Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ôpsidele ja nende pereliikmetele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Ôpsidele ja nende pereliikmetele

Postitas:

Kui palju meid siin siis on ja septembris klassi ette läheb? Kui vanad oleme ja mis tunnikoormuseks on? Mina juba isegi natuke ootan oma väänikutega kohtumist ja môtted lähevad aeg-ajalt töö peale. Töötan suures koolis, ilmselt uusi kolleege on ka jälle omajagu. Ise olen 51 ja koormuseks 15 tundi (ise tahan nii vähe). Väikese täiendkoolituse ka juba planeerisin järgmiseks aastaks endale.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore ju on, kui saad endale 15 tundi lubada.
Endal 24 kontakttundi+ klassijuhatamine.
Plaan ametit vahetada.
Vanust kohe 40.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole päris õpetaja, ainult ühe õppeaasta kaupa huviringi juhendaja, nii et kas ma sügisel klassi ette lähen, seda veel teoreetiliselt ei tea (praktiliselt – kui kuus aastat on võetud ja vanemad pärivad, kas sel aastal ka, ju siis võetakse ka seekord). Koormuseks valisin selleks aastaks 4 tundi – beebi kõrvalt niigi palju, ma leian. Kui beebi kunagi lasteaeda läheb (ehk kahe või kolme aasta pärast) on mul nagu eelpoolkirjutajalgi plaanis endale teine, täiskohaga amet otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 17:18; 18.08 10:56; 24.08 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aasta ei lähe klassi ette, olen LHP-l, aga võibolla järgmine aasta juba tagasi. Koormus muidu olnud omal soovil 10 tundi, ülejäänud ajal õpin ülikoolis uut eriala. Vanust 33 a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 34, kontakttunde nädalas 20 + klassijuhatamine. Lisaks õpin magistris lisaeria. Soovin sellel ja järgmisel aastal koormust vähendada ning alustada oma ettevõttega tegutsemist (samal erialal). Lõpuks sooviks koolis olla tööl max 10 tundi nädalas ning klassi juhatamisest loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 43, tunde 27 + klassijuhatamine. Oma kuuendikud viin kenasti põhikooli lõpuni, siis vahetan kindlasti töökohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 14:12; 14.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 42, sel aastal 26 tundi ja klassijuhatamine (algklassiõpetajana kahjuks valida ei saa, kas tahan või ei). Ei ole plaanis töökohta ega ametit vahetada, aga klass on raske küll. Aasta pärast uued näod, eks näis, kuidas siis meeleolu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siis tegema hakkate uuel töökohal.
Ise ei leia sellist head uut tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 23:44; 20.08 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida need perekonnaliikmed siia puutuvad?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töökohta vahetama hakkan, eks siis näe. Võibolla lähen mõnda tehasesse, võibolla riigiasutusse tööle. Hambad risti kooli ei jää, kuigi mõnd vanemat kolleegi vaadates on tulevik üsna tume… Meie pensionieelikud teevad seda tööd, sest mujale nad ei saa, muud nad ei oska…no ja boonused ikka ka.
Õpetajatöös on üheks mõnusaimaks boonuseks pikk suvine puhkus ja pisut stressivabamad vaheajad. Neid nüüd ju suisa neli 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 14:12; 14.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siis tegema hakkate uuel töökohal.

Ise ei leia sellist head uut tööd.

mina hakkasin juba eelmisest aastast õpetama täiskasvanuid (sh õpetajaid).
tunnitasu on natuke kõrgem, aga põhiline on töökeskkond: saad rahus teha tundi ilma, et keegi sind keset tundi “nalja pärast” p..sse või p..si saadaks, õppijad on motiveeritumad, puudub hindamine ja järeltööd.
ning põhiline: keegi ei eelda, et pead 24/7 suhtlema oma õppurite vanematega või viibima töökohal ka siis, kui tööd tegelikult ei toimu (koosolekud õhtusel ajal ja vabadel päevadel, ekskursioonid, spordipäevad, koristamise laupäevakud, järeltöölised, tasuta asendamised jne jne). mõnus on nüüd teada, et on koolitusasutusi, kus kehtivad nii töölepinguseadus kui töö- ja puhkeajaseadus (20a koolis töötades tekkis tunne, et need seadused on ulme, mitte reaalsus)

kokkuvõttes: palgas võitsin ca 3x (varem töötasin koolis osalise koormusega), aga mu tööaeg vähenes samal ajal ca 5-6x ja vastavalt jäi vaba aega rohkem enda ja pere jaoks.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:10; 14.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnus on nüüd teada, et on koolitusasutusi, kus kehtivad nii töölepinguseadus kui töö- ja puhkeajaseadus (20a koolis töötades tekkis tunne, et need seadused on ulme, mitte reaalsus)

