Esileht Lapse ootamine Õlu raseduse ajal?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Õlu raseduse ajal?

Postitas:

Novot, eks, meeeeeeletu õlleisu! Ilmselt isutab B-vitamiini järele. Ja mõistagi ei joo korraga palju, aga üks õlu kord nädalas … ei tohiks ju midagi halba teha, eks?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 01:47; 06.03 15:23; 06.03 20:32; 06.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot, eks, meeeeeeletu õlleisu! Ilmselt isutab B-vitamiini järele. Ja mõistagi ei joo korraga palju, aga üks õlu kord nädalas … ei tohiks ju midagi halba teha, eks?

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isutab alkoholi järgi. B vitamiin7 saab söögist ja tablettidest.
Ninh jah, lootele teeb ikka halba.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 06:48; 06.03 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti pole ok iga päev rasedana õlut juua. Või üldse alkoholi tarbida.

Kui soovid vitamiine, osta apteegist.
Kui meeldib õlle maitse, osta alkoholivaba õlut.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 07:02; 06.03 10:34; 06.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka õlle isu alati raseduste ajal. Aga alkoholi järele pole küll haaranud. Leidsin et heinekeni alkovaba (päriselt ka 0.0%) on sama hea ja ostan aegajalt seda. Ühe firma alkovaba oli veel ok, aga selle nime ei mäleta.
Kuid jah, raseduse ja imetuse aeg on minu puhul täielik nulltokerants. Ei lonksu, ei tilkagi, ma ei jooda oma lapsi!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 07:31; 07.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimese raseduse ajal.oli hull õlleisu. Ei aidanud need alkoholivabad ka. No ja siis lubasin endale ühe õlle nädalas, aga nii, et ei joonud seda korraga vaid iga päev lonks. Tol hetkel arst sellest probleemi ei teinud.
Praegu olen vist mehe kõrvalt üks-kaks lonksu võtnud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Mitterasedana õlu üldse ei maitse, aga last oodates kasvõi näppaks mehe tagant purgikese…
Võtan korralikult rasedate vitamiini, foolhapet on isegi mitu korda suurem annus määratud – aga no ikka isutab õlle järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha end korrata, aga kas sa oled pisutki lugenud alkoholi mõjust lootele?
N see:
https://www.perekool.ee/artiklid/alkohol-lootele-ohtlikum-kui-heroiin-ja-kokaiin/

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 07:02; 06.03 10:34; 06.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan täiesti aru piiritusjookide halvast mõjust lapse arengule, kuid õlu on ju naturaalne kääritatud jook – humal, oder … ei mingit lisatud piiritust. Ja muidugi annan endale aru, et purk iga päev või kolm purki õhtu jooksul ei ole päris see, mida rase peaks tegema, kuid purk nädalas ja mitte raseduse esimesel trimestril …
Mäletan, et esimese lapse ajal oli mu veri nii kehv, et ükskord ämmaemandakülastusel ütles ämmakas ise, et klaas punast veini päevas teeb teie verele ainult head. PÄEVAS! Samuti kääritatud jook, eks, mitte piiritusjook. Ja klaas PÄEVAS. Ma kahjuks või õnneks ei joo veini, pole seda kunagi hinnata osanud, küll aga suudan tõmmata paralleele sama tüüpi jookide vahele ja järeldada, et purk õlut NÄDALAS ei ole kindlasti põhjus end halvasti tunda või kedagi lapsetapjaks nimetada 😀

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 01:47; 06.03 15:23; 06.03 20:32; 06.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi puhul st kui see on joogis olemas ei ole mingit vahet, kas see on “loomuliku ja loodusliku käärimise” tulemus või vabrikutoodang.

Tegu on alkoholiga (etanool) ja tema mõju inimesele on täpselt sama, olgu see kogus saadud õllest, viinast, viskist, siidrist, veinist…

St alkohol on alkohol oma mõjult lootele, olgu ta saadud õllest või apteegipiiritusest, kvaliteetveinist või “peedikast” st piiritusega tembitud nn veinist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 07:02; 06.03 10:34; 06.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi puhul st kui see on joogis olemas ei ole mingit vahet, kas see on “loomuliku ja loodusliku käärimise” tulemus või vabrikutoodang.

