Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate streik

Näitan 25 postitust - vahemik 211 kuni 235 (kokku 235 )

Teema: Õpetajate streik

Postitas:

Pooldan väga erakoole, vähemalt kord on majas.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas  tehisintellekt ei saaks juba osaliselt õpetaja tööd üle võtta?

Koolis ongi ju suurim probleem see, et tänapäeva laste töömälu on tänu nutiseadmele  kogu aeg täis, mistõttu on lastel väga suured keskendumisraskused. Tehisintellekti kasutamine eeldab ennastjuhtivaid ja korraldusi täitvaid lapsi. Praegu õpetajad lahkuvadki suuresti seepärast, et mingist erialasest teadmiste jagamisest ei saa juttugi olla, enamus tunnist tegeled sellega, et lapsi üldse tööle ja keskenduma saada. See on kohutav motivatsiooni tapja, kui avastad, et sa ei saagi õpetada kõike seda põnevat, mis maailm ja sinu eriala pakub, vaid maadled sellega, et laps suudaks ühe lõigu teksti mõttega läbi lugeda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajate normtunnid on vist liiga madalale viidud, kui 35 tunniga nädalas hakkama ei saada, tuleks normtundudeks kehtestada 40 tundi nädalas nagu teistel töötavatel inimestel, sama palgaga loomulikult. ning suvepuhkuseks kehtestada maksimaalselt 35 päeva, et ei oleks tasustatud puhkust 56 päeva.

leian, et kallitel pedagoogidel pole praegu mitte mingisugust põhjust rahulolematu olla, praegune palk on liigagi hea pluss pikad puhkused pluss kindel töökoht

Palk käib ikka nõudluse ja pakkumise suhte järgi, kuna nõudlus ületab praegu tugevalt pakkumise, siis ilmselgelt ei ole õpetajate koormus nii väike ja töö nii kerge kui eemalt vaadates näib. Vaadates kui palju tuleb mulle keset kooliaastat erinevatest koolidest ahastavaid abipalveid, et tule meile õpetajaks, aita 9. klass hädast välja, siis olukord on päris halb.  Ja ilmselgelt ei suuda ka suvevaheaeg kompenseerida töö stressitaset, muidu tuleks ju selle stabiilse ja “mugava” töö peale hordides inimesi ja nad jääksid ka paigale. Reaalsuses on aga esimestel aastatel lahkujaid palju. Ja erinevalt teistest töödest, mõjutab hariduse kvaliteet pikas perspektiivis meid kõiki. Lisaks on probleem selles, et hariduse puudujäägid on pikaajalise tagajärjega, kui ka praegu õpetajaamet kuidagi atraktiivsemaks muuta, siis paranema hakkab olukord u. 10 aasta pärast, sest õpetajate koolitamine ei toimu ühe päevaga ja kõik korraga, ning juba tekkinud lüngad teadmistes kanduvad edasi ja allakäik jätkub inertsist veel mitu aastat.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajate normtunnid on vist liiga madalale viidud, kui 35 tunniga nädalas hakkama ei saada, tuleks normtundudeks kehtestada 40 tundi nädalas nagu teistel töötavatel inimestel, sama palgaga loomulikult. ning suvepuhkuseks kehtestada maksimaalselt 35 päeva, et ei oleks tasustatud puhkust 56 päeva.

leian, et kallitel pedagoogidel pole praegu mitte mingisugust põhjust rahulolematu olla, praegune palk on liigagi hea pluss pikad puhkused pluss kindel töökoht

Palk käib ikka nõudluse ja pakkumise suhte järgi, kuna nõudlus ületab praegu tugevalt pakkumise, siis ilmselgelt ei ole õpetajate koormus nii väike ja töö nii kerge kui eemalt vaadates näib. Vaadates kui palju tuleb mulle keset kooliaastat erinevatest koolidest ahastavaid abipalveid, et tule meile õpetajaks, aita 9. klass hädast välja, siis olukord on päris halb. Ja ilmselgelt ei suuda ka suvevaheaeg kompenseerida töö stressitaset, muidu tuleks ju selle stabiilse ja “mugava” töö peale hordides inimesi ja nad jääksid ka paigale. Reaalsuses on aga esimestel aastatel lahkujaid palju. Ja erinevalt teistest töödest, mõjutab hariduse kvaliteet pikas perspektiivis meid kõiki. Lisaks on probleem selles, et hariduse puudujäägid on pikaajalise tagajärjega, kui ka praegu õpetajaamet kuidagi atraktiivsemaks muuta, siis paranema hakkab olukord u. 10 aasta pärast, sest õpetajate koolitamine ei toimu ühe päevaga ja kõik korraga, ning juba tekkinud lüngad teadmistes kanduvad edasi ja allakäik jätkub inertsist veel mitu aastat.

