Esileht Väikelaps Öine voodisse pissimine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Öine voodisse pissimine

Postitas:

Tere
Meil kolmene tüdruk. Pissib öösiti voodisse. Olen teadlik, et alla viiestel sellest probleemi ei tehta (ka perearst ei näe probleemi). Kuid, usun et meie lapse puhul on tegemist päriliku teguriga. Sest ka ise olin sama murega, kadus umbes 10 eluaastal. Ja kohe kindlasti ei taha, et minu laps nii kaua kannatama peaks. See ei ole lihtsalt ebamugavus, suuremal lapsel kaasneb sellega tugev häbi ja süütunne.
Lõunauni on lapsel kuiv, kuid öösel juba tund peale magamist võib voodi märg olla. Mõnikord pissib 3x öö jooksul. Olen juba mõelnud, et peame mähkme tagasi panema, kuna see linade arv on meeletu. Ei olene õhtusest (mitte)joomisest. Ainus kuiv periood oli suvel 1,5k kui laps oli lasteaiast puhkusel. Kuid meie peres pole võimalust kolmesega koju jääda. Aias on tubli ja rõõmus. Mingid hingelised raskused peavad olema, mida öösiti ta läbi töötleb, kuid ma ei tea millest, pere sisekliima on rahulik ja last toetav.

Kas on keegi kuidagi abi saanud? Kõigi kogemusi kuulaks huviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 08:44; 18.10 12:43; 18.10 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest ei oska kahjuks sind aidata, aga ma tahaksin sind hea sõnaga lohutada ja toetada. Tõesti, lastel võivad sellised asjad päris pikalt kesta. Õnneks on tänapäeval olemas ka piisavalt suurtele lastele mähkmeid, Mina soovitan küll ööseks panna mähkme lapsele. No mida sa stressad nende linadega ja ujutad last seal loigus. Ta ju ei saa ise sinna midagi parata. Ja kui sul endal kadus see asi u 10-a-lt ära, no siis ehk kaob sinugi lapsel. Mu sugulane oli öise allapissimisega hädas kuni puberteedini, siis kadus see asi iseenesest. No mitte midagi polnud teha.
Ausalt, kolmesele võid rahulikult ööseks mähkme panna. Ehk on laps ise ka kõigest sellest veidi ärevil või stressis, no las ta siis vähemalt teab, et lahendus on olemas. Mähkmetega ei jää ju mingit pissihaisu ka külge, kõik on puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peres on olnud nii minul kui ka mu õdedel see probleem. Minu laps on viiene ja alles nüüd võtsime lasteaias lõunaunel mähkmed ära. Öösel on mähkmetega ning ca 30% ajast on kuivad, päris tihti vaid 1x pissitud. See on palju parem kui aasta tagasi. Ja ma olen ka teinud seda, et hambad ristis ja mähkmed ära, kuid see 3x öösel linade vahetamine ei teinud absoluutselt mitte kellelegi head. Ka mina muretsen tulevikus toimuma hakkavate öiste küllaminekute, laagrite pärast, kuid ma olen otsustanud sellest enda jaoks probleemi mitte teha. Lastearstiga on sellel teemal räägitud, tema arvamus oli, et kui me tõeliselt tahame ravimi saamise jaoks enureesi diagnoosi saada, siis see on kõigi jaoks jube stressirikas töö. Ja ravim pidi mõjuma suhteliselt väiksele protsendile. Soovitas tõesti alles viimasel võimalusel see käik ette võtta. Ma otsustasin lihtsalt oodata veel selle asjaga. Signaal peab tulema mu lapselt ja siis olen käed püsti nõus teda toetama.
Ja teine laps on mul kolmene. Alles nüüd võtsin lõunal mähkud ära. Öösel veel on all, sest neid on vaja. Kolm on nii noor, et selle pärast ma ei muretseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg (hetkel 4,5a) pissis kuni 4-aastaseks saamiseni öösel voodisse. Vahel isegi mitu korda öö jooksul. Lastearst oli probleemist teadlik, kuid temagi ütles, et enne 5a saamist uuringuid ei tehta. Proovisime küll igasuguseid nippe – õhtuti vähem juua, korralikult potile, pott ööseks voodi ette, ajasin öösiti üles ja panin potile (hommikul ikkagi märg). Mingit imerohtu ega supernippi ma ei leidnudki. Käisin iga kuu apteegist ühekordseid linu ostmas (muide, need on odavamad kui suured mähkmed), voodilina läks pesumasinasse (õmblesin suure hulga linu, nädalas läks ca 10 lina), masin pesi.
Kui poiss sai 4-aastaseks, siis lõppes see öine voodissepissimine iseenesest ära. Nüüd pissib alla ainult siis kui on haige (nt 40-kraadi palavikku).
Miks ta üldse niikaua alla pissis? Põhjust ei tea (ei uuritud), aga sünnitusel jäi ta hapnikupuudusesse (madal sünnihinne) ja vajas hiljem taastusravi. Neuroloog ütles, et areng tuleb aeglane (nii ka läks, püsti ajama hakkas end 1a2k, kõndima alles 1a5k ja rääkima 2a6k).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala eest, praegu on veel tõesti vara stressata, pane muidugi mähe tagasi!
Mul poiss 3,5. Magab öösel ka mähkmega (lõunal mitte). Aeg-ajalt oleme proovinud ära jätta, aga kui olen nädala linu pesnud, siis olen loobunud ja tagasi pannud. Ta ise ei ärkagi, kui pissib ja võiks rahulikult hommikuni loigus magada. Järelikult pole veel valmis. Eks varsti proovime uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala eest, praegu on veel tõesti vara stressata, pane muidugi mähe tagasi!
Mul poiss 3,5. Magab öösel ka mähkmega (lõunal mitte). Aeg-ajalt oleme proovinud ära jätta, aga kui olen nädala linu pesnud, siis olen loobunud ja tagasi pannud. Ta ise ei ärkagi, kui pissib ja võiks rahulikult hommikuni loigus magada. Järelikult pole veel valmis. Eks varsti proovime uuesti.

