Esileht Pereelu ja suhted Olen hullumas

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Olen hullumas

Postitas:

See võib-olla pole kõige õigem koht kuhu sellest probleemist kirjutada, aga suhteid ja minu pereelu puudutab see probleem küll. Nimelt on tänu segastele naabritele häiritud kogu minu elu ja kuna närvid on läbi siis lähen juba paljude ennast ümbritsevate inimestega tülli. Probleem on siis lärmakad naabrid, kes ei lase isegi magada. Trampimine, röökimine ja karjumine algab juba hommikul kell 5. Pidevalt käib valjult muusika. Kui hästi läheb siis õhtul kell 11 saabub vaikus. Käin ülikoolis ja tööl ning loengutes vajuvad silmad kinni, ei suuda keskenduda ei tööl ega koolis. Olen pöördunud KÜ esimehe, politsei, juristi poole. Avaldusi olen politseisse kirjutanud lugematu hulga. Vastus avaldustele on olnud alati sama: kui pole öörahu võib inimene muusikat kuulata, trampida, röökida nii kõvasti kui ise tahab. Seda kinnitas ka jurist ja ütles, et olen tõesti raskes olukorras. Politseis kohtusin ka korteri omanikuga, kes üürib seda korterit sellele lärmakale inimesele välja. Ma ei tea, kas asi oli tõesti selles, et nii politsei ametnik, omanik kui ka see üürnik olid kõik venelased, et mind sõimati selles politsei kabinetis täiesti läbi. Minult küsiti, et kas ma saan ikka aru, et elan kortermajas ja kortermajas tulebki välja kannatada lärmi jne. Ja öeldi ka, et kui ma veel lähen nende lärmajate ukse taha siis alustatakse minu vastu menetlust, et ma käin neid seal häirimas oma koputamksega! Olen lihtsalt meeleheitel, sest abi kuskilt ei saa. Korterit müüa ka hetkel pole võimalik.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:14; 06.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee tagasi. Lubatud ajal. Las saavadki tunda su hulluks minekut. Kutsu abilisi ka, et võimalikult palju müra teha. Muidugi siis, kui nende pool on parasjagu vaikus, aga nad on kodus. Pikalt ja järjepidevalt.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi mingi võimas muusikakeskus. Hommikul kohe kui öörahu lõpeb pane täisvõimsusel mängima. Õhtul enne öörahu saabumist lülita välja. Sel ajal katsu leida mõne sõbra juures ulualust. On üsna loogiline, et kui naaber öösel lärmab siis tahab ta päeval magada.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi mingi võimas muusikakeskus. Hommikul kohe kui öörahu lõpeb pane täisvõimsusel mängima. Õhtul enne öörahu saabumist lülita välja. Sel ajal katsu leida mõne sõbra juures ulualust. On üsna loogiline, et kui naaber öösel lärmab siis tahab ta päeval magada.

No ta kirjutas ju, et öösel on vaikus, päeval lärmab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul naabrimees kraabib. Ma tõesti ei tea mida,aga hommikul kell 7 hakkab pihta ja kell 14.00 lõpetab. Tõsiselt häirib,olen korduvalt vastu lage koputanud,sel hetkel on vaikus ja laseb edasi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakka öösel kõvasti oigama ja ähkima.

Kas teised naabrid ei hädalda? Koos saaksite vastu kurjusele?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:59; 06.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul naabrimees suvel niidab muru, sügisel kasutab lehepuhurit ja talvel lumemisiganesmasinat. Ja kui ta seda parasjagu ei tee, siis ta putitab oma motikaid ja käivitab neid.
Teisel naabril koer ulub. Ei haugu, aga ulub.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on sinu isiklik korter, siis miks sa ometi ei paigalda strateegilistesse kohtadesse heliisolatsiooni? Milleks vaevata end kablemise ja ärritumisega, lihtsalt neutraliseeri läbi kostev ja sind häiriv heli.

