Esileht Väikelaps Palavikualandaja!!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Palavikualandaja!!

Postitas:
Kägu

1a10k lapsele vaja palavikualandajat  anda, aga keeldub Panadol siirupi võtmisest! Maasikamaitseline. Kas seda siirupit võib millegagi segada või kuidas ma saan talle anda, kui keeldub lusikaga võtmast? Kas on mõnda kihisevat tabletti hoopis või mida anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paracetamoli küünla paned pepusse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu oma oksendab kõik siirupid välja ja ainus alternatiiv siirupile ongi selles vanuses ainult paracetamoli küünal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid proovida ka Nurofeni, võib otse mõõdusüstlast imeda, on äkki põnev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need siirupid on jah nilbe keemiamaitsega, maasikaga pole seal midagi pistmist. Minu laps on juba 5, aga eluaeg on ta alati iga palavikuga oksendanud, täiesti võimatu on siis suukaudseid ravimeid anda. Ükskord määrati kõrvapõletikuga antibiootikumid, see oli ka siirup, ta oksendas selle ka välja! Täielik katastroof. Siis mingil hetkel oli ta nii vana, et küünla panemise vastu hakkas võitlema juba, aga samas oksendas ikka siirupeid välja. Nüüd alles viimased korrad on haiguste ajal suutnud ravimi alla neelata ja see on ka sees püsinud.
Peab tegema vahet, kas ta oksendab haiguse pärast või on see siirup talle öök. Viimasel juhul on võimalus jagu saada nii, et süstlaga lupsti kurku, kamandad kähku neelama ja kohe vett vms peale. Siis ta nii väga ei tunne maitset. Kui aga on oksendamisega kulgev haigus või ta lihtsalt oksendab palaviku tõttu, siis pole muud varianti kui küünal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, ja veel, kui ta siiski muidu sööb, siis võid segada mingi möginaga, mida ta muidu sööks. Mina tookord nihverdasin AB oma lapsele sisse šokolaadipudingiga, see varjab päris hästi maitset. Aga siis pead tegema tõesti vaid mõne ampsu suuruse koguse, sest peab olema kindel, et ta kõik ära sööb. Muidu ei saa õiget doosi.
Kihisev tablett ei ole hea mõte, sest jälle, sa ei tea, kas ta joob kõik ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need maasikamaitselised siirupid on minu 2 last 3st korduvalt välja oksendanud (loll aga järjekindel olen ilmselgelt). Nurofen nende väitel oluliselt meeldivama maitsega ja nagu eelpool öeldud, kaasasolev süstal on väga mugav. Ma see imelik ema, kes pole ühelegi lapsele kunagi küünalt pannud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ka varem vastatud – Nurofeni süstal on mõnusam. Saab rohu kiirelt sügavale. Kasutan seda ka Panadoli andmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvutasin välja õige koguse täiesti tavalisest täiskasvanute tabletist, purustasin  ja segasin teelusikal lapsele harjumuspärase moosiga (ilmselt sobib ka puding või mis iganes maitseb), sellele jõid siis veel vett/mahla peale muidugi

Vaatasin, et on ka 250 mg tabletid olemas (paramax junior), kui neil poolitusjoon on, siis on nendega arvatavasti kõige lihtsam majandada (kui on vaja sellest  väiksemat annust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured tänud Nurofen soovituse eest! Süstlaga tõesti parem anda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nurofen on igatepidi parem, nii maitse kui palavikualandava toime poolest, lase süstlaga suhu ja anna vett peale juua (sest muidu hakkab kurgus kraapima see “maasikamaitse”). Aga kui laps oksendab, siis nii väikesele kindlasti küünal,  osta lapse kaalu järgi õiged, https://sinutervelaps.blog/2019/01/03/kui-palju-anda-lapsele-paratsetamooli/  15mg lapse kaéhakaalu kilogrammi kohta

alates kahe-kolmeaastaselt olen andmus 200mg ibuprofeenitableti, vähem löga ja suhkruasendajaid, aga mu laps oskab tablette neelata juba kaheselt, vanem õde aga (8a) ei oska siiani, lapsed on erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nurofeni soovitan proovida. Seda tuleb vähem ka võtta. Lapsele anda siis ikka hetke kaalu järgi ravimit, mitte pakil antud mõõtude järgi, nurofeni 10mg/kg ja jagad 40ga, saad teada mitu ml tegelikult vaja anda on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis tekkis küsimus, et kuidas nii paljude palavikualandajatega kogemusi on? Mul on kolm last ja olen vist kunagi ammu ainult sedasama maasikamaitselist siirupit andnud, mida laps ka jälestas ja andmine jäi katki. Maitsesin ise ja sain aru, miks ta ei tahtnud. Aga lapsel oli siis ka 39.2 palavik ja oli juba põhjust sekkuda. Alla 39.0 ma üldse pole sekkunud kui enesetunne muidu OK ja ükski palavik pole kestnud kauem kui 2 päeva. Tavaliselt on nii, et ööga higistab nö välja, keha rahus võitleb (milleks palavik st kehatemperatuuri tõstmine ju vajalik ongi) ja hommikul palavik läinud, aga tagan veidi rahulikuma režiimi puhkuseks, kergemad söögid selleks päevaks. Palaviku ajal ka on lahjemad supid, puljongid, salatid, palju vedelikku. Kõik raskesti seeditav takistab paranemist ja seda ei söö. Minu vanatädi oli arst, minu ema ja onu on arstid (ema pediaater) ja minu õde on perearst. Mind kasvatati nii ja minu ema siiani ei soovita palavikku liiga vara kunstlikult alla võtta kui lapse enesetunne muidu hea on (see, et veidi uimasem, on normaalne).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis tekkis küsimus, et kuidas nii paljude palavikualandajatega kogemusi on? Mul on kolm last ja olen vist kunagi ammu ainult sedasama maasikamaitselist siirupit andnud, mida laps ka jälestas ja andmine jäi katki. Maitsesin ise ja sain aru, miks ta ei tahtnud. Aga lapsel oli siis ka 39.2 palavik ja oli juba põhjust sekkuda. Alla 39.0 ma üldse pole sekkunud kui enesetunne muidu OK ja ükski palavik pole kestnud kauem kui 2 päeva. Tavaliselt on nii, et ööga higistab nö välja, keha rahus võitleb (milleks palavik st kehatemperatuuri tõstmine ju vajalik ongi) ja hommikul palavik läinud, aga tagan veidi rahulikuma režiimi puhkuseks, kergemad söögid selleks päevaks. Palaviku ajal ka on lahjemad supid, puljongid, salatid, palju vedelikku. Kõik raskesti seeditav takistab paranemist ja seda ei söö. Minu vanatädi oli arst, minu ema ja onu on arstid (ema pediaater) ja minu õde on perearst. Mind kasvatati nii ja minu ema siiani ei soovita palavikku liiga vara kunstlikult alla võtta kui lapse enesetunne muidu hea on (see, et veidi uimasem, on normaalne).