Sama siin, mu noorem poeg on praegu 4a3k ja öösiti mähkmega. 99% öödest on mähe hommikuks märg. Lõuna ajal magab lasteaias mähkmeta ja 90% on kuiv. Õnnetusi ikka juhtub. Üleüldse hakkas ta potil käima ka alles 3,5 aastaselt.
Vanem poeg magas mähkmega veel 7-aastaselt. Õnnetusi juhtus järjest vähem ja kuskil 7,5-aastaselt jätsime mähkme ära. Stress ja haigus mõjuvad mõlemale ikka veel nii, et võivad öösiti pissida. Olen täiesti teadlik, et mu vanema pojal oli enurees, aga kuna sellele head ravi ei ole ja enamusel juhtudes aitab ainult aeg, siis võtsin ka mina seda nii.
Minu kodu ei ole pesumaja ja mul on muid asju, mille üle stressata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Panime täna ööseks lapsele mähkme ja magasime kõik rahulikult hommikuni. Mässu muidugi oli pomm, aga vähemalt laps ei ärka enam märja küljealuse peale. Kui täiesti aus olla, siis mina ise nii väga ei stressagi. Minu jaoks on ta pisike ning on võimalik, et kasvab siiski varem välja, kui mina ise. Mees mul seevastu täiesti närvis sel teemal, ka mähkme tagasi panemine oli suur tagasilöök tema silmis. Pean palju vaeva nägema, et tema suhtumine last ei kahjustaks. Loomulikult ta ei pahanda. Kuid pettumuse väljendamine samuti teeb oma töö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 08:44; 18.10 12:43; 18.10 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa ja siis veel. Mina pidin süüdi olema, et laps alla pissib, no et minult päritud. Ütlesin, et oma
viga, et kohtudes ei küsinud, kas lapsena mul selline probleem oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 08:44; 18.10 12:43; 18.10 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps vahetult enne voodisse minekut käib pissil?
Minu lapsel on väga selge muster, et kui vahetult enne voodisse minekut pole potile suunanud (isegi kui nt tund varem käis), siis pissib öösel. Kui käib ära ja potilt otse voodisse siis kuiv.

Aga muidugi hoia mähet all, sest ega laps käsu peale ei hakka kuiv olema, tal peab endal klõps käima ja märjad linad ja lapse solgutamine öösel ei aita. Ega ta meelega ja isa kiusamiseks alla ei pissi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pissib öösel, siis öösel mähe alla ja pole mingit probleemi. Muul ajal on ta ju ilma mähkmeta, see öömähkmega olemine ei ole mingi tagasilöök ega õudne häbi. Öömähkmeid müüakse ka päris suurtele lastele ja ei tohiks küll sellest mingit häbiasja teha kui on niisugune probleem. Rahulik uni on olulisem kui mingi valehäbi. Isegi kui neid öömähkmeid peab kauem kasutama, siis ikkagi ei tohiks sellest mingit suuremat elevanti puhuda, sest ütled ju, et sul endal oli sama asi lapsena. Võtategi seda lihtsalt kui paratamatust kui ravida ei anna. Aga öösel kolm korda linade vahetamine küll parem ei ole. Ka minu peagi 4-aastaseks laps magab öösel mähkmetega, muidu on ilma. Eks ma senikaua kasutan mähkmeid, kuni need lõpuks hommikuti hakkavad kuivad olema. Muul ajal saab ilusti vetsus käidud, seega ma ei näe öömähkme kasutamises küll mingit probleemi, et selle öise mähkme ärajätmisega peaks kiirustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kopeerin siia ühe oma vastuse ühes teises teemas.

