Esileht Väikelaps Nukuteatri etendus 3-5 aastastele, kohal 1.5-2 aastased

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Nukuteatri etendus 3-5 aastastele, kohal 1.5-2 aastased

Postitas:

Lähen 4 aastase lapsega etendusele, kus oli sulaselgelt kirjas, et etendus on al. 3 aastastele.
Ikka on publikus 3-4 mammat, kellel 1,5-2 aastased “vingerdavad” väänikud kaasas, kes käivad edasi-tagasi, laps 5. min pärast nutab, selletõttu mõni ka poole etenduse pealt lahkub, tõsiselt segavad ka teisi.
Kui pileteid ostetakse, kas siis vanust ei osata vaadata ?
On ka alla 3 aastaste etendusi.

Ilmselgelt ei huvita nii pisikesi etendus, kus nad tekstist mitte midagi aru ei saa ja neil on igav ning veidi ka kardavad

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 16:39; 10.02 17:21; 11.02 09:36; 15.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need 3-4aastaded ka vait kui sukk pole ???? imelik vinguda, et lasteetendusel lapsed segavad…

Mina käisin ka 2aastase ja 4aastasega ma ei teagi mis vanusegrupi etendusel. Rohkem vaatan sisu ja kestust. Nt ei taha ma minna vaatama luttiteemalist etendust, sest lutt pole teemaks meil. Ongi raske leida etendusi, mis sobiksid kõigi pere vanusegruppidele.

Minu arust nt Hanel on auto oli vist ka al 3a, aga see oli peamiselt röökimine “Hanel on auto!” 1,5aastasele täitsa eakohane.

Rohkem sõltub lapsest kui vanusest ja enne ei tea, kui ei proovi.

Kui teised lapsed ei meeldi, siis ei tasu väikelaste üritustel käia.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 21:42; 11.02 09:03; 12.02 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Ega nad tegelikult teisi lapsi ei sega, nemad on enamasti lastekollektiiviga harjunud. Ainult mõnda vanemat.
Väikestele mõeldud teater ongi vanematele paras katsumus, harju sellega.
Vahet pole, kui pisike nutab või ringi sebib, kolmesed teevad seda samuti.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 22:24; 11.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on väikestest oluliselt hullem see, et päris tihti leidub saalis mõni emme, kes peab oma lapsele kogu etenduse lahti seletama ja küsima, kas sa seda nägid ja kas sa toda nägid. Kui ta ise suudab seda enam-vähem vaikselt teha, siis laps vastab ikka kõva häälega.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see esimene teatrikülastus ongi selline, et ei tea ette, kuidas laps reageerib. Meil oli vanema lapsega nii, et oli u 3-aastane, kui läks isaga Nukuteatrisse, aga poole etenduse pealt tulid ära, sest laps hakkas mingit tegelast kartma. Järgmise katse tegime, kui ta oli neljane ja siis oli ka 2,5-aastane noorem laps kaasas. Sel korral jälgisid mõlemad, vanem lapse enam ei kartnud. Kui nad olid alla viie, siis ikka vaatasime täpselt vanusesoovitusi, etenduse tutvustust jmt, sest kestus oli määrav. Vanuses 5+ oli juba valikut rohkem, sest siis suutsid nad ka pikemasse etendusse süveneda, ei olnud hirmu, et teisel poolajal hakkavad torisema, et millal see lõpeb.

Nii palju, kui mina lastega olen käinud, siis seal väiksemate etendustel on ikka mõni laps, kes hakkab kartma, mõni, kes valju häälega kaasa räägib, nii et vanem peab kogu aeg tagasi hoidma jne. Aga jah, kui ikka teisi väga segama hakkab, pikalt nutab vmt, siis peaks lapsega välja minema. Meil näiteks oli “Krõlli” etenduse külastus selline, et mõlemad lapsed hoidsid osa etenduse ajast silmi kinni, kuigi vanuse järgi oleks see neile sobiv olnud, oli kujundus ja tegelased ja kogu see interaktiivne lisa paras õudukas. Nii et alati ei aita ka see, et järgid täpselt vanusesoovitusi, ikka võib mõne etendusega mööda panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Ega nad tegelikult teisi lapsi ei sega, nemad on enamasti lastekollektiiviga harjunud. Ainult mõnda vanemat.

