Esileht Tööelu, raha ja seadused. OK Incure inkasso

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: OK Incure inkasso

Postitas:

Kas te olete puutunnud kokku OK Incure inkassofirmag? Millised on kogemused? Minu kogemused on sellised, et vastutulemist eriti ei ole, rigiidne töötaja Anna, kelle sõbralikkus ja kompromissivalmidus on 0. Ähvardamine ja nõue tasuta kogusumma, kuigi maksegraafik on kehtiv ja nõue amicable. Õnneks saan varsti oma kuumaksed tehtud.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle neile, et rohkem ei maksa. Pöördugu kohtusse ja need ebamõistlikud intressid kirjutatakse korstnasse.

Võlad peab maksma, aga mitte läbi inkasso. Nad ei pea sinu pealt teenima.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkasso arveid ei pea tasuma. Tasu oma võlad sellele kellele oled võlgu kui üldse oled.

Tõesti? Ilmselgelt on sellise kaasuse puhul nõue inkassofirmale loovutatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüa kasutatud raamatud!

Ettevõtte rõõmuks ja klientide rõõmuks pakume kvaliteetsete kasutatud raamatute ostmist soodsa hinnaga. Meie sortimendist leiate laia valiku eri žanrite kirjandust alates klassikalistest väärtustest kuni uusimate bestselleriteni. Kõik meie raamatud on hästi hooldatud ja valmis uutele lugejatele või kogujatele. Külastage meie poodi ja avastage meie kasutatud raamatutest oma uus lugemisrõõm! https://knygospigiau.lt 

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Müüa kasutatud raamatud!

Ettevõtte rõõmuks ja klientide rõõmuks pakume kvaliteetsete kasutatud raamatute ostmist soodsa hinnaga. Meie sortimendist leiate laia valiku eri žanrite kirjandust alates klassikalistest väärtustest kuni uusimate bestselleriteni. Kõik meie raamatud on hästi hooldatud ja valmis uutele lugejatele või kogujatele. Külastage meie poodi ja avastage meie kasutatud raamatutest oma uus lugemisrõõm! https://knygospigiau.lt

Mingilt leedu lehelt ostan raamatuid, mis müüb ka karusööki? Igatahes võiks see reostaja siin blokeeritud olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkasso arveid ei pea tasuma. Tasu oma võlad sellele kellele oled võlgu kui üldse oled.

Tõesti? Ilmselgelt on sellise kaasuse puhul nõue inkassofirmale loovutatud.

Mis siis, maksad sellele kellele võlgu jäid. Ma olen ise ka korra inkassosse sattunud, mingi telefoni arve jäi makstama ja siis tuli inkasso nõue, aga maksin toona radiolinjale arve ära ja oli mott. Inkassole vastasin lihtsalt et makstud ja rohkem nad mingit teemat ei teinud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis, maksad sellele kellele võlgu jäid. Ma olen ise ka korra inkassosse sattunud, mingi telefoni arve jäi makstama ja siis tuli inkasso nõue, aga maksin toona radiolinjale arve ära ja oli mott. Inkassole vastasin lihtsalt et makstud ja rohkem nad mingit teemat ei teinud.

Miks sa varem ei maksnud? Kui inkassosse antakse, siis on inimene ikka päris mitme kuu maksed võlgu ja meeldetuletustele ei reageeri. Ma saan aru, kui korra ununeb maksmata, siis kui tuleb meeldetuletuskiri on väga piinlik, maksad kohe ära ja edaspidi oled toplethoolas. Selleks et inkassosse sattuda, peab ikka päris mitut meeldetuletust ignoreerima.

Sa pead seda normaalseks, et nii kaua ignoreerisid teenusepakkuja kirju, kuni nad su lootusetuks tunnistasid ja asja inkassosse andsid, et mingitki raha saada? Inkassos on ka inimesed tööl, kes tahavad palka saada ja firma peab riigimakse maksma. Juhul kui kõik inimesed oleksid ilussad ja head, siis meil muidugi inkassofirmasid vaja poeles ja sealsed töötajad saaksid millegi meeldivamaga omale leiva lauale. Kahjuks siiski nii pole. Sina maksid oma võla ära selle firmale, kellele võlgu olid, aga et su võlg oli juba inkassosse läinud, siis oli ilmselt mingi leping ka antud firma ja inkasso vahel, mis tõenäoliselt tähendab, et osa sinu võlast läks inkassofirmale töötasuks. Ja täiesti õiglaselt, sest varem sa ju oma võlga ei maksnud, keegi tegi tööd, et sulle võlanõue saata, sai selle eest palka ja selle eest maksti ka maksud. Aga see firma, kellele sa võlgu olid, et saanud kogu võlasummat kätte, kuigi sulle endale nii tundub. Sa oled tegelikult praegugi radiolinjale võlgu selle inkassoteenude võrra, paneks siia veel intressid ka otsa eks.

