Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ostetud kassipojal vale sugu.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Ostetud kassipojal vale sugu.

Postitas:

Tere, ostsime kassipoja 2 kuud tagasi,nüüd vet arsti juurde minnes selgus,et isase asemel on emane. Dokumentides mis kaasa anti on kirjas,et isane. Millised õigused mul nüüd on ? Kusagile kaevata või kompensastiooni nõuda? Kasvataja vabandab ja ütleb,et eksitus.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 17:52; 16.07 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostu-müügitehing on olnud kirjalikult vormistatud (tõestatav), siis on sul on õigus ostust taganeda ehk anda kassipoeg müüjale tagasi ja nõuda oma raha tagastust. Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

+18
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka juhtub. Väikestega võibki eksitus juhtuda.

Meie isasel näiteks pole mune väljast näha. Arst ütles,et munad on sees pool. Sündis sellisena. Alguses ka arvasime et tüdruk. Vahetust ei soovinud. Armastame kassi ka isasena.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie isasel näiteks pole mune väljast näha. Arst ütles,et munad on sees pool. Sündis sellisena. Alguses ka arvasime et tüdruk. Vahetust ei soovinud. Armastame kassi ka isasena.

laskumata munandite puhul pidi olema oht kasvajate tekkeks, konsulteeri oma loomaarstiga.
meie kassil oli üks munand laskumata, kastreerimisel ‘kaevati’ teine ka välja ja lõigati ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

Sekundeerin. Varjupaigad ja hoiukodud pole neid mitte ainult täis, vaid neid pannakse praegusel hooajal iga päev kümnete kaupa magama. Terveid ilusaid kassipoegi, keda mitte keegi lihtsalt ei taha.

Ja siis mingi ….. läheb ostab ja viriseb, et sai valest soost. Sa vaeseke!

+14
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 01:25; 18.07 02:10; 18.07 02:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

Sekundeerin. Varjupaigad ja hoiukodud pole neid mitte ainult täis, vaid neid pannakse praegusel hooajal iga päev kümnete kaupa magama. Terveid ilusaid kassipoegi, keda mitte keegi lihtsalt ei taha.

Ja siis mingi ….. läheb ostab ja viriseb, et sai valest soost. Sa vaeseke!

See, et mõni ei oska oma looma lõigata ja laseb massiliselt paljuneda pole küll inimese süü, kes soovib võib olla kindlat tõugu ja välimust.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Let me guess… Kassipojal tõutunnistus puudub eks?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsepõlves kui loomi ei steriliseeritud oli emane kass jah õnnetus. Vanemad jälgised alati hoolega, et võetav kassipoeg ikka isane oleks.
Tänapäeval tehakse pooleaastaselt opp ja poegade pärast pole muret.
Kui loomal tervis korras, siis ma tõesti ei mõista probleemi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ta tahab lihtsalt saagi käima tõmmata natuke. ei tahaks uskuda, et mõni väljavahetamist soovika, kui loom juba 2 kuud kodus on olnud. Võid ju nõuda steriliseerimise hinnavahe kinnimaksmist, emase oma on teatavasti natuke kallim.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, ostsime kassipoja 2 kuud tagasi,nüüd vet arsti juurde minnes selgus,et isase asemel on emane. Dokumentides mis kaasa anti on kirjas,et isane. Millised õigused mul nüüd on ? Kusagile kaevata või kompensastiooni nõuda? Kasvataja vabandab ja ütleb,et eksitus.

Saad lepingust taganeda tingimusel, et kassi sugu oli mingil põhjusel oluline. Nt tõuaretuseks (eeldab, et kass ise siis juba tõupaberitega). Kui lihtsalt niisama tahtsid isast, et ta ei paljuneks – see ei ole kindlasti taganemisõiguse aluseks, sest kass tuleb ära steriliseerida nagunii. See, kas sul on õigusi või mitte, sõltubki sellest, et kui oluline tunnus antud juhul kassi sugu ostu sooritamisel oli. Kuna mittepaljunemise eesmärgil soetatud kassid, ka tubased, tuleks ikka lõigata, siis ainuke põhjus, et sugu on oluline, saab olla paljundamissoov.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mittepaljunemise eesmärgil soetatud kassid, ka tubased, tuleks ikka lõigata, siis ainuke põhjus, et sugu on oluline, saab olla paljundamissoov.

