Esileht Ilu ja tervis Paks on kasulik olla, sest paksud on tervemad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Paks on kasulik olla, sest paksud on tervemad

Postitas:
Kägu

Pidevalt tümitate pakse inimesi, et nad on saamatud, koledad ja kurjad. Teadlased on välja selgitanud, et rasvakihi olemasolu kaitseb inimest haigestumise eest.

Rasvakihi vajalikkus on igati loogiline. Keha võime talletada rasva on evolutsioonilise arengu tulemus. Paljude liikide puhul looduses jäävad ellu need, kes koguvad rasva paremini. Loomulikult ei tohi olla ülipaks, et liikumine on takistatud vms.

https://teadus.postimees.ee/7823602/kohurasv-voib-sind-selle-ohtliku-haiguse-eest-kaitsta

 

+8
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ole ja süsti keemiat nii palju kui jõuad. Sööge või surnuks, kelle asi.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, kui loll 😀 Head isu!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et sellele teemale pärast mind enam keegi ei vasta. Nii loll on valus olla või on siis see järjekordne trollimisteema, kus TA (troll) lõbutseb kõikide vastajate ja vaidlejate arvelt. Kutsun üles kõiki seda teemat ignoreerima, siis ta hääbub ise.

+5
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loodan, et sellele teemale pärast mind enam keegi ei vasta. Nii loll on valus olla või on siis see järjekordne trollimisteema, kus TA (troll) lõbutseb kõikide vastajate ja vaidlejate arvelt. Kutsun üles kõiki seda teemat ignoreerima, siis ta hääbub ise.

Mis asi on loll ja miks sul valus on??? Krt loe natuke asjakohast kirjandust ja saad teada, et just täpselt nii on, nagu teemas kirjutatud – on tehtud erinevaid uurimusi ning leitud, et normaalvahemikus KMI ei anna mingit tervise-eelist, pigem on pikemaealised ja elavad kauem tervena just kerges ülekaalus inimesed. Ise oled troll, kui sa ei suuda kaasa mõelda.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et sellele teemale pärast mind enam keegi ei vasta. Nii loll on valus olla või on siis see järjekordne trollimisteema, kus TA (troll) lõbutseb kõikide vastajate ja vaidlejate arvelt. Kutsun üles kõiki seda teemat ignoreerima, siis ta hääbub ise.

Ära heieta.
Tavaliselt kaasnab analoogsete teemadega kommentaar “Pane link, kus see kirjas”.  Nüüd on kõik lingid olemas, kõik saavad ise lugeda.

Usud või mitte, on su enda mure. Teemaalgatuses ei ole midagi pahatahtlikku.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et sellele teemale pärast mind enam keegi ei vasta. Nii loll on valus olla või on siis see järjekordne trollimisteema, kus TA (troll) lõbutseb kõikide vastajate ja vaidlejate arvelt. Kutsun üles kõiki seda teemat ignoreerima, siis ta hääbub ise.

Mis sul viga on inimene? Kindlasti võib teha ka teadusuuringu, kus mehelt suhu võtmine lühendab naise eluiga 10 aastat. Aga suhu võtmise teemat ei kutsu sa üles ignoreerima- Aga miks? Miks ei või arutada seda, millises maailmas me elame! Mis sinu enda loogika ütleb? kui kodumasinasse panna sobimatuid asju või koormata teist- kas läheb katki või mitte? Inimese kehaga juhtub sama, koormates laguneb laiali, organid ei pea vastu.