Tegu on alkoholiga (etanool) ja tema mõju inimesele on täpselt sama, olgu see kogus saadud õllest, viinast, viskist, siidrist, veinist…

St alkohol on alkohol oma mõjult lootele, olgu ta saadud õllest või apteegipiiritusest, kvaliteetveinist või “peedikast” st piiritusega tembitud nn veinist.

No päris nii see siski ei ole, et vahet pole, on ikka vahe. Ja tõepoolest, olen ka kuulnud, et ämmaemandad on teistelegi soovitanud punast veini juua. Küsimus on muidugi koguses ja sageduses. Purk heledat õlut nädalas ei ole kuritegu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 01:47; 06.03 15:23; 06.03 20:32; 06.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tõesti kuritegu. Lihtsalt kui laps ei saa oma kingapaelte sidumisega hakkama, siis tulevad need õlled ehk meelde.
PS purk õlut nädalas, kui see on “must be”, ilma selleta ei saa, näitab üsna kindlasti sõltuvust.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 06:48; 06.03 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tõesti kuritegu. Lihtsalt kui laps ei saa oma kingapaelte sidumisega hakkama, siis tulevad need õlled ehk meelde.

PS purk õlut nädalas, kui see on “must be”, ilma selleta ei saa, näitab üsna kindlasti sõltuvust.

Hahaa, sõltuvus oleks see siis, kui ükski päev ei saa. Kord nädalas ja mitte põhjusel, et ilma ei saa, ei ole mingi sõltuvus. Keegi ei värise nurgas, kui oma reedeõhtust õlut ei saa 😀

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 01:47; 06.03 15:23; 06.03 20:32; 06.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik seisukoht on see, et rasedana ei tuleks üldse alkoholi tarbida, kuna lootele päris ohutut kogust ei ole olemas. Mina ei annaks oma isudele järele selles küsimuses.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen arvel Soomes ja vähemalt siin on küll nulltolerants alkoholile raseduse ajal. Küsi oma ämmaemandalt kui kahtlused on. Kui B-vitamiini vaja on, siis seda saab ju muudest toitudest ka või siis lisaks purgist. Õlle maitset saad ilmselt nautida ka alkoholivaba õlut juues. Su lapsele see õlu küll kohe kuidagi kasulik ei saa olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kõva alkohooliku tunnus on see, kui vaidled nii vaatu, et jumala eest on okei alkoholi tarbida raseduse aeg. Kurb …
Muidu kui see 1 õlu on kukimuki, kas sa peale ühe õlu joomist autorooli istuksid? Ei? Miks? Miks sa seda oma lapsele teed ja seda veel õigustad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 07:31; 07.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mitterasedana kirglik veini nautija. Aga raseduse teada saamisest alates ei suutnud ma mitte ühtegi tilka alla kallata. Isegi ei isutanud.

Küll aga olid suitsuga teised lood. Olin sõltlane, leidsin igasugu vabandusi jne alguses. Õnneks leidsin endas ikkagi jõudu ja sain ka sellest lahti 3.ndaks kuuks.

Kui mul oli täis kantud 39 nädalat ja ma olin otsest mõttes nii rase kui olla saab, proovisin sauna, kuuma vanni ja vahuveini. Vein lendas peale esimest lonksu kraanikaussi.
Vastik oli.

Kord nädalas üks õlu ei ole ka minu jaoks aksepteeritav. Paar lonksu(1-3)terve raseduse jooksul küll.
Alkohol tekitab väärarenguid. 0.0% õlu või kali peaks rahuldama maitse isu aga kui sa konkreetselt isutad alko maitse/tunde järgi on juba tõsisem probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kali ei ole õlleisu puhul küll variant. Kali on ju magus, õlle valin just siis, kui tahan jooki, mis pole magus ega hapu, vaid värskendava maitsega.
Aga praegu on meil suurepärane alkoholivaba õlle valik. Isegi tumeda 0-õllega on nad täitsa rahuldavalt hakkama saanud. Muidu ma ise eelistan Saku Go-d või Clausthalerit. Kui ma ise 8 aastat tagasi rase olin, siis peaaegu et Baltica oli ainuke maitsev variant. Igal juhul mingit tahtmist ei olnud alkoholiga õlut juua ja see harjumus on pärast rasedust ka jäänud: saunajoogiks võtan enamasti 0-õlle.
Raseduse lõpus ma seeneravi toetamiseks loobusin ka 0-õllest lisaks valgest jahust toodetele ja suhkrule, vat see oli teatud pingutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Õlu raseduse ajal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.