Väikestele mõeldud teater ongi vanematele paras katsumus, harju sellega.

Vahet pole, kui pisike nutab või ringi sebib, kolmesed teevad seda samuti.

ütlen ausalt, ma ei olnud seal esimest korda. Isegi armas on et 3-5 aastane õhinal kaasa räägib ja naerab, kuskile ei jookse ja istub omal kohal. Vaid väiksemad ei suuda olla ja neile sobiks tõesti alla 3 aastaste etendus, kus saab ringi käia, roomata ja ära minna kui vaja.
Seega, kui on märge, et 3-4 aastastele, siis MIKS seda ei leota ja ei arvestata sellega ?
Al. 21.a spa-sse võetakse ka lapsi kaasa ?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 16:39; 10.02 17:21; 11.02 09:36; 15.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Ega nad tegelikult teisi lapsi ei sega, nemad on enamasti lastekollektiiviga harjunud. Ainult mõnda vanemat.

Väikestele mõeldud teater ongi vanematele paras katsumus, harju sellega.

Vahet pole, kui pisike nutab või ringi sebib, kolmesed teevad seda samuti.

ütlen ausalt, ma ei olnud seal esimest korda. Isegi armas on et 3-5 aastane õhinal kaasa räägib ja naerab, kuskile ei jookse ja istub omal kohal. Vaid väiksemad ei suuda olla ja neile sobiks tõesti alla 3 aastaste etendus, kus saab ringi käia, roomata ja ära minna kui vaja.

Seega, kui on märge, et 3-4 aastastele, siis MIKS seda ei leota ja ei arvestata sellega ?

Al. 21.a spa-sse võetakse ka lapsi kaasa ?

Oot, sind ei häiri, kui 3-5aastane õhinal kaasa räägib, see on lausa nunnu? aga nii pea, kui sedasama teeb 2-aastane, siis on oi kui paha? natuke kahepalgeline, mis? las ma arvan, su enda lapsed pläkutavad terve etenduse ja probleem on selles, et sa ei kuule, mida sinu lapsed räägivad? 😀

Tead, need vanuselised soovitused ei ole seal mingid keelud erinevalt ööklubidest ja alkoholiostmisest. Need peegeldavad lihtsalt etenduse sisu keerukust, mis tihti on mööda pandud. Pooled 3-5aastaste etendused on üks paras röökimine – mis muidugi lastele meeldib, selles osas pole midagi ette heita, aga mitte midagi eakohatut noorematele. Pigem ma ütleks oma laste seisukohalt, et need alla 2 a etendused on liiga igavad ja miskipärast arvatakse, et 1,5aastane tahab mingit melanhooliat vaadata. Nt käisime “Kontsert kõige pisemale” ja see oli tõesti selline, et näha, et lastel, sihtrühmal, oli igav, sest meloodidad olid kõik melanhoolsed.

Esmalt tee enesele selgeks, mis vahe on vanusepiirangul ja soovituslikul vanusel (kas ma 3-5aastase etendusele 7aastasega tohin tulla või see ka segab sind?), seejärel vaata, kuidas su oma lapsed end ülal peavad ja kas see ikka on nii nunnu, enne kui halama tuled

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 21:42; 11.02 09:03; 12.02 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Ega nad tegelikult teisi lapsi ei sega, nemad on enamasti lastekollektiiviga harjunud. Ainult mõnda vanemat.

Väikestele mõeldud teater ongi vanematele paras katsumus, harju sellega.

Vahet pole, kui pisike nutab või ringi sebib, kolmesed teevad seda samuti.

ütlen ausalt, ma ei olnud seal esimest korda. Isegi armas on et 3-5 aastane õhinal kaasa räägib ja naerab, kuskile ei jookse ja istub omal kohal. Vaid väiksemad ei suuda olla ja neile sobiks tõesti alla 3 aastaste etendus, kus saab ringi käia, roomata ja ära minna kui vaja.

Seega, kui on märge, et 3-4 aastastele, siis MIKS seda ei leota ja ei arvestata sellega ?

Al. 21.a spa-sse võetakse ka lapsi kaasa ?