Kas majas rohkem elanikke pole, keda need helid häirivad? Ei tundu loogiline, eriti kui lausa lärmatakse ja karjutakse varahommikust saadik. V-o oledki sina natuke liiga kikkis kõrvaga selle seina (või lae) poole?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naaber on mul väga kaval, kui öörahu on, siis ta muusikat ei pane. Ta teab, et siis tuleb politsei kohale. Öörahu ajal on lihtsalt trampimine ja muu lärm, mille kohta politsei ütles, et selle eest ei saa inimest karistada. Olen proovinud ka seda varianti, et panen ise ka muusika valjult käima, aga siis on kohe minu alumine naaber ukse taga sõimamas. Kui minu ülemine naaber lärmitseb olen ka kolkinud vastu radiaatorit ja lage, aga ta on lausa nii jultunud, et koputab vastu. Teisi naabreid ta nii väga ei häiri, sest näiteks trampimine on kõige paremini kuulda ikkagi alla ja maja planeering on selline, et tema kõrval olevad korterid on asetsevad nii, et sinna nii palju lärmi ei kostu. Tegu on täiesti haige inimesega. Tänaval laseb oma 10-aastasel poljal mulle roppusi röökida, muuseas laps on arengupeetusega. Korteris käib pidevalt jooming, millest olen korduvalt ka politseid informeerinud, aga nemad ütlevad, et eks teatage siis lastekaitsesse. Miks politsei seda ise ei tee?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:14; 06.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul naabrimees suvel niidab muru, sügisel kasutab lehepuhurit ja talvel lumemisiganesmasinat. Ja kui ta seda parasjagu ei tee, siis ta putitab oma motikaid ja käivitab neid.

Teisel naabril koer ulub. Ei haugu, aga ulub.

Aga minu naabril on väike koer, kes lambist aia ääres võib tunde klähvida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul kell 5 on kindlasti veel öörahu.
Korrakaitseseadus -§ 56. Ülemäärase müra ja valgusefektide tekitamise ning saastamise keeld
(1) Avalikus kohas on keelatud tekitada teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte.

(2) Mujal kui avalikus kohas on ajavahemikus kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni, keelatud tekitada kestvalt või korduvalt teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte.

nii et – igakord , kui kell 5 hakkab lärm, helistad 112 ja palud saata kohale politsei patrull, avaliku korra rikkumine on karistatav.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:24; 07.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane musa lae alla suunaga üles. Põrandale pehme madrats või vaip, miski alus (laud, kapp) ja sinna peale miski ilge buufer ja d klassi võim. Peaks mõistliku elektrikuluga korterivargaid eemale hoidma päevasel ajal kui tööl oled.

Väike cad skeemike ka:

seinapistik->akulaadija(20+ amprit) -> aku -> odavam autosse mõeldud D klassi mono võim -> miski odavam rockford fosgate suppar (taob ebakuulatavalt) -> seltsimehe korter

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:59; 06.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult ei tohi ka päevasel ajal ülemäärast lärmi teha. on sätestatud kindlad mürataseme normid (detsibellid). mõõda ja filmi seda.
http://www.riigiteataja.ee/akt/163756

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müra ei või tekitada ka päeval siiski, müra on tahtlik lallamine nt teleka, muusika jne abil pikalt ja meelega, mis nüristab inimese ära, kes seda on sunnitud kuulama. Mina pöörduksin piirkonna konstaabli poole, politsei saab alati vestelda isikuga ja uurida olukorda, mis põhjusel nii käitub. Tegelikult võib omanikuga ikka edasi suhelda ja saata ekirju selle kohta kui on olemas e-maili aadress, kasvõi iga juhtumi kohta. Kirjutada ometi võib omanikule, ja mingil hetkel omanikul viskab üle ja lõpetab lepingu ära selle müramehega. Võib pöörduda ka sotsiaalosakonda, kes samuti aitab lahendada probleemi kui omanik ei taha aru saada sinu murest. Võtta võib ka mingi arsti tõendi, kuidas müras elamine sinu tervist kurnab, elukvaliteeti segab. Ukse taha ära mine jah, kuna koridor on avalik ruum ja siis tekivad igasugu õigused üürnikul ja avaldusi ära rohkem hetkel kirjuta ega patrulli välja kutsu. Hulluks ei tasu kindlasti minna. Rahvus ei puutu üldse asjasse, olen selles kindel. Omaniku asi on muuta kas oma korter helikindlamaks või öelda leping üles. Tagasi teha kindlasti ei ole mõtet, ega te lasteaeda ei mängi. Teata ise lastekaitsesse, kui poeg roppusi karjub ja korteris on joomingud. Kui hakkab lastekaitse kontrollimas käima olukorda, siis küll lõpeb müra ka.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt osta kohe head kõrvatropid. On olemas ka mürasummutavad kõrvaklapid, need on tõesti head, aga magada võib olla nendega keeruline. Ise olen küll lennukis neid kandnud ja isegi maganud.