Pagana palju on neid jokk võis mis iganes inimesi, kes arvavad et seaduse silmis on kõik korrektne ja pagana kapitalistid nagunii teenivad hiigelkasumeid.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis, maksad sellele kellele võlgu jäid. Ma olen ise ka korra inkassosse sattunud, mingi telefoni arve jäi makstama ja siis tuli inkasso nõue, aga maksin toona radiolinjale arve ära ja oli mott. Inkassole vastasin lihtsalt et makstud ja rohkem nad mingit teemat ei teinud.

Miks sa varem ei maksnud? Kui inkassosse antakse, siis on inimene ikka päris mitme kuu maksed võlgu ja meeldetuletustele ei reageeri. Ma saan aru, kui korra ununeb maksmata, siis kui tuleb meeldetuletuskiri on väga piinlik, maksad kohe ära ja edaspidi oled toplethoolas. Selleks et inkassosse sattuda, peab ikka päris mitut meeldetuletust ignoreerima.

Sa pead seda normaalseks, et nii kaua ignoreerisid teenusepakkuja kirju, kuni nad su lootusetuks tunnistasid ja asja inkassosse andsid, et mingitki raha saada? Inkassos on ka inimesed tööl, kes tahavad palka saada ja firma peab riigimakse maksma. Juhul kui kõik inimesed oleksid ilussad ja head, siis meil muidugi inkassofirmasid vaja poeles ja sealsed töötajad saaksid millegi meeldivamaga omale leiva lauale. Kahjuks siiski nii pole. Sina maksid oma võla ära selle firmale, kellele võlgu olid, aga et su võlg oli juba inkassosse läinud, siis oli ilmselt mingi leping ka antud firma ja inkasso vahel, mis tõenäoliselt tähendab, et osa sinu võlast läks inkassofirmale töötasuks. Ja täiesti õiglaselt, sest varem sa ju oma võlga ei maksnud, keegi tegi tööd, et sulle võlanõue saata, sai selle eest palka ja selle eest maksti ka maksud. Aga see firma, kellele sa võlgu olid, et saanud kogu võlasummat kätte, kuigi sulle endale nii tundub. Sa oled tegelikult praegugi radiolinjale võlgu selle inkassoteenude võrra, paneks siia veel intressid ka otsa eks.

Pagana palju on neid jokk võis mis iganes inimesi, kes arvavad et seaduse silmis on kõik korrektne ja pagana kapitalistid nagunii teenivad hiigelkasumeid.

Ma ei mäleta, see oli nii ammu. Võib-olla vahetasin operaatorit ja seepärast ununes viimane arve maksmata? Tollel ajal ei saadetud arveid e-mailidega, need tulid paberkirjaga postkasti, äkki kadus ära ajalehtedega. Mina ei ole midagi võlgu, sest nagu kirjutasin, inkasso mind rohkem ei tülitanud. Radiolinja firmat pole ka ammu enam olemas, 2004 muutus juba Elisaks. Sa fantaseerid mingit oma mõtet.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkasso arveid ei pea tasuma. Tasu oma võlad sellele kellele oled võlgu kui üldse oled.

Tõesti? Ilmselgelt on sellise kaasuse puhul nõue inkassofirmale loovutatud.

Mis siis, maksad sellele kellele võlgu jäid. Ma olen ise ka korra inkassosse sattunud, mingi telefoni arve jäi makstama ja siis tuli inkasso nõue, aga maksin toona radiolinjale arve ära ja oli mott. Inkassole vastasin lihtsalt et makstud ja rohkem nad mingit teemat ei teinud.

Mul läks suvel ka üks 27eurone spordiklubi võlg Julianus inkassosse. Kokku oli nõue ligi 70€. Mina maksin otse spordiklubile oma võlgnevuse ära ning kirjutasin inkassofirmale ka, et on tasutud. Vastati, et 10€ pean neile maksma ning nõue on lõpetatud. Maksin selle 10€ siis ära ning olimegi tasa. Kokku siis 37€, mitte 70€.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkasso arveid ei pea tasuma. Tasu oma võlad sellele kellele oled võlgu kui üldse oled.

Tõesti? Ilmselgelt on sellise kaasuse puhul nõue inkassofirmale loovutatud.

Mis siis, maksad sellele kellele võlgu jäid. Ma olen ise ka korra inkassosse sattunud, mingi telefoni arve jäi makstama ja siis tuli inkasso nõue, aga maksin toona radiolinjale arve ära ja oli mott. Inkassole vastasin lihtsalt et makstud ja rohkem nad mingit teemat ei teinud.

Mul läks suvel ka üks 27eurone spordiklubi võlg Julianus inkassosse. Kokku oli nõue ligi 70€. Mina maksin otse spordiklubile oma võlgnevuse ära ning kirjutasin inkassofirmale ka, et on tasutud. Vastati, et 10€ pean neile maksma ning nõue on lõpetatud. Maksin selle 10€ siis ära ning olimegi tasa. Kokku siis 37€, mitte 70€.

