Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omaniku päring rahvastikuregistrist

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Omaniku päring rahvastikuregistrist

Postitas:

Puutusin teemaga kokku 1,5 a tagasi – tahtsin kontrollida, kas korteri eelmised omanikud, kellelt kodu ostetud said, on ennast normaalse aja jooksul meie kodust välja registreerinud (või õigemini siis, uude koju elukohateate esitanud), seda enam, et endiste omanike täiskasvanud poeg, kes ka varem siin koos nendega elas, oli kuulu järgi üsna kahtlase taustaga isik.

Igatahes mina ei kirjutanud mitte Perekooli, vaid helistasin vastavale KOV ametnikule. Sain teada, et otse eesti.ee-s pole päring tõepoolest võimalik, vaid tuleb kirjutada avaldus. Seda sai teha nii KOV-is kohapeal kui ka võis saata ametnikule elektroonse avalduse digiallkirjastatuna. Mina valisin viimase meetodi. 5 minutit kulus avalduse koostamiseks ja saatmiseks ning (minu üllatuseks) sain järgmise 10 minuti pärast juba meilile vastuse, mis kujutas endast rahvastikuregistri väljavõtet minu korterisse registreeeritud isikute andmetega. Oma rõõmuks sain teada, et kedagi peale meie pere liikmete enam korterisse registreeritud ei olnud. Infovahetus kiire ja korralik.

Soovitaksin ka teema autoril esitada oma küsimusi otse asjakohastele ametnikele, mitte Perekooli nämmutamiseks, halvustamiseks, (osaliselt) ebaõigete vastuste saamiseks jne.

Aga, kui see kahtlase taustaga üürnike poeg oleks olnud sinu aadressile registreeritud, mis siis oleks olnud? Kuidas see sinu elu oleks mõjutanud?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 18:30; 14.04 22:42; 19.10 11:44; 20.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetiliselt on võimalik “kahtlase taustaga üürnike pojal” sissekirjutuse olemasolul, kui uued omanikud pole näiteks ukselukkusid vahetanud, ennast korterisse smugeldada ja sinna ennast tasuta elama sättida, kuna tal on ette näidata enda elukoha kanne rahvastikuregistris ning teda sealt välja tõsta ilma kohtuta pole võimalik, mis aga võib aega võtta kuni pool aastat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omaniku päring rahvastikuregistrist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.