minikoolid kinni, ôpetajad vabanevad, normaalsetesse koolidesse, pôud kaob. Kassapidajatest ka puudu, tôstame nende palga ka ôpetajate palga tasemele, äkki hakkavad streikima. Las streigivad.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan maakoolis loodusaineid (füüsika, loodusõpetus, geograafia). Siin on seis kooliga üsna kehv ja olen vaadanud, et läheks kuskile linna ära, et seal ka reaal- ja loodusainete õpetajatest puudus, aga praeguse palgaga ei saa omale linna elukohta lubada. Nii, et õpetan maal edasi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan maakoolis loodusaineid (füüsika, loodusõpetus, geograafia). Siin on seis kooliga üsna kehv ja olen vaadanud, et läheks kuskile linna ära, et seal ka reaal- ja loodusainete õpetajatest puudus, aga praeguse palgaga ei saa omale linna elukohta lubada. Nii, et õpetan maal edasi.

ôpetajatele laieneb ka koolibussi teenus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan maakoolis loodusaineid (füüsika, loodusõpetus, geograafia). Siin on seis kooliga üsna kehv ja olen vaadanud, et läheks kuskile linna ära, et seal ka reaal- ja loodusainete õpetajatest puudus, aga praeguse palgaga ei saa omale linna elukohta lubada. Nii, et õpetan maal edasi.

ôpetajatele laieneb ka koolibussi teenus.

Mul on lähim suurem linn 60 km kaugusel. Nii kaugele koolibuss ei käi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan maakoolis loodusaineid (füüsika, loodusõpetus, geograafia). Siin on seis kooliga üsna kehv ja olen vaadanud, et läheks kuskile linna ära, et seal ka reaal- ja loodusainete õpetajatest puudus, aga praeguse palgaga ei saa omale linna elukohta lubada. Nii, et õpetan maal edasi.

ôpetajatele laieneb ka koolibussi teenus.

Mul on lähim suurem linn 60 km kaugusel. Nii kaugele koolibuss ei käi.

Siis lähed lähimasse maakooli. Miks peab just linna minema?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ju sellest ongi, et maal on õpetajaid nii-öelda üle (ei saa täiskohaga tööd, sest lapsi koolis, vähe)  aga linnas, kus on lapsi, pole ka õpetajaid võtta. Jüri gümnaasium otsis pikalt loodusainete õpetajat ja ma oleks tahtnud minna, aga õpetaja palgaga Jüri lähedale elukohta lubada ei saa.

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan maakoolis loodusaineid (füüsika, loodusõpetus, geograafia). Siin on seis kooliga üsna kehv ja olen vaadanud, et läheks kuskile linna ära, et seal ka reaal- ja loodusainete õpetajatest puudus, aga praeguse palgaga ei saa omale linna elukohta lubada. Nii, et õpetan maal edasi.

ôpetajatele laieneb ka koolibussi teenus.

Mul on lähim suurem linn 60 km kaugusel. Nii kaugele koolibuss ei käi.

Mis su palk seal maakoolis praegu siis ja mis koormuse eest?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ju sellest ongi, et maal on õpetajaid nii-öelda üle (ei saa täiskohaga tööd, sest lapsi koolis, vähe) aga linnas, kus on lapsi, pole ka õpetajaid võtta. Jüri gümnaasium otsis pikalt loodusainete õpetajat ja ma oleks tahtnud minna, aga õpetaja palgaga Jüri lähedale elukohta lubada ei saa.

