Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni teemal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ovulatsiooni teemal

Postitas:

Tere!
Hakkasin elus esimest korda triibupüüdjaks ja sooviks teada, kuidas on õige?
Just avastasin LH voo tõusu, mis tähendab seda,et sain positiivse ovulatsioonitesti.
Kas see tähendab, et momendil ovulatsioob toimub või kuidas?
Kas 2 päeva tagusest vahekorrast saan siis rasestuda või peaksin just olema vahekorras täna või ehk hoopis mõne päeva jooksul pärast tänast. Testi infos on kirjas küll, et ovulatsioonini võib minna veel kuni 48h,aga millest siis nii vara positiivne?
Jube keeruline mulle.
Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ov testil on kirjas LH. See on hormoon, mille tõus käivitab munaraku vabanemise, st peale pos ov testi toimubki reaalne ov 1-2 päeva pärast. Parim aeg rasestumiseks on kohe siis, kui saad ov testi positiivseks ja sellest järgnevad 3 päeva. Kui vahekord toimub paar päeva enne pos ov testi, siis seemnerakud peavad 4-5 päeva munarakku ootama. Yldiselt peavad seemnerakud vastu keskmiselt 3 päeva, aga võimsamad ka kuni nädal. Seega kõik oleneb mehe spermatosoidide näitajatest, st kui viljakas ta on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise vastusega nõus aga ma usun, et 3 päeva peale pos ov testi seksida on juba hilja. Pigem seksida sama päev, kui pos testi saite ja enne seda. Mina olen võimalusel seksinud ka pos testist järgmisel päev.

Copy -paste elevit lehelt:
Naise viljakaim periood on ovulatsioon ning sellele eelnevad paar päeva. Kui soovite rasestuda, on just see vahekorras olemiseks sobivaim aeg.
Kui seksite pärast ovulatsiooni toimumist, ei pruugi seemnerakud õigeaegselt munarakuni jõuda, et seda viljastada. Seemnerakud võivad seevastu naise kehas elus püsida mitu päeva ja oodata munaraku vabanemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seksige lihtsalt vähemalt ülepäeviti, selmet mingit OV-d taga ajada.

Mitte miski ei garanteeri, et sa sel või sel päeval seksides rasestud. OV tagaajamine on mõtekas ainutl siis, kui muidu väga nagu ei seksi enam ja siis on vaja tõesti teada, millal seksida – aga kas sellele suhtel on veel pikka tulevikku?

Loe triibupüüdjate teemasid, seal näed hulgaliselt, et igasugused OV-tamised ei aita tegelikult eriti.

Mina olen kõik 2 last ja 4 rasedust teinud testideta, lihtsalt enam-vähem tundes oma tsüklit (kusjuures see ei ole päevapealt täpne, vaid pigem kuni 5-päevase kõikumisega) ja jälginud, et vahekorra vahe nö tõenäolises ajavahemikus ei oleks üle 1-2 päeva. Kõige pikemalt läks meil 5 kuud, kõige lühemalt üks kuu.

Ärge mõelge üle seda asja. Mida rohkem teste jmt teed, seda suurem on pettumus, et miks ei õnnestu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole. Kõigi olukorrad on erinevad. Tore kui sul on kõik kergelt tulnud. Kui näiteks viljatusravi saada, siis sul ei jää muud üle kui testida, sest tsükkel peab teada olema. Kus, mis ja millal toimus. Infot peab olema. Eriti juhul kui sul on probleeme hormoonidega mis tsükleid mõjutavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma PCOSiga pidin jälgima nii LH tõusu kui ka basaaltemperatuuri muutust.

Kui on endal kindlam, siis tõesti on parim aeg seksimiseks see päev, millal LH positiivse tulemuse annab. Kui siis ovulatsioon toimub kaks päeva hiljem, on munajuhades ikka spermatosoide. Üleüldse seks 2-3 päeva tagant tagab selle, et kehas on alati sõdurid valmis.

Kui LH-d tervislikel põhjustel testida, siis ma soovitan ka basaaltemperatuuri mõõta. Minul näiteks oli pikalt küll LH tõus, kuid ovulatsiooni ennast ei toimunud, vaid munarakud jäid tsüstidesse kinni. Temperatuuri mõõtmisega sain pihta, millal OV toimub, mis ravimid aitasid kaasa ja nüüd ka esimene rasedus käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seksige lihtsalt vähemalt ülepäeviti, selmet mingit OV-d taga ajada.

Mitte miski ei garanteeri, et sa sel või sel päeval seksides rasestud. OV tagaajamine on mõtekas ainutl siis, kui muidu väga nagu ei seksi enam ja siis on vaja tõesti teada, millal seksida – aga kas sellele suhtel on veel pikka tulevikku?

Loe triibupüüdjate teemasid, seal näed hulgaliselt, et igasugused OV-tamised ei aita tegelikult eriti.

Mina olen kõik 2 last ja 4 rasedust teinud testideta, lihtsalt enam-vähem tundes oma tsüklit (kusjuures see ei ole päevapealt täpne, vaid pigem kuni 5-päevase kõikumisega) ja jälginud, et vahekorra vahe nö tõenäolises ajavahemikus ei oleks üle 1-2 päeva. Kõige pikemalt läks meil 5 kuud, kõige lühemalt üks kuu.

Ärge mõelge üle seda asja. Mida rohkem teste jmt teed, seda suurem on pettumus, et miks ei õnnestu.

Tegutsesime samamoodi ja jagan arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni teemal