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See on u sama teema, et võttis viina, elas 100. Olen ise paks ja loll ma küll pole selles osas, et liigne kehakaal mingit tervist juurde ei anna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paks on kasulik olla, sest paksud on tervemad

Muhahaaaa

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kehtib ju ainult väga väikesele protsendile inimestest, kel vastav geen. Ja on alles teooria. Ühe haiguse kohta. Muude haiguste valguses on ikkagi ohtlik levitada mõtteviisi, et ülekaal on tervislik. Inimesed ei saa ka aru/ei tunnista sageli KUI jõhkras ülekaalus nad on – selles artiklis räägitakse ainult kergest ülekaalust. Ja mingit sellist järeldust, et paksud on tervemad, selle põhjal küll ei saa teha.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kehtib ju ainult väga väikesele protsendile inimestest, kel vastav geen. Ja on alles teooria. Ühe haiguse kohta. Muude haiguste valguses on ikkagi ohtlik levitada mõtteviisi, et ülekaal on tervislik. Inimesed ei saa ka aru/ei tunnista sageli KUI jõhkras ülekaalus nad on – selles artiklis räägitakse ainult kergest ülekaalust. Ja mingit sellist järeldust, et paksud on tervemad, selle põhjal küll ei saa teha.

Ei, see ei ole ainult ühe haiguse kohta. Lingitud artikkel oli ühe haiguse kohta, aga kasvõi juba sealsamas artikli all oli veel üks artikkel, kus räägiti, et väike ülekaal on tervisele hea. https://teadus.postimees.ee/7813794/new-scientist-ulekaalule-viitav-kehamassiindeks-voib-tahendada-pikemat-elu Googelda veel, leiad veel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kaalun 70kg oma 167cm juures, ongi kmi juba 25. Praegu ma kaalun küll vähem, aga peale jõule pole 70kg ka mingi ime. Ja 70kg pole ka midagi hirmsat. Hirmsaks muudab see vaid mind, sest enamus rasva koguneb kõhule. See võiks olla nt puusadel ja rindades. Aga minu vöökoht hoopis paisub selle ebatervislikust,  80 cm kõvasti üle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal täiesti ongi hea. Ega väikeses ülekaalus inimest keegi ei tümita. Mõni kaalub kolm kilo rohkem teine vähem. Keda huvitab. Kui bmi on 28, 30, 35 on tervisest asi kaugel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tervislik kerge ülekaal, evolutsiooniliselt kasulik asi, on see tavaline “tahaks 3-5 kilo alla võtta”, veidi pehme ja ümaram. “Paks” on hoopis teine teema ja pole mõtet paksudel pead liiva või peki alla peita, nagu see oleks mingis mõttes tervist edendav. Tänapäeval on tavaline inimene selline, kes on normkaalu ülapiiril või ainult natuke üle, kmi 25+. SEE ei oma erilisi terviseriske. Paksus ehk rasvumine on hoopis teine teema.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tervislik kerge ülekaal, evolutsiooniliselt kasulik asi, on see tavaline “tahaks 3-5 kilo alla võtta”, veidi pehme ja ümaram. “Paks” on hoopis teine teema ja pole mõtet paksudel pead liiva või peki alla peita, nagu see oleks mingis mõttes tervist edendav. Tänapäeval on tavaline inimene selline, kes on normkaalu ülapiiril või ainult natuke üle, kmi 25+. SEE ei oma erilisi terviseriske. Paksus ehk rasvumine on hoopis teine teema.

Kui inimene on ülekaaluline, jaksab teha füüsilist tööd ja mõõdukalt tervisesporti, siis on kõik suurepärane ja pole vaja muretseda. Vanasti olid kõik terved ja tugevad naised ülekaalulised. Tänapäeva mõistetes normaalkaalulist naist peeti aga niruks, kuna nad ei jaksanud teha tööd ega sünnitada. Veel vanemal ajal, kui oli raskusi söögiga, sellised surid lihtsalt ära, kuna organismil polnud toimimisvaru.

Õige eesti naine on nö suure kondiga naine. See ei tähenda pekilasu ega ka sportlase ülespumbatud lihaseid, vaid normaalset tasakaalus keha, kus on nii pekki kui ka lihast.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tervislik kerge ülekaal, evolutsiooniliselt kasulik asi, on see tavaline “tahaks 3-5 kilo alla võtta”, veidi pehme ja ümaram. “Paks” on hoopis teine teema ja pole mõtet paksudel pead liiva või peki alla peita, nagu see oleks mingis mõttes tervist edendav. Tänapäeval on tavaline inimene selline, kes on normkaalu ülapiiril või ainult natuke üle, kmi 25+. SEE ei oma erilisi terviseriske. Paksus ehk rasvumine on hoopis teine teema.

