Esileht Tööelu, raha ja seadused. palgad marketites

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: palgad marketites

Postitas:

viimasel ajal on meedias palju juttu olnud müüjate palkadest ja ma olin üsna üllatunud, et need nii kõrged on, eelmisel aastal keskmiselt 775€
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/selveri-teenindaja-maksimaalne-voimalik-brutopalk-oli-1000-eurot-kuus?id=81635333
palun, kas keegi reaalselt toidupoes töötav paneks kirja oma praeguse palga? vastab see info ikka tõele või on tegemist sisuturundusega?
kaalun töökohavahetust, sest vaatamata kõrgetele nõuetele jääb minu palk selveri omadele alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sisuturundus.

Ma ei tööta Selveris teenindajana, vaid nö aste kõrgemal, minu kõrgeim bruto on olnud veidi üle tuhande; seda detsembris koos pühadetasu ning ületundidega – töötasin 232 tundi.

Ehk jah, võimalik, aga millise hinnaga?

Norm tundide ja paikapidava graafikuga, millega saaksid arvestada – ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 15:11; 07.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalne netopalk jääb ikkagi 500-700 vahele ja 600 ümber on vast üsna normaalne.
Ega seda nii vähe polegi, kui võrrelda mitmete teiste ametikohtade palkadega (näiteks õpetaja ülikoolis, lektor või nooremteadur võib oma mag. kraadi või pooleli doktorikraadiga saada vaid 150-200 eur rohkem), aga elukallidusega võrreldes on muidugi ikkagi väike palk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 18:51; 07.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

800 saan kätte, aga teen 250-300 tundi
14 tunnised tööpäevad, muud elu pole siis saab hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:32; 07.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 775€ on keskmine palk. Ehk siis bullshit. Sinna arvutatakse sisse juhataja ja turundusjuhi ja toooisjuhi ja koristaja jne jne jne palk. See number ei anna mitte midagi. Tegelikult võiks avaldada mediaanpalga numbri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 775€ on keskmine palk. Ehk siis bullshit. Sinna arvutatakse sisse juhataja ja turundusjuhi ja toooisjuhi ja koristaja jne jne jne palk. See number ei anna mitte midagi. Tegelikult võiks avaldada mediaanpalga numbri.

Artiklis on ju kirjutatud selge sõnaga, et jutt käib TEENINDAJATE palgast. Mis juhatajast, turundusjuhist jne sa siis räägid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.04 08:39; 07.04 09:01; 07.04 17:49; 07.04 18:51; 07.04 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see keskmine palk ei anna midagi kui Selveri peadirektor saab nt 10000 koos juhatuse liikmetega…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:32; 07.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see keskmine palk ei anna midagi kui Selveri peadirektor saab nt 10000 koos juhatuse liikmetega…

Kas Selveri peadirektor on teenindaja? Artiklis kirjutatakse teenindajate palkadest, mitte juhatuse liikmete palkadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.04 08:39; 07.04 09:01; 07.04 17:49; 07.04 18:51; 07.04 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

775.- teenindaja keskmine saab olla ületundidega. Ja neid ületunde tuleb palju teha, sest kaadrivoolavus on suur, pidevalt on keegi haige, ei ilmu lihtsalt tööle jms. Teenindaja pannakse tegema mitut lõiku korraga, kutsutakse pidevalt vabadel päevadel välja jne.

Aga eks kandideerige ning vaadake, kas “katseajal on palk X, kui tubli oled, siis võid jõuda summani Y” jutt peab paika või selgub, et tubli olemine on võrdlemisi võimatu. Keegi ei saa olla tubli tehes kahe-kolme inimese tööd korraga, midagi ikka lonkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 15:11; 07.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalne netopalk jääb ikkagi 500-700 vahele ja 600 ümber on vast üsna normaalne.
Ega seda nii vähe polegi, kui võrrelda mitmete teiste ametikohtade palkadega (näiteks õpetaja ülikoolis, lektor või nooremteadur võib oma mag. kraadi või pooleli doktorikraadiga saada vaid 150-200 eur rohkem), aga elukallidusega võrreldes on muidugi ikkagi väike palk.

