Esileht Rasestumine ja lapse ootamine ov-d ei toimu isegi stimulatsiooniga?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: ov-d ei toimu isegi stimulatsiooniga?

Postitas:

Tere!

Arst kirjutas Letrozole välja, kuna tsükkel oli muidu väga ebaregulaarne: 28-55p.
Olen 6 kuud proovinud ov-d Letrozolega stimuleerida, kuid ei ole rasestunud. Nüüd on tsükkel olnud 29-31päeva (eelmine kuu 34 päeva). Eelmine kuu hakkasin kasutama ka OV-teste – positiivset testiei saanud. See kuu hakkasin kohe varakult testima, et kindlasti mitte ov-d maha magada ja tsükli 12päeval tundus, et hakkab joon tumedamaks minema aga nüüd 15-16 päeval on test jälle väga hele.
Mina oma keha järgi OV-st aru ei saa, millal see toimub (kui üldse). Paar päeva on küll selline tuim valu munasarjades olnud aga vooluse ega testide järgi OV-d ei ole.
Eelmine kuu kirjutasin arstile, et positiivset testi ei saanud ja arst vastas, et testid alati ei pruugi näidata.
PILT TESTIDEST

Kas võib olla, et stimuleerid tablettidega aga OV-d siiski ei toimu?

Aitäh, kes aidata oskab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, stimulatsiooniga ei pruugi alati ov-d toimuda. Kas arst pole sind uh-sse kutsunud, et peale ravi vaadata kas munarakke on tekkinud? Muidu kui ov-d stimulatsiooni teel ei teki,siis kirjutatakse juurde ovitrelle süst mis tekitab ov (kui on piisavalt suur munarakk).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:55; 02.10 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul suurendas arst järgmisel tsükli rohu kogust, kui oli näha, et folliikuleid ei kasva. Ma käisin muidugi iga kuu UHs, nii et oli selge ülevaade. Neljandal katsetusel õnnestus rasestuda, OV toimus umbes 20. tsüklipäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst kordagi ei teinud ultraheli, et aru saada, kas ja kus midagi areneb?
On sul nii pika ja ebaregulaarse tsükliga pcosi diagnoos vms?

Jah, on täiesti võimalik, et stimulatsioon jäi väheks ja munarakud ei küpsenud küllalt, et ovulatsioonini kasvada. Ja on võimalik, et isegi kui kasvasid, siis pcosiga on tihti munasarjal ümber kõve kest, mis ei lase munarakke läbi. Pea veidike vahet, lase kehal puhata, sest nii pikalt stimuleerida ka ei maksa. Ja siis võid arutada, kas stimuleerimise juurde oleks vaja ovitrelle süsti, et ov kindlasti toimuks, see vallandab küpsevad munarakud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:41; 02.10 21:08; 03.10 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, stimulatsiooniga ei pruugi alati ov-d toimuda. Kas arst pole sind uh-sse kutsunud, et peale ravi vaadata kas munarakke on tekkinud? Muidu kui ov-d stimulatsiooni teel ei teki,siis kirjutatakse juurde ovitrelle süst mis tekitab ov (kui on piisavalt suur munarakk).

Arst kutsus mu kohe järgmine kuu, kui ravi määras. Siis ütles, et näeb kollaskeha – ov oli toimunud.
Ovitrelle jaoks peaksin veel UH-s käima aga peale UH saatis arst mu aastaks koju. Tagasi tulla, kui aastaga ei õnnestu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul suurendas arst järgmisel tsükli rohu kogust, kui oli näha, et folliikuleid ei kasva. Ma käisin muidugi iga kuu UHs, nii et oli selge ülevaade. Neljandal katsetusel õnnestus rasestuda, OV toimus umbes 20. tsüklipäeval.