Nimelt selle aasta kevadel oli mu poeg juba 6-aastaseks saanud kui mõtlesin, et läheme ikka arsti juurde. Tema öine pissimine oli juba üle visanud, et peaks asja uurima. Olgugi, et viimase aasta jooksul oli olnud 2 kuiva ööd. Ehk siis poole aasta järel kuiv öö, jälle pool aastat ja 1 kuiv öö.
Ok, läksime siis arstile. Kuna meie polikliinikus lastearsti ei ole, suunas siis perearst meid hoopis lasteneuroloogi juurde. Tema, olles tutvunud lapse terviselooga ja minu seletustega, kirjutas pojale välja Minirin tabletid. (Igaks juhuks tegime ka kõhuõõne UH – see oli korras.)
Minirin tablette siis hakkas poeg võtma alguses 1 tbl päevas. Märgin ära, et soodustusega maksis 30 tabletti umbes 20 €. Õudukas ju! Aga minu pojal juba midagi toimus, küll mitte tablettide mõjul. Nende toimel oleks pidanud kohe esimesest ööst olema ta kuiv, aga ei olnud. Olid 50% kuivad ööd. Rääkisin arstiga, et ei ole 100 % kuivad ööd. Siis suurendas annust 2 tbl kord päevas. Proovisime nädala. Ei mõjunud. Jätsime tabletid täitsa ära ja sellest umbes nädala pärast oli poeg täiesti, no kohe täiesti kuiv. Nii et meil oli see lapse loomulik areng, kus oligi vaja oodata seda “klõpsu”. Ja oleks me paar kuud veel arsti juurde minekut oodanud, oleks me ilma arstitagi hakkama saanud.
See alarmaparaat meile ei oleks sobinud, kuna mu poeg väga sügavalt magab. See ei oleks talle mõjunud.
Loodan, et teilgi käib varsti see “klõps” ja saate jätkata normaalset elu.
Meil oli tegu öise enureesiga. Päevased uned kõik kuivad.

Kasutasin lapsel püksmähkmeid, nooremana Libero omi, hiljem aga mingeid teisi, mis mõeldud koolilastele (poiste/tüdrukutele on eraldi need ja erineva imavusega ka), nime kahjuks ei oska öelda. Märgade linadega olime mingi nädal-poolteist, see oli täitsa mõttetu. Nagu muud teha ei ole õhtuti kui linu pesta…..

Ehk oli meie kogemusest abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa ja siis veel. Mina pidin süüdi olema, et laps alla pissib, no et minult päritud. Ütlesin, et oma
viga, et kohtudes ei küsinud, kas lapsena mul selline probleem oli.

Ütle mehele, et inimest saa SÜÜDISTADA selle pärast, loodus on otsustanud anda talle “kingituseks” näiteks päritava lühinägelikkuse või öise allapissimise lapsena. Kuidas inimene saab süüdi olla selles, mida annab loodus ja mida ta ise valida ei saa? Lapsena allapissimine pole kõige hullem “kingitus” looduse poolt – sest see kasvab vähemalt välja. Täiskasvanuna on voodi kuiv nagu igal teiselgi.

3x öösel linu vahetada pole mõtet. Päeval mähkme alt võtmine ja märgade pükste kogeda laskmine (mida tehakse sageli lapse potile õpetamisel) töötab, aga öösel märja voodi kogeda laskmine ei tööta. Sest ärkvelolekus võib laps ju mõelda küll, et märg voodi on vastik ning ta ei taha voodit märjaks teha – aga niikui laps on une meelevallas (st. aju magab ning une pealt tekkinud pissihäda signaal ajusse ei jõua), ei ole ärkveloleku mõtlemisest “ma ei taha märga voodit” enam mitte kõige vähematki kasu.

Tähtis on, et just praegu ei tekitaks isa lapsele häbi ja alaväärtusliku inimese tunnet – millest võib jääda negatiivne jälg (“ma olen alaväärtuslik, äpu”) psüühikasse kogu eluks! Selgita seda oma mehele, et hoolima peaks just lapse vaimsest tervisest, mitte muretesema mähkmete pärast, mis kunagi (kui öise pissihäda signaal hakkab ajusse jõudma) lähevad alt ära niikuinii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane mähe, mis sa piinad ennast ja last. Meie lapsed on jäänud kõik u 3,5a kuivaks, ühel hetkel ja iseenesest ja lõplikult. Hakkavd ise ärkama ja pissile küsima/minema.
Noorim on just 3,5 ja temal on vaheldumisi päris pikad perioodid, kus mähe on hommikuks kuiv (käib enne magamainekut pissil, kui ei käinud, siis pissib esimese raske une ajal või u tunni jooksul voodisse, õigemini mähkmesse, kui mähet poleks siis voodisse) ja perioodid, kus mähe on hommikuks põlvini. Päeval on ta kuiv juba u2a ja päevauned ka ammu kuivad (kasutasin küll kaitselina, vahel väga harva juhtus), nüüd enam ei magagi päeval. Ei tee probleemi ja ammugi ei laseks mehel selle, ei enda ega lapse kallal kaagutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Öine voodisse pissimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.