Mmmmm. Just vaatasin, et kool, kus õppisin, otsib lektoreid. Brutotasud algavad 1300 ja 1400 eur. Magistrikraadi nõuet küll kirjas polnud. Doktorist rääkimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalne netopalk jääb ikkagi 500-700 vahele ja 600 ümber on vast üsna normaalne.
Ega seda nii vähe polegi, kui võrrelda mitmete teiste ametikohtade palkadega (näiteks õpetaja ülikoolis, lektor või nooremteadur võib oma mag. kraadi või pooleli doktorikraadiga saada vaid 150-200 eur rohkem), aga elukallidusega võrreldes on muidugi ikkagi väike palk.

Mmmmm. Just vaatasin, et kool, kus õppisin, otsib lektoreid. Brutotasud algavad 1300 ja 1400 eur. Magistrikraadi nõuet küll kirjas polnud. Doktorist rääkimata.

Aga vaata mida TÜ pakub: https://www.union.ee/wp-content/uploads/2018/01/kehtib_alates_01_01_2018_Palgaeeskiri.pdf

Õpetaja, assistent, nooremteadur – 1050 eurot bruto. See on miinimum, aga paljud seda just saavadki.
Doktorikraadita lektor – 1120 eurot bruto (ja magistrikraadita keegi sellele ametikohale ei võta); doktorikraadiga lektor 1210 eurot bruto.
Kuna palkade miinimumid on nii “kõrged”, siis esineb koondamisi ja päris palju osakoormusega töötajaid (mis ei tähenda, et tööd selle koormuse jagu olekski).
Minu meelest on see piinlik.

775.- teenindaja keskmine saab olla ületundidega. Ja neid ületunde tuleb palju teha, sest kaadrivoolavus on suur, pidevalt on keegi haige, ei ilmu lihtsalt tööle jms. Teenindaja pannakse tegema mitut lõiku korraga, kutsutakse pidevalt vabadel päevadel välja jne.

Ilmselt on ilus suur number saadud jah ületundidega. Aga tunnen paari osakoormusega kassapidajat ja kuigi ma nende palka ei tea, siis tean, et nad tõesti rohkem tööl ei olegi kui oma osakoormus. Ju siis ikka on võimalik soovi korral ületunde mitte teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 18:51; 07.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 775€ on keskmine palk. Ehk siis bullshit. Sinna arvutatakse sisse juhataja ja turundusjuhi ja toooisjuhi ja koristaja jne jne jne palk. See number ei anna mitte midagi. Tegelikult võiks avaldada mediaanpalga numbri.

Artiklis on ju kirjutatud selge sõnaga, et jutt käib TEENINDAJATE palgast. Mis juhatajast, turundusjuhist jne sa siis räägid?

Kas Selveri peadirektor on teenindaja? Artiklis kirjutatakse teenindajate palkadest, mitte juhatuse liikmete palkadest.

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/10379733-Selver-AS

Hinnanguline keskmine brutopalk: 663.31 EUR

Tõsiselt ROFL, kas oled mingi püüdlik juhihakatis seal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:46; 07.04 18:42; 07.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 775€ on keskmine palk. Ehk siis bullshit. Sinna arvutatakse sisse juhataja ja turundusjuhi ja toooisjuhi ja koristaja jne jne jne palk. See number ei anna mitte midagi. Tegelikult võiks avaldada mediaanpalga numbri.

Artiklis on ju kirjutatud selge sõnaga, et jutt käib TEENINDAJATE palgast. Mis juhatajast, turundusjuhist jne sa siis räägid?

Kas Selveri peadirektor on teenindaja? Artiklis kirjutatakse teenindajate palkadest, mitte juhatuse liikmete palkadest.

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/10379733-Selver-AS

Hinnanguline keskmine brutopalk: 663.31 EUR

Tõsiselt ROFL, kas oled mingi püüdlik juhihakatis seal?

Mis sa oma kommentaariga öelda tahad? Et Selveri juhatuse liikmed on teenindajad?