Kui inimene on ülekaaluline, jaksab teha füüsilist tööd ja mõõdukalt tervisesporti, siis on kõik suurepärane ja pole vaja muretseda. Vanasti olid kõik terved ja tugevad naised ülekaalulised. Tänapäeva mõistetes normaalkaalulist naist peeti aga niruks, kuna nad ei jaksanud teha tööd ega sünnitada. Veel vanemal ajal, kui oli raskusi söögiga, sellised surid lihtsalt ära, kuna organismil polnud toimimisvaru.

Õige eesti naine on nö suure kondiga naine. See ei tähenda pekilasu ega ka sportlase ülespumbatud lihaseid, vaid normaalset tasakaalus keha, kus on nii pekki kui ka lihast.

Vaata mõnda vana pilti. Kas seal on mõni meie mõistes paks noor inimene? Ei ole. Tugeva kondiga oli see kes polnud kõhn. Kõhnasid oli palju ja loomulikult eelistati seda, kes oli natuke rõõsam ja tugevam. Aga tänapäeva mõistes oli tegemist ikkagi heas vormis saleda inimesena.

Minu vanema (sünd 1918) oli elu aeg ‘paks’. Talus sündinud ja kasvanud ja ikkagi narriti, oli teistest suurema kondiga. Tänapäeva mõistes oleks täiesti tavaline. Bmi 23/24,kindlasti mitte paks. Aga 100 aastat tagasi peeti juba sellise kaaluga inimest paksuks. Ta ta oligi alati kõige paksem kui näiteks pildi peal oli.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanema (sünd 1918) oli elu aeg ‘paks’. Talus sündinud ja kasvanud ja ikkagi narriti, oli teistest suurema kondiga. Tänapäeva mõistes oleks täiesti tavaline. Bmi 23/24,kindlasti mitte paks. Aga 100 aastat tagasi peeti juba sellise kaaluga inimest paksuks. Ta ta oligi alati kõige paksem kui näiteks pildi peal oli.

Kas näeks pilti või mõne sarnase inimese pilti?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal täiesti ongi hea. Ega väikeses ülekaalus inimest keegi ei tümita. Mõni kaalub kolm kilo rohkem teine vähem. Keda huvitab. Kui bmi on 28, 30, 35 on tervisest asi kaugel.

Alla 30 KMI pole küll tervisel häda midagi. Ärge foobitsege. Ja jutt, et väikeses ülekaalus inimest keegi ei tümita ei vasta tõele. Perekooliski väga levinud arutelud teemadel, et kas normaalkaalu keskel on inimene tegelikult paks või mitte. Paljude arust on paks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal täiesti ongi hea. Ega väikeses ülekaalus inimest keegi ei tümita. Mõni kaalub kolm kilo rohkem teine vähem. Keda huvitab. Kui bmi on 28, 30, 35 on tervisest asi kaugel.

Ei ole teemaalgataja  aga juba aastaid tagasi toodi välja et kõige tervem on inimene kuskil BMI 25-30 vahel, 27-28 kõige parem ning saledus(veel hullem alakaal) on kaugelt suurem terviserisk kui ülekaal (bmi 30-35).

Minu 40 aasta tagusest keskkooli lennust (ca 100 inimest) on surnud ainult 3- kõik haigustesse- kõigil ühine tunnusjoon-nad olid “saledad”.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 40 aasta tagusest keskkooli lennust (ca 100 inimest) on surnud ainult 3- kõik haigustesse- kõigil ühine tunnusjoon-nad olid “saledad”.

wow, mis “statistika”… no vaata siis, et sa üleliia ei “salene” ja ikka oma kmi 30 ligi hoiad, muidu mine tea!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal täiesti ongi hea. Ega väikeses ülekaalus inimest keegi ei tümita. Mõni kaalub kolm kilo rohkem teine vähem. Keda huvitab. Kui bmi on 28, 30, 35 on tervisest asi kaugel.