äkki tutvustad lähemalt seda kohta, kus kehtib töö- ja puhkeajaseadus 😀
ülejäänud riigis ei kehti see enam alates 1. juulist 2009, kulla pedagoog

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki tutvustad lähemalt seda kohta, kus kehtib töö- ja puhkeajaseadus ????
ülejäänud riigis ei kehti see enam alates 1. juulist 2009, kulla pedagoog

ma pole jurist, seega seaduse nimesid teadma ei pea.
aga ma mõtlesin neid seadusi-määrusi, mis sätestavad tööaja piirid ööpäevas ja nädalas, inimese õiguse puhkusele ning tasu kaastöötajate asendamiste eest, töö õhtusel ja ööajal.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:10; 14.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpsid ja pereliikmed?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 34, koormuseks 20 tundi+ klassijuhatamine 7. klass.
Põhikool ja murdeealised mulle meeldivad, kuid kooli juhtkond on küll ….. Olen klassiga III kooliastme ära, aga siis küll vaatan ehk mujale tööd (isegi kui vähemtasuvam), kui just juhtkonnas muutusi ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koormus 29 tundi + veel erakoolis õhtused lisatunnid paar päeva nädalas + eratunnid nädalavahetusel. Ainus hea uudis on see, et ei pea klassijuhataja olema. Vanus on 41. Järgmine aasta kindlasti vahetan töökohta. Pakutakse ka praegu büroojuhi tööd (eeldusel, et tõlgin dokumente eesti-ingise-eesti, eesti-vene-eesti suunal). Või siis teen miskit soome keelega (pakutud on tööd pangas).
See aasta vajab veel mu oma laps õppetöös jm osas tuge ja kl 15.00 koju laekuv ema on hädavajalik.
Nii et see aasta veel hambad ristis talun seda tööd, aga järgmisest aastast on küll juba tšao-kakao:).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 20:31; 20.08 13:38; 20.08 19:03; 23.08 21:29; 24.08 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 45, õpetaja olnud 15 aastat. Tunde sel aastal 21 + klassijuhatamine. Ootan ka juba kooliminekut – õnneks järgmisel nädalal juba saab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 22, koormus 15 tundi, keskendun rohkem oma magistriõpingutele, plaanis üks koolitus lisaks. Ootan juba kooli küll, aga praegu on ka muud tööd nii palju, et see hoiab rakkes ja mõtted mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida need perekonnaliikmed siia puutuvad?

No vaata ise seda lapsikut ja “änksa” teemaalgatust, siis saad aru, et see “õps” kes siin meietab, päris ok ei ole.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40a, töökormus 180t kuus. Töö on väga kiire ja tavaline kasvataja või õpetaja ei peaks vastu.
Teie olge rahul oma valitud eriala üle! ;D

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 06:27; 18.08 08:03; 19.08 08:00; 19.08 08:19; 20.08 07:10; 21.08 05:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma peres ikka üksinda õpetaja ja oma pereliikmeid klassi ette ei vea.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:28; 17.08 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

40a, töökormus 180t kuus. Töö on väga kiire ja tavaline kasvataja või õpetaja ei peaks vastu.

Teie olge rahul oma valitud eriala üle! ;D

Ja mis siis sinust erilise kasvataja või õpetaja teeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:28; 17.08 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naudin veel puhkust, kuigi mõtted vahel liiguvad juba töö suunas. Mulle õpetaja töö meeldib oma loomingulise iseloomu tõttu. Saan ise oma tunde kavandada ja valida nende läbiviimiseks erinevaid meetodeid. Meeldib, et kool on üsna uuendusmeelne, st koolil on olemas ka kasutatavad digilahendused.Õpetaja töös on positiivne veel ka üsne kiire tagasiside õpetatule. Mulle meeldib meeskonnatöö, seetõttu naudin kordaläinud tunde, koostööd õpilaste ja nende vanematega. Juhtkond on tööl mõistev, piiranguid meetodite valikul ei tekita; olulised on näitajad, sh õpilaste õpimotivatsioon, laste ja vanemate rahulolu, osavõtt aineüritustest ja olümpiaadidest ning riiklikult kontrollitavad õpitulemused.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40a, töökormus 180t kuus. Töö on väga kiire ja tavaline kasvataja või õpetaja ei peaks vastu.

