Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon ei toimunud/jäi vahele??

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Ovulatsioon ei toimunud/jäi vahele??

Postitas:

Teen ov teste, et rasestuda ja tundub, et sel kuul ov ei toimugi? Pole saanud pos testi ja voolus samuti ei anna märku, et oleks või oleks olnud viljakad päevad.

Kas on võimalik ja mis selle põhjusteks võib olla?

Varasemalt on ikka toimunud ja positiivsed testid saadud tsükli 18- 23 päeva paiku. (Tsükkel ise 32-34 päeva pikk).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib küll olla, et OV iga kuu pole. Minule selgitas naistearst seda nii, et olles noor (20ndate alguses) on OVsid (pea) igal kuul, aga vanemaks jäädes võivad jääda n-ö augud. See on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ov teste, et rasestuda ja tundub, et sel kuul ov ei toimugi? Pole saanud pos testi ja voolus samuti ei anna märku, et oleks või oleks olnud viljakad päevad.

Kas on võimalik ja mis selle põhjusteks võib olla?

Varasemalt on ikka toimunud ja positiivsed testid saadud tsükli 18- 23 päeva paiku. (Tsükkel ise 32-34 päeva pikk).

Mitmendal päeval peale mensese lõppu hakkasid OV teste tegema …

Just lugesin ühe gün juttu, et mõningatel juhtudel võib OV olla ka paar päeva peale mensese lõppu . Nt kui menses on pikka 6 või 8 päeva siis OV võib olla ka 8 -10 tsükli päeval .

Muidugi jah nagu eelpool mainitud võib ka mõni kuu lihtsalt vahele jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka noorena on täiesti normaalne kui mõni üksik kuu vahele jääb. Kui tihedamini, siis põhjuseid miks palju, kõige tüüpilisem mingi järsk hormoonide kõikumine, liigne stress nt, üle- või alakaal, ületreenimine jne.

Omast kogemusest, siis tegin ka aastaid ov teste ja arvasin, et ovulatsioon toimub ilusti. Kui aga basaali hakkasin mõõtma, siis tuli välja, et hoolimata superpositiivsetest ov testidest ov ei toimunud see aeg enamasti vaid hiljem uue LH tõusuga. Nt see kuu sain CD16 positiivse testi, basaal ei tõusnud ehk ka OV ei toimunud. Praegu olen CD57 ja 14 päeva tagasi peale pos testi tõusis ka basaal paar päeva hiljem, seega ov toimus. Seega võib ka sul olla, et ovulatsioon toimub nüüd hiljem siis ehk ja täitsa vahele ei jää ikkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 08:32; 18.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised ülipikad tsüklid on siiski reeglina anovulatoorsed. Eelmine, on sul pcos? Muidu ka pikad ja ebaregulaarsed tsüklid? Sa tegidki järjest alates tsükli vs 13.päevast kuni 43. päevani järjest ov teste?  Olen ka ise jäänud rasedaks mingi 90-päevase tsükli jooksul x ajal tekkinud ovulatsioonist (raseduse suurust päevade järgi arvutada polnud nagu võimalik), aga arstid jah ütlevad, et nii pikast tsüklist enamasti asja ei saa.

Teemaalgataja, ka noortel ja tervetel naistel on täiesti normaalne kui aastas on 1-2 tsüklit ilma ovulatsioonita. Vananedes see järjest tiheneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:11; 18.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised ülipikad tsüklid on siiski reeglina anovulatoorsed. Eelmine, on sul pcos? Muidu ka pikad ja ebaregulaarsed tsüklid? Sa tegidki järjest alates tsükli vs 13.päevast kuni 43. päevani järjest ov teste?  Olen ka ise jäänud rasedaks mingi 90-päevase tsükli jooksul x ajal tekkinud ovulatsioonist (raseduse suurust päevade järgi arvutada polnud nagu võimalik), aga arstid jah ütlevad, et nii pikast tsüklist enamasti asja ei saa.

Sorry, ei saanud aru, kui pikka tsüklit sa anovulatoorseks pead? 34-35 pikkusega tsükklit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:29; 18.01 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised ülipikad tsüklid on siiski reeglina anovulatoorsed. Eelmine, on sul pcos? Muidu ka pikad ja ebaregulaarsed tsüklid? Sa tegidki järjest alates tsükli vs 13.päevast kuni 43. päevani järjest ov teste? Olen ka ise jäänud rasedaks mingi 90-päevase tsükli jooksul x ajal tekkinud ovulatsioonist (raseduse suurust päevade järgi arvutada polnud nagu võimalik), aga arstid jah ütlevad, et nii pikast tsüklist enamasti asja ei saa.

Sorry, ei saanud aru, kui pikka tsüklit sa anovulatoorseks pead? 34-35 pikkusega tsükklit?

Tere!

Mulle tundub et see 34-35 päeva on ikka väga piiri peal.

Minul on selline pikkus ja tsüklid alati olnud regulaarsed. Peale seda, kui kahe aasta jooksul ei õnnestunud rasestuda läksin viljatusarsti juurde ja tuli OOTAMATULT hormoonanalüüsidest välja et mul on PCO/PCOS (ei saanudki aru kumb). Günekoloog kunagi sellest välja ei teinud, et tsükkel nii pikk, soovitas ainult progesterooni süüa tüskli teises pooles (Duphaston ja Gepretix, milles oli abi täpselt 0). Usun et ma ei ole ainuke, keda nii ”raviti” ja ”raseduse tekkimist toetati”.