Ma ei ole Selveris püüdlik juhihakatis. Töötan hoopis pangas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.04 08:39; 07.04 09:01; 07.04 17:49; 07.04 18:51; 07.04 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole Selveris püüdlik juhihakatis. Töötan hoopis pangas.

Veel hullem. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:46; 07.04 18:42; 07.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole Selveris püüdlik juhihakatis. Töötan hoopis pangas.

Veel hullem. ????

Mis nüüd saab siis?

Lihtsalt soovitus, püüa teemaalgatusest aru saada. Jutt on TEENINDAJATE palkadest, mitte Selveri üldisest keskmisest palgatasemest. See, et Selveris on terve rida isikuid, kes nimetatud summast oluliselt suuremat palka saavad, ei puutu asjasse. See 600 eurot millegagi, mis sinu lingitud lehel, on kogu Selveri seltskonna üldine keskmine palgatase. Nende hulgas on kindlasti väga suur hulk inimesi, kes EI OLE TEENINDAJAD. Ilmselt on seal veel terve plejaad laotöölisi, transamehi jne, kes ei ole teenindajad, kellel on ehk madalam palk. Seega, tõmbavad Selveri üldise, keskmise palgataseme alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.04 08:39; 07.04 09:01; 07.04 17:49; 07.04 18:51; 07.04 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nüüd saab siis?

Lihtsalt soovitus, püüa teemaalgatusest aru saada. Jutt on TEENINDAJATE palkadest, mitte Selveri üldisest keskmisest palgatasemest. See, et Selveris on terve rida isikuid, kes nimetatud summast oluliselt suuremat palka saavad, ei puutu asjasse. See 600 eurot millegagi, mis sinu lingitud lehel, on kogu Selveri seltskonna üldine keskmine palgatase. Nende hulgas on kindlasti väga suur hulk inimesi, kes EI OLE TEENINDAJAD. Ilmselt on seal veel terve plejaad laotöölisi, transamehi jne, kes ei ole teenindajad, kellel on ehk madalam palk. Seega, tõmbavad Selveri üldise, keskmise palgataseme alla.

Selveris ei ole madalamaid ametikohti, kui teenindaja, ei ole laotöötajat ja transat, kõik on teenindajad, ehk siis see keskmine 663 euri bruto on saadud veel kõigi kõrgemapalgalistega koos.

Vaatasin huvi pärast, et Rimis on 737,50, Comarket 744.- ja Maximas 695.-, Selveris seega kõige väiksem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 21:25; 08.04 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveris ei ole madalamaid ametikohti, kui teenindaja, ei ole laotöötajat ja transat, kõik on teenindajad, ehk siis see keskmine 663 euri bruto on saadud veel kõigi kõrgemapalgalistega koos.

Vaatasin huvi pärast, et Rimis on 737,50, Comarket 744.- ja Maximas 695.-, Selveris seega kõige väiksem.

No on ikka madalama kategooria töötajaid. On nii öiseid kaubapaigutajaid kui ka transporttöölisi, pagareid ja ka puhastusteenistujaid. Need kõik saavad vähem palka kui kassa/letiteenindjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.04 08:39; 07.04 09:01; 07.04 17:49; 07.04 18:51; 07.04 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on ikka madalama kategooria töötajaid. On nii öiseid kaubapaigutajaid kui ka transporttöölisi, pagareid ja ka puhastusteenistujaid. Need kõik saavad vähem palka kui kassa/letiteenindjad.

Tõesti tore, kui sina tead paremini, kui pikaajaline toidukaubanduse müügiesindaja ja kliendihaldur.

Muide üks mu esimesi kliente oli Kadaka Selver ja sellele järgnes varsti ka esimene Säästumarket Eestis, ehk Kadaka Säästumarket.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:46; 07.04 18:42; 07.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on ikka madalama kategooria töötajaid. On nii öiseid kaubapaigutajaid kui ka transporttöölisi, pagareid ja ka puhastusteenistujaid. Need kõik saavad vähem palka kui kassa/letiteenindjad.