Ei ole teemaalgataja aga juba aastaid tagasi toodi välja et kõige tervem on inimene kuskil BMI 25-30 vahel, 27-28 kõige parem ning saledus(veel hullem alakaal) on kaugelt suurem terviserisk kui ülekaal (bmi 30-35).

Minu 40 aasta tagusest keskkooli lennust (ca 100 inimest) on surnud ainult 3- kõik haigustesse- kõigil ühine tunnusjoon-nad olid “saledad”.

see bmi vahemik oli tervislik menopausis naistele. mitte meestele, mitte noortele. Ela tervislikus kaalus  menopausini ja siis tulevad need 5-10 kilo iseeenesest selga.

Enne seda, on iga kilo üle bmi 23-25 suurenenud vähiriskiga.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 40 aasta tagusest keskkooli lennust (ca 100 inimest) on surnud ainult 3- kõik haigustesse- kõigil ühine tunnusjoon-nad olid “saledad”.

wow, mis “statistika”… no vaata siis, et sa üleliia ei “salene” ja ikka oma kmi 30 ligi hoiad, muidu mine tea!

Sa jälgi kasvõi meelelahutusmaailmas toimuvat-kuidas moe- ja saleduseikoonid liialt noores vanuses muudkui teise ilma lähevad. Saledus ei ole enam ammu märk heast tervisest!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 40 aasta tagusest keskkooli lennust (ca 100 inimest) on surnud ainult 3- kõik haigustesse- kõigil ühine tunnusjoon-nad olid “saledad”.

wow, mis “statistika”… no vaata siis, et sa üleliia ei “salene” ja ikka oma kmi 30 ligi hoiad, muidu mine tea!

Sa jälgi kasvõi meelelahutusmaailmas toimuvat-kuidas moe- ja saleduseikoonid liialt noores vanuses muudkui teise ilma lähevad. Saledus ei ole enam ammu märk heast tervisest!

Millest sa ometi räägid? Jah, lihtsalt sale olemine ei tähenda, et inimene on tingimata heas füüsilises vormis, kaugel sellest. Küll aga on heas füüsilises vormis olevad inimesed saledad – see on fakt ja paratamatus.
Samas rasva kogunemine kehale räägib vaid valesti ja liigsest söömisest ning vähesest füüsilisest koormusest. Ning kumbki neist ei ole tervist edendavad asjad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on heas füüsilises vormis olevad inimesed saledad – see on fakt ja paratamatus.

Ah jäta oma “faktid” ja “paratamatused”. Mul on mitmeid sõbrannasid, kes pole kõige saledamad, kuid tegelevad pidevalt tantsuga, käivad sageli pikkadel jalgsimatkadel (no ikka 20-30 km korraga), naudivad rattasõitu ja suusatamist ning elavad igati aktiivset elu. Tervised ka normaalses korras. Ei ole siin mingit ühest seost hea vormi ja normi piires KMI vahel.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on heas füüsilises vormis olevad inimesed saledad – see on fakt ja paratamatus.

Ah jäta oma “faktid” ja “paratamatused”. Mul on mitmeid sõbrannasid, kes pole kõige saledamad, kuid tegelevad pidevalt tantsuga, käivad sageli pikkadel jalgsimatkadel (no ikka 20-30 km korraga), naudivad rattasõitu ja suusatamist ning elavad igati aktiivset elu. Tervised ka normaalses korras. Ei ole siin mingit ühest seost hea vormi ja normi piires KMI vahel.