Oot, sind ei häiri, kui 3-5aastane õhinal kaasa räägib, see on lausa nunnu? aga nii pea, kui sedasama teeb 2-aastane, siis on oi kui paha? natuke kahepalgeline, mis? las ma arvan, su enda lapsed pläkutavad terve etenduse ja probleem on selles, et sa ei kuule, mida sinu lapsed räägivad? ????

Tead, need vanuselised soovitused ei ole seal mingid keelud erinevalt ööklubidest ja alkoholiostmisest. Need peegeldavad lihtsalt etenduse sisu keerukust, mis tihti on mööda pandud. Pooled 3-5aastaste etendused on üks paras röökimine – mis muidugi lastele meeldib, selles osas pole midagi ette heita, aga mitte midagi eakohatut noorematele. Pigem ma ütleks oma laste seisukohalt, et need alla 2 a etendused on liiga igavad ja miskipärast arvatakse, et 1,5aastane tahab mingit melanhooliat vaadata. Nt käisime “Kontsert kõige pisemale” ja see oli tõesti selline, et näha, et lastel, sihtrühmal, oli igav, sest meloodidad olid kõik melanhoolsed.

Esmalt tee enesele selgeks, mis vahe on vanusepiirangul ja soovituslikul vanusel (kas ma 3-5aastase etendusele 7aastasega tohin tulla või see ka segab sind?), seejärel vaata, kuidas su oma lapsed end ülal peavad ja kas see ikka on nii nunnu, enne kui halama tuled

ära fantaseeri ja ette kujuta.
Minu laps istub teatris vaikselt ja ei käi ringi, samuti teised üle 3. aastased ei käi.
Asi on põhimõttes.
Kui ma lähen üle 3.aastaste etendusele, siis ka arvestan, et seal ei ole tittesid kohapeal.
Kogu lugu

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 16:39; 10.02 17:21; 11.02 09:36; 15.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on põhimõttes.
Kui ma lähen üle 3.aastaste etendusele, siis ka arvestan, et seal ei ole tittesid kohapeal.
Kogu lugu

Jajah. Sa arvestad omaenda heaoluga. Saada väikelaste etendust rahus ja vaikuses ise jälgida – unusta ära. Seda lihtsalt ei juhtu. Ja ei peagi juhtuma. Lihtsalt arvesta sellega.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 22:24; 11.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on probleem üle 3 aastaste etendusega, harju ära! Samamoodi tassitakse neid kaasa nn “kogupere” etendustele Estonias ja Alexela kontserisaalis, mis kestavad 2 ja enam tundi!
Kuigi sihtrühmaks “kogupere” on reeglina 6-12 aastased.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Tead, need vanuselised soovitused ei ole seal mingid keelud erinevalt ööklubidest ja alkoholiostmisest. Need peegeldavad lihtsalt etenduse sisu keerukust, mis tihti on mööda pandud.

aga miks te neid soovitusi arvesse ei võta? kui on kirjas et ei sobivat alla 3 aastastele?! miks viite? kuidas te ette teate et seal on vanusega mööda pandud? või ikka loodate et teie võsuke on geenius ja istub terve etenduse ilusti ära ning kõigest aru saab?? kellele see vajalik on?????

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:51; 13.02 11:40; 13.02 11:43; 13.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on lasteetendusega, mida sa loodad? Ei maksa nii sappi täis olla.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga pöördu siis nukuteatri poole, et miks nad lubavad nooremaid sisse. Vaata, mis nad vastavad. On neil ka veidi huumorit päevas.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 21:42; 11.02 09:03; 12.02 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on lasteetendusega, mida sa loodad? Ei maksa nii sappi täis olla.

Et kui tegemist on lasteetendusega, siis ei pea keegi seda vaatama? Vb 3-4a tõesti tahaks ka kuulda, mis laval toimub, mitte ainult kõrvalistuva kahese lalinat. Aga miks te neid kaheseid viite? Mida nemad seal saavad?? Või te ise naudite seda? 😀

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:51; 13.02 11:40; 13.02 11:43; 13.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga pöördu siis nukuteatri poole, et miks nad lubavad nooremaid sisse. Vaata, mis nad vastavad. On neil ka veidi huumorit päevas.