Minul esimene kuu toimus OV. UH-ga kindlasks tehtud. Siis ma ei testinud, sest usaldasin tsüklit ja tablette. Kuna pole veel õnnestunud võtsin nüüd testid appi. Äkki mul ka vara veel ja toimub ikka…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, stimulatsiooniga ei pruugi alati ov-d toimuda. Kas arst pole sind uh-sse kutsunud, et peale ravi vaadata kas munarakke on tekkinud? Muidu kui ov-d stimulatsiooni teel ei teki,siis kirjutatakse juurde ovitrelle süst mis tekitab ov (kui on piisavalt suur munarakk).

Arst kutsus mu kohe järgmine kuu, kui ravi määras. Siis ütles, et näeb kollaskeha – ov oli toimunud.

Ovitrelle jaoks peaksin veel UH-s käima aga peale UH saatis arst mu aastaks koju. Tagasi tulla, kui aastaga ei õnnestu.

Aastaks ajaks? ???? Kas sa pead terve aasta neid stimulatsiooni tablette võtma? Mul küll ravim oli teine aga arst ütles, et üle 3 kuu ei stimuleeri korraga. Mul oli clostilbegyt.

Muidu oli mul ka ov üsna hilja, alles cd19.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:55; 02.10 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta vast ikka niisama, sest nii kaua ühe jutiga ja ilma igasuguse kontrollita stimulatsioone ei tehta. Samas pole sel aasta aega munemisel mitte mingit mõtet, kui ov ei toimu iseenesest ja on võimalus, et ei toimu isegi rohtudega.
Ov stimulatsioon võib ov aega hilisemaks lükata küll, samamoodi on võimalik, et ov testid ei töötagi sul või on lh voog nii lühike, et isegi 2xp testides ei saa täiesti tumedat triipu.

Olles ise PCOS pika kogemusega, siis mina ütleks, et 28-55p tsükkel ei kõla üldse normaalselt ega hästi, et “olete täiesti terve, minge koju, proovige ise veel aasta, äkki õnnestub”. On sulle tehtud vereproovid, on üldse midagi uuritud sellega seoses, et tsüklid venivad ja ov ei teki (pikkadel tsüklitel tavaliselt ei tekigi, seepärast see tsükkel vinduma jääbki). Tasuks ehk viljatusraviarstile pöörduda. Vahel mulle tundub, et arstid saadavad “proovige veel aasta” lihtsalt problemaatilise patsiendi kaelast ära (problemaatilise selles mõttes, et arvatavasti siiski on mingi probleem).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:41; 02.10 21:08; 03.10 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst kordagi ei teinud ultraheli, et aru saada, kas ja kus midagi areneb?

On sul nii pika ja ebaregulaarse tsükliga pcosi diagnoos vms?

Jah, on täiesti võimalik, et stimulatsioon jäi väheks ja munarakud ei küpsenud küllalt, et ovulatsioonini kasvada. Ja on võimalik, et isegi kui kasvasid, siis pcosiga on tihti munasarjal ümber kõve kest, mis ei lase munarakke läbi. Pea veidike vahet, lase kehal puhata, sest nii pikalt stimuleerida ka ei maksa. Ja siis võid arutada, kas stimuleerimise juurde oleks vaja ovitrelle süsti, et ov kindlasti toimuks, see vallandab küpsevad munarakud.

Arst korra tegi UH peale letrozoli määramist.
Digiloos: PCOS kahtlus.
Süsti pole arst pakkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, stimulatsiooniga ei pruugi alati ov-d toimuda. Kas arst pole sind uh-sse kutsunud, et peale ravi vaadata kas munarakke on tekkinud? Muidu kui ov-d stimulatsiooni teel ei teki,siis kirjutatakse juurde ovitrelle süst mis tekitab ov (kui on piisavalt suur munarakk).

Arst kutsus mu kohe järgmine kuu, kui ravi määras. Siis ütles, et näeb kollaskeha – ov oli toimunud.

Ovitrelle jaoks peaksin veel UH-s käima aga peale UH saatis arst mu aastaks koju. Tagasi tulla, kui aastaga ei õnnestu.