Tõesti tore, kui sina tead paremini, kui pikaajaline toidukaubanduse müügiesindaja ja kliendihaldur.

Muide üks mu esimesi kliente oli Kadaka Selver ja sellele järgnes varsti ka esimene Säästumarket Eestis, ehk Kadaka Säästumarket.

Kas sa ise saad aru, mida sa kirjutad ja mille üle vaidled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on ilus suur number saadud jah ületundidega. Aga tunnen paari osakoormusega kassapidajat ja kuigi ma nende palka ei tea, siis tean, et nad tõesti rohkem tööl ei olegi kui oma osakoormus. Ju siis ikka on võimalik soovi korral ületunde mitte teha.

Ma kah eeldan. See, kes vabal päeval tööle ronib, on ikka oma asi. Minu jaoks ei ole töökoht elu ja väljaspool seda ma tööle ei mõtle/ ei lähe. Kuidas saab üldse “pidevalt kutsutakse vabal päeval välja” olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveris ei ole madalamaid ametikohti, kui teenindaja, ei ole laotöötajat ja transat, kõik on teenindajad, ehk siis see keskmine 663 euri bruto on saadud veel kõigi kõrgemapalgalistega koos.

Vaatasin huvi pärast, et Rimis on 737,50, Comarket 744.- ja Maximas 695.-, Selveris seega kõige väiksem.

No on ikka madalama kategooria töötajaid. On nii öiseid kaubapaigutajaid kui ka transporttöölisi, pagareid ja ka puhastusteenistujaid. Need kõik saavad vähem palka kui kassa/letiteenindjad.

Öine kaubapaigutaja saab 30% rohkem palka, kui päevased teenindajad.
Transporttöölisi ei ole, on teenindaja-transport, teenindaja-pagar, teenindaja-lett ja kõigil on sama palk. Puhastusteenindajad on ainult pisikestes selverites ja neid on nii vähe ning palgavahe on nii väike, et need keskmist ei mõjuta. pigem peaks kontori suurepalgalised seda keskmist oluliselt tõstma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 21:25; 08.04 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, nüüd selle mullitamise vahele ka reaalseid numbreid. Mina lahkusin Selverist eelmise aasta (2017) detsembris ja minu brutotunnipalk oli 3.50. Olin teenindaja kassas. Ületunde eriti Selveris teha ei lubata. Teenindajateks loetakse kindlasti üldist statistikat tehes ka teenindusjuhid, kes samuti teenindavad nii kassas, kui infolauas ja kelle palk on suurem (pole aimugi, mis).

Ja et igasugu kuulujutte kummutada, siis mingeid preemiaid tavalistele teenindajatele ei maksta, samuti ei saa töötajad omale kuskilt odavamat toidukraami ahmida. Ainus soodustus Selveri töötajatele on see, et partnerkaarti kasutades tuleb 1 sendi asemel kaardile 5 senti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis, kui ma muidu kogun umbes paar eur kuus sooukat, siis seal töötades saaks 10 eur 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi öelda, kui palju kaubapaigutajad teenivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaubapaigutaja töötab veel mõnes osakonnas, sest see on nõue. Tean, et tihti nad võtavad näiteks kauba vastu, koristavad laoruumi jne. Alguses 500 ja edasi kogemustega kuni 700.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

775.- teenindaja keskmine saab olla ületundidega. Ja neid ületunde tuleb palju teha, sest kaadrivoolavus on suur, pidevalt on keegi haige, ei ilmu lihtsalt tööle jms. Teenindaja pannakse tegema mitut lõiku korraga, kutsutakse pidevalt vabadel päevadel välja jne.

Aga eks kandideerige ning vaadake, kas “katseajal on palk X, kui tubli oled, siis võid jõuda summani Y” jutt peab paika või selgub, et tubli olemine on võrdlemisi võimatu. Keegi ei saa olla tubli tehes kahe-kolme inimese tööd korraga, midagi ikka lonkab.

kui on ikka lapsed siis ju ületunde ei tee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. palgad marketites

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.