No nemad ei saa midagi öelda sest homme on delfis arvamus kui lastevaenulik asutus nad on 🙂 aga teie kanaemad võiksite ikka mõista et alla 3a laps seda etendust ei naudi. Ta tahaks veel joosta, laliseda ja kõike näppida. Vanus selline.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:51; 13.02 11:40; 13.02 11:43; 13.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsiselt segavad ka teisi.

Ega nad tegelikult teisi lapsi ei sega, nemad on enamasti lastekollektiiviga harjunud. Ainult mõnda vanemat.

Väikestele mõeldud teater ongi vanematele paras katsumus, harju sellega.

Vahet pole, kui pisike nutab või ringi sebib, kolmesed teevad seda samuti.

See ei ole nii. Mu enda varsti 4 saav laps armastab etendusi ja kuulab neid huviga, käime tihti. On öelnud mulle “emme, ma ei kuule” kui kõrval väikelaps kõva häälega lalises (kes üldse lava poole ei vaadanudki). Ja pidingi tollele emale ütlema, kes siis vaatas mind nagu ma oleks tema last solvanud 🙂 üldjuhul üle 3 aastased juba vaatavad lasteetendusi, kui just mingi täiesti jama üritus ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:51; 13.02 11:40; 13.02 11:43; 13.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga pöördu siis nukuteatri poole, et miks nad lubavad nooremaid sisse. Vaata, mis nad vastavad. On neil ka veidi huumorit päevas.

No nemad ei saa midagi öelda sest homme on delfis arvamus kui lastevaenulik asutus nad on ???? aga teie kanaemad võiksite ikka mõista et alla 3a laps seda etendust ei naudi. Ta tahaks veel joosta, laliseda ja kõike näppida. Vanus selline.

Minu laps käis nädal pärast 3 a sünnipäeva Estonias pooleteisetunnist lasteballetti vaatamas ja istus seal hinge kinni pidades ning vaimustunult paigal paremini kui 90% ümberviibinud koolilapsi. Olen valmis kihla vedama, et nukuteatri lasteetendus paar nädalat varem 2 a vanuses ei oleks erilist probleemi kujutanud. 😛

Vanus ei ole mingi näitaja, vaid see, kuidas laps end ülal peab — olenemata vanusest. Mõni 2-aastane segab tunduvalt vähem kui mõni teine 12-aastane.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen lastega palju teatris käinud, alguses võtsin teadlikult koha äärde, et kui laps väsib – siis läksime poole pealt ära. Hiljem hakkasid harjuma vaikselt etendust jälgima. Käisin Kaunitas ja koletist vaatamas – 11 ja 9, samas olid saalis ka palju pisemad – ja ei ühtegi halba sõna – lapsed särasilmi vaatasid, minu kõrval üks tüdruk oli natuke rahutu, aga etendus oli pikka ka.
Seega – arvestage teistega ja ka oma lapsega, kui laps ikka muutub rahutuks, siis on parem saalist ära minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen lastega palju teatris käinud, alguses võtsin teadlikult koha äärde, et kui laps väsib – siis läksime poole pealt ära. Hiljem hakkasid harjuma vaikselt etendust jälgima. Käisin Kaunitas ja koletist vaatamas – 11 ja 9, samas olid saalis ka palju pisemad – ja ei ühtegi halba sõna – lapsed särasilmi vaatasid, minu kõrval üks tüdruk oli natuke rahutu, aga etendus oli pikka ka.

Seega – arvestage teistega ja ka oma lapsega, kui laps ikka muutub rahutuks, siis on parem saalist ära minna.

jah, üks mamma käiski iga 5 min tagant väljas, ja ainuüksi see juba segas kõiki kes seal ääres istusid, sest pidi vaatama, kuidas ta oma lapsega hakkama ei saa

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 16:39; 10.02 17:21; 11.02 09:36; 15.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma on 3 ja korraks kaalusin viia teda Buratinot vaatama. Siis aga taipasin, et minu laps ju ei teagi, kes see Buratino on ja lugu talle seletada ka ei saa, sest ta ei saaks sellest aru. Loobusin teda teatrisse viimast. Samas, kui tuleks Masha ja Karu või Põrsas Peppa siis ilmselt laps vaataks huviga, sest neid tegelasi ta teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Nukuteatri etendus 3-5 aastastele, kohal 1.5-2 aastased

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.