No aga hommikuse rongiga tuled ja pealelõunasega lähed, ei pea ju Tallinna eeslinnas elama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga hommikuse rongiga tuled ja pealelõunasega lähed, ei pea ju Tallinna eeslinnas elama.

Mina ei oskaks nii. Kui õpetad loodusaineid, teed ju katseid, mis tähendab, ei sa ei saa juba lõuna ajal lahkuda. Muidu teed seda tuima õpik-töövihik tööd, mis loodusainetes minu meelest on lausa kuritegu. Sa pead ju mingil ajal konsultatsioone andma, katsematerjale ette valmistama, pärast koristama/sorteerima/katseklaase puhastama jne, uusi katseid läbi katsetama, vahel ise katsevahendeid ehitama, tellima jne. Lisaks veel muu tundide ettevalmistus, E-kooli täitmised, tööde tagasisidestamine, IÕK, LÕK,  jne, jne. Neid viimaseid teevad küll enamik õpetajad kodus aga laboritegevusi ei saa koju kaasa võtta.

Aga see, et maal loodusainete õpetaja täiskoha jagu tööd ei leia on mulle küll üllatus, sest minu maakolkas on looduainete õpetajatest ikka päris suur puudus kõigis ümberkaudsetes koolides ja vähemalt mõni koolijuht on juba piisavalt tark, et pingutada selle täiskoha jagu tegevuste leidmiseks loodusainete õpetajale, sest vastasel juhul ta lihtsalt jääb ainsast piirkonna loodusainete õpetajast ilma. Tean, et Ida-Virumaal suurele palgale näteks on ühte kooli aasta algusest otsitud füüsikaõpetajat ja appi võetud värbamisfirma lihtsalt loobus lõpuks, võimatu missioon.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minikoolid kinni, ôpetajad vabanevad, normaalsetesse koolidesse, pôud kaob. Kassapidajatest ka puudu, tôstame nende palga ka ôpetajate palga tasemele, äkki hakkavad streikima. Las streigivad.

Muuseas reaalainete õpetajate põuda paraku väikeste koolide kinnipanek enam piisavalt ei muuda. Sealt on vaid üksikuid juurde tulemas, sest enamik niikuinii õpetab juba nii suuremates koolides kui ka käib “külas” väiksestes maakoolides või töötab korraga mitmes väikeses maakoolis ja vanadussurma oht ohustab neist järjest suuremat hulka. Kuidagi on  õpetajaiks tulijaid vaja siiski juurde meelitada. Ja paljudes väikestes maakoolides õpetab reaalaineid juba praegu ajutine õpetaja, kelle kvalifikatsioon on hoopis teisel erialal. Vaatan, et järjest enam otsitakse “mitme aine õpetajaid” töökuulutustes, ehk siis õpetad seda ainet, mida parasjagu vaja.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, et maal loodusainete õpetaja täiskoha jagu tööd ei leia on mulle küll üllatus, sest minu maakolkas on looduainete õpetajatest ikka päris suur puudus kõigis ümberkaudsetes koolides ja vähemalt mõni koolijuht on juba piisavalt tark, et pingutada selle täiskoha jagu tegevuste leidmiseks loodusainete õpetajale, sest vastasel juhul ta lihtsalt jääb ainsast piirkonna loodusainete õpetajast ilma. Tean, et Ida-Virumaal suurele palgale näteks on ühte kooli aasta algusest otsitud füüsikaõpetajat ja appi võetud värbamisfirma lihtsalt loobus lõpuks, võimatu missioon.

Maakoolides on enamasti kõigi või enamuse loodusainete jaoks üks õpetaja. Tartu Ülikool õpetab ka ju põhikooli mitme aine õpetajaid, nende seas peaksid ka need loodusainete õpetajad olema. Olgu põhikoolis või 20 õpilast, kui seal on 9 klassi, siis loodusainete õpetaja töökoormus tuleb 1,0 või rohkem, täiskoormuse annab juba ka ainult 7-9. klassile loodusainete õpetamine (8-9. klassis on 8 loodusainete tundi nädalas, 7. klassis 4, 6. klassi 3 ja 4-5. klassis 2).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani. 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Milles küsimus? Vaevalt et sul lähim suurem kool 60 km kaugusel on.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Ülikool õpetab ka ju põhikooli mitme aine õpetajaid, nende seas peaksid ka need loodusainete õpetajad olema.