 

No küll sina oled tubli.

Infoks: mõned lapsed on rohkem haiged, mõnel on olnud raskemaid haigusi kui väike viirus, mõnel lööb iga viirusekene palaviku kõrgeks, mõnel enesetundeväga kehvaks.  Ja ei, kõik see ei tähenda, et ema on midagi valesti teinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis tekkis küsimus, et kuidas nii paljude palavikualandajatega kogemusi on? Mul on kolm last ja olen vist kunagi ammu ainult sedasama maasikamaitselist siirupit andnud, mida laps ka jälestas ja andmine jäi katki. Maitsesin ise ja sain aru, miks ta ei tahtnud. Aga lapsel oli siis ka 39.2 palavik ja oli juba põhjust sekkuda. Alla 39.0 ma üldse pole sekkunud kui enesetunne muidu OK ja ükski palavik pole kestnud kauem kui 2 päeva. Tavaliselt on nii, et ööga higistab nö välja, keha rahus võitleb (milleks palavik st kehatemperatuuri tõstmine ju vajalik ongi) ja hommikul palavik läinud, aga tagan veidi rahulikuma režiimi puhkuseks, kergemad söögid selleks päevaks. Palaviku ajal ka on lahjemad supid, puljongid, salatid, palju vedelikku. Kõik raskesti seeditav takistab paranemist ja seda ei söö. Minu vanatädi oli arst, minu ema ja onu on arstid (ema pediaater) ja minu õde on perearst. Mind kasvatati nii ja minu ema siiani ei soovita palavikku liiga vara kunstlikult alla võtta kui lapse enesetunne muidu hea on (see, et veidi uimasem, on normaalne).

Annan alates 37.1 juurest. 39 juurest kutsun juba kiirabi! Päris sooda peab olema, et nii kaua oodata ja mitte alandada ka. Ole õnnelik et su lapsed veel elu ja tervise juures on!

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan alates 37.1 juurest. 39 juurest kutsun juba kiirabi! Päris sooda peab olema, et nii kaua oodata ja mitte alandada ka. Ole õnnelik et su lapsed veel elu ja tervise juures on!

See on tsipa ülereageerimine, kui see laps just eriline pole, nii et ei talu palavikku üldse.
Soovitan lugeda näiteks lastehaigla voldikut palaviku kohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemajätkuks kiidaks samuti Nurofeni, mis on parema maitse ja toimega.

Mul hoopis tekkis küsimus, et kuidas nii paljude palavikualandajatega kogemusi on? Mul on kolm last ja olen vist kunagi ammu ainult sedasama maasikamaitselist siirupit andnud, mida laps ka jälestas ja andmine jäi katki. Maitsesin ise ja sain aru, miks ta ei tahtnud. Aga lapsel oli siis ka 39.2 palavik ja oli juba põhjust sekkuda. Alla 39.0 ma üldse pole sekkunud kui enesetunne muidu OK ja ükski palavik pole kestnud kauem kui 2 päeva.

Mul vanemal lapsel on palavikku üldse väga harva ja kunagi pole see olnud 39 või kõrgem. Kõige kõrgem palavik on olnud 38 ja tavaliselt on 37,5. Seejuures ka väikseimagi palavikuga tunneb ta end äärmiselt kehvasti. Ning annangi talle rohtu ka väikese palavikuga, terveneb alati kiiresti. Olen väiksema lapsega olnud päris mitmeid kordi ka lastehaiglas ja sealgi antakse palavikualandajat madalamate temperatuuride juures. Kui on üle 38° siis pandi üldse tilguti alla juba, et enesetunnet parandada. Osadel inimestel ei tekigi kõrget palavikku, aga enesetunne võib ikkagi olla väga kehv ja seda kannatama ju ei pea. Näiteks ma ise olen selline, et kui kord 5a jooksul on palavik, siis see max 37.5 ja ülikehv olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme perekond kõrgpalavikulised, organism võitleb kiirelt ja vihaselt. Laste max palavikud on olnud 40,3 ja 40,4. Jube viirus oli, paratsetamooli max annuse peale kerkis palavik edasi, max annuste kombinatsioon lõpuks mõikas. Kiirabi ei kutsunud.

Loiuks nad mul palavikuga ei lähe, nii et palavikurohtu annan siis, kui on päeval üle 39 või õhtul üle 38,5 ja tõuseb, et saaks magada. Küllap kui loiuks läheks ja ei jooks jne, siis oleks ettevaatlikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Palavikualandaja!!