Teiseks proovi rääkida teiste naabritega, kas tõesti kedagi rohkem ei häiri kui sind? Kui saaksid naabrid ka punti, on kergem nii korteri omanikule kui ka ühistule survet avaldada.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel hullem piidrist paks tüdruk naabriks. Tema lõputu müra ja kolistamise pärast olen sunnitud oma kodust ära kolima. Vastik värdjas.
Olen rääkinud värdi endaga, ühistugA, juristiga kui ka menti avalduse teinud. Kasutegur on 0 ja naaber jätkab müra tegemist südamarahus, ka oösiti

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kortermajas sa vaikust nõuda ei saa ja ka loota ei saa, pead minema kuhugi metsa elama, kirjutas ju üks eramaja elanik et suvel niidetakse muru, talvel lumepuhur ja kui neid tegevusi ei tehta siis käivitab motikat ja ka seda sa keelata ei sa, ka politsei ei tee siin midagi. Kui on sinu korter siis paigalda müratõkke plaadid või osta omale korter kuhigi vaiksemasse kohta.
Tagasitegemine ei aita, kaua sa võitled ja kakled naabritega.
Tegutse ja ära mine hulluks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi korteriomaniku telefoni nr ja iga kord, kui lärmatakse – helistad – vabandage, teile kuuluvast korterist tuleb meeletut lärmi, võtke palun midagi ette. Tuttav tegi haukuva koeraga nii – nii kui koer öösel haukus, helistas naabrile – pomiseti küll, et magavad – siis vastas viisakalt – sama soov siin pool. Lõpuks panid koera ööseks koridori kinni ja kõik said magada.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:24; 07.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean omast käest, selliste vastu pole muud rohtu kui ärakolimine. 3 aastat võitlesime ja kannatasime, siis kolisime ära. Selliseid ei paranda miski, see on nii sügaval nende loomuses. Tegemist oli samuti vene keelt rääkivate naabritega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe variandina, kui juba tõesti hullumas oled, on elektri välja lülitamine. Aga tee seda nii, et vahele ei jää. Vajadusel kasvõi juhtmeni välja, siis ta ei saa kohe ka sisse lülitada.
Mina taltsutasin oma naabrid ära.
Võite öelda, et kuritegelik vms, aga tean täpselt, mis tunne on selliste napakatega puid ja maid jagada. Lõpuks oledki hullaris, kus veidi rahu saad.
Või kui on mõni suur meestuttav, siis võiks ju tema abi kasutada?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üüri oma korter välja ja leia endale vaiksem elupaik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe variandina, kui juba tõesti hullumas oled, on elektri välja lülitamine. Aga tee seda nii, et vahele ei jää. Vajadusel kasvõi juhtmeni välja, siis ta ei saa kohe ka sisse lülitada.

Mina taltsutasin oma naabrid ära.

Võite öelda, et kuritegelik vms, aga tean täpselt, mis tunne on selliste napakatega puid ja maid jagada. Lõpuks oledki hullaris, kus veidi rahu saad.

Või kui on mõni suur meestuttav, siis võiks ju tema abi kasutada?

Kutsud mingi asjaliku elektriku, kes suudab naabrimehe elektrivõrku panna(peita) puldiga lühistaja. Lärm läheb öösel suureks, vajutad pulti, klõps naabril kaitse väljas. Kui avastakse, siis sina ei tea midagi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Olen hullumas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.