Teie olge rahul oma valitud eriala üle! ;D

Ja mis siis sinust erilise kasvataja või õpetaja teeb?

Võibolla see, et peale 9-10h rasket tööd(füüs/vaim), tegelen edasi kodus 4 lastega. Lastevanem on ka kasvataja ja õpetaja…
Teine eriala ei võimalda tööajal käia teatris, spordipäeval end tuulutada, vaheajal puhata jne. Kogemusega õpetajal on välja kujunenud oma metoodika, olemas töömaterjalid/konspektid – nii, et ei pea tegelema ennetamisega, loominguga jne. Lisaks pinged/stress ei ole kõrgemad kui tavalisel kassapidajal, kokkal, nõudepesijal jne. Aga need inimesed ei saa nädalavahetusel olla vabad ja lisaks puudub õigus saada 28p suvepuhkust! Nii, et kordan: Teie olge rahul oma valitud eriala üle! ;D

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 06:27; 18.08 08:03; 19.08 08:00; 19.08 08:19; 20.08 07:10; 21.08 05:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine eriala ei võimalda tööajal käia teatris, spordipäeval end tuulutada, vaheajal puhata jne.

Sa oled päriselt ka õpetaja, kes käib 30 pägalikuga lasteetendusi vaatamas ja mõtleb, et küll tal alles veab, saab tööajast teatrisse?

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 17:18; 18.08 10:56; 24.08 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine eriala ei võimalda tööajal käia teatris, spordipäeval end tuulutada, vaheajal puhata jne.

Sa oled päriselt ka õpetaja, kes käib 30 pägalikuga lasteetendusi vaatamas ja mõtleb, et küll tal alles veab, saab tööajast teatrisse?

Ja spordipäevaks valmista loosungeid, grupeeri alade kaupa õpilasi, nii et kõik oleksid rahul ja saaksid spordipäeval klassi võimetekohaselt esindada…. on ikka tuulutus tõesti…..
Valdavalt on õpetajad ka vaheajal tööl, sest siis toimuvad koolitused, koosolekud, ettevalmistused ja sihiseadmised järgmiseks veerandiks jne. 7-päevasest vaheajast saab puhata ehk 3 päeva- seda suurt puhkuseõnne ei oska kohe sõnadesse panna

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, töötada 9-21-ni kassas ja puhata 2päeva nädalas(K,N) on siiski palju raskem elu. Kui müük ei toimu siis neid suunatakse kaupa vastuvõtma ja paigaldama; või pesta kõrbema läinud nõusi on rütmikam ja väga koormavam töö. Nad ei näe päikest, väsket õhku jne. Kas poes te näete aknaid?!
Kuna mu ema ja õde on õpetajad siis on võimalus näha inimesi erineva ringist. Ja siiralt kinnitan, et õpetaja eriala on rõõmsam ja tervise säästlikum ala. Ei ole ilus viiriseda, et koormus on 15-29 tundi samas kui teiste erialadel inimesed töötavad tihti kahe eest, mis teeb koormus üle 50h nädalas. Need inimesed jõuavad koju ja veel peavad tegelema oma lastega ja tihti ka koduseid kooliülesanded on ka koormaks kuna teie ei suutnud nendele hästi selgeks teha, sest põhjus: õpetaja oli puudu, või kiire kuna oli reis, keegi segas tundi ja õpetaja läks närvi vmp.
Kriitika ei meeldi kellegile, aga samas on piinlik lugeda kui raske elu on Teil. Riik võimaldas teile norm tingimusi, et oma tööd teha ja sellest puhata. Ma ei näe, et keegi siin mainiks mida ta teeb kui klassis on vaid 2 last?! Uskuge, poes seda pole, sest ööseti tehakse veel inventuuri vma.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 06:27; 18.08 08:03; 19.08 08:00; 19.08 08:19; 20.08 07:10; 21.08 05:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, töötada 9-21-ni kassas ja puhata 2päeva nädalas(K,N) on siiski palju raskem elu. Kui müük ei toimu siis neid suunatakse kaupa vastuvõtma ja paigaldama; või pesta kõrbema läinud nõusi on rütmikam ja väga koormavam töö. Nad ei näe päikest, väsket õhku jne. Kas poes te näete aknaid?!
Kuna mu ema ja õde on õpetajad siis on võimalus näha inimesi erineva ringist. Ja siiralt kinnitan, et õpetaja eriala on rõõmsam ja tervise säästlikum ala. Ei ole ilus viiriseda, et koormus on 15-29 tundi samas kui teiste erialadel inimesed töötavad tihti kahe eest, mis teeb koormus üle 50h nädalas. Need inimesed jõuavad koju ja veel peavad tegelema oma lastega ja tihti ka koduseid kooliülesanded on ka koormaks kuna teie ei suutnud nendele hästi selgeks teha, sest põhjus: õpetaja oli puudu, või kiire kuna oli reis, keegi segas tundi ja õpetaja läks närvi vmp.