Huvitaval kombel õprtatakse nii TÜs kui TlÜs füüsika õpetajaid ja mitme aine õpetajaid aga füüsikuid on magistrini jõudes koolidesse läinud viimase 10 aasta jooksul u 4 ja mitme aine õpetajatega, kes füüsikat annavad, ei ole ka väga palju paremini läinud. Minu kursusel näiteks õppis kaks sellist (üks mina), teine loobus poole pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Milles küsimus? Vaevalt et sul lähim suurem kool 60 km kaugusel on.

On küll. Lähemale jäävad need koolid, kus samamoodi õpilaskond väheneb. Ja nendes lähemates koolides on ju samamoodi õpetajad, kellel on sama mure, mis mul. Lisaks on on üsna koormav õpetada paljusid erinevaid aineid. Linnas, kus saaks koormuse täis ühest ainest, oleks lihtsam ja ületunde tuleks vähem.

Õpilaste arv koolides väheneb igal pool väljaspool linnasid.

Minu näide oli lihtsalt selle kohta, et riik ütleb, et tuleb teha haridusreform, et õpetajad ja õpilased kokku viia, sest õpetajaid oleks nagu üle. Aga kuidas üks maal elav maakooli õpetaja sinna linna õpilaste juurde saab, kui palk linnas elukohta ei võimalda?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb valida linnas elav õpetajakandidaat. Mikrokoolid ei kõlba kassi saba alla ka – on maagümnaasiume, kuhu võetakse vastu kõik, kel suust sooja õhku välja tuleb. Kolm aastat lohistamist ei anna noorele mingeid paremaid võimalusi.

Maakoolide kaader – ma olen keskealine ja minu kodukandi maakoolides tiksuvad pensionäridest õpetajad, kes omal ajal mind õpetasid. Ärge tulge rääkima, et nad seda vastu tahtmist teevad, noori neis koolides ei oodata ja klassikalised tunnikavaperfod käivad mitmekümnendat ringi. Tunnid antud, spetsialist olemas, rahu majas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Ülikool õpetab ka ju põhikooli mitme aine õpetajaid, nende seas peaksid ka need loodusainete õpetajad olema.

Huvitaval kombel õprtatakse nii TÜs kui TlÜs füüsika õpetajaid ja mitme aine õpetajaid aga füüsikuid on magistrini jõudes koolidesse läinud viimase 10 aasta jooksul u 4 ja mitme aine õpetajatega, kes füüsikat annavad, ei ole ka väga palju paremini läinud. Minu kursusel näiteks õppis kaks sellist (üks mina), teine loobus poole pealt.

Aga pole hullu, keegi klassi ees ju seisab. Palk on hea ja luksuslikult pikk puhkus. Küllap jagub tulevikuski neid, kes tahavad seda head palka ja pikka puhkust. Aga asjalikud ja magistrikraadini haritud isikud millegipärast valivad teise töö.

Minu lapsele sattus parema kandidaadi puudumisel vene keele õpetajaks inimene, kes oskas küll vene keelt, aga ei osanud õpetada. Ta polnud seda kunagi õppinud ega varem proovinudki. Suutis tervelt 2 aastat vastu pidada. 2 aastat raisati õpilaste aega, iga nädal kolm tundi. Kuna vene keele puhul on ka õpikud ütlemata viletsad, siis mõtlen, et selle inimese õpetamise asemel oleks pidanud lastele telefonid või tahvlid pihku andma ja käskima Duolingo või muu rakenduse abil keelt õppida. Oleks olnud mingisugunegi kasu ja edenemine. Ega see inimene, kes proovis õpetada, polnud iseenesest paha, ta polnud ka rumal. Aga ta lihtsalt ei osanud õpetada. Mõnel on loomulik anne õpetamiseks, aga enamus peab ikkagi rohkem või vähem seda õppima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Kuhugi ei saa, midagi ei ole võimalik.

Vaheta elukohta esimeses järjekorras. Kavatsed kogu oma ja oma laste elu maha matta kuhugi, kust sa isegi 60 km kaugusele ei saa?