Kõik see minu ovulatsioonide testimine osutus suureks mõttetuseks, sest isegi kui olid positiivsete tulemustega ovultasioonitestid, siis ilmselt ovulatsioonid PCO/PCOSi pärast jäid poolikuteks ja raseduse teke oli vähetõenäoline.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised ülipikad tsüklid on siiski reeglina anovulatoorsed. Eelmine, on sul pcos? Muidu ka pikad ja ebaregulaarsed tsüklid? Sa tegidki järjest alates tsükli vs 13.päevast kuni 43. päevani järjest ov teste? Olen ka ise jäänud rasedaks mingi 90-päevase tsükli jooksul x ajal tekkinud ovulatsioonist (raseduse suurust päevade järgi arvutada polnud nagu võimalik), aga arstid jah ütlevad, et nii pikast tsüklist enamasti asja ei saa.

Sorry, ei saanud aru, kui pikka tsüklit sa anovulatoorseks pead? 34-35 pikkusega tsükklit?

Tere!

Mulle tundub et see 34-35 päeva on ikka väga piiri peal.

Minul on selline pikkus ja tsüklid alati olnud regulaarsed. Peale seda, kui kahe aasta jooksul ei õnnestunud rasestuda läksin viljatusarsti juurde ja tuli OOTAMATULT hormoonanalüüsidest välja et mul on PCO/PCOS (ei saanudki aru kumb). Günekoloog kunagi sellest välja ei teinud, et tsükkel nii pikk, soovitas ainult progesterooni süüa tüskli teises pooles (Duphaston ja Gepretix, milles oli abi täpselt 0). Usun et ma ei ole ainuke, keda nii ”raviti” ja ”raseduse tekkimist toetati”.

Kõik see minu ovulatsioonide testimine osutus suureks mõttetuseks, sest isegi kui olid positiivsete tulemustega ovultasioonitestid, siis ilmselt ovulatsioonid PCO/PCOSi pärast jäid poolikuteks ja raseduse teke oli vähetõenäoline.

mul tuttav ämmakas ütles et 34-35 on küll pikem, aga tema juures käivad 40+ tsükliga inimesed ja alles siis võib probleemne olla.

minul kõigub 31-34 vahemikus, pole suutnud veel rasestuda, kuigi ov testid positiivsed. vereanalüüsid ja UH tehtud, kas sealt peaks kuskilt välja tulema kui on PCOS? Viljastusarsti aeg on veebruaris. (Mehe testimine pooleli)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:29; 18.01 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tsykkel 33-34 päeva. Mōlemal korral rasestunud esimesel katsel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka keskmisest pikem tsükkel, kuid rasestusin. Ehk ei tähenda see alati et on anovulatoorne tsükkel. Mul on ka olnud veel pikem tsükkel (>40 päeva) ja basaali järgi ikkagi toimus ovulatsioon.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry, ei saanud aru, kui pikka tsüklit sa anovulatoorseks pead? 34-35 pikkusega tsükklit?

Praegu olen CD57 ja 14 päeva tagasi peale pos testi tõusis ka basaal paar päeva hiljem, seega ov toimus.

Seda pidasin silmas, et kui kirjutad, et praegu on 57. tsüklipäev…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:11; 18.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised ülipikad tsüklid on siiski reeglina anovulatoorsed. Eelmine, on sul pcos? Muidu ka pikad ja ebaregulaarsed tsüklid? Sa tegidki järjest alates tsükli vs 13.päevast kuni 43. päevani järjest ov teste? Olen ka ise jäänud rasedaks mingi 90-päevase tsükli jooksul x ajal tekkinud ovulatsioonist (raseduse suurust päevade järgi arvutada polnud nagu võimalik), aga arstid jah ütlevad, et nii pikast tsüklist enamasti asja ei saa.

Teemaalgataja, ka noortel ja tervetel naistel on täiesti normaalne kui aastas on 1-2 tsüklit ilma ovulatsioonita. Vananedes see järjest tiheneb.

Vahepeal oli paar päeva vahet, aga kui keha voolusega märku andis hakkasin teste tegema ja sain oma LH tõusu kätte, kestab mul pikalt niiet saan peale esimest pos testi veel 2-3 päeva tugevalt positiivsei ov teste. Ei ole PCOSi. Polütsüstilise strukuuriga veidi munasarjad on, aga nendega üksi seda ei diagnoosita ja kuna tsükkel pigem ikka 35-40 päeva, siis see ka normis arsti sõnul. Kõik muud proovid on ideaalses korras. Võibolla see kõik suuresti sellest, et jälgin palju PCOSi puhul soovitatavat toitumist ja toidulisandeid ning joon regulaarselt ravimtaimeteid, mis hormoone toetavad. Minul isiklikult on alati ovulatsioon toimunud ka neis pikkades tsüklites, mis 55-60 päevaseks veninud, seda kinnitab basaaltemperatuuri tõus ja on kinnitanud ka vereanalüüsidest proge näit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 08:32; 18.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon ei toimunud/jäi vahele??