Sa ei oleks pidanud midagi inkassole maksma, sest 10 euroga nad ei lähe ei täiturisse ega kohtusse. 10eurose võla intressid ei saaks kasvada ka suuremaks kui võlg ise, st 3 aastaga kannaks nad enda väljamõeldud võlgnevuse lihtsalt maha. Aga kui sa tunnistad nõuet, siis oled tõesti kohustatud maksma. Said 10 euroga pügada. Pole seadust mis käsiks võlgnikul maksta ära võlgu mis on kellelegi edasi müüdud kellest võlgnik isegi midagi ei tea.

Inkasso kirjadele ei tasu üldse mitte kui midagi vastata. Nendega suhtlemine ongi nõude omaks võtmine mida siis sinu vastu ära kasutatakse. Siis sa juba maksadki neile 70€ või veel rohkem, sest oled ennast neile kätte mänginud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – tee palun vahet intressil ja viivisel. Intressi ei saa nõuda rohkem, kui laen, viiviseid saad nõuda kuni võlg tasutud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – tee palun vahet intressil ja viivisel. Intressi ei saa nõuda rohkem, kui laen, viiviseid saad nõuda kuni võlg tasutud.

Intress on laenul ja viivis on tavalisel võlgnevusel nagu arve tasumata jätmine. Viivised ei saa olla suuremad kui on võlgu jäädud summa. Kui näidiseks olev 10 eurot on arve võlgnevus, siis viivis ei saa ületada seda summat isegi kui võlgnevus oleks 2 aastat. Kui kolme aasta jooksul ei suudeta võlgnevust kätte saada, siis on võlgnevus ka tühistatud. Inkassode äri on hoida üleval ka kõige mõttetumaid võlgu, sest äkki inimene võtab omaks ja siis on ta kohustatud selle ära maksma. Alati, kui keegi tahab teile mingid võlad pähe määrida, siis minge kohtusse, mitte kunagi ärge laste inkasso jutust end õnge võtta. Teine teema on kohtutäitur.

https://hugo.legal/kui-palju-ikkagi-peab-viivist-maksma/#1958fbea

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen puust ja punaseks- võtad laenu näiteks aastaks intressiga 5% võlassummat, siis intressi saab nõuda aasta eest ja edaspidiselt hakkad maksma viivust, kuni kohustuse täitmiseni. Intress on tasu raha kasutamise eest ja viivis on õiguskaitsevahendina kohustuse rikkumise korral. Intressi ei saa nõuda rohkem kui on laen, viivist aga saad. Kindlasti ei saa nõuda intressi tasumisega viivitamisel viivist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen puust ja punaseks- võtad laenu näiteks aastaks intressiga 5% võlassummat, siis intressi saab nõuda aasta eest ja edaspidiselt hakkad maksma viivust, kuni kohustuse täitmiseni. Intress on tasu raha kasutamise eest ja viivis on õiguskaitsevahendina kohustuse rikkumise korral. Intressi ei saa nõuda rohkem kui on laen, viivist aga saad. Kindlasti ei saa nõuda intressi tasumisega viivitamisel viivist.

Jah, laenu võid võtta kuidas tahad, väikelaenud kus ei ole hüpeteeki, on makseprobleemide puhul kiirmenetluse rida. Hüpoteeklaenud on hoopis teine teema, hüpoteeklaenuga nõustuja nõustub seadusega kus ta jääb 3 makset võlgu ja tagatis läheb müüki või on äriskeem võlg nö refinantseerida, sest laenumakse suureneb, tuleb maksta trahvi kuni inimene mässib end lausa 2 või 3 võlakoormuse alla. Väikelaenude puhul sellist probleemi ei ole. Aga arvete mitte tasumisel on hoopis teised reeglid.

Tundub et sul on segi mis on intress ja mis on viivis.

Intress on laenudel ja viivis on arvetel. Muidugi kui jääd laenumakse võlgu, siis maksad ka viivist kuna tegemist on arvega.

ka wiki kirjutab: Viivis on rahasumma, mille tasumist võlausaldaja saab võlgniku käest nõuda, juhul kui viimane viivitab rahalise kohustuse täitmisega. Viivis on üks õiguskaitsevahenditest.

Viivist ei ole lubatud arvestada intressivõlalt (VÕS § 116 lg 6). Eesti kohtupraktika on seda piirangut toetanud, kuigi ratsionaalne alus selliseks piiranguks puudub. Samuti rikub selline piirang Põhiseaduse §-i 32 põhimõtet, et “Igaühe omand on […] võrdselt kaitstud.” St omandi kaitse ei peaks sõltuma sellest, kas võlausaldajale kuulub viivituses olev põhinõue (viivis lubatud), leppetrahvinõue (viivis lubatud), kahjunõue (viivis lubatud) või intressinõue (viivis pole lubatud).

Viivist aetakse sagedasti segamini intressiga, kuid need on erinevad mõisted. Maksukorralduse seadus kasutab mõistet intress, kuigi see kuulub arvestamisele kohustuse rikkumise korral. St maksõiguse intress on tegelikult viivis.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. OK Incure inkasso