Koli alustuseks sinna 60 km kaugusel olevasse linna. Juba palju rohkem üksi lahti nii sulle kui lastele.

Müü seal kolkas oma elamine ja saadud rahast koli asustusele lähemale, kus saad liikuma ja erinevaid koole võtta.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Milles küsimus? Vaevalt et sul lähim suurem kool 60 km kaugusel on.

On küll. Lähemale jäävad need koolid, kus samamoodi õpilaskond väheneb. Ja nendes lähemates koolides on ju samamoodi õpetajad, kellel on sama mure, mis mul. Lisaks on on üsna koormav õpetada paljusid erinevaid aineid. Linnas, kus saaks koormuse täis ühest ainest, oleks lihtsam ja ületunde tuleks vähem.

Õpilaste arv koolides väheneb igal pool väljaspool linnasid.

Minu näide oli lihtsalt selle kohta, et riik ütleb, et tuleb teha haridusreform, et õpetajad ja õpilased kokku viia, sest õpetajaid oleks nagu üle. Aga kuidas üks maal elav maakooli õpetaja sinna linna õpilaste juurde saab, kui palk linnas elukohta ei võimalda?

Kõigil teistel võimaldab, ainult sul ei võimalda? Sul pole seal maakolkasju isegi 1,0 koormust, linnas oleks rohkem ja suurem palk.

Kuidas sa sellest aru ei saa?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult ei koli ju enamik maainimesi linna elama. Mina ei koliks küll, mu haridus võimaldab ka kaugtööd teha, ei pea tingimata koolis õpetama. Linnas peaksin kolme lapsega korteris elama, maal elan majas. Maal on mu mehe töökoht, tema linna ei koliks. Nii, et vaevalt, et linnakoolidele oluliselt õpetajaid juurde tekiks. Mõni üksik ehk. Aga noh, majakarbi, kütte jm hinna jagu ikkagi tuleb vallale odavam reform läbi viia ja koolid koondada. Kuigi transpordikulu jällegi suureheb.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Kuhugi ei saa, midagi ei ole võimalik.

Vaheta elukohta esimeses järjekorras. Kavatsed kogu oma ja oma laste elu maha matta kuhugi, kust sa isegi 60 km kaugusele ei saa?

Koli alustuseks sinna 60 km kaugusel olevasse linna. Juba palju rohkem üksi lahti nii sulle kui lastele.

Müü seal kolkas oma elamine ja saadud rahast koli asustusele lähemale, kus saad liikuma ja erinevaid koole võtta.

Järjekordne  kuritegelik tüüp, kelle arvates elu maal peaks välja surema.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Tallinnasse 200 km. Lähim rong läheb 60 km kauguselt. A no vahet pole, see oli näide. Ega ma oma palga ja kahe lapsega sinna 60 km kaugusele linna ka ei saa.

Koolis on mul hetkel loodusõpetus, füüsika, geograafia. Kokku 16 tundi, mis on 0,7 kohta (1250 eurot bruto) Bioloogiat annab üks pensionärist õpetaja, keemiat teine. Neil on pensionilisa ja hea kodust natuke välja saada. Päriselt pensionile jääda nad lähiajal ei plaani.

Kuhugi ei saa, midagi ei ole võimalik.

Vaheta elukohta esimeses järjekorras. Kavatsed kogu oma ja oma laste elu maha matta kuhugi, kust sa isegi 60 km kaugusele ei saa?

Koli alustuseks sinna 60 km kaugusel olevasse linna. Juba palju rohkem üksi lahti nii sulle kui lastele.

Müü seal kolkas oma elamine ja saadud rahast koli asustusele lähemale, kus saad liikuma ja erinevaid koole võtta.

Järjekordne kuritegelik tüüp, kelle arvates elu maal peaks välja surema.

No vinguvad oma raskest saatusest ikka maainimesed ise. Küll pole elektrit, küll pole autot ja ei saa liikuma või siis on automaks kurjast ja teed pole lahti aetud. Bussid käivad valedel aegadel. Sada häda.

Mismoodi mina maaelu välja suretan?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 211 kuni 235 (kokku 235 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õpetajate streik