See, et su paksud sõbrannad käivad tantsutrennis või “naudivad” ratta seljas veeremist, ei ütle küll midagi nende hea füüsilise vormi kohta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et su paksud sõbrannad käivad tantsutrennis või “naudivad” ratta seljas veeremist, ei ütle küll midagi nende hea füüsilise vormi kohta.

Ütleb ikka. Juba see ütleb, kui inimene on suuteline 20-30 km maha kõndima, samuti see, kui inimene suudab nautida liikumist nõudvaid tegevusi ning on terve. Tuletan sulle meelde, et me ei räägi siin tippspordist, vaid eluks vajalikust mõistlikust vormist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et su paksud sõbrannad käivad tantsutrennis või “naudivad” ratta seljas veeremist, ei ütle küll midagi nende hea füüsilise vormi kohta.

Ütleb ikka. Juba see ütleb, kui inimene on suuteline 20-30 km maha kõndima, samuti see, kui inimene suudab nautida liikumist nõudvaid tegevusi ning on terve. Tuletan sulle meelde, et me ei räägi siin tippspordist, vaid eluks vajalikust mõistlikust vormist.

No las see 20-30 km kõndimise fantaasia jääb sinu südametunnistusele. Kui nad seda pidevalt teevad, siis peab neil menüü ikka väga pekkis olema, kui nad seejuures ikka veel paksud on.
Kui nad seda kunagi ükskord tegid, siis see ei ole rääkimist väärtki.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et su paksud sõbrannad käivad tantsutrennis või “naudivad” ratta seljas veeremist, ei ütle küll midagi nende hea füüsilise vormi kohta.

Ütleb ikka. Juba see ütleb, kui inimene on suuteline 20-30 km maha kõndima, samuti see, kui inimene suudab nautida liikumist nõudvaid tegevusi ning on terve. Tuletan sulle meelde, et me ei räägi siin tippspordist, vaid eluks vajalikust mõistlikust vormist.

Aga äkki ikka võiks ka sale olla, või on see keelatud? Mina näiteks ei taha olla paks ja ei olegi. Olen N55 ja olen KMI-ga 21,4. Ma olen samuti võimeline 20-30 km maha kõndima ja suudan nautida liikumist nõudvaid tegevusi ja olen terve. Igal juhul eelistan ühtlasi ka olla sale, mitte nagu sinu need ülekaalulised sõbrannad, kes ‘ei ole mitte kõige saledamad’. Miks sa propageerid paksust, mis on selle sinu tegevuse mõte?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki ikka võiks ka sale olla, või on see keelatud? Mina näiteks ei taha olla paks ja ei olegi. Olen N55 ja olen KMI-ga 21,4. Ma olen samuti võimeline 20-30 km maha kõndima ja suudan nautida liikumist nõudvaid tegevusi ja olen terve. Igal juhul eelistan ühtlasi ka olla sale, mitte nagu sinu need ülekaalulised sõbrannad, kes ‘ei ole mitte kõige saledamad’. Miks sa propageerid paksust, mis on selle sinu tegevuse mõte?

Võid küll sale olla, miks mitte. Mina ei propageeri midagi. Mina vaidlen vastu väitele, nagu need, kes saledad ei ole (ehk siis kelle KMI on 25 või üle selle, kuigi muidugi mõne arust on ka KMI 24 juba paks mis paks) oleksid kindlasti kohe füüsiliselt nõrgad ning võimetud ning nende tervis läbi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No las see 20-30 km kõndimise fantaasia jääb sinu südametunnistusele. Kui nad seda pidevalt teevad, siis peab neil menüü ikka väga pekkis olema, kui nad seejuures ikka veel paksud on. Kui nad seda kunagi ükskord tegid, siis see ei ole rääkimist väärtki.

“Käivad sageli pikkadel jalgsimatkadel, no nii 20-30 km” – milline sõna siit sulle segaseks jäi? Kas sa ei tea, mida tähendab “sageli” või ei tunneta, et tegusõna olevikuvorm viitab jätkuvalt toimuvale tegevusele?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Paks on kasulik olla, sest paksud on tervemad