui abiellusin. Mees elas nagu pidevas enesekaitses. Isa on tal alkohoolik, kes pidas ennast maailmanabaks ning lapsed elasid pideva terrori all. Hirm midagi valesti teha kummitas teda ikka pikalt, ka suure inimesena, sest lapsena karistati teda iga asja eest karmilt. Äi on mind kartma hakanud, sest olen talle ka vastu hakanud, kui ta mingil teemal sõna hakkab võtma (näiteks minu meest laste ees halvustama) – ilmselt ei ole ta harjunud, et keegi julgeb temale vastu hakata, aga üsnagi varsti sai selgeks, et kui meie lastega seal oleme – siis ei jooda ja laste isa laste ees ei halvustata.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli väga helge lapsepõlv. Just seal lapsepõlves olles oli see täiesti pilvitu ja tore. Hiljem täiskasvanuna olen mõne asja kohta tagantjärele mõelnud, et seda või toda ei teinud mu vanemad õigesti. Aga seda rohkem nii, et ise samu vigu ei tee. Minu vanemaid ja minu peret fännasid ka sõbrannad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis selline mõte, et kas normaalset ja helget lapsepõlve on olemas?
Kas te tunnete, et teil oli normaalne või pigem ebanormaalne ehk siis teile kuidagi halvasti mõjunud lapsepõlv?

Mu lapsepõlv oli mõneti kaunis ja mõneti jube. Vabadust anti, loovust arendati, koer osteti, tuba eraldati, trenni ja sünnipäevadele lubati. Aga samas vanemad, kes elasid koos laste pärast. Seega oli see peamine õhkkond rusuv, terav, masendav.
Läksid sõbrannale külla ja seal isa möödaminnes suudles ema otsaette. Läksid koju, kus kõik oli viisakas, rahulik ja samas õhus oli see pinge, et ema-isa ei saa läbi.
See tappis närve meeletult.
Palun lahutage, kui te teineteisele ei meeldi. Laste pärast koos elamine on laste piinamine. Täiesti vastupidine efekt lastele, kui te arvate.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Normaalne vs ebanormaalne lapsepõlv