Kas ei räägita ka, et emased kassid on rohkem niisugused ja isased naasugused? See võis ju ka olla põhjus.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 13:49; 16.07 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mittepaljunemise eesmärgil soetatud kassid, ka tubased, tuleks ikka lõigata, siis ainuke põhjus, et sugu on oluline, saab olla paljundamissoov.

Kas ei räägita ka, et emased kassid on rohkem niisugused ja isased naasugused? See võis ju ka olla põhjus.

Ei ole siin mingisugust seost. Pole kunagi aru saanud, miks ühed eelistavad üht teisele, kassi iseloom sõltub konkreetsest isendist.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 14:34; 16.07 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

emane loom ongi parem, vedas sul!

kui ma koera ostsin, maksid pesakonna tüdrukud 30% rohkem kui poisid

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

emane loom ongi parem, vedas sul!

kui ma koera ostsin, maksid pesakonna tüdrukud 30% rohkem kui poisid

Isaste steriliseerimine on hoopis kergem protseduur kui emastel (odavam ka).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need missa sellest kassist ostsidäää kaagutajad ei ole ise ilmselgelt varupaigast ühtki looma omale koju võtnud. Vastasel juhul nad teaksid, et varjupaigad ei jaga tasuta kasse. Tartus näiteks on adopteerimistasu 35 eurot.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei räägita ka, et emased kassid on rohkem niisugused ja isased naasugused? See võis ju ka olla põhjus.

BS

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

emane loom ongi parem, vedas sul!

kui ma koera ostsin, maksid pesakonna tüdrukud 30% rohkem kui poisid

Isaste steriliseerimine on hoopis kergem protseduur kui emastel (odavam ka).

Kui kassipoeg osteti tõuaretuse eesmärgil, valitud kasvatajalt ja pikalt oodatud pesakonnast, plaanitakse näitustel käia ja loodetakse, et osutub vanemate välimuse ja näituste tulemuste põhjal ka kõvaks tegijaks, siis ma ikka oleks raevus küll, kui isase asemel emase saaksin. Hulluks minna ju!
Kuigi ma seda varianti selles teemas väga ei usu – tõsiste aretajate puhul sellist küsimust tekkida ei saaks (kuhu kaebama minna või mis kompensatsiooni nõuda), kõik on kindlalt paigas ja ka standardlepingus kirjas, kasvataja ei saaks piirduda vabandamisega.
Kui osteti kass lihtsalt peresõbraks, on ilmselt võimalik steriliseerimise hind kasvatajalt sisse nõuda (nende kaasas olnud dokumentide alusel, mida teemaalgataja mainib).
Juriidiliselt on muidugi võimalik ka tehingust taganeda, kiisu ja raha vahetavad uuesti omanikke, aga vaevalt küsija just seda tahab.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 19:08; 17.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et tegemist on Maine Cooniga ja omanik tahtis endale saada eriti suurt isendit. Isased teatavasti kasvavad suuremaks kui emased ja on oma massiivsusega efektsemad. Muide, Maine Coonide puhul on sageli just isased kassipojad ka kallimad.

Muud põhjust kassi soo osas nii pettunud olla ei suuda välja mõelda. Kui on tegemist aretajaga, kes endale aretuseks kassipoja ostis, siis hea küll, kahe-kolmekuusel ehk ei pane tähele, aga nelja-viikeuusel kassil on kaugele näha kas on munandid või mitte (ka pikakarvalisel) ja seda ei pea eraldi vaatama hakkamagi. Aretaja, kes ei suuda kassi sugu sellises vanuses tuvastada ja vajab selleks loomaarsti abi, tuleks hoida kõigi loomade aretamisest valgusaastate kaugusel. Ja no muidugi on ka täiesti ebaadekvaatne see kasvataja, kes kassi vale sooga maha müüb. Karta on, et kuskil on olemas sama pesakonna poiss, kellel on passis kirjas, et ta on tüdruk. Kassipojad läksid segi. Kiip on ikka õige või?