Aastaks ajaks? ???? Kas sa pead terve aasta neid stimulatsiooni tablette võtma? Mul küll ravim oli teine aga arst ütles, et üle 3 kuu ei stimuleeri korraga. Mul oli clostilbegyt.

Muidu oli mul ka ov üsna hilja, alles cd19.

Ma testin ka veel edasi aga jah, neid tablette peaksin aasta võtma.
Eelmine kuu kirjutasin – küsisin uut retsepti ja et pos OV testi ei saa. Tegi uue retsepti ja vastas, et testid ei pruugi näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta vast ikka niisama, sest nii kaua ühe jutiga ja ilma igasuguse kontrollita stimulatsioone ei tehta. Samas pole sel aasta aega munemisel mitte mingit mõtet, kui ov ei toimu iseenesest ja on võimalus, et ei toimu isegi rohtudega.

Ov stimulatsioon võib ov aega hilisemaks lükata küll, samamoodi on võimalik, et ov testid ei töötagi sul või on lh voog nii lühike, et isegi 2xp testides ei saa täiesti tumedat triipu.

Olles ise PCOS pika kogemusega, siis mina ütleks, et 28-55p tsükkel ei kõla üldse normaalselt ega hästi, et “olete täiesti terve, minge koju, proovige ise veel aasta, äkki õnnestub”. On sulle tehtud vereproovid, on üldse midagi uuritud sellega seoses, et tsüklid venivad ja ov ei teki (pikkadel tsüklitel tavaliselt ei tekigi, seepärast see tsükkel vinduma jääbki). Tasuks ehk viljatusraviarstile pöörduda. Vahel mulle tundub, et arstid saadavad “proovige veel aasta” lihtsalt problemaatilise patsiendi kaelast ära (problemaatilise selles mõttes, et arvatavasti siiski on mingi probleem).

Mind saatiski viljatusarst letrozoli retseptiga aastaks koju. Ütles, et proovige seda skeemi ja kui ei õnnestu tulge aasta pärast tagasi.
Mul lähevad testid praegu aina heledamaks – ei tea, kas on veel lootust, et tumedamaks muutub?
Ma korra olen saanud peaaegu sama tumeda joone kui kontrolltriip aga see oli enne tablette ja arstile minemist.
Viljatusarst tegi vereproove. Ma sealt ise väga midagi välja lugeda ei oska peale selle, et AMH oli üle 10. D-vitamiini oli ka vähe. Krõbistan seda ka juurde.
Saatsin arstile täna uue kirja, et ikka pole OV-d, et testid heledamad. Vaatan, kas kutsub vastuvõtule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 13:52; 02.10 15:40; 02.10 15:42; 03.10 00:39; 03.10 00:44; 03.10 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, letrosool on uut tüüpi ravim teise toimeaine ja -mehhanismiga, ohutum soovimatute kõrvaltoimete osas kui vanasti oli klomifeen (Serophene, clostilbegyt, Clomid jt, millega meie enamus oleme toimetanud ja kogemusi omame, klomifeeniga ei tohtinud teha stimuleerimist pikalt ja järelvalveta, samuti pole letrosoolil emaka limaskesta õhendavat toimet, mis oli klomifeeni suur miinus jms). Letrosool töötab blokeerides östrogeeni ja FSH antagonistid ehk lastes FSH hormoonil kehas paremini oma tööd teha. Seega ei vaidle arstile vastu, et äkki tõesti on seda ok süüa aasta aega niisama kodus ja loota ov toimumist.

Muidugi oleks hea, kui arst äkki kohe kutsuks ultraheliga vaatama, mis seis on, ehk tõesti need testi triibud näitavad aiateibaid ja asi töötab. Siis oleks sul ka kindlus, et asi on ikka õige ja rohi aitab ov toimumisele kaasa. Esimene kord uh ju andis tõenduse ov toimumisest. Edu!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 14:41; 02.10 21:08; 03.10 09:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine ov-d ei toimu isegi stimulatsiooniga?