Jäta nüüd oma jauramine. Mine ise siis õpetajaks, kui see sulle nii tore töö tundub. Miks müüja ametiga peab võrldema, võrdle parem teiste magistrikraadi nõudvate spetsialistikohtadega. Ja oma nelja last siin koormusena välja tuua on ka imelik, ise sa neid ju tahtsid ja ise endale muretsesid.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid on vähemuses, ja nad ei nõua oma palgatõusu iga aasta. Minu lapsed ei ole koormaks kellegile. Hoopis tänu neile õpetajal on töö mida nii väga siin uuritakse ja plaanitakse maha jätta. Mida siis läbi elab laps kui õpetajad vahetuvad oma ebastabiilsuse tõttu?!

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 06:27; 18.08 08:03; 19.08 08:00; 19.08 08:19; 20.08 07:10; 21.08 05:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, töötada 9-21-ni kassas ja puhata 2päeva nädalas(K,N) on siiski palju raskem elu. Kui müük ei toimu siis neid suunatakse kaupa vastuvõtma ja paigaldama; või pesta kõrbema läinud nõusi on rütmikam ja väga koormavam töö. Nad ei näe päikest, väsket õhku jne. Kas poes te näete aknaid?!

Kuna mu ema ja õde on õpetajad siis on võimalus näha inimesi erineva ringist. Ja siiralt kinnitan, et õpetaja eriala on rõõmsam ja tervise säästlikum ala. Ei ole ilus viiriseda, et koormus on 15-29 tundi samas kui teiste erialadel inimesed töötavad tihti kahe eest, mis teeb koormus üle 50h nädalas. Need inimesed jõuavad koju ja veel peavad tegelema oma lastega ja tihti ka koduseid kooliülesanded on ka koormaks kuna teie ei suutnud nendele hästi selgeks teha, sest põhjus: õpetaja oli puudu, või kiire kuna oli reis, keegi segas tundi ja õpetaja läks närvi vmp.

Kriitika ei meeldi kellegile, aga samas on piinlik lugeda kui raske elu on Teil. Riik võimaldas teile norm tingimusi, et oma tööd teha ja sellest puhata. Ma ei näe, et keegi siin mainiks mida ta teeb kui klassis on vaid 2 last?! Uskuge, poes seda pole, sest ööseti tehakse veel inventuuri vma.

Kui su ema ja õde õpetajad oleksid, siis sa oleksid aru saanud, et õpetajad võrdlevad siin kontakttundide arvu (s.t otseselt klassidele antavaid tunde). Eesti õpetajate tööaja uuringute järgi moodustavad kontakttunnid u 1/3 õpetaja tegelikust tööajast. Seega korruta nüüd kõik siin välja pakutud numbrid kolmega, et tegelikku nädalast tööaega leida. Seega töötab ka see “vaid” 15 tundi nädalas andev õpetaja tegelikult sinu 180 tunnist rohkem. NB! Kuna ta ei tööta täiskoormusega, saab ta ka vähem palka.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ôpsidele ja nende pereliikmetele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.