Alustuseks mõtle välja mida soovid saavutada. Kas tahad anda 2 kuud sinu pereliikmeks olnud looma tagasi ja raha tagasi saada? Kui sul on korralik kasvataja ja korralik leping, siis see on täiesti saavutatav. Tahad seda? Korralik kasvataja on nõus tehingu tagasi pöörama ka väiksemate “peidetud vigade” korral. Karta on, et sa ajad asju mingi nurgapaljundajaga, seega see on su enda kooliraha. Järgmine kord tead teha eeltööd ja võtta kass vaid tunnustatud aretaja käest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need missa sellest kassist ostsidäää kaagutajad ei ole ise ilmselgelt varupaigast ühtki looma omale koju võtnud. Vastasel juhul nad teaksid, et varjupaigad ei jaga tasuta kasse. Tartus näiteks on adopteerimistasu 35 eurot.

Mina sain oktoorbikuus oma peaaegu musta värvi kassi täitsa tasuta Tallinnas, oli selline kampaania.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 14:34; 16.07 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need missa sellest kassist ostsidäää kaagutajad ei ole ise ilmselgelt varupaigast ühtki looma omale koju võtnud. Vastasel juhul nad teaksid, et varjupaigad ei jaga tasuta kasse. Tartus näiteks on adopteerimistasu 35 eurot.

Mina sain oktoorbikuus oma peaaegu musta värvi kassi täitsa tasuta Tallinnas, oli selline kampaania.

Mnjah, Halloweeni tähistatavates riikides ei antaks oktoobrikuus ÜLDSE musti kasse välja.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 13:49; 16.07 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Let me guess… Kassipojal tõutunnistus puudub eks?

Kassipoeg on paberitega,vet passiga,lepingiga jne. Dokumentides ka vale sugu kirjas. Vet arst esimese visiidi ajal kui väljastas passi,siis ka vaatas sugu üle ja märkis,et isane. Isegi vet arst eksis.
Kasvataja ise üllatus ja on nõus kassipoega vahetama. Aga ise ei teagi enam kas soovin vahetada. Alguses oli küll šokk ja selline tunne,et sain petta. Natuke uurisin ja vist sõltuvalt looma anatoomiast võibki väikese kassipoja puhul eksimus tekkida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 17:52; 16.07 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja sugu on väga lihtne määrata kohe peale sündimist ja esimese elukuu jooksul, selles ei tohiks kasvataja küll eksida (kui see just ta esimene pesakond ei olnud). Ma olen alati kohe peale sündi vaadanud ja mitte kordagi pole eksinud. Siis tuleb periood (kuu või natuke rohkem), kus ongi raskem tuvastada, aga no loomaarst peaks seda ikka oskama. Võibolla ta ei vaadanud väga teraselt ja ei tekkinud kahtlustki, kui juba ütlesid, et isane?
Peale 3 kuud on juba jälle lihtne määrata, siis see sugu lausa hüppab silma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 19:08; 17.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

Sekundeerin. Varjupaigad ja hoiukodud pole neid mitte ainult täis, vaid neid pannakse praegusel hooajal iga päev kümnete kaupa magama. Terveid ilusaid kassipoegi, keda mitte keegi lihtsalt ei taha.

Ja siis mingi ….. läheb ostab ja viriseb, et sai valest soost. Sa vaeseke!

Tead, see on iga inimese oma asi ja sina ära ole kade!
Kas sa ei läheks vale toote puhul kaebama, vahetama? Ma ei tea, kui suurt probleemi see sugu teemaalgatajale tekitab, isiklikult mina ei läheks vahetama. Aga pettumusest saan aru küll.
Varjupaigast kassi võtmine ei ole kohustus. Sa ei saa selle peale keerdu minna!

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

Sekundeerin. Varjupaigad ja hoiukodud pole neid mitte ainult täis, vaid neid pannakse praegusel hooajal iga päev kümnete kaupa magama. Terveid ilusaid kassipoegi, keda mitte keegi lihtsalt ei taha.

Ja siis mingi ….. läheb ostab ja viriseb, et sai valest soost. Sa vaeseke!

Tead, see on iga inimese oma asi ja sina ära ole kade!

Kas sa ei läheks vale toote puhul kaebama, vahetama? Ma ei tea, kui suurt probleemi see sugu teemaalgatajale tekitab, isiklikult mina ei läheks vahetama. Aga pettumusest saan aru küll.

Varjupaigast kassi võtmine ei ole kohustus. Sa ei saa selle peale keerdu minna!

Elusolend on toode? Sealt su probleem algabki.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 01:25; 18.07 02:10; 18.07 02:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need missa sellest kassist ostsidäää kaagutajad ei ole ise ilmselgelt varupaigast ühtki looma omale koju võtnud. Vastasel juhul nad teaksid, et varjupaigad ei jaga tasuta kasse. Tartus näiteks on adopteerimistasu 35 eurot.

Ma olen 8a varjupaiga vabatahtlik hoiukodu olnud ja minu juurest läheb aastas ca 50 kassi oma uutesse kodudesse. Loovutustasu sees on kassipakk, steriliseerimine/kastreerimine, vaktsiinid, kiip, europass. Ainuüksi steriliseerimine maksab rohkem kui loovutustasu, seega tegu on igal juhul kasuliku diiliga, varjupaik jääb sellega miinusesse, loovutustasu on selle jaoks, et inimesed hetkeemotsiooni ajel loomi ei käiks võtmas.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 01:25; 18.07 02:10; 18.07 02:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist on tõupaberitega kassiga, peaks kasvataja organiseerima dokumentide vahetamise ja vajadusel katma kaasnevad kulud. Kus iganes on vaja kassiga minna – loomaarstile, mingil põhjusel välismaale, tuleb selgitada ja mõnesid tegevusi ehk ei saagi teha. Kassid elavad kaua, britid näiteks 17-18 aastat. Kui tegemist ka pole näituseloomaga, võib omanikul (ja ka kasvatajal) olla soov, et enne aastaseks saamist kass näitusel käiks – antud olukorras on see võimatu.
Minul oli perelemmiku võtmisel kindel soov saada isane kass – suurem, uhkem, iseseisvam. Steriliseerimine on kohustuslik nagu ka muud lepinguga võetud kohustused – hoida looma hulkumast (no miks ma peaks 400 eurol laskma üldse hulkuda?), kohustus anda kvaliteetset toitu jms.
Kui kasvataja on nõus looma vahetama, siis on teie otsustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mittepaljunemise eesmärgil soetatud kassid, ka tubased, tuleks ikka lõigata, siis ainuke põhjus, et sugu on oluline, saab olla paljundamissoov.

Kas ei räägita ka, et emased kassid on rohkem niisugused ja isased naasugused? See võis ju ka olla põhjus.

Ei ole siin mingisugust seost. Pole kunagi aru saanud, miks ühed eelistavad üht teisele, kassi iseloom sõltub konkreetsest isendist.

Jajahh, ega meestel ja naistel kah mingit muud erinevust ei ole kui suguelundid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 21:42; 19.07 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoja ostmine iseenesest on muidugi tülgastav, arvestades, et varjupaigad on neid täis, aga eks see on juba teine teema.

Sekundeerin. Varjupaigad ja hoiukodud pole neid mitte ainult täis, vaid neid pannakse praegusel hooajal iga päev kümnete kaupa magama. Terveid ilusaid kassipoegi, keda mitte keegi lihtsalt ei taha.

Ja siis mingi ….. läheb ostab ja viriseb, et sai valest soost. Sa vaeseke!

Tead, see on iga inimese oma asi ja sina ära ole kade!

Kas sa ei läheks vale toote puhul kaebama, vahetama? Ma ei tea, kui suurt probleemi see sugu teemaalgatajale tekitab, isiklikult mina ei läheks vahetama. Aga pettumusest saan aru küll.

Varjupaigast kassi võtmine ei ole kohustus. Sa ei saa selle peale keerdu minna!

Elusolend on toode? Sealt su probleem algabki.

Tegelikult on koduloom asjaõiguse mõistes ASI nagu ka näiteks kummik või söögilaud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 21:42; 19.07 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need missa sellest kassist ostsidäää kaagutajad ei ole ise ilmselgelt varupaigast ühtki looma omale koju võtnud. Vastasel juhul nad teaksid, et varjupaigad ei jaga tasuta kasse. Tartus näiteks on adopteerimistasu 35 eurot.

Kas sa tõesti arvad, et varjupaigast võetakse loomi, et raha kokku hoida, mitte kodutule loomakesele kodu pakkumiseks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ostetud kassipojal vale sugu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.